menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 20:26
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Gosiu, zajrzyj na wątek "Cztery pory roku- wiosna 2009", jest tam tak cudownie i wiosennie, że na pewno poczujesz się lepiej. Ja tak robię i zaraz mi lepiej.

http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...tml#post337950
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 20:52
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A wiecie dlaczego kobiety po sześćdziesiątce nie mogą mieć dzieci? Otóż zapomniałyby gdzie je zostawiły. O czym często przypominam córkom jak mam opiekować się wnukami. A ja nie jestem stara, chora, smutna. Mam trochę lat, no cóż, dobrze, że dożyłam tego wieku. Bardzo pocieszająca myśl. Mogłam zemrzeć w kolebce. Chora też nie jestem. Jak kiedyś rozpoczęłam leczenie i chcieli mi zrobić dość przykre badania zrezygnowałam z chodzenia do lekarzy. I widzicie mimo tego raźnym krokiem wędruję przez świat. Smutna bywam jak mam zmartwienia i tylko wtedy. I tak zawsze myślę, że jakoś dopóki człowiek żyje sprawy się rozwiążą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 20:54
gabi.emerytka gabi.emerytka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 8
Domyślnie

staram sie przebywac z mlodymi.duzo spaceruje ,kupie sobie cos dla poprawy nastroju ,rysuje nie czuje sie staro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 21:18
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Człowiek jest na tyle stary, na ile się czuje.Jeśli będziemy myśleć, ze jesteśmy starzy i tak sie czujemy, to faktycznie będziemy starzy, jeśli zaś będziemy uważać, że nasze ciało, owszem, już młode nie jest, ale duch młody, to niech nam młody duch służy.To, wg mnie jest gwarancją długiego życia i dobrego samopoczucia.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 22:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Człowiek jest na tyle stary, na ile się czuje.Jeśli będziemy myśleć, ze jesteśmy starzy i tak sie czujemy, to faktycznie będziemy starzy, jeśli zaś będziemy uważać, że nasze ciało, owszem, już młode nie jest, ale duch młody, to niech nam młody duch służy.To, wg mnie jest gwarancją długiego życia i dobrego samopoczucia.


Też tak myśle i tak postępuje .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 23:56
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Myśleć to sobie można, ale jak się rano wstaje to jakby traktor przejechał po kościach. Nie da się oszukać "czucia".
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 00:05
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Myśleć to sobie można, ale jak się rano wstaje to jakby traktor przejechał po kościach. Nie da się oszukać "czucia".
Bierz "minesulin"i do przodu,mnie pomaga.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 08:59
Danka Danka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 14
Domyślnie

Gocha 60, Ty Droga lepiej idż do dobrego lekarza, tak się manifestuje, między innymi- niedoczynność tarczycy! Wystarczy wyrównać poziom hormonów tarczycy i życie wróci do Ciebie!!! Jesli te "60", to jest wiek, to wolne żarty, to jeszcze (długo!) nie czas na to, żeby uznawać,wiek (średni zaledwie!)za przyczynę ubytku energii! Powodzenia, ja sama przez to przeszłam, ale mam szczęśliwie za sobą ten czas!! Wystarczy jedna mała tabletka na "dzień dobry" Znowu jest tak, jak bylo zawsze - po prostu chce mi się żyć! Serdecznie pozdrawiam! Danka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 09:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Czy mnie się zdawało ,że był wpis Gochy następny , jaka jest mimo wszystko ...hej do przodu ?
Gimnastyka i szmery bajery ?
Gdzie ten wpis ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 09:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czy mnie się zdawało ,że był wpis Gochy następny , jaka jest mimo wszystko ...hej do przodu ?
Gimnastyka i szmery bajery ?
Gdzie ten wpis ?

Wiedziałam gdzie dzwonią ,ale nie wiedziałam w którym kościele.

