menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-03-2010, 22:48
barjanka barjanka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 69
Pytanie bardzo proszę o pomoc


Bardzo proszę o pomoc, w jaki sposób mogę włączyć funkcję prywatnych wiadomości na moją stronę. Próbowałam kilka razy i naprawdę nie moge sobie z tym problemem poradzić (jestem początkującą komputerowiczką). Z góry bardzo dziękuję za "poprowadzenie mnie na rączkę" w tym temacie.
Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-03-2010, 04:20
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Priv uruchomienie czytaj od postu (strona 23) #458 przez#460 aż do #466 proszę czytać wszystkie kolejne. Widać że nie wpisanie tytułu priva jest konieczne [wystarczy 1 znak]
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge23-2808.html --link do wątku poczytaj kolejne bo może się przydać.

Myślę że dasz radę. Ale muszę napisać, że założyłaś WYŁĄCZNIE SOBIE kolejny wątek pomocowy. Jedno pytanie ma koleżanka--to zaraz założy wątek. Jako nowej to jakoś zrozumiemy. Ale czy nie widziałaś, że już jest ponad 200 wątków na tematy komputerowe i może założyłaś numer 250? Nie obrażaj się, ale najpierw czytaj i wtedy poznasz ten klubik. Wątek założyć potrafisz-to mogłaś też znaleźć wątek pomocowy.

Powitamy Cię na wątku "przedstaw się".

Pisałem tu już to kilka razy i jakoś nowi zostali [nie zniechęciłem-bo zawsze możesz liczyć na pomoc komputerową]. Tobie też będziemy służyć pomocą-bo jest nas pomocowych tyle ile na seniorku. No w komputerach nas mniej--ale też nie mało.

Nie traktuj tego źle. Ale ja tylko piszę aby nie zakładać wątek który tematycznie już jest.

Gdzie się nowi przestawiają i ich WITAMY to zaraz tadeusz50 napisze i pierwszy powita, gdy ja będę jeszcze spać.

Powitamy Cię na wątku "przedstaw się". --edytowałem aby to dopisać.

Ostatnio edytowane przez Kazik : 02-03-2010 o 04:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-03-2010, 05:06
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie barjanko

barjanko-już poczytałem Twoje dwa wołania o pomoc. Dwa posty--dwa wołania. Musimy Ci pomóc. My -to wielu nas. Zarzuć tu głęboko kotwicę i już jesteś nasza. Czyli od seniorka zależna jak narkoman. My się postaramy w smutku rozweselić, jak komputer się postawi to może ktoś z nas znajdzie na niego sposób?

Traktuj to jako powitanie na wątku "witamy". Ważne abyś została i wytrzymała z nami. Buźki [wiele.]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-03-2010, 07:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazik

Piszesz tak
Cytat:
Priv uruchomienie czytaj od postu (strona 23) #458 przez#460 aż do #466 proszę czytać wszystkie kolejne. Widać że nie wpisanie tytułu priva jest konieczne [wystarczy 1 znak]
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge23-2808.html --link do wątku poczytaj kolejne bo może się przydać.


do początkującego komputerowicza i spróbuję wejść w jego sposób myślenia. Facet pisze o jakimś "post" co to z czym to sie je, dalej (strona23) i dalej myślę co to książka jest jaka strona ja jej nie widzę toż to niezbadany labirynt dla początkującego, i dalej znak # tez może nie wiedzieć co to jest i znów dalej
Cytat:
#458 przez#460 aż do #466
, cholera co to za tajemnicze liczby gdzie ich szukać. Moge tak dalej wymieniać problemy nowego komputerowicza. Już nie wspomnę o ogromnej ilości działów, wątków i gdzie tych cholernych wiadomości szukac. Gdzie ten watek powitalny w "polityce" może w "społeczeństwie". Ja tam wolę po raz setny napisać krok po kroku jak to sie robi. i tez w tysięcznym watku i w cholernie innym temacie nawet w szydełkowaniu. Jeszcze nikt nie napisał, że nie na temat. Wyjątek Kazik
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-03-2010, 07:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał barjanka
Bardzo proszę o pomoc, w jaki sposób mogę włączyć funkcję prywatnych wiadomości na moją stronę. Próbowałam kilka razy i naprawdę nie moge sobie z tym problemem poradzić (jestem początkującą komputerowiczką). Z góry bardzo dziękuję za "poprowadzenie mnie na rączkę" w tym temacie.
Serdecznie pozdrawiam.
Po poprzednich przemyśleniach spróbuję wyjaśnić. Na czerwonym pasku po lewej klikasz w "ustawienia", po otwarciu menu ponownie klik w "edycja opcji' i zjedż trochę niżej do "przesyłanie informacji i powiadomień" zaznacz "zaptaszkuj" to co chcesz i koniecznie na samym dole kliknij w "zapisz zmiany".
Powodzenia.
wątek powitalny jest tu
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...tml#post587135

serdecznie zapraszam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-03-2010, 01:34
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Facet pisze o jakimś "post" co to z czym to sie je, dalej (strona23) i dalej myślę co to książka jest jaka strona ja jej nie widzę toż to niezbadany labirynt dla początkującego,
Nawet początkujacy nie wie co to post? Nie przesadzasz? Zakłada wątek pisze post i nie wie co to post. Oj Tadeusz-przesada nie jest dobrą rzeczą.

