menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-08-2014, 23:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie Gospodarka ,głupcze


"Gospodarka, głupcze!"
(…) Ten okrzyk, przypisywany Billowi Clintonowi, robi u nas błyskotliwą karierę, ale co właściwie znaczy? Otóż obawiam się, że przypisuje się mu tylko jedno znaczenie. A więc po pierwsze, że istnieje wyłącznie jeden możliwy model gospodarki, oparty na dążeniu do maksymalizacji zysków i akumulacji kapitału, oraz, po drugie, że wobec wymogów tej właśnie gospodarki zamilknąć muszą wszelkie obiekcje dotyczące chociażby spraw społecznych, niematerialnych sfer ludzkiej egzystencji czy wreszcie tak idealistycznych bajdurzeń jak wartość i jakość ludzkiego życia.(…)

Zastanawiałem się czy taki wątek ma sens na Forum Cafe .Ale kiedy patrzę i czytam populistyczne dywagacje naszych polityków z lewa i prawa stwierdzam że ma sens wyjaśnić ekonomiczne zawiłości „obiecanek cacanek „. Zapraszam wszystkich do pisania na forum a w szczególności tych co prowadzili kiedyś działalność gospodarczą bo praktyka ważna jest w zderzeniu z teorią i pomysłami tych co nigdy nie pracowali a życie spędzali jako działacze partyjni na ważnych stanowiskach w administracji w zależności od wyników wyborów..

Będzie lepiej jak będziemy rządzić , każdy może tak powiedzieć ale zawsze ważne jest podanie jak i co należy zrobić by osiągnąć zakładany stan.Trzymajmy się pewnych reguł może uda się coś w tym systemie zmienić. Każdy z nas posiada jeden głos by z niego zrobić użytek jak dostaje karty do głosowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-08-2014, 15:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

(…)pierwszym półroczu strata finansowa polskiego górnictwa węgla kamiennego wyniosła 772,3 mln zł netto. Na samej sprzedaży węgla w pierwszych sześciu miesiącach spółki węglowe straciły ponad miliard zł.(…) Z opublikowanych danych wynika, że w pierwszym półroczu polskie kopalnie wydobyły nieznacznie powyżej 34 mln ton węgla kamiennego, to o 2,8 mln ton mniej niż w pierwszym półroczu poprzedniego roku. Pod koniec czerwca na zwałach kopalń było 8,3 mln ton niesprzedanego węgla.(…)pisze portal wnp.pl
To tylko drobne problemy którymi poza grą w piłkę powinien zająć się rząd nie mówiąc już o naszych super specjalistach w Sejmie i Senacie. Firma dołuje pensje się płaci emerytury i renty też tym pracowitym górnikom i ich managerom. Przecież w Radach Nadzorczych są specjaliści PO-PSL, najlepiej na górnictwie zna się koalicjant rolnik lub ktoś z rodziny rolnika.
Słuchając radia bo TV zajęta jest serialem Ukraina usłyszałem dobrą wiadomość zę tym co stracili na wojnie polsko rosyjskiej na wzajemnym dołowaniu społeczeństw /Rząd zawsze się wyżywi/ mają rekompensaty otrzymać rolnicy.Piękne tylko rządzący zapomnieli że te wszystkie produkty eksportowe woził nasz transport.

Co z firmami transportowymi ,ludźmi którzy teraz mają wozić powietrze.Nikt nie jest cudotwórcą by szybko znaleźć inne zajęcie albo zleceniodawcę. Jeszcze są firmy leasingowe bo tam się zaopatrują właściciele firm w samochody a działalność firm leasingowych jest oparta na systematycznej spłacie rat .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 08:25
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Mam mieszane odczucia. Kopalnie powinny być rentowne, ale też powinniśmy je utrzymać. Przyjdzie ciężka zima i będzie krzyk, że brakuje węgla.
Jak to zrobić? Nie wiem.
Jednak jestem pewna, że naszym celem powinien być rozwój nowych technologii, że tylko innowacyjność pozwoli nam stać się bogatym krajem.
Od czasu do czasu czytam o fantastycznych polskich wynalazkach - a potem cisza.
A tu PAŃSTWO, - tak państwo- powinno brać takich ludzi pod opiekę, stworzyć im szansę rozwoju i wspierać ich.
Niby jakieś tam centrum zbudowano, ale czy ono działa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 10:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Uważam, że kopalnie powinny zostać utrzymane,
by istniała jakakolwiek niezależność.

