menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #501  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 20:53
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Wpierw musisz kliknąć w "dodaj bloki", potem tak, jak napisałam.
  #502  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 21:22
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Selenko, Twój blok szybkich komentarzy nie będzie działał, dopóki nie będzie miał takiego znaczka, jak na poniższym zrzucie

dla Helenki.JPG
  #503  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 21:23
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 499
Domyślnie

A ja jeszcze chciałam zapytać-
jak zmniejszyć w profilu prawą stronę (blok) bo mi się b. ''rozjechał''
Ile powinien mieć pikseli? żeby nie był szeroki.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



  #504  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 21:27
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

[quote=AAlka]Selenko, Twój blok szybkich komentarzy nie będzie działał, dopóki nie będzie miał takiego znaczka, jak na poniższym zrzucie

Alu a w jaki sposób to zrobić,zaczepy juz są ale jak najeżdżam na hak to robi mi się pod myszką czarne kółko i zawiesza się komp.Walczę dzis cały wieczór
  #505  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 21:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Alu a w jaki sposób to zrobić,zaczepy juz są ale jak najeżdżam na hak to robi mi się pod myszką czarne kółko i zawiesza się komp.Walczę dzis cały wieczór
Powinien robić się romb. Nie wiem, dlaczego tak Ci się dzieje,

Haniu, rozjechał się, bo ktoś wkleił duży obrazek. Nic nie poradzisz. Przybędzie wpisów, tamten komentarz zjedzie na drugą stronę i profil wróci do normy.
Możesz też usunąć wpis, ale...
  #506  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 21:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Haniu
Może zostaw do jutra te problemy. Rano z jasnym umysłem da sie naprawić. Czasem tak bywa, pośpiech dobry przy łapaniu pcheł. To tylko lużna rada.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #507  
Nieprzeczytane 06-06-2010, 21:44
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
Selenko, Twój blok szybkich komentarzy nie będzie działał, dopóki nie będzie miał takiego znaczka, jak na poniższym zrzucie

Załącznik 36324
A skąd ten znaczek wziąść ??? ja dziś już się poddaję a jutro popołudniu znów zacznę walczyć Dziś zaraz wnuk idzie spać i już nie mam wtedy netu
Narazie dziękuję za pomoc a jutro dalej powalczę.
Pa,dobrej nocy wszystkim dziś życzę.
  #508  
Nieprzeczytane 07-06-2010, 10:41
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie Wklejanie zdjęcia do postu za pomocą TinyPic-a

Do Hani48
Do Asi50


Uwaga, ten mój post/porada powinien właściwie znaleźć się w wątku "Tworzenie i przesyłanie obrazków na forum".
Bo tam właśnie, w postach # 5, 44 i 231, jest bardzo dokładnie to opisane.
Ponieważ jednak dwie nasze miłe Forumowiczki tutaj o to się upomniały, więc w tym miejscu skrótowo opiszę jak to się robi.
Szczegóły macie w trzech ww. postach.

Hania48 pisze:
Cytat:
Chętnie skorzystałabym z najłatwiejszego sposobu wstawiania zdjęć na nasze forum. Umiem wstawiać tylko na profilu, a w poście już nie. Jest jakiś łatwy sposób?
Ograniczę się w tym miejscu do kilku ważnych uwag:

1- Fotki traktujemy tak samo jak obrazki.

2- Przechowujemy je w folderze Moje dokumenty lub Moje obrazy.
Jednak koniecznie należy w którymś z nich założyć podfolder o nazwie, na przykład "Fotografie".
A w nim jeszcze dokładniej grupować, (kolejny podfolder), np. miejscami, czy uroczystościami, czy wycieczkami... skąd/z których pochodzą, etc.

3- Hosting, za pomocą którego pobieramy i umieszczamy w poście na forum wybraną przez nas fotkę nazywa się TinyPic.

4- Trzeba go sobie ściągnąć, zarejestrować się w nim i umieścić go ("pod ręką"), np na pulpicie. A najlepiej na Pasku kart - jeżeli korzysta się z przeglądarki Firefox.

5- Uwaga, przed użyciem, (w danym dniu) TinyPic-a, należy się w nim zarejestrować. W "Ustawienia". Jest o tym w ww. 3 postach.
W tym celu, po otwarciu jego stronki, należy w jej prawym górnym rogu (obok "Ustawienia") kliknąć "Zarejestruj". Wtedy "Zarejestruj" zamieni się w "Wyrejestruj się" - i tak jest dobrze.

Jeżeli się tego nie zrobi, to nasza fotka/obrazek, choć ładnie poszła ( sprawdziliśmy przez "Podgląd wiadomości" przed "Zatwierdź odpowiedź"),
po paru dniach zmieni się w coś takiego:


Wiele osób nie wie, albo zapomina, że trzeba na samym wstępie do TinyPic-a kliknąć "Zarejestruj".

6- W trakcie wklejania fotki TinyPic-iem niemal na sto % należy fotkę pomniejszyć.
W tym celu, po jej wybraniu (po "Otwórz"), trzeba w "Rozmiar:", obok "Domyślne" kliknąć na ptaszka i wybrać np. rozmiar 320x240, albo mniejszy.
To trzeba wypróbować.

W tej chwili to tyle uwag.
Zapoznajcie się szczegółowo z ww. postami w: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge12-6025.html
A potem czekam na pytania, gdyż wiem, że będą niejasności.
Powodzenia.
S.

P.S.
Haniu, piszesz, że "rozjechały" Ci się wpisy/komentarze w profilu. No to zrób tak jak Ala radzi w # 505. Albo usuń ten komentarz, który to spowodował. To łatwe.

Asiu, czekam na priv, lub G-G.
  #509  
Nieprzeczytane 08-06-2010, 09:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
5- Uwaga, przed użyciem, (w danym dniu) TinyPic-a, należy się w nim zarejestrować.
Nie mylisz się, Stefanie?
Korzystam dość często z Tinypika, a nie jestem tam zarejestrowana, ponieważ w "Informacjach" http://pl.tinypic.com/about.php jest i taka, cytuję:
"Nie trzeba się rejestrować ani logować — wystarczy tylko przesłać zdjęcie lub film wideo". Tinypic wprowadził jedynie niedawno konieczność przepisywania za każdym razem kodu, ale to prawdopodobnie z innego powodu.
Sprawdzałam przed chwilą, żaden wstawiany przeze mnie obrazek nie zniknął
  #510  
Nieprzeczytane 08-06-2010, 09:06
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Uwaga

Zamykam część IV - Stefan założy nastepną część.
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.