menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1581  
Nieprzeczytane 22-08-2015, 21:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi,
jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi".

Taki wpis w internecie zamieściła działaczka OUN.
Można rzec; tępa dzida, ale w Kijowie napadli na naszych z nożami.

http://prostozmostu.net/swiat/zorgan...icow-w-kijowie

A głupi Komorowski zawiózł im w zębach 100 mln.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1582  
Nieprzeczytane 25-08-2015, 07:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Rosyjskie metody postępowania z jeńcami. Tak było od zawsze.

"Bili nas tak bardzo, że łamali to, co było już złamane". 197 dni w niewoli rebeliantów

- Biciem próbowali nas przekonać do przejścia na ich stronę. (...) Byli rosyjscy najemnicy i Czeczeni, którzy okazali się najokrutniejsi, oraz mieszkańcy Doniecka - wspomina siedmiomiesięczną niewolę w tzw. Donieckiej Republice Ludowej "cyborg" Ołeksandr Maszonkin. Żołnierz do końca bronił donieckiego lotniska przed prorosyjskimi separatystami, potem trafił do niewoli. W sierpniu wrócił do Kijowa i w rozmowie z Radiem Wolna Europa opowiedział o wydarzeniach ostatnich miesięcy.
http://www.tvn24.pl/cyborg-najgorszy...,571239,s.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1583  
Nieprzeczytane 01-09-2015, 00:30
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Ciekaw jestem opinii doświadczonych przez życie seniorów na wydarzenia które ostatnio mają miejsce (nie te w Kijowie) na Ukrainie,chodzi mi o manewry NATO (ciekawe też jest przeciwko komu ta organizacja wojskowa istnieje,pakt Warszawski przecież dawno został rozwiązany) trwające prawie bez przerwy pod różnymi nazwami (Rapid Trident-2015, Swift response-2015,Manewry NATO na Morzu Czarnym i inne już nie na Ukrainie),przylot 4 "Raptorów F-22" do Polski (które dotąd nie stacjonowały poza terenem USA). Czy to nie jest jednak przygotowanie do wojny z Rosją a więc wybuchu III Wojny Światowej tym razem zapewne ostatniej na kuli ziemskiej?. Mnie się wydaje że jednak TAK tym bardziej, że kryzys Światowy rozwija się powoli ale systematycznie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1584  
Nieprzeczytane 03-09-2015, 09:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Doświadczona przez życie nie wie.
Nie ma praktyki w wojnach światowych, ale ma nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Ludność Polski ma na głowie sprawy ważniejsze, mianowicie ekscytację złotym pociągiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1585  
Nieprzeczytane 03-09-2015, 17:43
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Doświadczona przez życie nie wie.
Nie ma praktyki w wojnach światowych,.. ale.. na głowie sprawy ważniejsze, mianowicie ekscytację złotym pociągiem.
No cóż,borelioza "wakacyjna" i kleszcze już się "oklepały" trzeba by jakiejś nowej sensacji i znaleziono takową.
Już w temacie o Katyniu podawałem link do forum "Odkrywcy", warto tam zaglądnąć gdy kogoś ciekawią sprawy "hitlerowskich skarbów" i nie tylko, również znaleziska,wykopaliska itp.
A wojna w/g mnie bardzo jest prawdopodobna chociaż po dzisiejszym pokazie militarnym sił Chin, "światowi agresorzy" pewnie się zastanowią?
A tak z ciekawości dot.tych pokazów to Chińczycy zatrudnili specjalnie szkolone małpy do płoszenia ptaków z drzew aby uniknąć ew.wypadku w trakcie pokazu z uwagi na nisko lecące samoloty.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1586  
Nieprzeczytane 05-09-2015, 23:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No proszę, małpy płoszą ptaki.
Do mnie przylatuje jeden paskudnik pod ochroną,
i też płoszy ptaki. Sokół.
Może i piękny, ale działa mi już na nerwy.

Gdy dołoży się do tego kunią rodzinę wielodzietną, dzięki której dekarz skasował mnie na 10 tysięcy,
też kochającą ptaki,
to w zasadzie po co małpy?

Ps. na głosy doradców, by wyżej wymienionych poddać eksterminacji, reaguję oburzeniem.
Jedynie deportacja wchodzi w grę, ale jak toto złapać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1587  
Nieprzeczytane 06-09-2015, 09:27
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Okazuje się, że również małpy mają swój udział w ochronie chińskiego potencjału militarnego. Być może powinniśmy brać przykład z chińskiej armii i postawić na umałpienie naszej obronności. Tylko skąd wziąć tyle małp i do tego tresowanych? Dawniej podstawowym zwierzęciem naszej armii był koń, ale to już zamierzchłe czasy, tym bardziej, że on nie nadaje się do straszenia ptaków.
Siła militarna Chin (nie licząc małp) znana jest dobrze tym, którzy o niej wiedzieć powinni i z pewnością nie jest to wiedza czerpana tylko z uroczystych defilad.
A swoją drogą, to chętnie zatrudniłbym sobie taką chińską małpę do pilnowania samochodu. Wiadomo przed czym. Może wtedy uległby złagodzeniu mój emocjonalny stosunek do ptactwa.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1588  
Nieprzeczytane 06-09-2015, 14:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

A na ten stosunek do ptaków, nie wpłynąłby pozytywnie zwyczaj trzymania autka w garażu?

Bo pod drzewkami....to faktycznie. Jak się trafi taki drozd po śniadaniu z czeremchy...oj!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1589  
Nieprzeczytane 06-09-2015, 16:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A na ten stosunek do ptaków, nie wpłynąłby pozytywnie zwyczaj trzymania autka w garażu?
Mógłby wpłynąć. Przynajmniej w pewnym stopniu. Szanuję i cenię dobre zwyczaje, ale ten jest w moich warunkach nieosiągalny.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GEOPOLITYKA- Bliski Wschód- wojna i pokój. Lila Polityka 70 29-08-2021 20:42
Muzyczny koncert życzeń z dedykacją... od lutego 2010 elizka Muzyka 1032 04-12-2018 21:01
Historia-wojna z bolszewią 1920 - Piłsudski kufa86 Hobby, pasje 19 21-08-2012 23:17
23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - komentarze Janko48 Ogólny 0 08-03-2011 00:23
O co ta wojna ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 141 13-10-2008 10:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.