menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 11:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Polaków-sąsiadów. Bo przecież sąsiad Niemiec, czy Żyd, nie doniósł

"Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer widział mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania mnie, niczego nie musiałem się obawiać. Ale gdy sąsiad-Polak zauważył, iż kupiłem więcej chleba niż zwykle, wtedy musiałem się bać".

Bartoszewski z swoim obozem słuszniejszych czynów, słuszniejszych wypowiedzi, ma za złe Kaczyńskiemu przypominanie wydarzeń z okresu chwały czy klęski Polaków.
No tak...

W temacie Pluto pozostanę jak wyżej...

Ale z okazji pisania o panu Bartoszewskim, warto przypomnieć,
że dzisiaj dokładnie jest 63 rocznica rozpoczęcia procesu rotmistrza Pileckiego, zakończonego jego egzekucją.

I jeszcze o jednym pamiętajmy, że zarówno Bartoszewski 'profesor' jak i rotmistrz Pilecki do Auschwitz jechali jednym transportem w nocy 21 na 22 września 1940 roku.
Jeden z nich dobrowolnie, z misją specjalną. Był pierwszym autorem raportów o Holokauście, bo przebywał tam do czasu ucieczki w 1943 roku.
Drugi został zwolniony przez Niemców po kilku miesiącach.

Być może dlatego bał się Polaków bardziej niż Niemców?

Tylko nadal dla mnie jest zagadką, dlaczego sprzeciwiał się nadaniu orderu Orła Białego rotmistrzowi. Bo uzasadnienia żadnego nie podał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 12:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

[quote=kosiarz]
Cytat:
Lilu postu Pluto nie skomentuje bo Ty to zrobiłaś wyjatkowo celnie...ale przypomne tylko od siebie "dorsza za 6.89" czy "wieśmaca"i święte oburzenie pani Kopacz od korupcji w rządzie...i jeszcze większe zwolenników Tuska, dających przykład jak to w Szwecji minister musiała odejśc z błahego powodu, za swoje "prywatne grzeszki". To się nazywa "odpowiedzialność polityczna"
kosiarz! Chyba masz kłopoty ze zrozumieniem tego co napisane jest w tytule wątku. instrukcje zgubiłes i rybne dziady tworzysz? Czy ci sie zgłodniało po niecukrzonym śniadaniu?
Cytat:
Dziś moralizator Pluto, nam proponuje, odczepiś sie od prywatnego życia osób publicznych! A kota Kaczyńskiego odmienia w kazdym poście przez wszystkie przypadki i wulgaryzy
Znowu kłamiesz jak bura suka od Dorna. A moze choć raz zamiast mamrotać bzdury, to napiszesz te wulgaryzmy
i i pokaz tego kota Kaczyńskiego w kazdym poście. Napisz gdzie napisałem, żeby odczepić sie od prywatnego życia osób publicznych?
Cos mamrotałeś o konkretach. To czekam na te konkrety.
I nie podpinaj sie pod Lilę. Troche musisz pocwiczyc w naukach z zakresu podstawówki, żeby choc w części za nia nadążyć.
Ty nie jestes żaden dyskutant, ty jestes zwykły klituś bajtuś -jak rzekł jeden mądry człek z St. Vincent
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 12:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Polaków-sąsiadów. Bo przecież sąsiad Niemiec, czy Żyd, nie doniósł

"Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer widział mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania mnie, niczego nie musiałem się obawiać. Ale gdy sąsiad-Polak zauważył, iż kupiłem więcej chleba niż zwykle, wtedy musiałem się bać".

Bartoszewski z swoim obozem słuszniejszych czynów, słuszniejszych wypowiedzi, ma za złe Kaczyńskiemu przypominanie wydarzeń z okresu chwały czy klęski Polaków.
No tak...

kosiarz! Mozesz to przetłumaczyc na jakis bardziej zrozumiały jezyk? Ty chyba wzorem wodza tez jakies dopingi musisz brac, bo na czeźwo" ludzie tak nie kombinuja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 14:07
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Ah te "zwolnienia lekarskie" - tyle krazy o nich dowcipow. Slyszeliscie smiech zaby?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 14:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
W temacie Pluto pozostanę jak wyżej...

Ale z okazji pisania o panu Bartoszewskim, warto przypomnieć,
że dzisiaj dokładnie jest 63 rocznica rozpoczęcia procesu rotmistrza Pileckiego, zakończonego jego egzekucją.

I jeszcze o jednym pamiętajmy, że zarówno Bartoszewski 'profesor' jak i rotmistrz Pilecki do Auschwitz jechali jednym transportem w nocy 21 na 22 września 1940 roku.
Jeden z nich dobrowolnie, z misją specjalną. Był pierwszym autorem raportów o Holokauście, bo przebywał tam do czasu ucieczki w 1943 roku.
Drugi został zwolniony przez Niemców po kilku miesiącach.

