menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 26-11-2014, 17:13
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Głośno było o eboli ale nie o tym
http://ligaswiatowa.hvs.pl/cia-zabij...-wirusa-eboli/
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 22:39
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Udławili się. Ale pewnie my będziemy to odbudowywać.

Kreml zmienił swoją politykę wobec "Noworosji" i nie dąży już do oderwania tego terytorium od Ukrainy - pisze w poniedziałek niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta", powołując się na źródła w administracji prezydenta, rządzie i władzach separatystycznych "republik" na wchodzie Ukrainy.

Według rozmówców "Nowej Gaziety" Kreml nie tylko "ostatecznie wyrzekł się idei niepodległości DRL i ŁRL, ale także chce 'wepchnąć' obie republiki z powrotem do Ukrainy na warunkach jakiejś autonomii"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 16:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 557
Domyślnie

Jarku!
Bo policzyli, że ich to będzie solidnie kosztowac. W końcu trza odbudować zniszczenia w infrastrukturze, przemyśle, wypłacic renty, emerytury i jakiś socjal. A także użerac sie z separatystami, którzy rozbestwili sie na wojennych zabawach.

A jeszcze sprzymierzeniec robi Putinowi brzydkie numery:
Cytat:
Kierowcy, od strony rosyjskiej, stoją w piętnastokilometrowej kolejce przez około dwa dni. Próbują wjechać na Białoruś, jak podaje "Nasza Niwa". - Rosyjska federalna służba celna potwierdza, że białoruscy celnicy rozpoczęli kontrolę ciężarówek na granicy z Rosją. Po naszej stronie kontroli nie ma - powiedziała rosyjskiej agencji TASS rzeczniczka federalnej służby celnej Jelena Gracz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 09:57
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Rosjanie planowali zrobić sobie korytarz, na Krym. Pewnie myśleli, że jak zwykle dość łatwo im to pójdzie, nie spodziewali się poparcia Zachodu, dla Ukrainy. Teraz zmienili plany i zaczęli budować most na Krym. Poważna inwestycja, pochłonie miliony.
Za to zaczęli poważną wojnę propagandową, mającą na celu poprawę wizerunku Rosji i zdyskredytowanie nas i Ukraińców.
Patrząc na skuteczne działania PISu /mam na myśli metodę opluwania/ należy przypuszczać, że im się to uda.
Gdy sprawa przyschnie i zachód nie będzie reagował tak gwałtownie, powrócą do swego pomysłu i zagarną Ukrainę , a na pewno ich wschodnią część.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 11:40
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

kama01- przyznaj się bez bicia,w jaki sposób tu się znalazłaś?
Czyżbyś przyleciała z kosmosu?
Wariant budowy mostu lub tunelu łączącego Krym z Rosją rozpatrywany był od momentu jego zajęcia.Wybrano most.Jakaś chińska firma ma ochotę go zbudować.Martwi Cię koszt?Ty będziesz finansować tą inwestycję?
Niestety masz rację.Właśnie wczoraj,rosyjski senat podbechtany przez PIS,ogłosił raport o wyczynach GRU w Klewkach.Cały cywilizowany świat się teraz z nas teraz śmieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 16:40
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie Chyba nie lubicie tu nowych

Budowa mostu była brana pod uwagę, ale przeczytałam, że ZACZĘTO budować ten most. A to zmienia nieco sytuację. No chyba, że ktoś na wyrost to napisał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 16:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Chyba nie lubicie tu nowych

Budowa mostu była brana pod uwagę, ale przeczytałam, że ZACZĘTO budować ten most. A to zmienia nieco sytuację. No chyba, że ktoś na wyrost to napisał.
Ja osobiście lubię, kiedyś też byłem nowy. Zaczęłaś od najtrudniejszych wątków bardzo kontrowersyjnych. My tu mamy podziały nie do zasypania. Jest pis i reszta świata. Tu nie ma zmiłuj ani wybaczania.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 18:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 557
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Budowa mostu była brana pod uwagę, ale przeczytałam, że ZACZĘTO budować ten most. A to zmienia nieco sytuację. No chyba, że ktoś na wyrost to napisał.

