menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 15:53
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Jeszcze coś odkryłam - żel i maseczkę z siemienia lnianego na włosy. Połysk, miękkość, odżywienie - wypróbowane i sprawdza sie rewelacyjnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 22-01-2013, 16:44
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Prosze o informacje czy ktoras z Pan farbowala wlosy naturalna wloska farba " Herbatint"?
Podobno jest super , bez chemi i wcale nie niszczy wlosow.....
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 08:15
Quenny's Avatar
Quenny Quenny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: pomorskie
Posty: 13
Domyślnie

Nowa jestem na tym Forum, a więc - dzień dobry. I już wtrącam swoje trzy grosze.

Cytat:
Napisał Danka58
ja dopisze jeszcze jeden naturalny środek, a mianowicie olej kokosowy.
Nie dla wszystkich typów włosów jest dobry. Włosom o wysokiej porowatości może zaszkodzić. Puchem straszliwym odwdzięczyć się. Olej kokosowy, to olej wnikający.

Cytat:
Napisał Opcja
Jeszcze coś odkryłam - żel i maseczkę siemienia lnianego. Połysk, miękkość, odżywienie - wypróbowane i sprawdza sie rewelacyjnie.
Przy stosowaniu żelu lnianego (humektan) nie zapomnijmy o dopieszczaniu włosów emolietami. Sam żel lniany, stosowany jako maska na włosy może wysuszyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 25-03-2013, 17:26
yaneczka yaneczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Prosze o informacje czy ktoras z Pan farbowala wlosy naturalna wloska farba " Herbatint"?
Podobno jest super , bez chemi i wcale nie niszczy wlosow.....
Moja znajoma ją kupiła, ale nie wiem jak z efektami, czy jest zadowolona, zapytam przy okazji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 25-03-2013, 23:55
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Maseczka na włosy:
2 żółtka
mleko kokosowe
miód
piwo
mieszamy i nakładamy, a efekt piorunujący
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-03-2013, 10:09
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Wszelkie dolegliwości ze strony skóry czy włosów czy w ogóle organizmu, zwalam na brak składników pokarmowych w diecie.
Jako, że zwłaszcza moje włosy ostatnimi czasy są ciągle matowe, pomyślałam, że dobrze zrobi im i mnie olej lniany. Omega-3 na pewno mi brak.
No niestety nie chce mi się spędzać w kuchni za dużo czasu.
Kupiłam olej lniany budwigowy, dostałam ulotkę o sposobie spożywania i zobaczymy.
Do tego produkty z Vit C, E, betakarotem... itd, itd...
No muszę wreszcie zadbać o siebie, tzn odpowiednie odżywianie.
A i włosy będą piękne, mam nadzieję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 16-07-2013, 18:31
Katarzyna i Jerzy's Avatar
Katarzyna i Jerzy Katarzyna i Jerzy jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Kraków
Posty: 55
Domyślnie

A ja przeczytałam, że dobrze działa; krzem, prawidłowa wymiana naskórka, uaktywnienie enzymu produkującego kolagen, działanie anty łuszczycowe i anty łupieżowe,
i
- cynk, wpływ na gospodarkę witaminy a, która ma znaczenie dla prawidłowej wymiany naskórka, uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizmem aminokwasów korzystnych dla włosów,
- miedź, sprzyja aminokwasowi tyrozynie w pigmentacji włosów, wzmacnia, utrzymuje prawidłową strukturę włosa,
__________________
http://zdrowadroga.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 15-04-2014, 17:34
Mazak Mazak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 14
Domyślnie

Mnie dermatolog polecił Kerium, stosuję i jest dobrze. Mogę polecić, zresztą sprawdźcie sami ( www.apteka-internetowa24.com.pl/group/kerium ), tak chyba najlepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 15-04-2014, 17:57
Irenka 26's Avatar
Irenka 26 Irenka 26 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Gliwice,śląskie, Polska
Posty: 4 047
Domyślnie

Całe życie miałam piękne włosy, aż po pięćdziesiątce zaczęły się problemy. Wypadały całymi garściami. Poradziłam się kilku doświadczonych fryzjerek, dietetyczki...wreszcie lekarza, który skierował mnie do endokrynologa, który stwierdził poważne schorzenie tarczycy, na szczęście o charakterze niezłośliwym. Po zastosowaniu stosownej kuracji leczniczej, po pierwszym obcięciu włosów, zaledwie w dwa lata wyrosły mi włosy tak bujne, że fryzjerka nie potrafi ich objętości ''ujarzmić''. Piszę o tym, aby było wszystkim Paniom wiadome, że problemy z włosami to często pierwszy sygnał, że z organizmem dzieje się coś niedobrego.Czym prędzej skontaktujemy się ze specjalistą, tym dla nas lepiej! Pozdrawiam wszystkie miłe Panie!!!!
__________________
IRENKA 26
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 29-04-2014, 13:51
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

A ja muszę pochwalić nowy suplement diety marki CecE Hair Complex. Używam od kilku tygodni ponieważ zauważyłam, że moje włosy są w średniej kondycji. Bardzo mi pomógł - może nie jest tak szumnie reklamowany jak inne takie tam suplementy, niemniej bardziej skuteczny. Co nie dziwi jeśli człowiek zapozna się ze składem: witaminy, żelazo, cynk, biotyna.
Musiałam niemniej zamówić w aptece internetowej ponieważ nie widziałam w stacjonarnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 17:51
Ellak Ellak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Zielona Góra
Posty: 35
Domyślnie

