menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 16:31
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jak masz na ten temat jakieś zdanie to napisz ,a co ma widzieć Tadeusz?
o sorry...chciałam tak - w twoim stylu - nie zna się a gada
a poza tym to było do tadeusza, trza było nie czytać
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 17:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Wiem jak w to uzależnienie wchodzi się-POWOLI
wiem jak szybko wchodzi się w narkomanię i do czego ona prowadzi, wyjść (przestać brać) z pewnościa trudniej niż z alkoholizmu czy palenia.
To nie propaganda w mediach a własna skóra
Tadeuszu przecież nie ćpałeś to twoje spostrzeżenia są subiektywne.Z każdego uzależnienia się trudno wychodzi nawet z seksizmu.Nie zakazano przecież picia alkoholu i wprowadzona była prohibicja.Brak jest w tej sprawie debaty gdzie wypowiadają się specjaliści a dyskutujemy jak na imieninach u cioci pomiędzy jednym kęsem a drugim.Media podały dane ilu to policjanci zatrzymali pijanych kierowców to są słowa bo nie jesteśmy stwierdzić że część z nich miała przekroczenie 01promila ,przecież to normalna manipulacja jaką stosują media.Może wrócę do tych narkotyków czy 40 lat temu zakazywano sadzić mak czy konopie? Przecież wtedy też byli narkomani nic to nie ma wspólnego z ustrojem.Każdy zakaz nierozsądnie zastosowany na nic nie wpływa i nie pełni roli wychowawczej.Przecież dochodzi do dewaluacji kary to tak jak z piekłem mów se tam mów.Ja patrzę teraz na boisko Orlika który oddali kilka miesięcy temu i młodzież o 17.30 jeszcze z niego korzystają to jest dobry pomysł a część młodych stoi pod trzepakiem i coś popija pomimo Różańcowych Kółek Trzepak owych z których śmiała się Szczuka pomysł okazał się nie trafiony potrzeba innych aby ludzie młodzi mogli rozwijać swoje zainteresowania i mieć wybór.Przestańmy ludzi uszczęśliwiać na siłę.W każdym społeczeństwie będzie margines społeczny nieprzystosowanych do życia i ich nie uzdrowisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 17:38
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
przecież nie ćpałeś to twoje spostrzeżenia są subiektywne.


ćpuny maja spostrzezenia obiektywne ??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 17:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ćpać nie ćpałem, ale robiła to moja chrześnica -NIE ŻYJE (19 lat miała)
bez komentarza
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 17:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

http://asset.soup.io/asset/1203/3782_ecbe.jpeg zakazy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 19:03
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

gratuluję wacławowi wyczucia chwili
no comments
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 21:56
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Wacławie popieram twoje stanowisko. Same zakazy nic nie dadzą. Poprawnie politycznie jest mówić o grozie narkomanii. Tylko najgorsze skutki niesie picie alkoholu. Jakoś się sklepów nie zamyka, " procenty" są legalne. Pije się od wieków i to nam znormalniało, a amfetamina czy cokolwiek innego wzbudza strach. Stąd większość ludzi myśli, że jak damy po pięć lat za posiadanie to już nikt tego nie tknie. A wychodzi się z każdego nałogu bardzo trudno. Nawet z najbardziej niewinnego.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 23:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Ćpać nie ćpałem, ale robiła to moja chrześnica -NIE ŻYJE (19 lat miała)
bez komentarza
Przykre to, ale sam wiesz gdybyś się wcześniej nie opamiętał też by wątroba twoja nie wytrzymała takie to życie i nasza biologia bardziej przeżywamy stratę najbliższych.Zakazami i więzieniami nic nie zrobimy takie jest moje zdanie dlatego pisałem o dyskusji i przedstawieniu badań na ten temat.Przecież niema tyle więzień bo 30 000 ludzi czeka na odsiadkę ,zaostrzanie prawa to większa ilość miejsc w więzieniach o tym trzeba pamiętać.Obniżenie bezrobocia w grupie 18-30 dostęp do kultury rozrywki i sportu to kierunki przeciwdziałające patologiom.Brak perspektyw to uciekanie w używki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 08:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Psucie prawa to nasza specjalność i pisanie ustaw na kolanie bez wysłuchania specjalistów oszołomy w sejmie głosują nie wiedząc za czym .zastępczy w którym emocje wzięły górę nad rozsądkiem.

