menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #661  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 00:04
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

do wszystkich uzależnionych którzy wyszli z nałogu.
Chylę przed WAMI kapelusz, szcunek.
  #662  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 00:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A ja się z Tobą Tadeuszu nie zgadzam. Ja nie palę już 17 lat i po drodze było wiele okazji by zacząć, jednak to jest moje drugie zerwanie z nałogiem . Pierwszy raz rzuciłam papierosy ponad 25 lat temu i nie paliłam przez 3 lata.Tak się złożyło, że zapaliłam no i poszło. Najpierw po 3 dziennie a w końcu szła cała paczka. Cały czas chciałam przestać palić ale nic z tego nie wychodziło. Było mi trudniej zerwać z nałogiem za drugim razem. I może nie przestałabym palić gdyby nie to ,że zabolała mnie bardzo krtań, poszłam do lekarza. Oczywiście poczuł papierosy i powiedział mi , że nie ma sensu mnie leczyć jak będę paliła. Kazał natychmiast rzucić. Wystraszyłam się bardzo bo akurat był wśród znajomych taki przypadek ,że facet zmarł na raka krtani, oczywiście wina leżała po stronie papierosów.
Tak zakończyła się moja przygoda z nałogiem palenia. Innych nałogów nie miałam. Myślę, że na zapalenie papierosa za żadne skarby nie dałabym się namówić.
  #663  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 08:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

PRZEPRASZAM
Trochę sie zacietwierzyłem we wczorajszej wypowiedzi. Po przeanalizowaniu muszę poddać się samokrytyce. Nie każda osoba pijąca i paląca jest uzależniona od tego nałogu. W tym wypadku prawie cała społeczność byłaby uzależniona od alkoholu. Uzależnionym jest się wtedy gdy M U S I M Y zapalić papierosa, napić się alkoholu.
Pani Słowikowa po prostu pani jest- była osoba palącą ale nie użależnioną. PONOWNIE PRZEPRASZAM
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #664  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 12:08
irena148 irena148 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: niedaleko Katowic
Posty: 7
Domyślnie

Też pale usilowałam przestać na sto sposobów teraz chyba poprosze lekarza o ZYBAN znam parę osób które wyzwoliły sie od palenia po tym leku.Codziennie mówie sobie ale jestes głupia.Tyle fajnych rzeczy moglabys miec i być zdrowsza ale nie skutkuje.
  #665  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 12:42
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Spróbować możesz, zam ludzi którzy po tym specyfiku nie palą. Niestety na początku było cudownie, trzy miesiące bez papierosa /czyli inhalacji/ a potem pewne okoliczności i palę dalej. Akupuntura nie pomogła inne metody też. Teraz już nawet nie próbuję. Tobie może się udać, ale lekarz zadecyduje czy nie ma przeciwwskazań na ten lek. Życzę udanej terapii
  #666  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 14:03
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

ja rowniez nie mogę pozbyc sie tego nałogu-mimo, ze rzucalam kilkakrotnie-pozdrawiam
  #667  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 15:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
PRZEPRASZAM
Trochę sie zacietwierzyłem we wczorajszej wypowiedzi. Po przeanalizowaniu muszę poddać się samokrytyce. Nie każda osoba pijąca i paląca jest uzależniona od tego nałogu. W tym wypadku prawie cała społeczność byłaby uzależniona od alkoholu. Uzależnionym jest się wtedy gdy M U S I M Y zapalić papierosa, napić się alkoholu.
Pani Słowikowa po prostu pani jest- była osoba palącą ale nie użależnioną. PONOWNIE PRZEPRASZAM