Też dajesz do "powitalnego" tylko link. Otwiera się strona 18 nie ostatnia. A z mojego linku na odpowiednim poście jest zrzut ekranu z tym właściwym ptaszkiem od priv. Reszta informacji też. To lepsze niż Twoje suche tłumaczenie-->>na czerwonym pasku-edycja opcji, zjedź na dół itd. Nowicjusz już taki całkiem to nie jest. Zauważ że nawet wątek jest na eSenior założony-czyli nie na "zdrowiu" na przykład. A jak otworzysz to eSenior to widać same wątki o tematyce komputerowej. Tylko wybierać.

Ja sobie przypominam, że też pisałeś nowym aby nie zakładać nowych wątków jak jest taki sam. Nawet pamiętam że podawałeś link do wątku o tej samej tematyce. To nie była wyłącznie informacja, bo pytałeś po co było zakładać. Reprymenda była w pytaniu. Nie pamiętam tylko czy to był ktoś początkujacy. Ale jednak pisałeś. Zapomina się o sobie?

A priv już pisze bo otrzymałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-03-2010, 08:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nawet początkujacy nie wie co to post? Nie przesadzasz? Zakłada wątek pisze post i nie wie co to post. Oj Tadeusz-przesada nie jest dobrą rzeczą.

Też dajesz do "powitalnego" tylko link. Otwiera się strona 18 nie ostatnia. A z mojego linku na odpowiednim poście jest zrzut ekranu z tym właściwym ptaszkiem od priv. Reszta informacji też. To lepsze niż Twoje suche tłumaczenie-->>na czerwonym pasku-edycja opcji, zjedź na dół itd. Nowicjusz już taki całkiem to nie jest. Zauważ że nawet wątek jest na eSenior założony-czyli nie na "zdrowiu" na przykład. A jak otworzysz to eSenior to widać same wątki o tematyce komputerowej. Tylko wybierać.

Ja sobie przypominam, że też pisałeś nowym aby nie zakładać nowych wątków jak jest taki sam. Nawet pamiętam że podawałeś link do wątku o tej samej tematyce. To nie była wyłącznie informacja, bo pytałeś po co było zakładać. Reprymenda była w pytaniu. Nie pamiętam tylko czy to był ktoś początkujacy. Ale jednak pisałeś. Zapomina się o sobie?

A priv już pisze bo otrzymałem.


Nie będę wytłuszczał, cytował poszczególnych zdań. Hmm gdy jako początkujący internauta nie wiedziałem co to post jako słowo czy # jako znak. Strona podobnie, ilość postów u danego użytkownika wiele użytkowników długo myśli, że są one kolejne i gdzieś tam można odszukać post z nr 1. Numeracja postów w wątku i postów użytkownika są blisko siebie i nowym sprawia to trudność.
Kiedyś już pisałem , że tylko krowa nie zmienia poglądów na temat zakładania nowych wątków przez uzytkowników. Zmieniłem zdanie gdy widzę ile jest wątków "do admina" naliczyłem ponad dziesięć i gdyby to przeszkadzało admince scaliłaby je w jeden bądź dwa a ma taką możliwość.
ps. podziękowania też otrzymałem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 08:46
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie Do Tadeusza50 i Kazika

Wtrącę swoje trzy grosze. Im tłumaczenia i objaśnienia prostsze i życzliwsze tym lepiej. Forum jest bardzo ciekawe, ale nowicjusz czuje się tu jak dziecko we mgle. Koledzy badżcie dla nas wyrozumiali i nie zniechęcajcie do siebie.

Do barjanki(a) - nie bój się pytać.Oni są w gruncie rzeczy życzliwi i bardzo pomocni, a że czasami im się trafi taka uczona dyskusja, to jest przecież takie ludzkie

Pozdrawiam wszystkich i tych błądzących i tych znających na wyrywki układ forum.
Dziękuję również tym, którzy mają do mnie cierpliwość.
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
proszę o pomoc...:))) kolorowy Podróże, turystyka 3 02-01-2009 19:41
proszę o pomoc w sprawie opieki nad osobą starszą, samotną aneta Opieka 1 13-11-2008 20:05
Proszę o pomoc. chickita eSenior 66 29-11-2007 23:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.