Cytat:
27-05-2009, 16:52
Gocha60
Początkujący Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 9



--------------------------------------------------------------------------------

Zaczęłam po prostu pracować nad sobą, zamiast ciągle się użalać. Nie trzeba mieć góry pieniędzy tak jak gwiazdy Hollywood na operacje plastyczne. Wystarczyło popracowac na kondycją ,zaczęłam chodzić na fitness,gimnastykować się, zmieniłam dietę, oczywiście jak najmniej tłuszczy i słodyczy, trzeba zapobiegać miażdżycy, do tego witaminy, różne takie suplementy (brałam onozis na wzmocnienie włosów i paznokci),zainwestwałam w rózne kremy no i dobrze jest jak po większym posiłku znajdzie się chwilę na 10 minutowy spacerek. No nie ukrywam ,że od kiedy mam kogoś bliskiego , zwolniłam trochę tempo. Ale nadal uważam ,że kobieta w każdym wieku potrafi być atrakcyjna. Wystarczy trochę popracowac na d sobą. Powinnaś spórbować , nie czuć się z tym skrępowana. Masz do tego pełne prawo, żeby się z kimś spotykac.


To jednak ukazuje nam inną Gochę.

Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 09:15
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Myśleć to sobie można, ale jak się rano wstaje to jakby traktor przejechał po kościach. Nie da się oszukać "czucia".

Nie tylko ty tak masz ...
Ale to wcale nie znaczy, że przez cały dzień musimy stękać i wszem i wobec mówić jacy to jesteśmy schorowni...jak nas wszystko boli ....itd....itp....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 12:55
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Myśleć to sobie można, ale jak się rano wstaje to jakby traktor przejechał po kościach. Nie da się oszukać "czucia".
Ja też tak mam ,ale korzystam co rano z materaca masującego i jest dobrze.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 13:04
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie

bardzo,bardzo, !!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 14:35
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Mruga oczkiem (żart) życie Zaczyna Się Po 60-ce!

Cytat:
Napisał Gocha60
Witam. Mam już swoje lata, ale do tej pory trzymałam się całkiem przyzwoicie...Teraz jednak, jak sobie myślę jak czułam się w zeszłym roku w porównaniu z tym to stwierdziłam, że naprawdę zaczynam czuć się już staro...Jestem pozbawiona energii, bez życia, stale smutna...Czuję, że powoli przestaję być silna tak jak kiedyś...I nietety to nie tylko psychologiczne...Lekarz kazał mi badać sobie ciśnienie i porównałam sobie wyniki sprzed roku, pół roku i teraz... Odradzam... Jest wyraźna tendencja w dół, jeszcze rok temu miałam koło 105/ 65 teraz przeważają wyniki typu 90/55...Widocznie ucieka ze mnie życie, coraz wolniej i wolniej aż wygaśnie... Przepraszam jeśli kogoś martwię, ale mam potrzebę podzielenia się tym z kimś...
GOCHA! Skończyłam 60 lat zaczęłam poznawać komputer.
Skończyłam 60 lat zaczęłam biegać- moim celem przebiec maraton.
Skończyłam 60 lat schudłam 30 kg!
Skończyłam 60 lat wygladam na 50!
Życie nie ucieka. My szukamy usprawiedliwienia na swoje niemoce, zamiast wstać o 5,30 pobiegać , znaleźć jakies frapujące zajęcie, cieszyć się z tego co nam daje los i szukać przyjemności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 15:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wychodzę z założenia takiego, że gdy rano wstaję i nic mnie nie boli, nie kłuje, coś mi nie przeszkadza to wówczas zastanawiam się na którym świecie jestem. Żyję, czy już umarłem. Nie młodniejemy lecz nam lat przybywa, jedni wspaniale się czują innym dolegliwości wychodzą jedne po drugich. Staram nie nie obarczać swoimi dolegliwościami otoczenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 16:01
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Smutny