Masz racje Tadeuszu.. tym razem
Przeprosiny zaaakceptowane
Prze okolo 14 lat bylam nalogowym palaczem.. potem przez nastepne 16 lat bylam nieuzaleznionym palaczem... no i teraz od 10 lat jestem niepalaca zupelnie... wszystkie etapy przeszlam..
Chciec to moc.. moje motto..
Teraz chce schudnac 10 kilo... Juz dlugo sie do tego przymierzam... Mam nawet sposob drastyczny jak to zrobic ale nie chce uzywac nienaturalnych srodkow..
Nie jest latwo... bo jedzenie he he he to jest dopiero uzaleznienie najprawdziwsze..
Mysle ze jestem tez troche uzalezniona od tej 1-2 lampki wina dziennie po pracy... ( czy to kurcze jest alkocholizm???)
To tez zostalo ukrocone.. Lampke wina pije teraz tylko jak jestem w gosciach..
  #668  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 15:14
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Nigdy nie należy zaprzestawać walki z nałogiem . Jak się nie udaje nie należy się zniechęcać. Należy być upartym i ciągle próbować, aż coś zaskoczy w mózgu ( tak w mózgu , ja wcale nie żartuje ) i wtedy jest łatwiej zwalczyć ten potworny nałóg. . Tu już nie chodzi o pieniądze, choć z dymem przepuszczamy piękne wczasy każdego roku, ale o nasze zdrowie.
Każda walka z nałogiem jest trudna i bolesna , ale jest coś za coś i należy sobie to wytłumaczyć tak, jak wiele rzeczy tłumaczymy małym dzieciom. Wszystkim którzy chcą zerwać z nałogami życzę wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu !!!!!
  #669  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 16:15
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Nigdy nie należy zaprzestawać walki z nałogiem . Jak się nie udaje nie należy się zniechęcać. Należy być upartym i ciągle próbować, aż coś zaskoczy w mózgu ( tak w mózgu , ja wcale nie żartuje ) i wtedy jest łatwiej zwalczyć ten potworny nałóg. . Tu już nie chodzi o pieniądze, choć z dymem przepuszczamy piękne wczasy każdego roku, ale o nasze zdrowie.
Każda walka z nałogiem jest trudna i bolesna , ale jest coś za coś i należy sobie to wytłumaczyć tak, jak wiele rzeczy tłumaczymy małym dzieciom. Wszystkim którzy chcą zerwać z nałogami życzę wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu !!!!!
jestem za ale coś nie mogę.
  #670  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 16:28
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał dagmara
jestem za ale coś nie mogę.

Ja tez nie moge miej jesc.. ale chociaz jak nie jestem glodna to sie staram..
  #671  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 16:33
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

no to jesteśmy dwie takie co to chcą a nie mogą.
  #672  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 16:38
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ale Czy Ty

Cytat:
Napisał dagmara
no to jesteśmy dwie takie co to chcą a nie mogą.

sie starasz aby tego nie robic??
  #673  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 16:48
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

szczerze, brak mi motywacji
  #674  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 16:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał dagmara
szczerze, brak mi motywacji
i w tym wlasnie jest problem..chyba.
  #675  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 17:24
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Pani Słowikowo!

"Chcieć, to móc" - Twoje motto. A ja chcę, ale nie mogę. I nie
tylko o palenie - niepalenie chodzi. Znasz antidotum?
  #676  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 17:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał spikerowicz
"Chcieć, to móc" - Twoje motto. A ja chcę, ale nie mogę. I nie
tylko o palenie - niepalenie chodzi. Znasz antidotum?

A co jeszcze chcesz i nie mozesz??
  #677  
Nieprzeczytane 03-06-2008, 19:12
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Ponaglona przez moderatora zamykam niniejszym ten wątek - faktycznie, straszliwie przekroczyliśmy ilość postów!
Zapraszam do drugiej części wątku "Nie mogę przestać palić"
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #678  
Nieprzeczytane 04-06-2008, 11:56
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Muszę tylko dociekliwej P. Słowikowej

Polecam lekturę UKŁADU Elii Kazana. On tam całą stronę poświęcił temu narządowi, który - bywa - odmawia posłuchu...
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.