menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 11:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Basiu
Po latach mozna postawic pytanie:Kto za tym wszystkim stal i komu to mialo sluzyc?
Jaka role odegral w tym histeryk Zenon Kliszko i zaskoczenie owczesnych wladz sowieckich decyzja Biura Politycznego o zdjeciu "Dziadow" z
afisza Teatru Narodowego?Kto inwigilowal UW?
Jaka cene zaplacil dyrektor teatru,studenci,pracownicy naukowi,co stracila Polska?
Czy musialo do takich wydarzen dojsc i kto ponosi wine?

Karolu, co do Marca 68, nie nalezy zapominac, ze byl to spontaniczny bunt grupy mlodziezy przeciwko komunie, ktora wczesniej przy pomocy sowieckich komunistycznych bagnetow zainstalowali w Polsce funkcjonariusze komunistycznego aparatu terroru, bezpieki i wojska - miedzy innymi aktywisci tacy jak: Berman, Minc, Rozanski czy Zambrowski i wielu innych tego samego pokroju.
To wlasnie tacy jak oni wykorzystali ten spontaniczny ruch do ich partyjnych rozgrywek aby utrzymac sie przy zlobie...lub korzystajac z doskonalej okazji czmychnac na Zachod aby uniknac odpowiedzialnosci za ich kryminalna dzialalnosc. A dzisiaj maja tupet zadac przeprosin!

A reszte – nasze pokolenie, ktore bylo tego naocznym swiadkiem zna i ciezko nam zrobic wode z mozgu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 11:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Nie było mnie wtedy na świecie, ale Mama mi opowiadała. Pracowała w księgarni przy Rynku Głównym, "wylądowała" jak wielu warszawiaków w Krakowie po Powstaniu. Szedł pochód 3 maja 1946 roku (ku czci Konstytucji) ulicą Straszewskiego, a z drugiej strony jechał rosyjski czołg i żołnierz wrzeszczał WON, WON, a potem zaczęli strzelać. Mama była w tym pochodzie i widziała zabitych na chodnikach i bitych, szczególnie na Plantach którymi ludzie uciekali.

Nie badzo rozumiem zwiazek 3 maja 1946 do wydarzen Marca 1968 roku.
W marcu 68 nie bylo czolgow rosyjskich na ulicach polskich miast...byly za to super aktywne bojowki milicyjne i robotnicze, specjalnie szkolone do tlumienia jakichkolwiek protestow skierowanych do komunistycznbej wladzy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 11:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Mnie w twoim poście bije po oczach ogromny żal za tym, że wtedy rozpoczął się demontaż komuny

Mnie raczej to wygląda na żal za tym, że jego "przy tym nie było".

Częstochowa była wtedy w sumie niewielkiej skali miastem gdzie znajdowała się wyższa uczelnia.
Nasza polibuda nie mogła się równać z innymi ośrodkami akademickimi w kraju, a jednak i tu studenci .... dali wyraz. I wsparli kolegów z innych ośrodków o większych zbiorowiskach młodzieży.

A Karol? Albo był za mały żeby coś z tego rozumieć, albo już go nie było.
Stąd te dziwne pytania o rolę tzw klasy robotniczej. On chyba nigdy nie miał okazji być blisko klasy robotniczej ... bo inaczej nie zadawałby dość kompromitujących pytań.
Częstochowa była zbyt blisko W-wy, Krakowa i Wrocławia, żeby tu nie docierały wydarzenia z tamtych ośrodków. W końcu spora część naszej młodzieży tam studiowała i brała udział w tamtych wydarzeniach.
Gdańsk był zbyt odległy i stąd relacja Stefana ma specjalny walor poznawczy.

A literatury o której wspomina Stefan jest multum. Także w internecie... trzeba tylko chcieć.

W każdym razie było to wydarzenie na miarę rewolucji pokolenia urodzonego po wojnie. Zaledwie 12 lat po 56' i odwilży.
A na kolejny bunt spowodowany innymi zapalnikami trzeba było czekać zaledwie dwa lata.

