menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-07-2014, 01:40
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astroida
Moim zdaniem sluzba zdrowia powinna byc szybko sprywatyzowana. Tak dalej byc nie moze i nie powinno. Placimy solidnie skladki, a co mamy w zamian?....

Bardzo ciekawe spostrzeżenie a co chciała byś mieć w zamian?
Przecież mieliśmy w PRLu powszechną i darmową służbę zdrowia ale były koleiki do sklepów mięsnych i po papier toaletowy.To nam się nie podobało jak również prawie darmowe leki więc teraz mamy kolejki do "specjalistów",problemy z receptami i lekami których nie wszyscy mogą wykupić.
Jeśli miała by być "prywatna służba zdrowia" to niech będzie ale niech nie korzysta z majątku powszechnej służby zdrowia tylko z tego co pacjenci zapłacą za leczenie.Składki zdrowotne nie są po to by bogacić "cwaniaków",zezwolić "prywatnym" na zawarcie umowy z NFZetem odbierając tym samym możliwość rozwoju powszechnej służby zdrowia ale po to by zapewnić każdemu obywatelowi należytą opiekę medyczną.Obecny mechanizm "kontraktów" powoduje właśnie kolejki których nigdy za "komuny" nie było a prywatna opieka medyczna też była ale oparta o własny a nie społeczny majątek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-07-2014, 21:22
DominikaB DominikaB jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Kowalewo
Posty: 14
Domyślnie

Ja bym wolała nawet więcej tej składki zapłacić byle w koljekach nie stać. Ale jak znam życie to ja bym więcej zapłaciła, a jakiś iurzędnik by premie wypłacił sobie, a w kolejce i tak bym stała jak dziś 6 m-cy do okulisty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-07-2014, 22:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale ja pracuje w przychodni- nie ma kolejek- są zapisy na okreslony dzien i godzinę- tak, że czasami to ja czekam na pacjenta. Przychodnia jest prywatna- tak jak wszystkie przychodnie w Polsce- oparte o umowy z NFZ.
Dlaczego tak malo badan- zaraz wytlumacze- kazdy lekarz zatrudniony w takiej przychodni placi z własnej kieszeni za badania dodatkowe-ja mam je cholernie drogie- oprocz tego na rzecz szpitala , gdzie wykonuje sie badania płace haracz circa 100 pln- z atak zwaną gotowość do badan- jest to zgodne z przepisami min, zdrowia.Cała organizacja przychodni zależy od wlasciciela-jak ma silę przebicia- to duzy kontrakt i minimalne kolejki, jak sila mała kolejki wielomiesieczne. Generalnie- to wszystko jest chore. ja juz pisalam , ze najlepszą organizację sl zdrowia mają Czesi, natomiast my mamy system niemiecki- niedoskonały- ale lepszy od naszego- bo jest wielu ubezpieczycieli.
Pocieszcie się- będąc w UK- modliłam się , aby nie dopadla mnie zadna choroba, bo tam dopiero sajgon...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-08-2014, 12:55
Maciej2 Maciej2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 5
Domyślnie

Można się spierać, co lepsze- lekarz publiczny czy prywatny. Prawda jest taka, że mało kogo stać, żeby płacić od 100zł wzwyż za wizytę. Gdybyśmy chodzili tylko do jednego lekarza, jakoś pewnie dałoby się uciułać, ale pewnie większość z nas choruje na więcej niż jedną chorobę. Do tego dochodzą lekarstwa, nawet refundowane nie są tanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-08-2014, 22:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jesteśmy jednym z niewielu krajów UE, gdzie nie ma refundacji wiekszosci dobrych leków- niestety generyki są duzo tańsze, ale też ich dzialanie odpowiednie do ceny tzn do kitu.
Ja w poradni neurologicznej mam refundacje na leki p/ bolowe, p/ parkinsonowskie, p/padaczkowe i na generyki w chorobie ALTZ- które prawie nie dzialaja, a niszczą żoladki chorych. Najlepsze leki ceny(w Altz 200 lub 300 pln.)dla emerytow cena
akurat odpoiwednia do portfela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-08-2014, 22:20
DominikaB DominikaB jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Kowalewo
Posty: 14
Domyślnie