Być może dlatego bał się Polaków bardziej niż Niemców?

Tylko nadal dla mnie jest zagadką, dlaczego sprzeciwiał się nadaniu orderu Orła Białego rotmistrzowi. Bo uzasadnienia żadnego nie podał.

Jeden z nich za duzo wiedzial o tym "ze zwolnieniem lekarskim". Proste jak drut!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 19:07
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Mnie się nie bardzo mieści w głowie, ludzie uznawani na całym świecie, poważani, cenieni jak choćby Bartoszewski, Wałęsa, a i Geremek, Mazowiecki również...a w Polsce? w Polsce nie, w Polsce trzeba ich obrzucać błotem, w Polsce trzeba powiedzieć, że to nie oni wywalili komunizm to Kaczyńscy, i ... a pies szlag mnie też trafia, i jak tu nie obawiać się bardziej Polaków? Oto mamy doskonały pokaz dlaczego Bartoszewski obawiał się bardziej sąsiadów Polaków......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 20:51
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mnie się nie bardzo mieści w głowie, ludzie uznawani na całym świecie, poważani, cenieni jak choćby Bartoszewski, Wałęsa, a i Geremek, Mazowiecki również...a w Polsce? w Polsce nie, w Polsce trzeba ich obrzucać błotem, w Polsce trzeba powiedzieć, że to nie oni wywalili komunizm to Kaczyńscy, i ... a pies szlag mnie też trafia, i jak tu nie obawiać się bardziej Polaków? Oto mamy doskonały pokaz dlaczego Bartoszewski obawiał się bardziej sąsiadów Polaków......

Mnie to jipku nie dziwi
W Polsce, w pewnych kregach, obowiazuje jeszcze SĄD BOŻY
proby ognia i proby wody

i oczywiscie doszla ostatnio jeszcze
proba obozu koncentracyjnego
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 21:16
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

I taki,ktoremu tak"dokuczyli" Polacy przyjal teke ministra spraw zagranicznych i reprezentowal interesy Polski na zewnatrz.
Powinien podziekowac honorowo i nie przyjac.
Pieniazki polskie nie smierdza widac.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 21:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mnie się nie bardzo mieści w głowie, ludzie uznawani na całym świecie, poważani, cenieni jak choćby Bartoszewski, Wałęsa, a i Geremek, Mazowiecki również...a w Polsce? w Polsce nie, w Polsce trzeba ich obrzucać błotem, w Polsce trzeba powiedzieć, że to nie oni wywalili komunizm to Kaczyńscy, i ... a pies szlag mnie też trafia, i jak tu nie obawiać się bardziej Polaków? Oto mamy doskonały pokaz dlaczego Bartoszewski obawiał się bardziej sąsiadów Polaków......

jip-ie!
Zaraz się od specjalistek i specjalistów od biografii dowiesz, że W. Bartoszewski sam sie zgłosił, zeby posiedziec w pudle za Bieruta, a takze , że II WS spędził w kurorcie nad komsomolskim Adriatykiem, a w Żegocie byly takie dwa, co to my obaj wiemy, a pies sie domyśli.
Do listy dołącz jeszcze Nowaka Jeziorańskiego i Jana Karskiego. Im tez prawdziwi Polacy - tropiciele życiorysy prostowali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 21:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
I taki,ktoremu tak"dokuczyli" Polacy przyjal teke ministra spraw zagranicznych i reprezentowal interesy Polski na zewnatrz.
Powinien podziekowac honorowo i nie przyjac.
Pieniazki polskie nie smierdza widac.

KaroluX powiem więcej!
Powinien zaraz po wojnie wstapic do PPR-u i wzorem niektórych odznaczanych orderami wojennymi bezinteresownie budować nową ludową ojczyzne.
Troche takich było.. I to całkiem nieżle znanych po nazwiskach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 21:33
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

http://www.polandpolska.org/dokument...-witolda-w.htm

Oto raport samego Pileckiego. Jego ludzie też byli zwalniani z obozu, oprócz tych, którzy uciekli.
Z raportu wynika niestety ,że bohater nie bardzo wiedział w co się pakuje. A poza tym należał do elity obozu. Kto w obozie koncentracyjnym ważył 75 kg ? To jego raport. Nie do podważenia. Pełen różnych ciekawostek jak na warunki obozowe. Istna fanfaronada.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 21:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
KaroluX powiem więcej!
Powinien zaraz po wojnie wstapic do PPR-u i wzorem niektórych odznaczanych orderami wojennymi bezinteresownie budować nową ludową ojczyzne.
Troche takich było.. I to całkiem nieżle znanych po nazwiskach.
No co Ty?, ale Kaczyńscy mówią, że to oni.... nie.. dzięki pies.. to mówił Hofman, że to Kaczyńscy komunizm obalili, więc czy to ważne, że ich ojciec komunizm budował? Synowie obalili i tyle... szkoda roboty ojca tylko.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 22:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No co Ty?, ale Kaczyńscy mówią, że to oni.... nie.. dzięki pies.. to mówił Hofman, że to Kaczyńscy komunizm obalili, więc czy to ważne, że ich ojciec komunizm budował? Synowie obalili i tyle... szkoda roboty ojca tylko.....