Kamo!
Lubimy.
Serio!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 18:54
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie Głupio się poczułam

Przejrzałam z grubsza to co pisaliście, sprawa z Hofmanem nigdzie mi nie pasowała, więc założyłam nowy wątek . Napisano, że robię bałagan, że to nie tam mam pisać.
Tu napisałam, że są nowe doniesienia, że już ten most budują - napisano, że przyleciałam z kosmosu. Dość dziwny początek, ale nic, popróbuję dalej.
To dobrze, że jest różnica zdań, dzięki temu dyskusja jest ciekawsza. O ile pisze się na temat, a nie o kosmosie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 19:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Przejrzałam z grubsza to co pisaliście, sprawa z Hofmanem nigdzie mi nie pasowała, więc założyłam nowy wątek . Napisano, że robię bałagan, że to nie tam mam pisać.
Tu napisałam, że są nowe doniesienia, że już ten most budują - napisano, że przyleciałam z kosmosu. Dość dziwny początek, ale nic, popróbuję dalej.
To dobrze, że jest różnica zdań, dzięki temu dyskusja jest ciekawsza. O ile pisze się na temat, a nie o kosmosie.

Wyjaśnię Ci;
mnie chodziło tylko o jaki taki porządek.
Sprawa z Hofmanem jest na wątku o Polsce, do którego dałam Ci linka. Tam się odnajdziesz, bo jesteś ze słusznej opcji,
a ja podzielam zainteresowanie administracji frekwencją.
Gdybyś była elektoratem PiS, to inna sprawa. Szans byś nie miała specjalnie.

Kosmos zaserwowany przez drzazgę tyczył pewnie nieznajomości zagadnienia. Przenośnia stylistyczna a nie sugestia . Nie czuj się dotknięta.

Powodzenia!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 19:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Przejrzałam z grubsza to co pisaliście, sprawa z Hofmanem nigdzie mi nie pasowała, więc założyłam nowy wątek . Napisano, że robię bałagan, że to nie tam mam pisać.
Tu napisałam, że są nowe doniesienia, że już ten most budują - napisano, że przyleciałam z kosmosu. Dość dziwny początek, ale nic, popróbuję dalej.
To dobrze, że jest różnica zdań, dzięki temu dyskusja jest ciekawsza. O ile pisze się na temat, a nie o kosmosie.
Nic się nie przejmuj. Musisz przetrwać. Grypa jelitowa też na początku jest uciążliwa
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 20:36
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Przejrzałam z grubsza to co pisaliście, sprawa z Hofmanem nigdzie mi nie pasowała, więc założyłam nowy wątek . Napisano, że robię bałagan, że to nie tam mam pisać.
Tu napisałam, że są nowe doniesienia, że już ten most budują - napisano, że przyleciałam z kosmosu. Dość dziwny początek, ale nic, popróbuję dalej.
To dobrze, że jest różnica zdań, dzięki temu dyskusja jest ciekawsza. O ile pisze się na temat, a nie o kosmosie.
Witaj
Bardzo lubimy nowych, nic się nie przejmuj. Chciałam Cię poinformować, że masz prawo pisać gdzie chcesz i co chcesz, jak ktoś Ci dokuczy to tez możesz mu oddać, nawet z liścia, baw się dobrze, bo w gruncie rzeczy jesteśmy wesołą gromadką staruszków, podzieloną na tych z PiS i RESZTĘ ale dla dobrej zabawy i komitywy to nie ma żadnego znaczenia. I jeszcze jedno, że w razie realnego nieszczęścia ta cała Zgraja staje jak jeden mąż/żona do pomocy. Jeszcze raz WITAJ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 20:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie kłam siostro moderatorko.
Wszystko w granicach jakiś tam. Wszak chyba bana dostały ostatnio Miran i Aniano, czyż nie?
A za co? wiesz może?
Poza tym ten PiS to głównie ja. Kazik umarł.
Czyż naprawdę jestem tak wielka, że przyćmiewam peowską ciżbę? W końcu mam zaledwie 162 wzrostu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 20:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Kurz opadł to można coś napisać na temat świata.

Jak można wytrzymać 13 lat w Guantanamo?