Ale.....temat na którym się nie znam.
Tu pole do popisu ma Wacław.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 17:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Moje miłe panie nikt nie jest z seniorów zainteresowany sprawami ekonomicznymi. Nawet to co jest napisane na dokumencie który otrzymujemy z ZUS związanym z rewaloryzacją nikt nie czyta bo tak naprawdę nie wie o co chodzi i za co jest mu z tego świadczenia potrącane .

Kamo piszesz :Kopalnie powinny być rentowne zgadzam się nie tylko kopalnie ale wszystkie przedsiębiorstwa skarbu państwa. Polecam mając czas zerknąć na http://www.for.org.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 18:01
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Mam mieszane odczucia. Kopalnie powinny być rentowne, ale też powinniśmy je utrzymać. Przyjdzie ciężka zima i będzie krzyk, że brakuje węgla.
Jak to zrobić? Nie wiem.
Coś wiem na ten temat "od podszewki".
Widzisz, to są wieloletnie błędy i zaniedbania kolejnych rządów już po okresie transformacji. Każdy rzad bał się górników i ustępował aż w końcu doszedł do ściany ale nie tej w kopalni wydobywczej, bo tak nazywa się pole eksploatacyjne. Tylko do sciany za ktorą jest przepaść.

Jak były kopalnie słabe z nieopłacalnym wydobyciem, nieraz dwukrotnie przekraczającym wartość urobku finalnie i bardzo głębokie trzeba było je zamknąć definitywnie jak to zrobiła Margaret Thatcher a ONI zrobili holdingi i te lepsze opłacalne kopalnie utrzymywały te słabe nie rentowne i przynoszące straty. Po prostu lobby związkowe było tak silnie usadowione i takie pazerne, że nie chciało słyszeć o zmianie czy zabraniu przywilejów ani zamknięciu kopalń.

Teraz się okazuje, że przez taką politykę padną wszystkie bo nasz węgiel jest najdroższy na świecie, bo nie dość, że są 13tki,14tki i 15tki to jeszcze garb z 43-ch związków zawodowych, wypasionych działaczy pilnujących najbardziej swoich interesów i stołków.
Dochodzi do tego przestarzała metoda wydobywcza, bardzo energochłonna bazujaca na obudowach zmechanizowanych produkcji sowieckiej, gniotsa a nie łamiotsa.

Kto mnie zmusi w takim razie abym kupował ten drogi węgiel a nie ten tańszy ruski czy czeski? Ja muszę się kierować ekonomią a dopiero później patriotyzmem. Jeśli nasze ciepłownie i elektrociepłownie będą zmuszone kupować nasz drogi węgiel aby popierać górników, to wzrosną czynsze, energia i ludzie wyjdą na ulicę a nie górnicy i poprowadzi ich Kaczyński, bankrut polityczny no bo kto jest lepszy w obiecankach.
Każdy rząd to spychał aby przetrwać swoją kadencję, ale na któryś padnie. Kiedyś ten wrzód musi "pęc" na kogo wypadnie na tego "bęc".
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 18:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A dlaczegoż to ma prowadzić Kaczyński?
Przecież macie Madonnę z Mysłowic? Jak ją Bruksela wypluje,
to się nada.