A czy mógłbyś umysł przestawić na temat, a nie jak mantrę powtarzać nazwisko Kaczyński?
Zdążysz jeszcze się nim nasycić. Temat jest o Bartoszewskim.

Czyli mam rozumieć, że te 75 kilo Pileckiego + waga kulki w potylicy, przesądziły o przeświadczeniu, iż nie zasługuje on na Orła Białego?

A co zrobił Fieldorf 'Nil' naszemu zacnemu profesorowi?
Poza tym, że był Polakiem, na co nie mógł nic poradzić.

Karolu..
Cytat:
I taki,ktoremu tak"dokuczyli" Polacy przyjal teke ministra spraw zagranicznych i reprezentowal interesy Polski na zewnatrz.
Powinien podziekowac honorowo i nie przyjac.
Pieniazki polskie nie smierdza widac.

Ba, nawet mógłby zamieszkać w jakiejś bazie Bundeswehry.
Miałby wokół niemieckie mundury, których nie trzeba się obawiać, zamiast wrednych polskich sąsiadów.
Oczywiście są tacy , co pamiętają, że jak nie zeszli facetowi w kolorku feldgrau z drogi, to w mordę zarobili, z kopniakiem na zachętę.
Ale nic to.
Polacy załóżcie worki pokutne, boście gorsi byli od Kutschery w Warszawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 22:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A
Ba, nawet mógłby zamieszkać w jakiejś bazie Bundeswehry.
Miałby wokół niemieckie mundury, których nie trzeba się obawiać, zamiast wrednych polskich sąsiadów.
Oczywiście są tacy , co pamiętają, że jak nie zeszli facetowi w kolorku feldgrau z drogi, to w mordę zarobili, z kopniakiem na zachętę.
Ale nic to.
Polacy załóżcie worki pokutne, boście gorsi byli od Kutschery w Warszawie.
I to JEST argument!!!
Tak dzielnie to nawet prawdziwa Polka nazwiskiem Blanka Kaczorowska nie potrafiłaby bronić swojego szefa i środowiska tych, których się obawiał Bartoszewski..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 23:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I to JEST argument!!!
Tak dzielnie to nawet prawdziwa Polka nazwiskiem Blanka Kaczorowska nie potrafiłaby bronić swojego szefa i środowiska tych, których się obawiał Bartoszewski..

A może napiszesz, czemuż ach czemuż tak obawiał się nieżyjących -Fieldorfa i Pileckiego?
Na 4 członków Kapituły - trzech było przeciw.
Dlaczego?
Czyż to nie syndrom zazdrosnego sąsiada?

Kaczorowska mieszkała w Cz-wie. Mniemam, że twa znajoma.

Na koniec, jako że nie chce mi się pisać na ten temat,
link do blogu żołnierza Szarych Szeregów.
Są tam wątpliwości, które każdemu mieć wolno, a tym bardziej ludziom z 'tamtych' czasów.

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=3292
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 03-03-2011, 23:55
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A może napiszesz, czemuż ach czemuż tak obawiał się nieżyjących -Fieldorfa i Pileckiego?
Na 4 członków Kapituły - trzech było przeciw.
Dlaczego?
Czyż to nie syndrom zazdrosnego sąsiada?

Kaczorowska mieszkała w Cz-wie. Mniemam, że twa znajoma.

Na koniec, jako że nie chce mi się pisać na ten temat,
link do blogu żołnierza Szarych Szeregów.
Są tam wątpliwości, które każdemu mieć wolno, a tym bardziej ludziom z 'tamtych' czasów.

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=3292


Wiem ,ze zadawanie Tobie pytań opierających się na logice jest z góry skazane na niepowodzenie ,ale spróbuję jeszcze raz .Dlaczego relacja jednego człowieka jest dla Ciebie wiarygodna ,a relacja innego nie.Poprzedza tą ocenę jakieś gruntowne badanie materiałów źródłowych czy tylko sympatie polityczne?


Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 00:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Czy Szanpani zna definicję pojęcia 'dystans', który zasugerowałam nader delikatnie?
W realu trzeba uprzejmie wystawić dopiero obiekt za drzwi?
Wyjawię przyczynę;
Brak merytorycznej wypowiedzi,
zastąpiony prymitywnym, w żaden sposób niesprowokowanym przeze mnie atakiem personalnym.
To jest nie tylko zabawne,
ale i charakterystyczne dla pewnego rodzaju mentalności,
która mnie nie musi odpowiadać.