I taka uwaga..Chyba Maja wspomniała o zomolach czymś zamroczonych tłukących manifestantów.
W 80-81 ? po demolce szkoły pożarniczej w W-wie namierzyliśmy jednego takiego co brał udział w tamtym desancie na strażaków i przyparty do muru na pytanie czy kiedy biora ich do takich akcji to są szprycowani extra środkami pobudzającymi zeznał, że tak, bo "kiedy przed tobą jest tłum, to bez tego każdy miałby portki pełne strachu." I zaraz potem zniknął.
Zapewne i w marcu i potem w Grudniu musiało być podobnie, bo przecież normalny człowiek nie gania za pałą ludzi i nie strzela do nich ostrą amunicją żeby zabić. A podobno w Gdańsku także z helikopterów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 12:25
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nasza polibuda nie mogła się równać z innymi ośrodkami akademickimi w kraju, a jednak i tu studenci .... dali wyraz. I wsparli kolegów z innych ośrodków o większych zbiorowiskach młodzieży.

Marzec 68. Musisz sie zdecydowac...albo byles studentem albo uczniakiem szkolnym ?
http://www.klub.senior.pl/showpost.p...stcount=106244

Cytat:
A Karol? Albo był za mały żeby coś z tego rozumieć, albo już go nie było.
Stąd te dziwne pytania o rolę tzw klasy robotniczej. On chyba nigdy nie miał okazji być blisko klasy robotniczej ... bo inaczej nie zadawałby dość kompromitujących pytań.

Zdecydowanie uczestnictwo robotnikow w tlumieniu manifestacji marcowej 68 na Uniwersytecie Warszawskim bylo wielka kompromitacja dla tej grupy spolecznej.

Nigdy nie zapomne 8 marca 68, kiedy dziwne autokary wypelnione mezczyznami otoczyly okolice Uniwerku.
Jak tylko studenci rozpoczeli wiec, wokol nich zaczeli sie gromnadzic "ci" mezczyzni z autokarow. Kim byli? Szybko wszyscy zorientowali sie, ze byl to wyselekcjonowany specjalnie aktyw robotniczy, podparty funkcjonariuszami ORMOwskimi i ubranej po cywilu milicji. To oni pierwsi wtargneli na teren Uniwerku Warszawskiego, to oni, robotniczy aktyw wspolnie z milicja zaatakowali studentow na uniwersyteckim dziedzincu, bili kogo popadnie, chlopakow, dziewczyny. Trzeba bylo tam byc aby cokolwiek mowic na ten temat, stawac w ich obronie, wybielac. Inaczej sieje sie niezdrowa propagande i przeinacza fakty.
Cale szczescie, ze wielu swiadkow tego dnia ciagle zyje i nie cierpi na zanik pamieci. Nikt nam nie zabroni mowic jak bylo.

Cytat:
Zapewne i w marcu i potem w Grudniu musiało być podobnie, bo przecież normalny człowiek nie gania za pałą ludzi i nie strzela do nich ostrą amunicją żeby zabić. A podobno w Gdańsku także z helikopterów.

Nazywaj tych ludzi jak chcesz. Ich zwierzece, bestialskie zachowanie w stosunku do bezbronnych studenow na Uniwerku w Warszawie, przejdzie do historii - czy sie chce czy nie. Nie ma zadnego wytumaczenia, ze to...czy owo.
Pozostaje pytanie, na ktore do dnia dzisiejszego nie potrafia odpowiedziec: dlaczego to robili????

PS. Przepraszam Stefana za ta ostra odpowiedz ale nie zgadzam sie na falszowanie historii.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 12:32
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Nie badzo rozumiem zwiazek 3 maja 1946 do wydarzen Marca 1968 roku.
W marcu 68 nie bylo czolgow rosyjskich na ulicach polskich miast...byly za to super aktywne bojowki milicyjne i robotnicze, specjalnie szkolone do tlumienia jakichkolwiek protestow skierowanych do komunistycznbej wladzy.
Przeczytaj pytanie Karola skierowane do mnie to zrozumiesz odniesienie do maja 1946 roku.

Niedlugo tez bedzie rocznica wydarzen studenckich i tez dramatyczna,z ofiarami smiertelnymi i rannymi,pobitymi.
Zapomniana.
O tym moze napisze Majka,bo to wydarzylo sie w jej miescie.Byc moze wie od rodzicow.

PS
Berman, Minc i Różańskie też nie byli z tej bajki, zostali usunięci w 1957 roku.

Ostatnio edytowane przez maja59. : 18-03-2018 o 12:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 12:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

[quote=Mar-Basia]
Cytat:
Marzec 68. Musisz sie zdecydowac...albo byles studentem albo uczniakiem szkolnym ?

serio?
A może czytanie ze zrozumieniem sprawia ci kłopot.
Nigdzie nie napisałem, że byłem studentem.
Ja wiem, że czasem trudno pojąć że licealista może być tam gdzie studenci i rozumieć o co im chodzi.

