menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 07:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Rosjanie strzelają w powietrze aby nie uszkodzić budynków ani ludzi. To Amerykanie strzelają.

Alarmujące doniesienia z Donbasu. We wtorek po południu na jednym z odcinków frontu wybuchły ciężkie walki. Rebelianci nacierali na pozycje ukraińskie, były też straty po stronie sił ATO (operacji antyterrorystycznej). Wieczorem pozycje ukraińskie zostały zaatakowane także na południu, pod Mariupolem. Stacjonujący tam Ukraińcy znaleźli się pod huaraganowym ogniem przeciwnika.
http://www.tvn24.pl/wojna-na-ukraini...,543835,s.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #282  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 09:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi

Bardzo dobre "stwierdzenie" tyle, że skierowane w złą stronę.To nie sowieci rujnowali miasta a anglosasi. Paryż i inne miasta Francji nie doznały większych strat a Praga miała zostać zdobyta przez Amerykanów więc ją bombardować nie miało sensu. Co innego Drezno które wiadomo było, że zdobędzie Armia Czerwona,dlatego nalotem dywanowym w lutym 1945 r. zrównali z ziemią miasto bez żadnego strategicznego znaczenia.
Można też różnie "dumać" i snuć hipotezy ale to właśnie Armia Czerwona okrążając Kraków a nie atakując bezpośrednio, tę "perłę polskiej historii" zachowała w miarę dobrym stanie.
I jeszcze jedna "ciekawostka" historyczna dotycząca jeńców wojennych.Okazuje się, że śmiertelność jeńców wojennych wziętych do niewoli przez "europejskie i kulturalne" Niemcy wynosiła ponad 60% gdy tymczasem wzięci do niewoli Niemcy w ponad 60% wrócili po wojnie do swojego kraju.Czy to nie dziwne? tu "kultura europejska" a tu "dzicz" wschodnia,chyba jakiś paradoks.



Chyba chodzi Ci mój kochany wibi o jeńców radzieckich,
bo polscy byli dobrze traktowani w oflagach.

Dlaczego tak się działo, wiesz dobrze, ale nie będę Ci przeszkadzać w promowaniu ustroju niby byłego,
ale nie do końca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #283  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 12:57
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Chyba chodzi Ci mój kochany wibi o jeńców radzieckich,
bo polscy byli dobrze traktowani w oflagach.
Zapominasz o jednym i to głównym. "Offlagi" to obozy dla kadry oficerskiej,a sprawdź co wiesz o "Stalagach"- to dla żołnierzy.
Cytat:
Napisał Lila
Dlaczego tak się działo, wiesz dobrze,....

Tu akurat nie masz racji,nie wiem tego, ale podejrzewam, że natura słowiańska oparta jest na innych wartościach humanitarnych i zupełnie innym pojmowaniu "dobra i zła". Nie mówię tu o poszczególnych jednostkach ale o nacjach.Śmierć i zabójstwa zawsze były w kulturze anglosaskiej i to wpajane od dziecka,jako przykład podam sławne "Bajki Grimma" czy takie "wynalazki" jak "szafot" czy "gilotyna". Nie wspomnę o współczesnych zachowaniach naszych obecnych "przyjaciół" w prowadzeniu odpowiedzialności zbiorowej widocznej w przeprowadzanych "łapankach" przypadkowych ludzi i pokazowe mordy-rozstrzeliwania w czasie II Wojny Światowej nie tylko w Warszawie. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś Nas za to "przeprosił" ale zapewne dlatego, że dla nich morderstwo to "sposób" na życie.Szkoda, że mało kto o tym teraz pamięta.
"Zachodnia" cywilizacja intensywnie wpajana w nasze wartości to głównie "morderstwo i zbrodnia",łatwo to dostrzec obserwując dzieci i to czym "karmi" ich "Zachód" w postaci gier komputerowych a dodatkowo fakty przeinaczają zależne od "zachodu" nasze media robiąc zwykłym obywatelom "wodę z mózgu". To już na tym forum wyraźnie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #284  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 20:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jednakowoż miły wibi,
muszę zapolemizować sobie, absolutnie nie broniąc germańców.
Piszesz 'szafot', 'gilotyna'- owszem,
ale przypomnij sobie Tarasa Bulbę i jaką śmiercią zginęli w Warszawie przywódcy Kozaków.

Wprawdzie to był rewanż za ich podobne dokonanie, ale...ale..

PS. a co było w stalagach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #285  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 21:45
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
....PS. a co było w stalagach?

