menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-03-2007, 21:27
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie pracoholizm


Niestety ladnie brzmi ale to tez jeden z nalogow .Po smierci meza aby zapomniec i i nie zazywac zadnych lekow uspakajajacych rzucilam sie w wir pracy .Nie potrafie obecnie spokojnie usiasc ,poczytac wyjsc bo od razu przeliczam to na prace ,Przeliczam co i ile ja bym zrobila gdybym zostala w domu.Obled w ciapki - niewolnik pracy,Lapie sie nawet na tym ze wymyslam co by tu jescze i poprawiam i od nowa w kolko.Byl to lek na traume i samotnosc wiem i dlatego postanowilam od nowego roku ze bedzie inaczej,i powolutku malymi kroczkami zaczynam pracowac nad soba. O efektach napisze. ,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 10:56
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Powodzenia,Buniu, chcieć to móc. Pozdrawim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-03-2007, 14:21
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Mój mąż jest pracocholikiem, ostatnio nie było go w domu 3 doby, z pracy do pracy. Często to się zdarza. Usprawiedliwiamy sobie to tym, że musimy spłacać kredyt zaciagniety na mieszkanie córki. więc trzeba pracować. Mąż jest na emeryturze i jeszcze dorabia.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 19:04
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

Miła Buniu... też tak miałam po śmierci męża, dzieci mnie nwyzywały, że nie potrafię odpoczywać... i tak było... od jednej roboty do drugiej, wymyślałam zajęcia, a póżniej padałam wieczorem zmęczona. Ale dotarło do mnie,że też mam tylko jedno życia i należy go szanować. Teraz też pracuję, ale znalazłam już przyjemniejsze zajęcia, coś relaksującego, rozrywka, a nawet potrafię już spokojnie usiąść i nie myśleć o żadnej robocie. I powiem Ci, że jest mi teraz lepiej, nauczyłam się odpoczywać i leniuchować. Tobie też tego życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 16:55
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Do Marylki,Kris1 i Bogdy
O jak zrobilo mi sie cieplutko kolo serducha - dzieki.
Pracuje nad soba ale to marne efekty daje a tak naprawde to chyba nie chce .Dom mam duzy i ogrod takze. Inne byly n a s z e plany a zycie jak to zycie napisalo po swojemu scenariusz i ja teraz musze grac glowna role i na pierwszym planie.Juz mi sie tak porobilo ze "nikt tak nie zrobi jak JA S AM A .No wlasnie ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 20:07
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

Droga Buniu... a dopuść że innych do roboty... a Ty okiem znawcy sprawdzaj, doglądaj, doradzaj... najlepiej siedząc na leżaku. Zobaczysz, Ty poczujesz się lepiej, a pomagający też, bo zauważą, że są też potrzebni. Ale powiem Ci że to jest trudne, wiem to z autopsji, bo też uważam że sama to zrobię najlepiej .... jednak trochę lenistwa nam się przyda.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-03-2007, 21:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał BUNIA
Do Marylki,Kris1 i Bogdy
O jak zrobilo mi sie cieplutko kolo serducha - dzieki.
Pracuje nad soba ale to marne efekty daje a tak naprawde to chyba nie chce .Dom mam duzy i ogrod takze. Inne byly n a s z e plany a zycie jak to zycie napisalo po swojemu scenariusz i ja teraz musze grac glowna role i na pierwszym planie.Juz mi sie tak porobilo ze "nikt tak nie zrobi jak JA S AM A .No wlasnie ....
Też to mam, po mastektomii musiałam trochę posiedzieć w domu więc w tym czasie powymieniałam wszystkie drzwi, meble w kuchni, i dużo innych rzeczy. Jak ktoś mnie w czymś wyręczy to po cichutku idę poprawiać. To chyba jakieś skrzywienie psychiczne? Mam to od urodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-03-2007, 11:12
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