Koniec. Kropka.
Proszę nie być natrętną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 00:58
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał Lila
Czy Szanpani zna definicję pojęcia 'dystans', który zasugerowałam nader delikatnie?
W realu trzeba uprzejmie wystawić dopiero obiekt za drzwi?
Wyjawię przyczynę;
Brak merytorycznej wypowiedzi,
zastąpiony prymitywnym, w żaden sposób niesprowokowanym przeze mnie atakiem personalnym.
To jest nie tylko zabawne,
ale i charakterystyczne dla pewnego rodzaju mentalności,
która mnie nie musi odpowiadać.


Koniec. Kropka.
Proszę nie być natrętną.


Śmieszne i żałosne ,ale jak najbardziej w "merytorycznym" duchu i stylu komunikowania się z otoczeniem takim jak na przykład :

[i] #
Stary 01-03-2011, 14:32
Lila Lila jest offline
Stały bywalec


I gadaj tu z cepem.....



Nic dodać ,nic ująć!



Najważniejsze,aby najważniejsze było to co najważniejsze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 23:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

[quote=Lila]
Cytat:
A może napiszesz, czemuż ach czemuż tak obawiał się nieżyjących -Fieldorfa i Pileckiego?
Na 4 członków Kapituły - trzech było przeciw.
Dlaczego?
Czyż to nie syndrom zazdrosnego sąsiada?
A czemu mam napisać? Mnie przy tym nie było.
Skoro 3/4 było przeciw, to pewne z jakichs powodów. A na dodatek skąd takie wiadomości? Wydaje mi sie, ze takie gremia nie zbieraja się publicznie. Zakładając, że faktycznie był przeciw, to ten kto wyciekł taka informacje powinien tez wyciec uzasadnienie.
W kwestii sąsiada, też nie powiem niczego, bo nie wiem jakich sasiadów mieli wszyscy w/w, powiem wiecej i zapytam. Skad masz wiadomości, że oni we trójke byli sasiadami?
Cytat:
Kaczorowska mieszkała w Cz-wie. Mniemam, że twa znajoma.
Żle mniemasz. Na Kaczorowskiej nie mieszkała bo bym wiedział. W okolicy tez nie, bo ludzie by wiedzieli, gdyz w mojej dzielnicy ludzie się znali jeszcze od ....caratu.
Może mieszkała przy Okólnej, ale ja z tamtego kawałka grodziszcza nie miałem znajomych.
Ale czemuż Ci to przyszło do głowy, że ja miałbym ja znać? Przecie to Ty twierdzisz wszem i wobec, że wszyscy Polacy byli OK i szkalowanie ich tylko z powodow metrykalnych należy sie im jak psu zupa.
Chciałbym Ci też Droga Lilu uświadomic, że ci co tak gorliwie roztaczali opiekę nad Blanką Kaczorowską po wojnie jednoczesnie bohatera naszej opowiastki wsadzali do pierdla.
To tez powinno Ci uswiadomic jakość mniemania.
Cytat:
Na koniec, jako że nie chce mi się pisać na ten temat,
link do blogu żołnierza Szarych Szeregów.
Są tam wątpliwości, które każdemu mieć wolno, a tym bardziej ludziom z 'tamtych' czasów.

http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=3292
Miec wolno, ale czy to nie przypomina Ci jęków zazdrosnego sąsiada? I to takiego co stara sie jak może a krowa cieli sie za płotem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 23:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Skoro 3/4 było przeciw, to pewne z jakichs powodów

No to kombinuj.
Te 3/4 to Bartoszewski, Mazowiecki i Geremek.

Jakie to powody mogły być?

Kaczorowska to bliżej miała do ciebie po wojnie.
A w tym czasie, gdy kwitło Zawodzie, to dzielnica Zawady dopiero była placem budowy willi , jak to się wtedy mówiło.
Był tam jeszcze ruski cmentarz, który w latach 50-tych przeniesiono na Kule.
Zdaje się, że nie znasz się na topografii miasta rodzinnego, tak jak na wielu innych sprawach.

Nie wysilaj się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profesor i strażak - najbardziej prestiżowe zawody - komentarze ciekawski Ogólny 17 26-09-2011 18:03
Życie. kazet Humor, zabawa - wątki archiwalne 12 01-09-2011 15:31
„Życie i twórczość Zielonego Konstantego” kultura-bemowo Zaproszenia 0 16-02-2011 14:16
Zmarł profesor Zbigniew Religa - komentarze Mirosław Ogólny 34 13-03-2009 15:41
Władysław Bartoszewski - po pierwsze przyzwoitość - komentarze iwo1111 Ogólny 12 29-04-2007 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.