menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 11:28
Fami Fami jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Uśmiech jaki laptop kupić


używałam zawsze służbowego laptopa ale teraz chcę mieć swojego, jaki kupić ? pomóżcie, preczytałam już prawie wszystkie fora i w dalszym ciągu nic nie wiem.
Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 11:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Z procesorem 2 rdzeniowym, dyskiem o dużej pojemności, pamięcią 2GB, dobrą kartą graficzną.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=330337161

Ostatnio edytowane przez Basia. : 30-03-2008 o 11:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 15:55
Sgerr's Avatar
Sgerr Sgerr jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 511
Domyślnie

Polecam Acery Niezłą firma, dobre laptopy robią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 16:28
alexqc's Avatar
alexqc alexqc jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fami
używałam zawsze służbowego laptopa ale teraz chcę mieć swojego, jaki kupić ? pomóżcie, preczytałam już prawie wszystkie fora i w dalszym ciągu nic nie wiem.
Pozdrawiam wszystkich.

Podstawowe pytanie: Do czego ma być ten laptop tzn co bedzie na nim robione.

Propozycja zakupu laptopa z prockiem 2 redzeniowym dyskiem 250 GB etc itp dla osoby ktora bedzie tylko przegladac strony, zapisywac zdjecia i sluchala muzyki to tak jak kupić ferrari i jezdzic nim do sklepu po bulki.

Wiem co mowie bo sprzedawałem sprzęt komputerowy co nieco i wiem jak to wyglada. Oczywiscie mozna komus wciasnac sprzet za 8 tys i powiedziec ze jest najlepszy i bedzie to prawda. Ale rownie dobrze mogla by miec sprzet za 2 tys z mniejszym dyskiem slabszym prockiem (oczywiscie tych samych markowych firm) i swobodnie realizowac to co na tym sprzecie za 8 tys. Pozostaje tylko kwestia co sie bardziej oplaca i do czego ma sluzyc.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 17:39
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sgerr
Polecam Acery Niezłą firma, dobre laptopy robią

Znalazłam taką recenzję laptopów Acery
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...0G.6126.0.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-04-2008, 20:19
Fami Fami jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 15
Domyślnie

Witaj alexqc!
Przemyslałam Twoje uwagi i wybrałam Mac'a.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 03:13
asiok asiok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Witaj!
Mam kilka uwag:
1. Bardzo poważnie rozważ zakup Maca. Pamiętaj, że nie da się na nim uruchomić niemal żadnych programów popularnych wśród Twoich znajomych.
Zobaczysz w gazecie płytkę z programem do rozliczania podatków? Ups, mam Maca, to mi nie zadziała.
Zobaczysz gierkę, w którą chciałabyś sobie zagrać (Ty lub Twój syn/wnuk/ktokolwiek)? Ups, mam Maca, to mi nie zadziała.
Będziesz chciała odczytać list, jaki ktoś do Ciebie napisze w edytorze Word i wyśle e-mailem? Znowu to samo...
Firma Apple i jej komputery Mac różnią się zdecydowanie od najpopularniejszych komputerów - tzw. PC. Mają inny system operacyjny i nie są zgodne z wieloma popularnymi standardami. Nie chciałbym tu się wdawać w dłuższe wypowiedzi i marudzić Wam historią - tak w skrócie Mac'i były lepszą alternatywą od PC-tów ale... Wygrał PC.
Jeżeli jeszcze nie nabyłaś Maca - rozważ to ponownie bo może się okazać, że wydasz dużo pieniędzy i za kilka tygodni... kupisz PC.
2. Co do Acerów - niestety są to tanie, byle-jakie notebooki. Produkowane są zgodnie z zasadą: byle co byle tanio. Jeżeli coś się stanie - nie mają nawet serwisu gwarancyjnego w Polsce, trzeba je wysyłać na Słowację do naprawy... Można znaleźć w tej samej cenie notebooki Fujitsu-Siemens czy MSI - a są to sprzęty, co do których istnieje przynajmniej jakiś polski serwis...
I co do pokazywanych czasem testów tych notebooków - wszystko fajnie, ale ci testerzy używają ich przez raptem kilka dni - nie widziałem nigdy testu, który trwałby przez przynajmniej kilka miesięcy - a notebooka używamy przecież przez kilka lat.. A już po paru miesiącach odpadają pierwsze klawisze, potem pękają zawiasy itd. itp. Generalnie - koszmar....
Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zanudziłem
asiok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 09:10
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