Wszystko nie pasuje.
Zalać te kopalnie i niech reszta jedzie szkopom tyłki myć.
Nic w tym kraju qrna się nie opłaca. Za to spalarnie śmieci z całego świata idą pełną parą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 18:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Moje miłe panie nikt nie jest z seniorów zainteresowany sprawami ekonomicznymi. Nawet to co jest napisane na dokumencie który otrzymujemy z ZUS związanym z rewaloryzacją nikt nie czyta bo tak naprawdę nie wie o co chodzi i za co jest mu z tego świadczenia potrącane .

Kamo piszesz :Kopalnie powinny być rentowne zgadzam się nie tylko kopalnie ale wszystkie przedsiębiorstwa skarbu państwa. Polecam mając czas zerknąć na http://www.for.org.pl/

Wacławie, Twój link traktuje o OFE. A przecież OFE ma być zabrane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-12-2014, 22:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Forum Obywatelskiego Rozwoju jest fundacją zajmującą się Analizami ,Raportami ,publikuje Zeszyty ,Tłumaczenia Literatury Ekonomicznej.Zrzesza młodych ludzi których interesuje polityka ekonomiczna.Dba o poziom merytoryczny publikacji. Link na stronę główną http://www.for.org.pl/pl/o-nas.

Analiza 14/2014: Problemy Kompanii Węglowej przykładem społecznych kosztów odkładania reform Link do strony
http://www.for.org.pl/pl/Analizy-FOR Kliknąć i otworzyć Można poszerzyć o wcześniejsze publikacje Zobacz również:
reformy, konkurencja, analizy, energetyka, Kompania Węglowa, węgiel .

Są i inne analizy które warto przeczytać lub przynajmniej streszczenie.To co piszecie w postach jest częściowo prawdą ale jak wszystko nie jest takie proste bo reformy wycinkowe nic nie dają bo tylko generują koszty.Musi być diagnoza i program na lata który ponad podziałami musi być konsekwentnie realizowany.
Likwidacja jest to poważna sprawa , a zatrudnionych nie można traktowa jak bydło w rzeźni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 08:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ciekawe, że wszelkie inne poza górnicze likwidacje, upadłości i bankructwa, łącznie z zatrudnionymi traktuje się jak bydło w rzeźni. Vide przemysł włókienniczy gdzie ludzie sami muszą sobie radzić zostawieni sami sobie. Ale oni z kilofami nie przyjeżdżają walczyć o swoje.Te błędy poczynione ze strachu w górnictwie, pomogą w bankructwie całej branży teraz już nieodwołalnie. W chirurgi tak samo jak się w odpowiednim czasie coś nie amputuje to pacjent zejdzie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 13-12-2014 o 08:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 11:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Jarosławie każda rewolucja generuje ofiary / nie tylko powinniśmy widzieć o tych co zginęli na barykadach / i o nich mówić ale ofiary systemu które w nowej rzeczywistości nie potrafiły się znaleźć z różnych przyczyn , niekiedy prozaicznych.

Co innego czas rewolucji i tz. doktryna szoku a czas korekt systemu . W pierwszej fazie ofiary systemowe w drugiej fazie widzimy szerzej człowieka -obywatela.Wsiedliśmy do tramwaju socjalizm solidarnościowy pod koniec 1989 a wysiedliśmy w 1990 kapitalizm .Byliśmy uczestnikami tej historii i jak w filmie patrzyliśmy na różne fazy kapitalizmu które na zachodzie były realizowane w dłuższym czasie np.handel wielkopowierzchniowy.

Twój przykład przemysł włókienniczy jest prawdziwy ale to pierwsza fala upadłości w początkowej fazie systemu .Pracownicy rolni też pod budynkiem premiera też nie protestowali rzucając ziemniakami/kartoflami Ale obecnie skupmy się nie na historii i co by było gdyby / co nie zrobiono dobrze a co można zrobić było inaczej / ,tylko na dziś i przyszłości .


