menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 17:24
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie mozna rzucac palenia na>raty> np,zmniejszjac ilosc dziennie wypalanych paierosow.trzeba zrobic ostre ciecie - nie pale i koniec .Wypalalam spore ilosci - nawet w nocy szchodzilam do garazu i palilam na >zapas> zeby po raz wtory nie schodzic - po prostu balam sie / wtedy juz bylam sama/ .10 czerwca minie 7 lat i nie zapalilam ani jesnedo dymka i w ogole mnie nie ciagnie i nie ciagnelo.Zycze wytrwalosci tym ktorzy juz postanowili nie palic a tym ktorzy jeszcze trwaja w szponach nikotyny aby mieli duzo odwagi i silnej woli w powiedzeniu sobie nie .Ni pale i koniec.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 12:38
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Myślę,że uzależnienia, to problem bardzo zlozony.Do walki z nalogiem nalezy podchodzić indywidualnie. Jednej recepty dla wszystkich uzależnionych nie ma.Pozdrawiam wszystkich, ktorym się udało i trzymam kciuki za walczących. Próbujcie, bo warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 13:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Destiny normalnie reagujesz....jak są imprezy , kawa, jakis alkochol, towarzystwo chęć zapalenia urasta do wymiarów niemożliwych, ale wiedząc to,łatwiej powinno Ci być wyhamować...jestes w tym najgorszym czasie w tej chwili,ale warto wiedzieć, że już niedługo pzryjdzie ten spokojniejszy....duuuuża buźka.....
Buniu, tez tak paliłam , na zapas..straszne to było teraz widzę....ale było.....i to się liczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 09:23
Dzanina-1's Avatar
Dzanina-1 Dzanina-1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 3 638
Domyślnie

Ja rzuciłam palenie 13 lat temu w jeden dzień. Później częstowano mnie papierosem, zapaliłam ale czułam niesmak. Destiny musisz mieć silną wolę i powiedzieć sobie: papieros nie będzie mną rządził.A paliłam bardzo dużo i często.Życzę wytrzymałości w postanowieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 01-03-2009, 21:47
Ewa 7.'s Avatar
Ewa 7. Ewa 7. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: opolskie/Polska
Posty: 16
Domyślnie

Sens życia-życie jest wartością najwyższą i wcale nie jest łatwe.Ale przecież nikt nie obiecywał nam ,że będzie łatwo.
Warto więc uzbroić się w silną wolę i trwać w postanowieniu by nie palić.Może motywacją mogłoby być odkładanie równowartości papierów do skarbonki i kupienie sobie np.nart w zależności od ulubionego hobbi?życzę wytrzymałości w postanowieniu każda sekunda ,minuta to już coś!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 11:41
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zuzanna
Cyztając odnoszę wrażenie, że palenie jest dobrym sposobem na długie i zdrowe życie. Pozdrawiam
Wypić też trzeba
od czasu do czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 10:27
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Z humorem.

"Jestem uzależniona od prawej ręki". Ponieważ coraz bardziej boli mnie palec serdeczny (koło małego) prawej ręki - nie wiem czy to nie powód myszki? Smarowanie maściami nie pomaga. Boli coraz bardziej. Postanowiłam spróbować klikać lewą ręką. Nie wyobrażacie sobie jakie to dla mnie trudne. Muszę jednak dać odpocząć prawej ręce i wtedy się przekonam, czy ten ból jest od "złośliwej myszy".
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 10:58
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Weroniko, nie wiem czy z humorem, ponieważ może być to faktycznie praca przy komputerze, ale powody są różnorodne. Podaję Ci link na ten temat. Może się przyda.

http://www.emedica.pl/szczeg_choroby...azwa=ortopedia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 12:55
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Uśmiech Sagulo

Bardzo dziękuję za ten link. Bagatelizowałam, bo to tylko palec. Mam poważniejsze choroby i nie dostaję skierowania do specjalisty. Smaruję maścią przeciwzapalną, ale klikając kilka godzin dziennie nie pomagało. Teraz dam ręce odpocząć i wezmę się za terapię.

Jak dobrze mieć dobre duszki na seniorze. Stokrotne dzięki za ten link. Przeczytałam, nie zdawałam sobie sprawy z powagi stanu rzeczy. Cieplutko pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 13:23
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Mój dziadek palił Sporty
i długo żył
i spał z kurami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 20:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wierna Eliza
Mój dziadek palił Sporty
i długo żył
i spał z kurami.

A to świntuch !
Jesteś pewna, że to o kury chodziło ?
Może nie chciał brzydko mówić przy wnusi .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 20:41
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Nooo
niezupełnie pamiętam,
miał niewyraźna wymowę.

-posłałam łózko
-dziękuję
-płoszę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 09:35
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

witam w klubie palaczy, mam za sobą 42 lata palenia .W ramach deklarowanej chęci palenia przeszłam wszystkie dostępne metody łącznie z hipnozą.Nadal chcę nie palić ale to mnie przerasta---mam tak utrwalone określone nawyki sięgania po papierosa.Wiem wszystko o szkodliwości i metodach na niepalenie.Cierpiałam katusze w samolotach /obklejona plastrami z nikotyną/ ,oraz w czasie pobytu w szpitalu.Miałam mądrego szwagra który mówił----nie katuj się jak przyjdzie czas to zechcesz i znajdziesz metodę aby przestać palić. Wszyscy mili przedmówcy : eureka----znalazłam moją metodę . Już 2 tyg palę elekronicznego papierosa, na razie z najmocniejszą nikotyną.Jak pyszna jest sama nikotyna w glikolu,oblizuję się jak kot.Nie ma palenia , smrodu, sama dawkuję ilość nikotyny i sięgam kiedy chcę , noszę sobie tego niby papieroska i traktuję go z czułością. Już nie boję się głodu nikotynowego, samolotu, szpitala, wizyt u niepalących przyjaciół, lokali z niepaleniem. Nie mam ograniczeń --wróciła radość i dobry humor. Mieszkanie całe umyłam pachnącymi preparatami i z ,dumą myślę o sobie ,a nikotynę nadal jeszcze sobie inhaluję.Myślę że też do czasu zgubienia nakazowego gestu sięgania po papieroska.Dzielę się z wami moją radością .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 12:57
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał czort
Przepraszam, że jeszcze raz się tu wepcham. Z tym kowalem
swego losu to nie jest tak ! Ten los zależy i należy do nas wszy
stkich. Mąż, żona, dzieci, rodzina, dziadkowie, przyjaciele, sąsie
dzi, znajomi, koledzy z pracy, społeczeństwo, naród. Nikt nie jest sam. Wszyscy za wszystkich jesteśmy odpowiedzialni przed
wszystkimi. To powinno być naszą dewizą. Ukłony !
z pozdrowieniami Czort
Czorcie --coś za dużo tych decydentów o nas samych-----ja mam potrzebę bliskości ale NIE GODZĄCEJ W MOJĄ WOLNOŚĆ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 20:16
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

witam palaczy --ja lubię palić papieroska, wtedy mam taki jasny
umysł, najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy podczas
palenia.
Dość długi okres nie paliłam, przyszło mi to łatwo z dnia na dzień,
nawet nie widziałam papierosów w kiosku.
Udowodnione jest, że wędzone lepiej się trzyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens - komentarze czort Ogólny 52 10-03-2011 20:38
Sens życia - jak go utrzymać? - komentarze Basia. Ogólny 48 05-02-2008 21:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.