asiok - tak sobie Ciebie czytam od świtu i stwierdzam, że jesteś wielki. Fachowiec.
Jak znajoma kupiła Maca trochę mnie zżerała zazdrość. Taki laptopik. Srebrny odlot. Z wmontowaną kamerą, z pilotem. najcieńszy, najlżejszy, najbezpieczniejszy....Same naj. Najlepiej że go nie mam. Teraz już wiem, że on kosztuje sporo, ale programy które dokupują, aby móc bawić się tak jak ja, to następne ogromne pieniądze. Bardzo ładne komputery dla pozerów. Już dziś nie chciałabym go nawet darmo.
Inny znajomy ma kupionego w styczniu, wypasionego Acera. Już nawet słuchać mi się nie chce o znikających sterownikach i takich innych mądrych przypadłościach.
Ja mam byle co, Toshiba Satelite L 20 - 183. Mam go już 2,5 roku. Wszystko dobrze, tym bardziej że użytkownik ze mnie
taki bardziej niewprawny. Jedyne co, to umyłam mu dokładnie klawisze. Oczywiście po odpięciu. Taka ze mnie porządnicka.
Gwarancje mam trzyletnią, powiedz zmieniać po tym okresie na nowy? Trochę boję się visty, a teraz ponoć wszędzie ją montują. Czasem mnie diabeł kusi na coś nowszego i 17 calowego. Poradź. Proszę.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 15:39
asiok asiok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Dziękuje za pochwałę - aż się zarumieniłem

Co do Toshiby - generalnie jest to doskonały wybór. Od zawsze robili bardzo porządnie wykonany sprzęt z dobrych podzespołów, z działającym oprogramowaniem.

Niestety... aktualnie powstał poważny problem. Otóż praktycznie niemożliwe jest kupno Toshiby z Windowsem XP - wszędzie ładują tą nieszczęsną Vistę.... Nie chciałbym się tu rozpisywać na temat jej zalet i wad - byłoby to pismo na wiele, wiele stron.... Ma jednakże jedną niezaprzeczalną, ogromną wadę - jest niesamowicie wprost wolna... Jestem przekonany, że jeśli zdecydowałabyś się na zakup nowej, nowoczesnej Toshiby z dwurdzeniowym procesorem, 2GB pamięci ram itd. to okaże się.... że ta stara L20 z Windows XP chodzi szybciej! Ciężko wybrnąć z tego problemu... Aby chcieć pozostać z XP widzę dwa rozwiązania:
1. Kupić nowego notebooka z Vistą w wersji Business - ta wersja daje prawo do legalnego zainstalowania Windows XP Professional.
2. Kupić notebooka z dowolną Vista i... dołożyć ok. 250 zł na Windows XP Home pl oem.

I tu pojawia się kolejny problem - producenci tacy jak Toshiba związani są z Microsoftem różnymi umowami i w związku z nimi może się okazać, że odnalezienie na stronie internetowej Toshiby właściwych sterowników jest naprawdę utrudnione.... Dobrze byłoby się umówić ze sklepem, gdzie go kupujemy aby oni zainstalowali najpierw tego Windowsa na notebooku aby stwierdzili, czy jest to możliwe.
A tak z innej beczki - czy na pewno potrzebujesz nowy notebook? Bo czasem obserwuje sytuacje jak ludzie wymieniają sprzęt bez potrzeby.... Ale to już zupełnie inna historia.
pozdrawiam
asiok

P.S. Przepraszam za chaotyczny styl ale muszę już lecieć i nie mam czasu cyzelować tej wypowiedzi :-)

Ostatnio edytowane przez asiok : 16-04-2008 o 15:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 16:31
Sgerr's Avatar
Sgerr Sgerr jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 511
Domyślnie

Co do Acerów to ja zaoponuje. Miałem Acerka bodajże Aspire 1200 i mimo że nie najlepszej generacji działał dobrze. Jeżeli zaś zależy na naprawdę dobrym notebooku to patrz za takim w którym nie oferują cudów nie widów, ale mocnej, długo trzymającej baterii. Tutaj polecam notebooka z nowej serii Hp. Trzyma ponad 4 godziny