Są bardzo ważne tematy które wymagają okrągłego stołu system emerytalny, górnictwo ,sądownictwo ,szkolnictwo uzgodnień ponad podziałami i jasnych programów na przyszłość z których są rozliczani politycy bez względu na opcje.
Czy to się da zrobić tak tylko trzeba chcieć być konsekwentnym i otwartym do społeczeństwa i z nim prowadzić dialog .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 11:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wacławie, ja nie wierzę w żadne porozumienia.
Młodzi - ci energiczni- uciekają na potęgę. Polskę opuszcza 147 osób dziennie. Prym wiedzie Częstochowa- 5 osób dziennie.

Oblicz za jaki czas spełni się idea Hitlera- 15 milionowa Polska?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 12:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Ale obecnie skupmy się nie na historii i co by było gdyby / co nie zrobiono dobrze a co można zrobić było inaczej / ,tylko na dziś i przyszłości .
.
Jasne, po co uczyć się na swoich błędach z przeszłości czy cudzych jak można w nieskończoność robić nowe. To takie odkrywcze jak lot na Marsa albo spacer nocą po Krakowie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 14:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Jarosław napisał-Jasne, po co uczyć się na swoich błędach z przeszłości czy cudzych jak można w nieskończoność robić nowe
Z historii wyciąga się wnioski przy określaniach celów a nie w kółko o historii debatuje bijąc pianę.
Cytat:
Lila napisała- ja nie wierzę w żadne porozumienia.
Muszą kiedyś dojść do władzy pragmatycy a nie ludzie nawiedzeni .Wyjeżdżają młodzi ludzie bo po co mają tu siedzieć nic nie robiąc a tylko czekać na zatrudnienie w administracji dzięki koneksjom rodzinnym.??? Siedzieć w pubie sączyć piwko i narzekać ??? Przynajmniej zobaczą jak to wszystko wygląda w lepiej zorganizowanym kraju.

Nie będzie porozumienia to system padnie i "obudzimy się w ręką w nocniku" i będziemy szukać winnych. Na razie pożyczamy i żyjemy na kredyt. Mamy licznik Balcerowicza i możemy zobaczyć ile w sekundzie rośnie nam zadłużenie .Dalej budujmy pomniki w postaci nietrafionych inwestycji , stadiony , chwalmy się najdroższymi wybudowanymi autostradami za kilometr,stawiajmy na tych autostradach co kilkadziesiąt kilometrów bramki.
Słuchajmy obiecanek polityków i ich nie rozliczajmy i wmawiajmy sobie że wybieramy mniejsze zło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 15:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Nie będzie porozumienia to system padnie i "obudzimy się w ręką w nocniku" i będziemy szukać winnych. Na razie pożyczamy i żyjemy na kredyt. Mamy licznik Balcerowicza i możemy zobaczyć ile w sekundzie rośnie nam zadłużenie .
Na zadłużenie zgadza się 90% Polaków. Większość nieświadomie, ale to znaczy, że naród głupi. 90% Polaków jest zadłużonych a każda złotówka zadłużenia kredytobiorcy powiększa dług publiczny, bo banki nie dają swoich pieniędzy, oni swoje mają na co inne. To hermetyczny świat finansjery. Na udzielanie kredytów też pożyczają. Dlatego sobie wypłacają milionowe dywidendy bo dobrze obracają. Czy ktoś o tym wie, czy tylko młóci zeszłoroczny owies???
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 15:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Wacławie, Ty wiesz jakie jest zadłużenie i ja to wiem.
Całe życie żyliśmy oboje w cieniu długów państwa.
Ale teraz..no nic. Chocholi taniec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 15:28
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie..

Nie będzie porozumienia to system padnie i "obudzimy się w ręką w nocniku" i będziemy szukać winnych. Na razie pożyczamy i żyjemy na kredyt. Mamy licznik Balcerowicza i możemy zobaczyć ile w sekundzie rośnie nam zadłużenie .Dalej budujmy pomniki w postaci nietrafionych inwestycji , stadiony , chwalmy się najdroższymi wybudowanymi autostradami za kilometr,stawiajmy na tych autostradach co kilkadziesiąt kilometrów bramki.
Słuchajmy obiecanek polityków i ich nie rozliczajmy i wmawiajmy sobie że wybieramy mniejsze zło....
Zacytowałam Wacława.