Wygląda na to, że ja jeszcze nie student byłem tam gdzie ty już nie studentka nie byłaś, więc daj może spokój kombinowaniem, a czytaj co napisane.
.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 12:48
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Postawilem pare klopotliwych pytan i okazalo sie,ze trudno na nie znalezc niektorym odpowiedz.Wnikajac w nie i szukac odpowiedzi mozna sie wiele dowiedziec.
Ja nie mam Amelio takich odczuc,o ktore mnie posadzasz.Nigdy nie bylem za komuna i nie bede.Poprzez stawiane pytania nie mozna kogos tak osadzac.

Mar-Basiu
Wspomnialem o wydarzeniach krakowskich z 1946 roku,bo wiaza sie one rowniez ze studentami.To wydarzenia na polskiej ziemii,godne uwagi.Niewielu na naszym forum o tym wiedzialo.

Ogolnie
Przekonalem sie,ze stawianie klopotliwych,niewygodnych pytan moze postawic pytajcego w niedobrym polozeniu i narazic na "odstrzal".
Nie uczestniczylem w wydarzeniach marcowych ze wzgledu na mlody wiek ale to nie znaczy,ze teraz po latach nie mozna,(korzystajac ze zrodel i opowiesci naocznych swiadkow) uczestniczyc w dyskusji.
Bardzo cenie sobie takie wspomnienia,bo czesto mozna dowiedziec sie rzeczy,o ktorych nigdzie w mediach nie znajdzie sie wzmianki.Mialem okazje przekonac sie o tym tu na miejscu.

Pluto
Daruj sobie zlosliwosci.
Ciebie tez tam nie bylo.

Maju
Dzieki,ze udzielenie odpowiedzi.Podeszlas do zagadnienia powaznie i bez zlosliwosci jak osoba powyzej.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 13:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Się tylko wtrące do Basi.

Podejmuję się - jeśli znajdę wolną chwilę-
znaleźć wspomnienia ''licealisty'' z wejścia Armii Czerwonej do Częstochowy, choć mogę nie dać rady szukania w tych tysiącach postów.
Natomiast odszukam na forum lokalnym, ale wtedy tylko na priv.

Zastanawia mnie parcie na swoje 3 grosze.

Ja mieszkałam w okolicach Politechniki, był tam święty spokój,
bo chodziłam tamtędy codziennie z wózeczkiem,
będąc młodziutką mamusią.
Jakaś zadyma była pod akademikami ( tam gdzie był klub Filutek) ale niewielka.

Nie mam takich dramatycznych wspomnień jak Majka ( straszna trauma dla młodej dziewczyny doznać przemocy
od naćpanego bydła)
w Szkole Pożarniczej był mój brat cioteczny, na UW moje siostry też cioteczne, więc co się działo znam z opowiadań.
Nie podpinam się pod czyjeś przeżycia,
udając kogoś kim nie byłam.

Żeby kłamać, trzeba mieć dobrą pamięć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 13:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
[
Pluto
Daruj sobie zlosliwosci.
Ciebie tez tam nie bylo.
B

A skąd ty to możesz wiedzieć?

Gdybyś był i widział to byś nie zadawał kompromitujących pytań o zachowaniach klasy robotniczej i aktywu partyjnego.

Twoich kolegów szkolnych by nie "znikano".
A z okolic gdzieś mieszkał kilkoro takich było.

I z bliska widziałbyś na czym polega "moc" klasy robotniczej "co ze spalonych wsi". Czy ormowca ważniejszego od dyrektora firmy.

Więc krótko i bez złośliwości....albo cię wtedy nie było skoroś nie widział, albo byłeś za mały, żeby zrozumieć.
Tertium non datur.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 13:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Się tylko wtrące do Basi.

Podejmuję się - jeśli znajdę wolną chwilę-
znaleźć wspomnienia ''licealisty'' z wejścia Armii Czerwonej do Częstochowy, choć mogę nie dać rady szukania w tych tysiącach postów.
Natomiast odszukam na forum lokalnym, ale wtedy tylko na priv.

Zastanawia mnie parcie na swoje 3 grosze.

Ja mieszkałam w okolicach Politechniki, był tam święty spokój,
bo chodziłam tamtędy codziennie z wózeczkiem,
będąc młodziutką mamusią.
Jakaś zadyma była pod akademikami ( tam gdzie był klub Filutek) ale niewielka.