Ostatnio edytowane przez Sgerr : 16-04-2008 o 16:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 20:58
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Dziękuję asioczku za odpowiedź. Jest tak jak myślałam. Powinnam zostać przy starym " kochanku ", tym bardziej że moja bateria też trzyma 4 godziny, a klawiaturę po gwarancji też zamontuję nową i już nie będę jej myła. Tylko...ten ekran 17 calowy byłby fajny. No i...czasem kobiecie się chce...nowej sukienki, nowego laptopka. Wiem, wiem, nie laptop tylko notebook.
Jeszcze, jeśli można, powiedz mi dlaczego np.TOSHIBA Qosmio G40-11D T7700 2GB 400GB 17'' DVD-RW VU (PQG40E-00500VPL) jest w sklepach w tak dużej rozpiętości cenowej, bo od 2500,00 do 11500,00 PLN. Na co zwracać uwagę, aby nie popełnić bzdury?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:49
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
[b] No i...czasem kobiecie się chce...nowej sukienki, nowego laptopka. Wiem, wiem, nie laptop tylko notebook.
Ulu,wyczytałam/ w "Komputer Świat"/,że nazwa laptop też jest dobra,tylko z angielskiego podebrana.Od lap - kolana i top - trzymać
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:56
Sgerr's Avatar
Sgerr Sgerr jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 511
Domyślnie

Co podwyższa cenę Toshiby? Niewielkie rozmiary, całkiem nowa nVidia(karta graficzna), procesor dwurdzeniowy, zmienna pamięć RAM 2 GB/4GB, Vista, no i niezła pojemność twardego dysku. A przede wszystkim marża.

Ostatnio edytowane przez Sgerr : 16-04-2008 o 21:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:45
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

No OK, ale taka różnica w cenie jest na tym jednym modelu. To co? Qosmio za 11500 ma cztery rdzenie 8GB i dwie visty, a sprzedawany jest na Giewoncie bo taka wysoka ta marża? Żartuję oczywiście. Chcę sie upewnić, że typ to jest typ i cena nie zmienia mu np. procesora czy karty graficznej. 9000,00 to jednak sporo za dobre powietrze.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:58
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Qosmio to górna półka Toshiby więc i cena stosowna.Satellite to równie dobry sprzęt a cena zdecydowanie niższa.Acer ma niezły serwis w Czechach /logistycznie dobrze rozwiązany/.Ja uzywam HP i jestem zadowolony zadnych niespodzianek,pracuje stabilnie i szybko.Czasami w starym notebooku wystarczy dołożyc RAM-u i działa jak nic.
Mac technicznie i wizualnie jest lepszy ale Asiok ma rację problemy z oprogramowaniem, Kiedyś MAC był uzywany przez grafików teraz PC jest równie szybki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:10
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Mili Panowie, czy któryś z Was odpowie mi wreszcie na temat?
Cena 2500,00 i 11500,00 dotyczy tego samego typu, czyli TOSHIBA Qosmio G40-11D T7700 2GB 400GB 17'' DVD-RW VU (PQG40E-00500VPL) tylko w różnych sklepach Środkowe ceny, czyli 5000,00 7000,00 itd też są w jeszcze innych sklepach. Chcę się upewnić, że kupując model A za 2500,00 to jest toto samo co model A za 11000,00, tylko kupione w innym miejscu.
Ceny odnalezione przez Ceneo.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:14
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Powiem tak nie wierzę ze można kupić Qosmio poniżej 4000 zł i moim zdanime to nie są te same należy sprawdzić nr katalogowy Toshiby czy to jest ten sam podejrzewam ze w cenie 2500 zł to jest jakiś Satellite z oznaczeniem A.Twierdzę ze to pomyłka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:17
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Toshiba

Niesamowite!!

Właśnie kupiłam (na raty) Toshibę Satellite A200-1S9, oczywiście sprawdzałam ceny, prawie nie było różnicy! Jakieś 100,- - 200,-złotych!

Różnica i to spora była tylko w oprocentowaniu rat.

Hi, hi, hi,
też mi się zachciało nowej .... Toshiby

A serio, to Acer mi się tak zapchał zdjęciami, programikami, itp., że biedak prawie przestał chodzić...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:20
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Do Stanleja - sprawdż sam.
http://www.ceneo.pl/Laptopy;017Toshi...FQGVMAodYAPU6A

Ja też oczy przecierałam i dlatego uparcie pytam.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans

Ostatnio edytowane przez Wilhelmina : 16-04-2008 o 23:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 10:50
asiok asiok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Błąd przy wpisie - jak wejdziemy do tej oferty za 2500 to w środku jest inny notebook: A200-1YW (PSAE3E-05X01RPL).

Pozdrawiam
asiok
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie Żelazko KupiĆ Aby Nie WyŚwietlaŁo lipka008 Dom, wnętrza, ogród 28 13-06-2010 19:33
Jaki cel wizyty ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 19 12-04-2008 12:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.