- 136 więźniów jest nadal przetrzymywanych w Guantanamo, podczas gdy politycy starają się oczernić senacki raport - twierdzi Jemeńczyk Samir Nadżi, którego więziono w Guantanamo bez wyroku sądu przez 13 lat. Mężczyzna zwraca uwagę, że epoki brutalnych tortur nie zamknięto - jak deklaruje amerykańska administracja - razem z ostatnim więzieniem CIA.
http://www.tvn24.pl/spedzil-13-lat-w...,497808,s.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 20:54
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie kłam siostro moderatorko.
Wszystko w granicach jakiś tam. Wszak chyba bana dostały ostatnio Miran i Aniano, czyż nie?
A za co? wiesz może?
Poza tym ten PiS to głównie ja. Kazik umarł.
Czyż naprawdę jestem tak wielka, że przyćmiewam peowską ciżbę? W końcu mam zaledwie 162 wzrostu.
Ja jestem taką moderatorką tajną przez poufną Nie wiem za co bana dostała Miran i Aniano, jestem leniwym moderatorem więc mam braki w wiedzy. Nie powiem żebym żałowała którejś ale faktem jest, że nic nie wiem, moderuję Społeczeństwo. Boleję nas śmiercią Kazika , bo był moim krajanem i radosnym towarzyszem zabaw zalipiańskich i wszystkich innych. Wydaje mi się jednak, że masz parę wiernych zwolenniczek najlepszej władzy w Polsce in spe. Widuje Honoratkę, Arti, Wacuś dołączył (tu ucałowania dla Wacusia ), nie biduj, nie jest źle, a co ja osamotniona mam powiedzieć????
PS
Mam 170 cm, a w obcasach z którymi się nie rozstaję aż strach się bać .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 20:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Do czego upoważnia taka nazwa i z czym się to wiąże? I jakie mogą być konsekwencje?

Można używać też nazwy Rosyjski Indeks Strachu.
http://tvn24bis.pl/blogi,89/rosyjski...hu,497776.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 21:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

do #55
No proszę, ja moderuję Ogólny, ale wiem wszystko.
Dlatego nie mówię, że można pisać co się chce,
bo można polec jak obie nasze userki.

Znikam, to nie ''mój'' wątek.
Za swą obrzydliwą, bo pisowską, obecność
przepraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 21:20
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
do #55
No proszę, ja moderuję Ogólny, ale wiem wszystko.
Dlatego nie mówię, że można pisać co się chce,
bo można polec jak obie nasze userki.

Znikam, to nie ''mój'' wątek.
Za swą obrzydliwą, bo pisowską, obecność
przepraszam.
A ja nic nie wiem i jakoś mnie to nie boli. O Społeczeństwie wiem jak dostaje maila z prośba o reakcję. Nie wolno pisać tego co jest niezgodne z netykieta i dobrym obyczajem. Czasem tak się zdarza, że nie są ważne stare pieniądze, bo one spłonęły w jedynie słusznym Powstaniu albo w jakiejś innej okoliczności dziejowej tylko ważne są stare, nienaganne maniery, a z tymi to już prawdziwy problem. Netykieta próbuje coś wprowadzić do internetowej przestrzeni, cóż skutek niestety mizerny. Konkludując, ważne jest pisać tak, aby przodkowie się nie wstydzili, niekoniecznie pieniądze. Najstarsze są fenickie, ciekawe ilu spośród nas to Fenicjanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 21:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Maja59 napisała-bo był moim krajanem i radosnym towarzyszem zabaw zalipiańskich i wszystkich innych
Maju takie życie że trzeba kiedyś udać się do Walhalli. Zalipianki i ich atmosfera to też przeszłość , nie wytrzymały konkurencji. Bądźmy optymistami bo żyjemy w ciekawych czasach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 21:34
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Maju takie życie że trzeba kiedyś udać się do Walhalli. Zalipianki i ich atmosfera to też przeszłość , nie wytrzymały konkurencji. Bądźmy optymistami bo żyjemy w ciekawych czasach.
Wielki żal, dzisiaj byłam obok Zalipianek i smutno jak straszy zamknięta restauracja z którą tyle miłych wspomnień jest związanych, ale masz Wacku rację żyjemy w ciekawych czasach i trzeba patrzeć w przyszłość, a nie wstecz
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Recenzja książek o polityce Noranda Polityka 8 10-12-2013 20:32
Zaproszenie do ciekawego projektu badawczego :) Badania ICACS Warszawa 1 25-04-2012 11:48
Co słychać w świecie instrumentów smyczkowych - Kwartet Smyczkowy kultura-bemowo Zaproszenia 0 22-09-2010 12:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.