Ja do lekarzy chodzę głównie prywtanie. Niestety kolejki takie, że strach pomysleć jak może w tym czasie rozwinąć się choroba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-08-2014, 12:50
bozena.anna's Avatar
bozena.anna bozena.anna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 14
Domyślnie

Uważam, że publiczna opieka zdrowotna powinan być dostępna dla wszystkich i nie będę dodatkowo płacić za coś, co mi się należy. Owszem, są kolejki, ale jestem w stanie poczekać miesiąc na wizytę u specjalisty, do którego chodzę. Ogólnie chodzę do lekarzy regularnie i umawiam się z wizyty na wizytę, więc nie mam problemu z kolejkami... Nie po to płaciłam całe życie składki, żeby teraz nadal płacić za usługi medyczne, które powinnam mieć za darmo.

Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 13:05
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Ja mam wykupiony dodatkowo pakiet w prywatnej placówce. Plusem jest to, że nie muszę czekać na wizyty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 07-11-2014, 17:52
sklepikseniora.pl's Avatar
sklepikseniora.pl sklepikseniora.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Wrocław
Posty: 11
Domyślnie

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Prywatna opieka nigdy nie zadba o najcięższe przypadki typu przeszczepy, gdyż takie usługi nie są rentowne dla firm. Jeśli chodzi o kolejki, kiedyś wybierało się prywatną placówkę, bo ich nie było. Obecnie nigdy nie czekam w państwowej przychodni w moim miasteczku, natomiast zdarzało mi się długo czekać w prywatnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 07-12-2014, 22:39
MarianB MarianB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Polska
Posty: 54
Domyślnie

Jak kto ma pieniądze to lepiej prywatnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 17-12-2014, 12:47
DomZdro DomZdro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 13
Domyślnie

Wiadomo jaki jest u nas stereotyp jednej i drugiej przychodni. A nie można tak myśleć. Bo zawsze znajdzie się wśród publicznej taka gdzie nie ma kolejek lub prywatna gdzie jest tanio.

Ja z mojego poznańskiego otoczenia znam taką prywatną przychodnię, gdzie dużo usług jest za darmo a jedyne pieniądze jakie dostają to te z NFZ. Za wypełnienie deklaracji uzyskuje się dostęp do większej gamy usług. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest w porządku.

Zawsze dziwili mnie ludzie, którzy zapisuja się do jednego lekarza rodzinnego a chodzą ze wszystkim do innego. To takie coś podobne do mieszkania i pracowania w jednym mieście a płacenia podatków w drugim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-12-2014, 20:47
~gość: emerytka's Avatar
~gość: emerytka
 
Posty: n/a
Domyślnie

Witam. Pozwolę sobie zauważyć,że często ten sam lekarz przyjmuje w ramach NFZ i prywatnie - wystarczy porównać podejście do pacjenta i ... reszta bez komentarza. Szczęśliwi ci co nie chorują. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 17-12-2014, 21:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zaraz, zaraz- wszystkie przychodnie są prywatne- ale oparte o umowy z NFZ. Lekarze przyjmuja prywatnie w swoich gabinetach, i oplaty sa dość wysokie- poza tym jezeli lekarz nie ma podpisanej umowy z NFZ wszystkie badania i niektóre leki sa na 100 procent.
Mozna miieć lekarza pierwszego kontaktu, a specjalistow mozna miec w cal ym województwie- innego lekarza pierwszego kontaktu nie można mieć- natychmiast wyłapuje to NFZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-12-2014, 18:55
DomZdro DomZdro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 13
Domyślnie

