menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 02-05-2015, 16:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Minęło kilka dobrych dni od pogrzebu W.Bartoszewskiego i ochy i achy w mediach prawicowych i forach internetowych o autorytecie jaki miał mieć W.Bartoszewski. Michnik pisał "ta śmierć okryła żałobą całą Polskę demokratyczną.Polskę ludzi myślących i uczciwych. {...} Tak jakby ci co mają inne zdanie na temat osoby zmarłego bnie byli demokratyczni ani myślący.Przecież ten guru prawicy /przez małe g/wypowiadał się na temat PiS i to środowisko nazywał dewiantami,frustratami ,dyplomatołkami ,motłochem,pijakami rzygającymi w autobusie itd i wdawał się w polityczne mordobicie.
Też ten kryształowy autorytet Polski , kreowany w mediach wziął udział w prowokacji związanej z osobą Oleksego . Milczanowski to opisuje co proponowali razem z Bartoszewskim Kwaśniewskiemu.
Jedynie Wałęsa przeprosił mając wyrzuty sumienia za tamtą polityczną prowokację którą zmontowano przeciw Oleksemu .

Nikt nie kwestionuje jego zasług wojennych ani krzywd jakie doznał w okresie stalinizmu wielu polaków miało podobne losy ale nie twórzmy mitologi wokół tej osoby a to co powiedział Piotr Pytlakowski myślę że wielu z was może się podpisać.
Dla niewyznawcow Bartoszewski był osobą trudną do słuchania. Mówił bardzo dużo,nie pozwalając nikomu dojść do słowa ,mówił głośno i agresywnie , i -co gorsza -mówił rzeczy słuszne ,ale straszliwie banalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #342  
Nieprzeczytane 02-05-2015, 16:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Minęło kilka dobrych dni od pogrzebu W.Bartoszewskiego i ochy i achy w mediach prawicowych i forach internetowych o autorytecie jaki miał mieć W.Bartoszewski. Michnik pisał "ta śmierć okryła żałobą całą Polskę demokratyczną.Polskę ludzi myślących i uczciwych. {...} Tak jakby ci co mają inne zdanie na temat osoby zmarłego bnie byli demokratyczni ani myślący.Przecież ten guru prawicy /przez małe g/wypowiadał się na temat PiS i to środowisko nazywał dewiantami,frustratami ,dyplomatołkami ,motłochem,pijakami rzygającymi w autobusie itd i wdawał się w polityczne mordobicie.
Też ten kryształowy autorytet Polski , kreowany w mediach wziął udział w prowokacji związanej z osobą Oleksego . Milczanowski to opisuje co proponowali razem z Bartoszewskim Kwaśniewskiemu.
Jedynie Wałęsa przeprosił mając wyrzuty sumienia za tamtą polityczną prowokację którą zmontowano przeciw Oleksemu .

Nikt nie kwestionuje jego zasług wojennych ani krzywd jakie doznał w okresie stalinizmu wielu polaków miało podobne losy ale nie twórzmy mitologi wokół tej osoby a to co powiedział Piotr Pytlakowski myślę że wielu z was może się podpisać.
Dla niewyznawcow Bartoszewski był osobą trudną do słuchania. Mówił bardzo dużo,nie pozwalając nikomu dojść do słowa ,mówił głośno i agresywnie , i -co gorsza -mówił rzeczy słuszne ,ale straszliwie banalne.

Waclawie, trudno o lepsze podsumowanie. Wedlug mnie bardzo lagodne. Jakaz roznica z jego okresleniami obecnej opozycji politycznej. Nie da sie ukryc, ze slownik mial kwiecisty ...akurat pasujacy do wielkiego dyplomaty.

A reszta, jak reszta. Nikt mnie nie przekona i nawet niech nie probuje W koncu wolno mi miec odmienna opinie i nie musze piac hymnow pochwalnych. Ponoc w slownictwie polskim nazywamy to demokracja. Shalom a moze Amen - kto za nim trafi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #343  
Nieprzeczytane 02-05-2015, 18:17
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Minęło kilka dobrych dni od pogrzebu W.Bartoszewskiego i ochy i achy w mediach prawicowych i forach internetowych o autorytecie jaki miał mieć ...