Nie mam takich dramatycznych wspomnień jak Majka ( straszna trauma dla młodej dziewczyny doznać przemocy
od naćpanego bydła)
w Szkole Pożarniczej był mój brat cioteczny, na UW moje siostry też cioteczne, więc co się działo znam z opowiadań.
Nie podpinam się pod czyjeś przeżycia,
udając kogoś kim nie byłam.

Żeby kłamać, trzeba mieć dobrą pamięć

Lila, niestety nie wiele moge powiedziec co sie dzialo w Krakowie w latach 1945. Przebywalam w szwedzkim senatorium, gdzie umiescil mnie Szwecki Czerwony Krzyz po wyzwoleniu KL Auschwitz. Za to moja sp. Mama i Babcia wiele by mogly powiedziec, jako, ze obie Krakowianki przeszly przez to wszystko. Potem Mama w 1948 wyjechala do Warszawy gdzie zostala na stale.

A to co sie dzialo 8 marca 68 na Uniwerku w Warszawie, wiem, bo pracowalam w biurze przygotowujacym Miedzynarodowy Kongres SIMu , ktore miescilo sie na terenie Uniwersytetu od roku 1967.
Pamietam juz w czasie kongresu, ktory mial miejsce w 68 roku, pytania jakie stawiali nam zagraniczni uczestnicy, ktorzy okropnie sie bali, ze znowu cos huknie. Cala atmosfera byla wiecej niz smierdzaca. Kazdy z nas nie byl pewien kim jest osoba stojaca za twoimi plecami.
To wszystko trzeba bylo przezyc aby cokolwiek powiedziec.

Jeszcze raz powtarzam, w Marcu 68 rola jaka odegrali robotnicy w tlumieniu buntow studenckich w Warszawie byla PASKUDNA ! Niestety ciezko bedzie zmienic historie.
Swiadkowie ciagle zyja.

„Usta przeczą temu, co czynią ręce” . .
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 18-03-2018 o 13:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 13:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Przeczytaj pytanie Karola skierowane do mnie to zrozumiesz odniesienie do maja 1946 roku.

PS
Berman, Minc i Różańskie też nie byli z tej bajki, zostali usunięci w 1957 roku.
Dziekuje, nie polaczylam tego z pytaniem Karola.

Co do "aktywistow partyjnych" , ktorych wymienilam to dlatego, ze tacy jak oni przy pomocy sowieckich bagnetow zainstalowali w Polsce komune. Doskonale wiesz kim byli, skad przyszli...i dlaczego POLACY ich nienawidzili. Wielu im podobnych skorzystalo z tzw "Poklosia Marzec 68" i czmychnelo z kraju.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 15:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Dziekuje, nie polaczylam tego z pytaniem Karola.

Co do "aktywistow partyjnych" , ktorych wymienilam to dlatego, ze tacy jak oni przy pomocy sowieckich bagnetow zainstalowali w Polsce komune. Doskonale wiesz kim byli, skad przyszli...i dlaczego POLACY ich nienawidzili. Wielu im podobnych skorzystalo z tzw "Poklosia Marzec 68" i czmychnelo z kraju.

Nie żebym miał jakiś specjalny sentyment do bolszewickiej armii, ale zdaje się, że to krasnoarmiejce wyzwoliły miejsce gdzie zapewniono ci wczasy.
To może chociaż z tego powodu nie wybrzydzałabyś na te sowieckie bagnety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 15:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie żebym miał jakiś specjalny sentyment do bolszewickiej armii, ale zdaje się, że to krasnoarmiejce wyzwoliły miejsce gdzie zapewniono ci wczasy.
To może chociaż z tego powodu nie wybrzydzałabyś na te sowieckie bagnety.

Po pierwsze nie WYZWOLILI tylko WESZLI.
A o szczegolach najlepiej wypowiedza sie ci, ktorzy tam byli w dniu 27 stycznia 1945 roku. Nieciekawe to bylo. Dla licznych wiezniarek byloby lepiej aby tam wogole nie weszli.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 15:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Po pierwsze nie WYZWOLILI tylko WESZLI.
A o szczegolach najlepiej wypowiedza sie ci, ktorzy tam byli w dniu 27 stycznia 1945 roku. Nieciekawe to bylo. Dla licznych wiezniarek byloby lepiej aby tam wogole nie weszli.

Pewnie masz rację.
i pewnie ciekawiej byłoby gdyby nie weszli.

Brat mojego teścia nieboszczyka nie doczekał wejścia w przeciwieństwie do .... licznych więźniarek.
Kuzyn Kuleja - boksera też nie i jego ciotka do końca dni swoich nosiła żałobe.