Nie zgodze sie z Toba Waclawie z prostego powodu.
Kiedy zechcesz sobie zapalic skreta marychy, czy wciagnac kreske, albo strzelic kielicha, to ...wiesz co robisz i robisz to swiadomie.
Kiedy do handlu pod przykrywka jakiejs substancji wprowadza sie inna i nie podaje sie prawdziwych skladnikow, to jest to zwyczajne s....o, ktore powinno byc scigane przez prawo.
Kiedys lebki wachaly butapren. I nikt tego nie wycofywal ze sprzedazy i nalotow nie robil. Podobnie jak wtedy kiedy uzywano borygo, czy denature zamiast czystego C2H5OH.
Bo wtedy byla jasnosc w temacie.
A tu mlodzian kupuje cos co zamiast pasty do butow ma w srodku mieszanke amfy z terpentyna i kwasem solnym i na dodatek jest na bezczela rozprowadzane przez cwaniakow.
To tak jakbys zamiast we flaszce Sobieskiego mial CH3OH, czyli slepotke.
Jestem zdania, ze kazdy produkt dopuszczony do legalnego obrotu powinien przejsc przez badania na toksycznosc i sprawdzony czy sklad podany na opakowaniu ma to samo wewnatrz.
Czy to zapobiegnie tragediom. Nie! Ale bedzie ich z pewnoscia ciut mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 10:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Nie zgodze sie z Toba Waclawie z prostego powodu.
Kiedy zechcesz sobie zapalic skreta marychy, czy wciagnac kreske, albo strzelic kielicha, to ...wiesz co robisz i robisz to swiadomie.
Kiedy do handlu pod przykrywka jakiejs substancji wprowadza sie inna i nie podaje sie prawdziwych skladnikow, to jest to zwyczajne s....o, ktore powinno byc scigane przez prawo.
Kiedys lebki wachaly butapren. I nikt tego nie wycofywal ze sprzedazy i nalotow nie robil. Podobnie jak wtedy kiedy uzywano borygo, czy denature zamiast czystego C2H5OH.
Bo wtedy byla jasnosc w temacie.
Czy na butelce kupionej w sklepie monopolowym jest podany skład chemiczny?
Cytat:
A tu mlodzian kupuje cos co zamiast pasty do butow ma w srodku mieszanke amfy z terpentyna i kwasem solnym i na dodatek jest na bezczela rozprowadzane przez cwaniakow.
Przecież młodzi ludzie w Polsce to nie debile i kupując dopalacz wie że to szkodzi,przecież nie sprzedają mu dopalacza jako pasty do butów czy cukru.
Cytat:
Jestem zdania, ze kazdy produkt dopuszczony do legalnego obrotu powinien przejsc przez badania na toksycznosc i sprawdzony czy sklad podany na opakowaniu ma to samo wewnatrz.
Jak to sobie wyobrażasz te badania na toksyczność każdego produktu dopuszczanego do obrotu i kto ma za to zapłacić.I może zaważyć na osoby na których przeprowadzi się te badania to seniorzy.Kto ma to kontrolować i za co się pytam kiedy na to nie przeznaczono środków.Nowe substancje wymagają specjalistycznego sprzętu i odczynników i trwają w czasie.Kremem do twarzy można posmarować chleb ,bo Polak potrafi może napisać na kremie że do chleba się nie nadaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 11:43
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Żaden młodzian w sklepach z dopalaczami nie poszukiwał pasty do butów. U nas zresztą osobom chorym na raka też z wielką ostrożnością podaje się silne środki przeciwbólowe, a to z powodu ich złych skutków i możliwości uzależnienia. Lepszy ból niż wizja narkotyczna, bezbolesna. Im mniej państwowej troski o moje zdrowie tym dla mnie lepiej. A zamiast westernowo traktować prawo lepiej zastanowić się co skłania ludzi do sięgnięcia po różne używki. Ha, przecież odchudzanie też uzależnia. Słodycze, operacje plastyczne, zakupy, komputer itd.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 11:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

bronczyk
Cytat:
U nas zresztą osobom chorym na raka też z wielką ostrożnością podaje się silne środki przeciwbólowe, a to z powodu ich złych skutków i możliwości uzależnienia. Lepszy ból niż wizja narkotyczna, bezbolesna. Im mniej państwowej troski o moje zdrowie tym dla mnie lepiej.

Nie zgadzam się z ostrożnością podawania leków przeciwbólowych opiatów, narkotyków chorym na raka . Nie miałem najmniejszego problemu z otrzymaniem recept na morfinę dla chorej żony. To lekarka miała problem bo wpisywała te recepty w różne księgi. Opinia sprzed lat 16-tu
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 12:31
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Czytajac posty na temat jakichkolwiek uzaleznien odnosze wrazenie ,ze niektorzy piszacy uwazaja ,ze uzaleznienia a scislej wyjscia z jakiegokolwiek uzaleznienia sa trudne bo jest zle prawo, bo jest zla edukacja , bo mlodziez ma dostep do uzywek prawem zakazanch Ja bym prosil zeby mi ktokolwiek podal chociaz jeden przyklad ,ze zna przyadek ,ze ktos przestal byc uzalezniony tylko dlatego ,ze doskonale poznał doskonałe prawo , zaczal bac sie smierci , ze zostal wlasciwie uswiadomiony co do szkodliwosci danego srodka uzalezniajacego.Mam tu na uwadze fakt ,ze kto sie raz uzaleznil juz nigdy nie bedzie wolnym od uzaleznienia, moze jedynie przez blizej nieokreslony czas nie korzystac ze srodkow uzalezniajacych.Wnioskujac z takiego sposobu przedstwaiania pogladow mozna by sadzic ,ze lekarz , prawnik , terapeuta powinni teoretycznie byc wolni od uzaleznien. Niestety tak nie jest uzalznienie dotyczy kazdego czlowieka.Jestem zdania ,ze kazdy uzalezny badz strzegacy sie od uzaleznienia sam o tym decuduje ,mianowicie albo ma dosc mocy i sam pokona uzaleznienie, albo prosi o pomoc innych. Innej opcji nie ma.Przepisami prawa , edukacja nakazami zakazami nic nikt na swiecie nie zmienił sferze uzaleznien.W tej sferze najwiecej zalezy od samego uzaleznionego.Bylem na terapii nie jeden raz i co na koncu uslyszalem? . Uslyszalem to ,ze teraz wszystko zalezy ode mnie.

Ostatnio edytowane przez xyz58 : 04-11-2010 o 12:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska PO wyborach, i co dalej ! Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 101 03-08-2010 22:27
ROBIĘ ZDJECIA ..i co dalej? Asia50 eSenior 1 27-05-2010 09:43
Zdrada i co dalej? Scarlett Miłość, przyjaźń, związki, samotność 540 10-09-2009 20:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.