W kwestii formalnej:
Pogrzeb prof. Władysława Bartoszewskiego odbędzie się 4 maja na warszawskich Powązkach. Spocznie w pobliżu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #344  
Nieprzeczytane 02-05-2015, 19:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Też ten kryształowy autorytet Polski , kreowany w mediach wziął udział w prowokacji związanej z osobą Oleksego . Milczanowski to opisuje co proponowali razem z Bartoszewskim Kwaśniewskiemu.
Jedynie Wałęsa przeprosił mając wyrzuty sumienia za tamtą polityczną prowokację którą zmontowano przeciw Oleksemu .

Nikt nie kwestionuje jego zasług wojennych ani krzywd jakie doznał w okresie stalinizmu wielu polaków miało podobne losy ale nie twórzmy mitologi wokół tej osoby a to co powiedział Piotr Pytlakowski myślę że wielu z was może się podpisać.
Dla niewyznawcow Bartoszewski był osobą trudną do słuchania. Mówił bardzo dużo,nie pozwalając nikomu dojść do słowa ,mówił głośno i agresywnie , i -co gorsza -mówił rzeczy słuszne ,ale straszliwie banalne.

No właśnie.
Czytam hymny na jego temat, ale pod hymnami wyłączone komentarze, i to na wszystkich prawie portalach.

Czyżby Naród nie chciał piać?

Cóż, Wielki Polak jeszcze nie pochowany,
ale później przyjdzie czas oceny. A będą, będą..
Sama czytałam na tym forum, że śmierć absolutnie nie chroni przed krytyką. Słowo się rzekło, kobyłka u płotu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #345  
Nieprzeczytane 02-05-2015, 20:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Moi mili seniorzy nie pisałem wcześniej bo uważałem ze rodzina będzie chciała pochować jak najszybciej a nie robić show bo ważne jest pokazanie się w TV ,bo to jest związane z naszą tradycją.Mimoza informuję nam że pogrzeb oficjalny się odbędzie się 4 maja i gdzie zostanie pochowany.Jak by zrobiono na księżycu to by wszyscy pamiętali że pierwszym był Polak i był by to news światowy a to ze ko kogo jest pochowany naprawdę nie robi na mnie wrażenia . Tak samo wypowiedz panie profesorze odnosi się w potocznym języku do profesora akademickiego jak i nauczyciela fizyki w szkole średniej.Różnica jest w wynagrodzenia za wykład i inne stawki w wynagrodzeniu i nie należy tego mylić i udawać "głupa " ze się pomylili.

Ma być show telewizje , media wypowiedzi w tle czym się zasłużył i zdjęcia prezydenta i innych kandydatów na to stanowisko pierwszej Prezydent z małżonkiem i pierwszego Prezydenta z małżonką /w liczbie mnogiej/.
Mój wpis spowodował wydzielenie się oksytocyny neuroprzekaźnika i tyle było emocji.Ale to dobrze że zaczynamy innymi oczyma patrzeć na to co nam serwują a emocje to jest normalna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #346  
Nieprzeczytane 04-05-2015, 22:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No i już po pogrzebie.

Nasza klasa polityczna jest bez klasy.

http://wszolek.salon24.pl/645153,czy...artoszewskiego

Co nie jest nowością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #347  
Nieprzeczytane 04-05-2015, 23:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No i już po pogrzebie.

Nasza klasa polityczna jest bez klasy.

http://wszolek.salon24.pl/645153,czy...artoszewskiego

Co nie jest nowością.

Nigdy nie bylam zwolenniczka wykorzystywania pogrzebow i cmentarzy do polityki, zwlaszcza przedelektoralnej. No coz, tonacy chwyta sie wszystkiego nawet brzytwy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #348  
Nieprzeczytane 05-05-2015, 18:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Aż boję się jaką promocję wymyślą, jeśli będzie II tura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #349  
Nieprzeczytane 05-05-2015, 19:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Może będą nosić symboliczną trumnę prezydenta wszech czasów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #350  
Nieprzeczytane 05-05-2015, 19:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Raczej wykopią wasz autorytet i zakopią jeszcze raz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profesor i strażak - najbardziej prestiżowe zawody - komentarze ciekawski Ogólny 17 26-09-2011 18:03
Życie. kazet Humor, zabawa - wątki archiwalne 12 01-09-2011 15:31
„Życie i twórczość Zielonego Konstantego” kultura-bemowo Zaproszenia 0 16-02-2011 14:16
Zmarł profesor Zbigniew Religa - komentarze Mirosław Ogólny 34 13-03-2009 15:41
Władysław Bartoszewski - po pierwsze przyzwoitość - komentarze iwo1111 Ogólny 12 29-04-2007 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.