menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 00:00
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
[...] Szwajcarzy eksportują mięso z bernardynów, więc tego okrucieństwa jest wszędzie pełno. Nie uważam okryć z naturalnych futer za bezsensowne.
Baaasia... O jeżu kolczasty, bernardziory w charakterze dania głównego? A Ropuszek to na żabie (tfu! ropusze) udka? W życiu!
Moje futra po działce biegają. No, nie wszystkie, część przed kominkiem się wyleguje. I niech tak będzie. Dzień bez przytulenia futra jest dniem straconym.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 00:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Ostatku

niestety, wiem co czujesz ale taka jest prawda. Przedtem miałam kaukazy teraz mam azjatę, w Warszawie mieszka sporo Wietnamczyków kiedy idę ze swoim Axałem ulicą żaden z nich nie przechodzi obok nas obojętnie. Zachwycają się psem, że taki duży i pytają ile waży ja wtedy pytam czy myślą o pieczeni na Stadionie Dziesięciolecia serwowano dania z psów i kotów, najobrzydliwsze było w tym wszystkim to że to Polacy dostarczali "towar" Wietnamczykom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 10:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Na temat dnia bez futra mam mieszane uczucia,sam kiedyś przywiozłem, dawno, królika, którego chciałem na mięsko hodować,ale wystarczyło nadać mu imię i został członkiem rodziny, Futra chcemy oszczędzać!, nie chcemy hodować zwierząt futerkowych, a co z tymi, które idą na kiełbaski, kotleciki, , kaczki z kapusta czerwoną, pieczenie z kurczaka itp.
To już ok.? Jeszcze jest pojęcie łańcucha pokarmowego, silniejszy zabija, żeby żyć, słabszego, takie jest życie. Uważam, że walczyć należy o to, żeby chów i ubój odbywał się w sposób humanitarny, to powinno być zadanie ludzi. A akcje typu dzień bez futra są bzdurne i przeprowadzane przez ludzi z parciem na szkło, czyli tych, którzy chcą się pokazać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Szwajcarzy eksportują mięso z bernardynów, więc tego okrucieństwa jest wszędzie pełno.
Czy mozesz mi podac zrodlo informacji, skad pochodzi wiadomosc, ze Szwajcarzy eksporuja mieso z psow bernardynow. Cale lata mieszkalam w Szwajcarii i nigdy o tym nie slyszalam! Dziwne, bardzo dziwne. A moze to 1 kwietniowy zart?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał marbella123
Czy mozesz mi podac zrodlo informacji, skad pochodzi wiadomosc, ze Szwajcarzy eksporuja mieso z psow bernardynow. Cale lata mieszkalam w Szwajcarii i nigdy o tym nie slyszalam! Dziwne, bardzo dziwne. A moze to 1 kwietniowy zart?
znalazlam kiedyś artykuł w google, mieszkam w Polsce i też nie mialam zielonego pojęcia że moi rodacy dostarczali /a może i dalej to robią/mięso z psów i kotów odbiorcom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
znalazlam kiedyś artykuł w google, mieszkam w Polsce i też nie mialam zielonego pojęcia że moi rodacy dostarczali /a może i dalej to robią/mięso z psów i kotów odbiorcom.

Osobiscie, gdybym nie miala w reku solidnych i namacalnych zrodel - nie glosilabym takich wiesci. Nie mowie to dlatego, ze mam podwojne obywatelswto - daleko mi do tego. Poprostu wydaje mi sie to zwykle nierealne. Szwajcarzy maja tysiace wad, i troche zalet i jedna z tych zalet jest milosc do zwierzat. Bernardyn jest "narodowa" maskotka poza niedzwiadkiem i gdyby cos takiego mialo miejsce zrobilby sie potworny skandal, ze hohohoho.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ho ho ho ....a ile się sprzedaje do Azji .Pewnikiem jako maskotki .

I dalej ....