Nie można rozliczyć Polytykierów bo ONI sami,stworzyli takie PRAWO,że zabrać im i pozbawić miliardowych Bogactw,puścić z tzw.torbami nie da rady..
Jeżeli zabraliby jednej Opcji ,Majątki to co,ta druga i trzecia Opcja jest bez SKAZY....Boją się a Sędziowie i Prokuratorzy to święci??????? W naszym kraju nic się nie zmieni.Kto zmiany chce.
Oni,Wstyd na cały świat przynoszą.Melexy,Madryckie tango,Plażowe opalanie,Hotelowe Sexi i wiele innych cyrków.Tfuu.
Wszyscy,umoczeni w Korupcji,tylko ten głupi KOWALSKI,solidnie z Renciny płaci podatki..
Już w tym kraju,nic mnie nie dziwi.My starzy już nigdzie nie pojedziemy,na Cmentarz na pewno...

Czytam tutaj i włosy jeżą się na mojej głowie..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-12-2014, 15:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Toteż młodzi głosują....walizkami.

Efciu, pozdrówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 04:57
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

I to jest to, co naprawdę mnie boli w tym podziale społeczeństwa.
Nie chodzi o to, że jedni kłócą się z drugimi, tylko że zamiast zająć się WSPÓLNIE sprawami gospodarki, oni /politycy/ zajmują się sobą.
Nie ma- zróbmy coś dobrze. Jest odwrotnie - masz dobry pomysł, to go utrącimy. Po co ludzie mają wiedzieć, że jesteś lepszy ode mnie?

Narzekania PISu, jak źle z tą Polską, też przyczyniają się do wyjazdów, młodych. Do czasu gdy mieli nadzieję na pozytywne zmiany, to planowali zarobić i wrócić. Nadzieję tą im odebrano.
Dziś większość młodych, chce zostać i to jest tragiczne. Nie same wyjazdy, bo one mogłyby stanowić źródło dochodów, wspomóc rozwój. Wracaliby z pieniędzmi i doświadczeniem, otwierali firmy i Polska by się rozwijała.

Najgorsze jest to, że teraz wyjeżdżają ludzie wykształceni.
Już brakuje lekarzy, pielęgniarek i innych fachowców.
Czyli my /Polacy/ ponosimy koszty, kształcąc ludzi, a zysk mają obcy - zysk z podatków i fachowców, którzy rozwijają obce kraje.
Czyli hasło - róbmy więcej dzieci, jest głupie. Po co? I tak wyjadą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 10:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Narzekania PISu, jak źle z tą Polską, też przyczyniają się do wyjazdów, młodych. Do czasu gdy mieli nadzieję na pozytywne zmiany, to planowali zarobić i wrócić. Nadzieję tą im odebrano.

Ręcyma i nogyma się pod tym podpisuję!
Jak można rzucać świetnie płatne prace, by w ciżbie 3 milionów ulec narzekactwu opozycji.
Sio z tym narzekaniem.
Proponuję by tu umieszczać same pozytywy! W końcu za okupacji hitlerowskiej było gorzej.
Na początek może Służba Zdrowia.
Moja Mamusia urodzona 5 lat po katastrofie Titanica bardzo ją chwali. Po prostu całe życie unikała lekarzy jak powietrza morowego,
także syna- lekarza.
I co? skończyła 98 latek bez Służby Zdrowia?

A to narzekanie na biednego acz tłustego jak świński boczek ministra Arłukowicza,
już mnie wkurza!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska gospodarka na plusie - komentarze Mirosław Ogólny 19 02-08-2022 11:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.