No widzicie Basiu i Buniu ....jesteśmy Zosie-samosie....ale trzeba to zmienić, musimy innym też dać szansę się wykazać, niech mają tą satysfakcję, że też są nam potrzebni. Chociaż to przychodzi bardzo, bardzo ciężko.... może rzeczywiście to jakieś skrzywienie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-03-2007, 12:08
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam serdecznie,uważam,ze nic sie nie stanie jak sobie troszkę odpuścimy.Do tej pory też wydawało mi sie,ze to ja najlepiej wszystko zrobie.Teraz daje pole do popisu innym.A ja ide sobie na spacerek brzegiem morz,ćwicze joge ,jezdzę na rowerze,spotykam sie ze znajomymi i bardzo chwale mojego syna i ewentualna synowa jak posprzątają ,umyją okna zaproszą na dobre jedzonko.Może zrobiłabym to lepeiej,ale po co,im to też nieżle wychodzi.Tak jest dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-03-2007, 12:28
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Masz rację Anielko To jest bardzo zdrowe podejście, bo i my odpoczniemy i młodzi nauczą się przydatnych czynności. Jak się to robi za nich, to nie mają szans się wykazać Pozdrawiam.Iwona
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 05:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A ja zyje w swietym przekonaniu ,ze inni NA PEWNO zrobia to co trzeba zrobic w domu lepiej ode mnie .I za bardzo im sie nie wtracam.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 07:22
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Zgodzam się z Małgorzatą 50. Kiedyś, gdy moje dziecię było małym chłopieńciem, przeczytałam opinię pewnej znanej osoby, że "najlepsze matki, to matki leniwe".Spodobało mi się to stwierdzenie. Od tej pory przestałam usługiwać swoim panom, którzy na własnych błędach, niespodziewanie szybko się uczyli. Dziś czerpię ogromną satysfakcję, słuchając podziękowań synowej, że mój syn wszystko umie. A mąż, gdyby nie moje podejście do obowiązków, pewnie śmiertelnie zanudziłby się po przejściu na emertyturę. A tak mamy ustalone zakresy czynności do wykonania i tylko w drodze negocjacji, ktoś za kogoś coś zrobi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 07:22
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

No tak. To ja już wiem, dlaczego masz te chochliki w oczach. Należysz nie do ludzi, tylko do elfów.
A ja z całkiem z innej bajki. Muszę wszystko sama i zawsze najlepiej. Już milion razy przyrzekałam sobie, że odpuszczę. I nic. Nie pomaga. Jakaś śrubka popuszczona, czy co? A może Naczelny Konstruktor dla żartu dał mi tyle wad, żeby sprawdzić, czy kot ze mną wytrzyma. Ale kot jeszcze gorszy pedant i up.....ec jak ja.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans

Ostatnio edytowane przez Wilhelmina : 28-04-2007 o 18:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 08:37
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

A ja bym tak chciała żeby ktos za mnie coś zrobił...i nie narzekałabym oj nie.Jeejku nie jestem leń,tylko czasem mi się niechce chcieć....pozdrowionka dla wszystkich pracusi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 08:55
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Pytanie Było, minęło...

Myślę, że do pracoholizmu mi daleko, ale...do perfekcjonizmu i odpowiedzialności bliżej. Oczywiście mam na myśli czasy już odległe czyli pracę zawodową...
Teraz, to tylko zastanawiam się...że kiedyś więcej zrobiłam - pracowałam zawodowo, dzieci i dom na głowie, miałam czas na teatr, kino czy operę...namiętne granie w karty do rana ...
Czy Wam też ten czas jakoś inaczej odlicza godziny ?
Qrczę, przyspieszył ?...czy co ?

1.Kartka Czas ktory ucieka pomiedzy palcami.jpg

Żal mi tylko młodych ludzi, których dosięga pracoholizm w coraz to większym stopniu...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 09:05
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Zegary Name:  zuhause183.gif
Views: 42
Size:  227 Bajtów robią chyba coraz gorszej jakości - też tego doświadczam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 10:19
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Choć już torby na wyjazd spakowane, nie mogę się powstrzymać, by wtrącić 5 groszy na temat zegarów.Bo to jest tak! Pierwsze 18 lat płynie w żółwim tempie. Następne osiemnaście upływa z szybkością zająca. Jeszcze następne to jak bieg pantery. A potem to już samolot odrzutowy, z prędkością ponaddźwiękową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 21:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
No tak. To ja już wiem, dlaczego masz te chochliki w oczach. Należysz nie do ludzi, tylko do elfów.
A ja z całkiem z innej bajki. Muszę wszystko sama i zawsze najlepiej. Już milion razy przyrzekałam sobie, że odpuszczę. I nic. Nie pomaga. Jakaś śrubka popuszczona, czy co? A może Naczelny Konstruktor dla żartu dał mi tyle wad, żeby sprawdzić, czy kot ze mną wytrzyma. Ale kot jeszcze gorszy pedant i up.....ec jak ja.
Pozdrowienia dla kota pedanta ,czy on ocierajac pot z czola lapka czysci do bialosci swoja kuwete?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 21:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A ja zyje w swietym przekonaniu ,ze inni NA PEWNO zrobia to co trzeba zrobic w domu lepiej ode mnie .I za bardzo im sie nie wtracam.
Wiem, że jestem despotycznym babsztylem i moim bliskim nie jest ze mną lekko więc żeby nie ranić ich uczuć cichcem wszystko poprawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 22:06
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Ha, ha, ha. No, uśmiałam się.Kot czyści prawie do białości, choć kuweta popielata w dolnej części, ale ślady kocich drapań białe. Uśmiałam się, bo ja jak Basia, całe życie pokryjomu po wszystkich poprawiam. Po kocie też.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.