Cytat:
Dla większości Europejczyków, jak i dla Amerykanów, spożywanie psiego mięsa jest tabu. W Unii Europejskiej ubój psów i handel ich mięsem są zabronione od 1986 r[potrzebne źródło]. W Szwajcarii handel jest co prawda zabroniony, ale nie ubój dla prywatnego użytku. W tamtejszych mediach pojawiają się wiadomości o spożywaniu psiego mięsa i nie są to bynajmniej pojedyncze przypadki. Miłośniczka zwierząt Edith Zellweger podawała kilkakrotnie w swoich wywiadach przykłady spożywania, jak i nielegalnego handlu. Kilogram psiego mięsa ma kosztować około 25 franków szwajcarskich. Jej zdaniem psy i koty spożywa się nie tylko w pojedynczych kantonach, ale w całej Szwajcarii. Dziennikarz Markus Rohner publikował swoje wywiady z ludźmi jedzącymi psy, najczęściej mieszkańcami wsi. Poza tym nabywcy psiego mięsa maja także pochodzić z Niemiec[48].


Faktycznie ,trzeba wiedzieć co się mówi .Szczególnie mając obywatelstwo ''zjadaczy bernardynów ''.

ps.Źródło -wikipedia pod hasłem ''tabu ''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Basiu

nie mam czasu teraz szukać tego artykułu, wklejam link do stronki dzie jest napisane, że w Szwajcarii mięso z psów je się do tej pory. Artykułem o eksporcie mięsa bernardynów ze Szwajcarii byłam wstrząśnięta.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tabu_pokarmowe#Europa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ho ho ho ....a ile się sprzedaje do Azji .Pewnikiem jako maskotki .

I dalej ....




Faktycznie ,trzeba wiedzieć co się mówi .Szczególnie mając obywatelstwo ''zjadaczy bernardynów ''.

ps.Źródło -wikipedia pod hasłem ''tabu ''.

Ale tu nie ma SLOWA o Bernardynach. Nie nalezy zapominac, ze w Szwajcarii zyje ponad 100 tysiecy Chinczykow+Vietnamczykow. Zgadzam sie, ze napewno sprzedaje sie kocie i psie mieso ale nie z Bernardynow.
Nie musisz sie denerwowac przy kazdej odpowiedzi, postaraj sie dyskutowac bez emocji personalnych i bedzie duzo lepiej. Usmiechnij sie, moze wyjdzie slonce!!!!

Jezeli moja odpowiedz nie jest zgodna z regulaminem - zglos ja do kosza.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:25
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Primo - nie mam powodu się denerwować ,bo niby czym?
Secundo - na zgłaszanie do kosza ,to ty masz monopol.Nieprawdaż ?

No i nie będę grzebać po internecie za artykułem o którym mówi Basia .Bo szum się zrobił na forach wielki po nim .
Swoją drogą taki akuratny naród i pozwoli mordować psy ? u nas za to idzie się siedzieć .
Mam propozycje, zejdz ze Szwajcarow...skup sie na nas Polakach....bedzie duzo lepiej. Moge cie zapewnic, ze mamy sporo do zrobienia w naszym wlasnym kraju a potem zagladajmy w garnek u "sasiada" (przenosnia).

Co do kosza, nie wiedzialam, ze zajmujesz sie statystyka Forum Seniora i masz dostep do wiadomosci dostepnych tylko dla Admnistracji Forum. Ciekawe? Nawet bardzo ciekawe...........
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Hej ,co za insynuacje ?

No i jednak moje domysły są prawdą ? Blef jest wspaniałą metodą dla tajnego agenta ( bez instrukcji ).Nożyce ZAWSZE się odzywają ..


Ps.Proszę do PYSKÓWEK wsadzić ten dialog o wyższoście psiego mięsa nad wołowym...o le !!!
Dziewczyno, skad w tobie tyle jadu? Ale jezeli dobrze sie z tym czujesz - zycze powodzenia pod jednym warunkiem - zejdz ze mnie i to nie tylko na Forum Seniora!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No oczywiście ....jad .I znowu insynuacje .Co do kopiowania może ,cennych zdań ?