Tak, tak źle dobrałem słowa by ubrać to co chciałem napisać.
Dokładnie chodziło mi o specjalistów (w sensie mają swoją przychodnię a chodzą do innej do specjalistów).
No z tymi przychodniami też miałem na myśli rozbicie na prywatne podejście i przyjmowanie na NFZ.
Ja szczerze powiem, że w obecnej przychodni nie zauważam złego podejścia do mnie jako pacjenta... no chyba, że prywatnie byłbym traktowany jak król.
A co do lekarzy bez podpisanej umowy z NFZ to ostatnio czytałem, że podobno 1/3 lekarzy rodzinnych jeszcze nie podpisała nowych kontraktów(tam wskazywali, że to przez pakiet onkologiczny). Ciekawe co to się będzie działo od stycznia. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 18-12-2014, 21:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Juz jest nowa ustawa zdejmująca część obowiazków z lekarzy POZ-nie daliby rady z codziennymi obowiazkami i pakietem onkologicznym.Zobaczymy, co znowu mędrcy wymyślili...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 16-06-2015, 12:08
hajka hajka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Śląsk
Posty: 35
Domyślnie

U mnie to bywa różnie, a jeśli chodzi o sprawy kobiece to nie ma co oszczędzać!
Ważny jest dobry ginekolog i regularne badania cytologiczne.
Tutaj macie namiary na dobrego specjalistę z Warszawy- http://www.ginekolog-warszawa.pl
Mojej synowej bardzo pomógł!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 18-06-2015, 09:45
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Mam bardzo złe doświadczenia z państwową opieką zdrowotną.Może nie tyle z uwagi na lekarzy czy pielęgniarki co na długie kolejki i bardzo trudny dostęp do wiekszości świadczeń. Przyznacie,że czasami trzeba się po prostu naczekać.

Sam od jakiegoś czasu stawiam na prywatną opiekę zdrowotną. Wykupiłem sobie pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. Płacę 120 zł miesięcznie a mam dostep do wszystkiego.Wszystko za darmo. Wizyty w Luxmedzie oraz badania.
Jeśli również bylibyście zainteresowani to polecam skontaktować sie z doradcą. Tutaj można zostawić swój kontakt:
http://superpolisa.pl/ - powinien przejrzeć ubezpieczenia i dobrać dla Was to odpowiednie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-07-2015, 21:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Stomatolog ma zakontraktowane tylko cztery zęby gorne i cztery dolne- tzn NFZ placi tylko za te zęby. Implanty tylko prywatnie- takie są ustalenia kasy chorych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 18-12-2015, 09:27
Robert99 Robert99 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: warszawa
Posty: 10
Domyślnie

Ja jestem zapisana w państwowej przychodni, ale do lekarzy specjalistów chodzę prywatnie. To zdecydowanie inne podejście i traktowanie pacjenta.
Jeśli potrzebuję pilnie pomocy to nie czekam kilku miesięcy na wizytę, bo mogę tego nie doczekać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 18-12-2015, 22:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A od przyszłego roku ma cała sluzba zdrowia dotowana z budzetu- nie jest to dobre rozwiązanie-kolejki zlikwiduje- ale kosztem pacjentow-będzie nieograniczona ilosć , ale w ograniczonych godzinach- vide szpitale, zadłużone,żle prowadzone.Tylko prywatyzacja- w oparciu o konkurencyjne kasy chorych...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka zdrowotna - prywatnie, ale bezpłatnie - komentarze 78.8.137.xxx Ogólny 2 23-02-2012 23:50
Medyczna strefa Schengen - opieka zdrowotna bez granic - komentarze marcel20106 Ogólny 0 05-11-2011 09:36
Domy opieki - wsparcie i opieka zdrowotna w jesieni życia nie dla wszystkich - komentarze wasyl Ogólny 0 31-10-2008 20:53
opieka zdrowotna magda86 Choroby, badania, terapie 4 13-10-2007 19:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.