Ale to już na inny watek rozprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 15:37
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

[quote=pluto37]A skąd ty to możesz wiedzieć?

Gdybyś był i widział to byś nie zadawał kompromitujących pytań o zachowaniach klasy robotniczej i aktywu partyjnego.


Ano stad chocby,ze ten "aktyw partyjny"spedzal robotnikow na zakladowy wiec,kazal dzierzyc w dloniach tablice z haslami i oczerniac studentow,klase inteligencka,Zydow,i kazdego,kto byl przeciwny jedynie slusznej PZPR.
A kto by nie usluchal i na taki wiec nie poszedl, no to wiesz co takiego czekalo,bos ty blisko byl klasy robotniczej i aktywu partyjnego:
Nie przypuszczalemj jednak by aktyw robotniczy siegnal po paly i poszedl na studentow.
https://www.youtube.com/watch?v=iXP2yeudrC4

Wiesz jak to bylo na szkoleniach politycznych w jednostkach wojskowych.Klamstwo i nic wiecej.To samo w zakladach pracy.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 18:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

[quote=Karol X]


Cytat:
Ano stad chocby,ze ten "aktyw partyjny"spedzal robotnikow na zakladowy wiec,kazal dzierzyc w dloniach tablice z haslami i oczerniac studentow,klase inteligencka,Zydow,i kazdego,kto byl przeciwny jedynie slusznej PZPR.

Karolu! A w jakim zakładzie to widziałeś. Na hucie, czy na Wacie, albo innej Częstochowiance?

Jeśli byłeś wystarczająco duży to mogłeś widzieć taką masówkę i aktyw młodzieżowo-robotniczy kiedy Gomułka "odsłaniał" pomnik czynu rewolucyjnego w Sosnowcu bo z tej okazji do Sosnowca zwieziono cała młodzież z liceów i techników. Pod groźbą wyrzucenia ze szkół.

Cytat:
A kto by nie usluchal i na taki wiec nie poszedl, no to wiesz co takiego czekalo,bos ty blisko byl klasy robotniczej i aktywu partyjnego:
Nie wiem, bo wprawdzie później byłem blisko klasy robotniczej ale nikt takich masówek nie odprawiał.
A w szkole i tak wyjścia nie było, bo gdybyś był starszy to byś wiedział, że tego typu imprezy odbywały się w czasie lekcji.

Cytat:
Nie przypuszczalemj jednak by aktyw robotniczy siegnal po paly i poszedl na studentow.
Gdybys był i większy chłopak to bys widział. I nie musiałbyś przypuszczać.

Cytat:
Wiesz jak to bylo na szkoleniach politycznych w jednostkach wojskowych.Klamstwo i nic wiecej.To samo w zakladach pracy.
A zechcesz nam zdradzić numer jednostki w jakiej tego doświadczyłeś? I w jakim zakładzie pracy w Czwie robiono ci szkolenia polityczne?
Nie dlatego żebym chciał ci dokuczać, ale tak z kronikarskiego obowiązku bo ciekaw jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 20:01
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Spojrz na awatar.Jak POcalujesz mnie w miejsce gdzie ci zrobilem,to wyswietli sie numer jednostki i zaklad pracy.

Przepraszam Stefanie,ze tu ale tez tu jestem permanentnie zaczepiany.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 19-03-2018, 00:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Spojrz na awatar.Jak POcalujesz mnie w miejsce gdzie ci zrobilem,to wyswietli sie numer jednostki i zaklad pracy.

Przepraszam Stefanie,ze tu ale tez tu jestem permanentnie zaczepiany.

Pokazałbyś Karolu właściwe oblicze, gdybyś zechciał własne.

W ten sposób pokazałeś nam jakie masz pojęcie o tym co się działo 50 lat w Polsce i w Cz-wie.
I dlaczego.
A przecie mogłeś odważnie jak dorosły chłop powiedzieć, że twoimjedynym źródłem wiedzy są filmiki z jutuba i PKF.
I na tej podstawie kombinujesz.
Każdy by to zrozumiał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Noclegi dla seniorów marzec,kwiecień 40% taniej- KOŁOBRZEG anna1010 Turystyczne 1 12-11-2012 14:34
Żydowski Marzec 1968-2008 - komentarze senior A.P. Ogólny 37 08-07-2008 01:59
konczy sie marzec ... BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 23 27-03-2008 11:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.