Mi też mocno wypadają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 05-06-2014, 09:18
kolagendlakobiet.pl kolagendlakobiet.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Połczyn, polska
Posty: 6
Domyślnie Włosy wypadają garściami

Konieczna wizyta u endokrynologa, wzmocnienie włosów "od wewnątrz" - olej lniany tłoczony na zimno, 1 łyżka stołowa rano na czczo + wzmocnienie kolagenu ustrojowego - kolagen w kapsułkach, czy ktoś z Was stosuje kolagen na włosy, jakie są rezultaty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 07-06-2014, 07:39
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Mam problem z włosami .Przetłuszczają mi się u nasady głowy
jak można sobie z tym poradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 07-06-2014, 16:57
cezarrrka cezarrrka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Opole
Posty: 1
Domyślnie

oj próbowałam tych sposobów - i babcinych i tych nowoczesnych terapii hormonalnych, sterydów i innych medykamentów. Niestety - jak komuś pisana łysina to chyba i święty Boże nie pomoże. Całkiem na serio zastanawiam się nad przeszczepem włosów póki jeszcze jest co przeszczepiać Znajoma wraz z mężem zafundowali sobie taką przyjemność z okazji 30 rocznicy ślubu - podróż "poślubna" połączona z zabiegiem i po kilku miesiącach zaskoczyli wszystkich całkiem nowym wygładem, zwłaszcza u mężczyzn efekt jest zaskakujący - sami zobaczcie:



imponujące prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 26-09-2014, 12:19
urszula_krakow urszula_krakow jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: kraków
Posty: 5
Domyślnie

na włosy polecam serdecznie całą serię kosmetyków argan oil z firmy bioelixire. Cudoo. Działa na moje włosy świetnie, są miękkie i błyszczące. A przy tym nei kosztuje majątku. Dziś kupiłam cały zapas, bo cała seria jest na przecenie w polomarkecie więc jak ktoś ma polo blisko to zachęcam do spróbowania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 29-09-2014, 03:21
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Moje włosy są lśniące ipachnące ,używam płukanki
oraz dobrego szamponu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 17-11-2014, 14:31
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irenka 26
Całe życie miałam piękne włosy, aż po pięćdziesiątce zaczęły się problemy. Wypadały całymi garściami. Poradziłam się kilku doświadczonych fryzjerek, dietetyczki...wreszcie lekarza, który skierował mnie do endokrynologa, który stwierdził poważne schorzenie tarczycy, na szczęście o charakterze niezłośliwym. Po zastosowaniu stosownej kuracji leczniczej, po pierwszym obcięciu włosów, zaledwie w dwa lata wyrosły mi włosy tak bujne, że fryzjerka nie potrafi ich objętości ''ujarzmić''. Piszę o tym, aby było wszystkim Paniom wiadome, że problemy z włosami to często pierwszy sygnał, że z organizmem dzieje się coś niedobrego.Czym prędzej skontaktujemy się ze specjalistą, tym dla nas lepiej! Pozdrawiam wszystkie miłe Panie!!!!
Na pewno warto jest porozmawiać z lekarzem. Z tym się zgadzam. Sama również w przeszłości miałam ten sam problem. Włosy wypadały mi garściami a ja nie wiedziałam z jakiego powodu...
Okazało się,że musiałam zmienić dietę. Tak naprawdę to odżywiałam sie bardzo niezdrowo.
Pomogło włączenie do diety większej ilości owoców, warzyw.
Codziennie wykonywałam masaż głowy a także zainwestowałam w szampon z czarnej rzepy.
Dla zainteresowanych tutaj jest dobry artykuł:
http://zdrowastronapiekna.pl/p/table...adajace-wlosy/
W którym znajdziecie wiele faktów na temat odpowiedniej pielęgnacji do wypadających włosów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 30-12-2014, 13:25
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Mi się włosy szybko przetłuszczają. Macie jakieś porady? Płuczę je raz na jakiś czas w naparze z pokrzywy oraz z mydlnicy lekarskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 17-02-2015, 16:34
juliadom juliadom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wrocław
Posty: 3
Domyślnie

Gdyby któraś z Pań szukała dobrego salonu fryzjerskiego we Wrocławiu, to serdecznie polecam ten: http://www.favore.pl/305782_salon-fr...noslaskie.html

Nie jest drogo, a na prawdę warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 28-04-2015, 13:40
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Mnie obcina kuzynka, zaś mojego partnera - ja. Kupiłam maszynkę do strzyżenia włosów na stronie: http://www.pro-sprzet.pl/category/ma...zyzenia-wlosow i jestem z niej bardzo zadowolona. Widziałam tam też profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Także przeciwko ich wypadaniu. Sprawdźcie sobie, bo są to profesjonalne preparaty, a w moim odczuciu są na każdą kieszeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne włosy także zimą - komentarze Zenek Ogólny 20 17-04-2023 13:21
Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze Basia. Ogólny 41 22-04-2014 14:31
Zadbaj o włosy - komentarze admin Ogólny 3 06-09-2010 15:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.