Nie wierzę że nie sprawdziłaś.Ale jak by co to link http://pl.wikipedia.org/wiki/Stalag

I jeszcze jeden w Łambinowicach na którym miałem nieszczęście być ( i wkopywać się-okopywać jako "wojak" w ramach studium Wojskowego po 4 roku). Czego można było się "dokopać"....do dzisiaj ciarki mnie przechodzą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ambinowice
Rewanż to jednak nie doktryna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #286  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 21:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie chodzi mi o wiki, bo wiem co to były stalagi,
ale raczej napisz coś od siebie.
Nie znam nikogo ze stalagu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #287  
Nieprzeczytane 20-05-2015, 23:37
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
...Nie znam nikogo ze stalagu.
Właśnie sama sobie odpowiedziałaś.
Niemcy zabili i wymordowali 6 milionów Polaków a Ty znasz tylko jednego (lub paru?) którzy zginęli w Katyniu (bo w/g rusofobskiej propagandy zabili ich Rosjanie). Ilu znasz rozstrzelanych i przypadkowo złapanych przez Niemców w łapankach Polaków? Ilu znasz zamordowanych w obozach zagłady jak Oświęcim, Majdanek,Buchenwald,Bergen-Belseni wielu,wielu innych,ilu znasz z obozu "germanizacyjnego" dla dzieci i młodzieży "Kinder-Kl" w Łodzi. Pewnie nikogo bo żydowska propaganda głosi, że tylko "ich" mordowali i właśnie dlatego ja o tym pamiętam a TY nienawidzisz "Ruskich".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #288  
Nieprzeczytane 10-08-2015, 16:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Rosyjskie ministerstwo obrony przeprowadza dużą reorganizację swoich wojsk w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Tworzony jest szereg nowych armii, które mają być "powiększone" względem poprzednich.

Są tworzone dwie nowe armie lotnicze i obrony przeciwlotniczej. Jedna z dowództwem w Leningradzie, ma odpowiadać za "dwa miliony kilometrów kwadratowych powierzchni państwa i trzy tysiące kilometrów granicy" Ma być uzbrojona w najnowsze myśliwce Su-30 i Su-35, oraz nowe bombowce Su-34, oraz szereg nowych śmigłowców szturmowych. Do obrony będą też służyć systemy przeciwlotnicze S-300 i S-400.

Powstanie też druga armia lotnicza i obrony przeciwlotniczej o numerze 14. Ta ma odpowiadać za mniejszy obszar w centrum kraju, od Wołgi, przez Ural po zachodnie krańce Syberii. 14. Armia Lotnicza ma być uzbrojona w starszy sprzęt, między innymi myśliwce MiG-31 i bombowce Su-24.

W centrum kraju, z dowództwem pod Moskwą, ma powstać do początku grudnia elitarna i prestiżowa 1. Gwardyjska Armia Pancerna, w skład której wejdą najlepsze jednostki sił lądowych Rosji. Między innymi 2. Gwardyjska Dywizja Zmotoryzowana "Tamańska", oraz 4. Gwardyjska Dywizja Pancerna "Kantemirowska". Dodatkowo będą w jej składzie też 6. Brygada Pancerna i 27. Brygada Zmechanizowana "Sewastopolska".
http://www.tvn24.pl/nowe-rosyjskei-a...,567425,s.html

Tyle trudu by postraszyć naszego nowego prezydenta.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #289  
Nieprzeczytane 11-08-2015, 09:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi

Właśnie sama sobie odpowiedziałaś.
Niemcy zabili i wymordowali 6 milionów Polaków a Ty znasz tylko jednego (lub paru?) którzy zginęli w Katyniu (bo w/g rusofobskiej propagandy zabili ich Rosjanie). Ilu znasz rozstrzelanych i przypadkowo złapanych przez Niemców w łapankach Polaków? Ilu znasz zamordowanych w obozach zagłady jak Oświęcim, Majdanek,Buchenwald,Bergen-Belseni wielu,wielu innych,ilu znasz z obozu "germanizacyjnego" dla dzieci i młodzieży "Kinder-Kl" w Łodzi. Pewnie nikogo bo żydowska propaganda głosi, że tylko "ich" mordowali i właśnie dlatego ja o tym pamiętam a TY nienawidzisz "Ruskich".


Nie Ruskich, tylko Sowiety.
Tak dla porządku, mój miły wibi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GEOPOLITYKA- Bliski Wschód- wojna i pokój. Lila Polityka 70 29-08-2021 20:42
Czy na Ukrainie po 7 lutego zacznie się wojna? wibi Polityka 1588 06-09-2015 16:01
EpideEpidemiaEpidemia chorób niezakaźnych w UE-Polsce Polsce. Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 3 11-04-2014 18:55
Historia-wojna z bolszewią 1920 - Piłsudski kufa86 Hobby, pasje 19 21-08-2012 23:17
O co ta wojna ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 141 13-10-2008 10:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.