menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 14:13
~gość: 188.33.104.xxx's Avatar
~gość: 188.33.104.xxx
 
Posty: n/a
Post Coraz więcej rozwodów - komentarze


Komentarz do artykułu: Coraz więcej rozwodów
--------------------
Jestem chyba jakimś ewenementem na skalę światową-6 lat po ślubie i jest coraz to cudowniej, wszystko się rewelacyjnie układa, mamy wspólne plany, dzielimy swoje pasje, ale oprócz tego każdy ma swoje życie, swoich znajomych, na razie nie mamy dzieci, trochę mało czasu na rodzinkę, ale coraz częściej o tym rozmawiamy a tak ogólnie to pobraliśmy sie po 4 latach związku, i to takich intensywnych, bo spotykaliśmy się codziennie mieszkaliśmy dom obok domu Ale tak naprawdę to poznawac zaczęliśy sie dopiero po ślubie od całkowiecie innych stron, pisze teraz za siebie, ale wyczuwam że bardzo dużo zależy od rozgałęziania sfer życia małżeńskiego. Trzeba dać drugiej osobie maksimum wolności i duuuużo szczerego usmiechu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 12:47
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Porozmawiamy po 36 latach. Najłatwiej radzić w sprawach wychowania tym, którzy nie mają dzieci a w sprawach trwałości związku tym, którzy niewiele lat wspólnego pożycia mają za sobą...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 13:58
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Nie ma recepty na szczęśliwy związek. W tym cały ambaras ,żeby dwoje chciało naraz...Jak dwoje ludzi dobrze się rozumie to zawsze możne się dogadać i cokolwiek ustalić...A trwać w nieszczęśliwym związku, męczyć się nawzajem, i nienawidzić , to lepiej się rozstać... rozstanie boli, ale czas leczy rany...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 14:45
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
rozstanie boli, ale czas leczy rany...
Wcale nie jestem o tym przekonana. Cień rozwodu/rozstania może położyć się na wiele lat samotnego/odrębnego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 15:35
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Wcale nie jestem o tym przekonana. Cień rozwodu/rozstania może położyć się na wiele lat samotnego/odrębnego życia.

Cień żalu zawsze w sercu zostanie, zwłaszcza kiedy się o tym myśli.Ale nie warto rozdrapywać zabliźnionych ran. Tak jak w słowach tej piosenki "ale to już było i nie wróci więcej...", trzeba przeszłość rozgrzeszyć i odłożyć na dolną szufladkę. Rozeszłam się po 18 latach małżeństwa i przez kilka następnych lat zadawałam sobie pytanie:dlaczego???? Nie znalazłam odpowiedzi, za to był okropny żal i zawód...pewnego dnia przestałam o tym myśleć. Bo czy warto? Życie toczy się dalej...samotnie? Tak, jeżeli tego chcemy, ale można spróbować ułożyć sobie nowe życie...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-04-2011, 16:48
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Znam osobę, która rozwiodła się prawie 40 lat temu. Dziś jest wdową. Przebaczyła mężowi dopiero po jego śmierci (w mojej opinii nie przebaczyła). Wciąż wraca do spraw małżeńskich.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-04-2011, 18:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jeżeli małżeństwo z jakiś powodów jest udręką dla obojga , to lepiej się kulturalnie rozstać, niż żyć w "piekle" do końca życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.