Za późno .

Kopiowanie ma się we krwi ..
Kończę tę dyskusję ,polecając twej uwadze słowa Jacka P . do ciebie .OSIODŁAJ SE KOGO INNEGO .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dziewczyny nie kłóćcie się, to mięso i to mięso, czy to pies, wół, świnia, kura czy królik jest jakiś łańcuch pokarmowy, czymś żyć musimy, byle to robić humanitarnie, nie da się zlikwidować mięsa zwierzęcego z jadłospisu, ani skór z ubioru, gdzieś jedzą psy, gdzieś nie dotkną krowy każdy lud ma swój obyczaj. Ja mam też psa przyjaciela i zabił bym tego co by mi psa zabił. Ale karawana idzie dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 16:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jip

Cytat:
Napisał jip
Dziewczyny nie kłóćcie się, to mięso i to mięso, czy to pies, wół, świnia, kura czy królik jest jakiś łańcuch pokarmowy, czymś żyć musimy, byle to robić humanitarnie, nie da się zlikwidować mięsa zwierzęcego z jadłospisu, ani skór z ubioru, gdzieś jedzą psy, gdzieś nie dotkną krowy każdy lud ma swój obyczaj. Ja mam też psa przyjaciela i zabił bym tego co by mi psa zabił. Ale karawana idzie dalej.
nie kłócimy się, masz rację że każdy lud ma swój obyczaj. Swoich psów pilnuję jak oka w glowie, wolałabym żeby mnie się coś stało złego niż im.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 16:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No właśnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 16:34
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Jasny gwint, z futereczek zeszły na mięsko. Masz BASIEŃKO rację, co Kraj to obyczaj. Mamy większe problemy i to swoje, bo mnie śtuczne futereczko się skurczyło. Chciałam go z oszczędności wyprać /metka mówiła że można/ ale METKA kłamała i teraz może wnuczka by pochodziła, ale wstyd dać, bo jakieś takie nieformiaste sie zrobiło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 16:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
Jasny gwint, z futereczek zeszły na mięsko. Masz BASIEŃKO rację, co Kraj to obyczaj. Mamy większe problemy i to swoje, bo mnie śtuczne futereczko się skurczyło. Chciałam go z oszczędności wyprać /metka mówiła że można/ ale METKA kłamała i teraz może wnuczka by pochodziła, ale wstyd dać, bo jakieś takie nieformiaste sie zrobiło
A widzisz, a co teraz z tym sztucznym futrem zrobić? Jak długo będzie się rozkładało? 200lat? 300? I to złe i to nie dobre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 16:58
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

jip.

Ty to potrafisz pocieszyć człowieka, a mnie Ci nie żal ?
Zima idzie a odzienie w marzeniach. Wiesz co, Twój śliczny piesio ma więcej współczucia od Ciebie i jak go spotkam to mu to powiem jakiego ma złośliwego pana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 17:05
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

A mnie bardzo podoba się futerko noszone przez osobnika z mojego awatorka hihihi i bardzo go pilnuje na domiar złego chude toto takie że mu tej linii zazdroszczę
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 17:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Najbardziej fair byloby gdybysmy umieli dogonic jakiegos zwierza, wlasnymi pazurami i zebami go usmiercic, potem zjesc jego mieso a ze skory i futra zrobic sobie buty i plaszcz..

Kazdy inna sytuacja jest nienaturalna.. i okrutna..
Czlowiek jest najokrutniejszym ze zwierzat
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…" - komentarze Elżbieta V Ogólny 37 10-03-2012 08:10
14 listopada - Światowy Dzień Seniora - komentarze ciekawski Ogólny 4 14-11-2011 17:55
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości - komentarze ciekawski Ogólny 2 21-11-2008 10:29
27 listopada - Dzień Seniora w ZUS - komentarze ciekawski Ogólny 0 17-11-2008 13:25
Tytuły dla „Ambasadorów Polszczyzny” już 10 listopada - komentarze Ludgarda Ogólny 9 15-11-2008 18:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.