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Myśleć to sobie można, ale jak się rano wstaje to jakby traktor przejechał po kościach. Nie da się oszukać "czucia".
Pomimo najlepszych chęci większość wspierających Cię osób, jak mi się wydaje, grzeszy brakiem znajomości tematu. Podejrzewam, że mylą chwilowe zachwianie nastroju z długim ciągiem przykrych dni, który nie wiadomo jak przerwać.
Nie zdziałasz nic na siłę i dziarskie nawoływania do niemożliwego nie zdadzą się na nic. Mogą tylko pogłębić poczucie smutku i alienacji.
Powiem Ci tak, zaakceptuj swój stan. Nazwij uczucia, których doznajesz. Zastanów się nad ich źródłem. Spróbuj zmienić, stosując metodę prób i błędów, co jest możliwe do zmienienia. Postaw diagnozę, zastosuj terapię. Z resztą wypada się pogodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 22:48
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

baburka, sypnęłaś tu tekst z pogranicza psychologii.
Myślę, że nie o to tu chodzi, chodzi o to, żebyśmy nadmiernie nie przeceniali swojego wieku, wieku, który nie jest najgorszy z punktu widzenia medycyny, tak czytałem. I tak myślę.

To, że nas rano boli kręgosłup, no to co, nie wiele na to poradzimy, możemy się gimnastykować. Mnie się nie chce i tyle i rano wstaję obolały jak diabli, że nawet włosów (a jeszcze trochę ich na głowie posiadam), nie zawsze mogę umyć. W ciągu dnia ból sie jakoś rozejdzie. Ważne, aby być aktywnym, coś robić, choćby dla samego siebie. Uczyć się się jakiegoś języka, gry na jakimś instrumencie, czy cokolwiek.Chodzi o to, aby nie spocząć na laurach
Adam Asnyk powiedział".... trzeba z żywymi na przód iść, po życie sięgać nowe, a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę".
Pozdrawiam serdecznie wszystkich emerytów i .... głowa do góry!!!!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 31-05-2009, 18:03
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wiedziałam gdzie dzwonią ,ale nie wiedziałam w którym kościele.



To jednak ukazuje nam inną Gochę.

Powodzenia.

Ech, no widzisz... Takie jest życie. Z jednej strony się staram, ćwiczę, trenuję, inwestuję w wygląd, fryzjera, ciuchy... Ale z drugiej strony - czasami patrzę w lustro i widzę, że mimo kremów cera nigdy już nie będzie taka sama. Że mimo ładnych ciuchów mam figurę starej baby, że dostaję zadyszki, coraz ciężej mi się "gimnastyczyć". I jeszcze wyniki złe. Wczoraj nie poszłam pierwszy raz od dawna na basen. Bo czuję, że to nie ma sensu.

I w sumie z jednej strony nadal uważam że nie wolno się użalać nad sobą , że warto ćwiczyć, cieszyć się życiem, tak jak we wpisie który cytowałaś. Ale z drugiej strony czasem myslę, zwłaszcza jak zdrowie szwankuje, że to tylko "oszukiwanie" czasu...

Ech.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 22:48
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie

Też miewam niskie ciśnienie, rano popijam kawę,słucham rytmicznej muzyki,ale najlepiej czuje sie po dobrym marszu minimum 3 km,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 23:35
ewula51's Avatar
ewula51 ewula51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

Wiecie bylam na tygodniowej wycieczce emerytow jako jedna z mlodszych.Wielkim optymizmem natchnal mnie widok 70 i 80 letnich pan i panow,ktorzy oczywiscie nie skakali jak kozice,nie biegali jak Szewinska,ale dobrego humoru,energii zyciowej,optymizmu,pogody ducha moglby im pozazdroscic niejeden 30-latek.I taka sobie postanowilam byc.Czuje sie caly czas mloda "w srodku" a to mysle,jest najwazniejsze.Najlepsze kremy czy kosmetyczka nie pomoga jesli nie bedzie usmiechnietych oczu i radosci z zycia (nawet jak czasem w kosciach strzyka,wzrok juz nie taki i ucho tez)
Pogody ducha wszystkim mlodym staruszkom -
__________________
"Piękno rodzi się z zachwytu istnienia"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.