menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 19:56
Daria.55 Daria.55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 12
Domyślnie

Kingo moja mama miała altzheimera i to co piszesz ja też uważam że to ta choroba.Wciąż uważała że ktoś się włamuje że nas zamorduje,kiedy widziała siebie w lustrze mówiła że jakaś głupia baba za nią chodzi.Raz nas poznawała raz mówiła że ją porwaliśmy że idzie na policje.Raz wyszła niespodziewanie z domu i całe osiedle ją szukało.Poprostu nas teroryzowała.Szliśmy spać a ona zapalała światło i mówiła że ona nie będzie spała i my też nie.Siostra z nerwów wezwała pogotowie dali jej zaszczyk dosyć mocny na uspokojenie i miała dobrze spać a mama była bardziej agresywna i całą noc mieliśmy z głowy.Lekarz gdzie była w szpitalu w Świeciu powiedział że nie damy rady i proponował Dom Opieki Społecznej.Rozpacz nasza była duża.Dostałyśmy papiery już w szpitalu żeby zgłosić mamę i czekać.Szczęście mieliśmy bo długo nie czekałyśmy zwolniło się miejsce w Gołuszycach.Byliśmy najpierw sprawdzić ten dom. Były też tam siostry zakonne dom po remoncie w pokojach telewizory.Mama nasza chciała zawsze jechać do sanatorium.Kiedy przyjechała do Gołuszyc to nas ukochała że wreszcie jest w sanatorium.Jest Tam duży park i nie tylko ludzie starsi bo również w wieku 29 lat.Często ją odwiedzaliśmy i była na swój sposób szczęśliwa bo miała w koło siebie dużo ludzi. Kingo nie martw się tak bardzo bo zwaryjujesz bo my byliśmy u kresu wytrzymałości. Pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 09:27
granus7 granus7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 7
Uśmiech

Serdecznię wam dziękuję za wspracie. Mam dopiero 27 lat, a ostatnio wydaje mi się że jakby dwadzieścia dodatkowych mi przybyło. Teściowa przyjechała na noc i spała z babcią w jednym pkoju (na innym łóżku), i babcia w nocy nie wstawała- więc sądzę że dzisiaj wieczór mama wróci do sioebie nadal twierdząć że to nasza wina.Poprosiłam o pomoc w celu przekazania informacji mamie- która nadal z uporem maniaka traktuje bacię i jej wynurzenia za całkowicie prawdziwe
Najgorsze w tym wszytkim jest to że przez całą tą sytuację (wszytko trwa od trzech lat) posypało mi się małżeństwo...Wzajemne oskarżenia, brak należytej komunikacji, wyobcowanie,itp. itd.,
Jeszcze raz dziękuję za wszelkie opinie i sugestie, są one dla mnie niezwylke pomocne i nie ukrywam że podtrzymują na duchu.Strasznie wam dziękuję!

Ostatnio edytowane przez granus7 : 23-07-2007 o 17:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-09-2007, 00:36
Wladyslaw61 Wladyslaw61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał granus7
Witam! Uprzejmie proszę o pomoc! Nasz babcia od pewnego czasu słyszy w nocy głosy.Wydaje mi się że wogóle nie sypia bo budzi nas w nocy chodząc po mieszkaniu, wchodząc do pokoju i krzycząć różne rzeczy w "odpowiedzi" na te głosy. Teraz zaczyna chodzić w dzień i mówi że słyszy różen rzeczy. Dwa tygodnie temu była w szpitalu poniewaz odstawiła leki przeciwzakrzepowe i powstał zator ( 3 zawał)- prosiliśmy psychologa o konsultację ale on nic nie stwierdził (słowa teściowej). Dzisiał rano babcia obudziła Naszą 6 letnią córkę słowami że chcemy ją zabić, podciąc jej gardło nożem i taki tam- mama (córka babci) która powinna się nią opiekowac podczas gdy my jesteśmy w pracy nie widzi żadnego problemu. W tej chwili znaleźliśmyu mieszkanie do wynajmu gdzie się przeprowadzamy mamy dośc spania z zabarykadowanymi drzwiami, jednak boimy się zostawić babci samej bez opieki ale ani my ani sąsiedzi którzy są świadkami tego co się dzieje nie jestęsmy w stanie nic zrobić....Proszę o pomoc wszytkich którzy mogliby nam doradzić co zrobić!!! Boimy się że w chwili przeprowadzki (w pon mamy podpisac umowę na rok wynajmu) babcia zrobi sobie coś złego albo innym osobom, nie chcemy doprowadzić do sytuacji kiedy pogotowie nmusiałoby ją zabrać na siłę. Babacia niestety akceptue tylko jedną córkę, która mieszka na drugim końcu Krakowa - nieguje wsdzytskich innych członków rodziny( ma jeszcze trójkę dzieci i grono wnuków i prawnuków).

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!

Kinga
Możecie w ramach NFZ zamówić wizyte psychiatry do domu do babci.Branie przez osby cierpiące leków na różne odmiany schizofrenii pomaga!Im szybciej tym lepiej!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-11-2021, 21:44
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Przecież dzisiaj możecie o wiele skuteczniej uzyskać odpowiednią pomoc psychiatryczną. Wiem, że wiele osób korzysta ze wsparcia Kliniki Psychomoedic.pl. W https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ znajdziecie dostęp do ich wizyt, więc warto byłoby do nich zajrzeć już teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-11-2021, 14:46
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Oj, Ma Karino, Ty się tu chyba nudzisz.
Czy nie widzisz, że ten temat, (wątek), ma już prawie piętnaście lat.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 22-11-2021 o 14:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
potrzebuję rybella Oddam, potrzebuję 0 15-03-2008 20:58
potrzebuję Państwa pomocy!:) Magnolia Hobby, pasje 1 11-03-2008 21:39
Potrzebuję Państwa pomocy! Magnolia Różności - wątki archiwalne 34 06-01-2008 18:59
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 21:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.