menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #561  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 16:25
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewa 50
już zaczynam się denerwować ,że nie będę mogła nigdy zapalić jak uda mi się rzucić
Brakuje Ci psychicznej zgody na niepalenie. Bez niej wiele nie zwojujesz. Będziesz czekać, żeby znów sobie zakopcić i niewątpliwie to uczynisz. Spróbuj znaleźć dostatecznie silną motywację do rozwodu z fajkami.
  #562  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 17:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewa 50
Jest mi bardzo ciężko - chyba jestem "beznadziejnym przypadkiem".Chociaż.... zmieniłam ulubione papierosy na inne i zdecydowanie mniej palę.Ale już zaczynam się denerwować ,że nie będę mogła nigdy zapalić jak uda mi się rzucić-beznadzieja
Też tak myślałem przestając pić. Nie piję już osiem lat. Napić się i zapalić mogę, kto mi zabroni, tylko zdaję sobie sprawę, że mogę zacząć od nowa pić czy też palić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #563  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 17:37
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Ewo! Jak się przekonasz jak wszystko pachnie, jak pięknie smakuje, to przekonasz się ,że nie ma za czym tęsknić.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
  #564  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 20:51
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

baburko!!
jeżeli uda Ci się rzucić ten paskudny nałóg, to gwarantuje Ci, że nawet nie pomyślisz o papierosach..będą dla Ciebie nie istnieć...trzymam kciuki i mocno wierzę że sobie poradzisz czasami człowiek nie wie ile w nim tkwi potencjału i silnej woli,, tylko trzeba bardzo chcieć... trzymaj się mocno...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #565  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 06:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
baburko!!
jeżeli uda Ci się rzucić ten paskudny nałóg, to gwarantuje Ci, że nawet nie pomyślisz o papierosach..będą dla Ciebie nie istnieć...trzymam kciuki i mocno wierzę że sobie poradzisz czasami człowiek nie wie ile w nim tkwi potencjału i silnej woli,, tylko trzeba bardzo chcieć... trzymaj się mocno...
Aby nie myśleć o papierosach potrzeba dość dużo czasu. Długo myślałem i nich i były odruchy sięgania po papierosy w pewnych dość kluczowych momentach. Np. przy kawie, po jedzeniu, rano, itp, itd.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #566  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 08:38
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
mocno wierzę że sobie poradzisz czasami człowiek nie wie ile w nim tkwi potencjału i silnej woli,, tylko trzeba bardzo chcieć...
Czasami samo chcenie nie wystarcza. Jest jeszcze nasza fizyczna część, która podnosi bunt.
  #567  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 10:48
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Aby nie myśleć o papierosach potrzeba dość dużo czasu. Długo myślałem i nich i były odruchy sięgania po papierosy w pewnych dość kluczowych momentach. Np. przy kawie, po jedzeniu, rano, itp, itd.
Tadeuszu!!
masz dużo racji, ale kto powiedział, że to jest łatwe, a gdzie nasza wyobraźnia jakie straszne skutki przynosi palenie.Ile trucizny podajemy organizmowi???ile toksyn???Dlatego musimy walczyć z całych sił z tym paskudnym nałogiem.. Może te pieniążki wkładać do skarbonki i po roku zobaczyć zabytki np. w Egipcie i poleżeć pod palmami??? Ale trzeba BARDZO CHCIEĆ.. Wiem o czym mówię bo walka nie była łatwa!!!
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #568  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 11:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Tadeuszu!!
masz dużo racji, ale kto powiedział, że to jest łatwe, a gdzie nasza wyobraźnia jakie straszne skutki przynosi palenie.Ile trucizny podajemy organizmowi???ile toksyn???Dlatego musimy walczyć z całych sił z tym paskudnym nałogiem.. Może te pieniążki wkładać do skarbonki i po roku zobaczyć zabytki np. w Egipcie i poleżeć pod palmami??? Ale trzeba BARDZO CHCIEĆ.. Wiem o czym mówię bo walka nie była łatwa!!!
Halinko ja to przerobiłem dwa razy i doskonale wiem, że to nie jest łatwe. Zawsze staram się o tym mówić i pisać. Doskonale wiem też że się da. Inaczej mnie by tu nie było.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #569  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 11:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Nie Niech ich diabli wezmą

Ministerstwo Zdrowia chce zakazać sprzedaży elektronicznych papierosów - nowości, która szturmem zdobywa polski rynek, donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
Zabiegają o to lobbyści producentów gum i plastrów nikotynowych, twierdzi pismo. Zakaz ma duże szanse wejść w życie, bo jego wprowadzenie popierają posłowie z sejmowej komisji zdrowia.
Jezeli nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze. Palę elektronicznego papierosa, kupuję kartridże bez zawartości nikotyny, co urzędasom z Ministerstwa i posłom do tego?!!!!!!!!!!! Normalne papierosy, zawierające substancje smoliste sprzedawać można PRZECIEŻ TO JEST CHORE.
  #570  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 11:28
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Ministerstwo Zdrowia chce zakazać sprzedaży elektronicznych papierosów - nowości, która szturmem zdobywa polski rynek, donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
Zabiegają o to lobbyści producentów gum i plastrów nikotynowych, twierdzi pismo. Zakaz ma duże szanse wejść w życie, bo jego wprowadzenie popierają posłowie z sejmowej komisji zdrowia.
Jezeli nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze. Palę elektronicznego papierosa, kupuję kartridże bez zawartości nikotyny, co urzędasom z Ministerstwa i posłom do tego?!!!!!!!!!!! Normalne papierosy, zawierające substancje smoliste sprzedawać można PRZECIEŻ TO JEST CHORE.


Popieram w całości....Czy jest lekarstwo na głupotę?
  #571  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 11:53
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Halinko ja to przerobiłem dwa razy i doskonale wiem, że to nie jest łatwe. Zawsze staram się o tym mówić i pisać. Doskonale wiem też że się da. Inaczej mnie by tu nie było.
Tadziu!!!!
To wspaniale gratuluje!!!!!
, To znaczy że się zgadzamy w 100% BARDZO CHCIEĆ czego z całego serca życzę wszystkim walczącym z tym brzydkim nałogiem...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #572  
Nieprzeczytane 18-09-2009, 21:17
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Tadziu!!!!
To wspaniale gratuluje!!!!!
, To znaczy że się zgadzamy w 100% BARDZO CHCIEĆ czego z całego serca życzę wszystkim walczącym z tym brzydkim nałogiem...


Moge poowiedziec, ze rzucanie palenia jest "latwe".
Rzucalam wiele razy.. zawsze z sukcesaem.... na jakis czas.
Przerwy miawalam dlugie.
Ostatnio zapalilam jakies piec lat temu i mam nadzieje, ze to moja ostatnia wygrana walka z tym wlasnie nalogiem.

Internet to moj nowy nalog, chociaz dopiero sie wciagam
  #573  
Nieprzeczytane 18-09-2009, 21:45
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

amelio!!!
nie zmarnuj tego, 5 lat to bardzo długi okres, myślę,że to już jest za Tobą czego Ci z całego serca życzę....pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #574  
Nieprzeczytane 18-09-2009, 23:31
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszam do drugiej części
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...tml#post463111
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 10:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.