menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 20:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Trzeba walczyć o swoje, nie przejmować się..... a co nie pasuje ignorować, wtedy się nie wyświetla. Z niektórymi ludźmi o nie pasujących poglądach nie dyskutować, bo to bezcelowe schodzić do nieodpowiedniego poziomu. Każdy ma prawo do swojej wiary, miłości i przekonań. Zostawmy im swoje a my miejmy swoje. Wcale nie potrzeba aby zbliżać "niezbliżalne" poglądy. Propagowanie komunizmu i bolszewizmu jest w Polsce karalne wiec zgłaszać do Administracji. Najważniejsze nauczyć się kochać wrogów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 02-12-2012 o 20:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 20:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
NutaDo napisała-Ze względu jednak na Autorkę wątku, wstawiam ciekawy link
To co wstawiłaś dotyczy Szwajcarii Każdy kraj ma swoje prawa które uchwalają obywatele mający Szwajcarskie obywatelstwo a nie Polacy z Rybnika.Nic prostszego trzeba przed wyjazdem przeczytać o obowiązującym prawie myślę że ta Urszulanka ma dostęp do telefonu i internetu .Autor artykułu nie pisze że każda muzułmanka miała na szyi Allach jest wielki i symbol religii muzułmańskiej.Szwajcaria jest najbardziej demokratycznym krajem na świecie i wiele ustaw przyjmują drogą głosowania w referendach.Nic zdrożnego mogła schować pod swój habit znak krzyża i było by po sprawie.Religia jest prywatną sprawą każdego obywatela a obnoszenie się ze znakiem danej religii nie przekłada się na postępowanie etyczne głoszone przez wyznawcę.
Cytat:
Vika napisała -Kolejna niespokojna niedziela w Nigerii. Grupa 50-ciu uzbrojonych mężczyzn podpaliła trzy kościoły.
Nie wiadomo o co poszło i czy chodzi o wyznanie rzymskokatolickie czy działalność misyjną innych wyznań.Informacja jest lakoniczna trudno mi odpowiedzieć czy krzywdę komu robili czy nie i też nie mogę wypowiedzieć się o ich moralności siedząc przy klawiaturze komputera oddalonym o tysiące kilometrów. Komórka milczy nikt z nieba do mnie nie dzwonił wyjaśniając zdarzenie przedstawiając wiarygodne dane.
Pomódl się za wszystkich uczestników tego zdarzenia, jeżeli będzie żarliwe twoje modły Bóg jest wielki i może zdziałać cud i te spalone kościoły odtworzy w sekundzie.Co to dla Boga. Masz też inną możliwość wziąć kredyt w banku zająć się działalnością misyjną odbudować kościoły.Na nauczanie wiary w którą wierzysz nigdy nie jest za późno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 21:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Staram się omijać wątki o takiej tematyce, jako,że obdarzano mnie tam niewybrednymi określeniami.

Co właśnie jest przyczyną zamknięcia się w getcie katolickim z postanowieniem, że przecież większość katolików stara się na miarę ludzkich możliwości żyć wg kanonów wiary.
Getto wymyślili nacjonaliści dla żydów, miał to być sposób na wyniszczenie mniejszości narodowej. I prawie się nacjonalistom udało, bo ten poprzedni naród żydowski był mniej wojowniczy niż obecny. Po wojnie ci co przeżyli poszli na współpracę z komunistami do UB a potem SB, bo kto jak nie sami Polacy umieją gnębić i mordować Polaków. Żydokomuna przez pięćdziesiąt lat tępiła i mordowała księży, patriotów, bojowników o wolność spod komunistycznej władzy. Ale im też się nie udało. My katolicy nie jesteśmy mniejszością narodową. Nie musimy się obawiać ani nacjonalistów ani pogrobowców żydokomuny. Mamy swoje przekonania, swoją kulturę, swoje miejsca kultu i swoją siłę. Tak łatwo nie zagonią nas do „krematoriów” swoimi nękającymi wypowiedziami. Minęły czasy, że sekretarz decydował o premii czy podwyżce albo zwalniał kogoś za posłanie dziecka do komunii lub ślubu kościelnego, a sami wyjeżdżali z dziećmi i na śluby do odległych miast. Nie potrzebuję też talonu na "samochód" czy mieszkania. Osobiście jako katolik nie czuję się dyskryminowany ani abym był w gettcie. Nikt mi nie ogranicza swobody działań ani wypowiedzi, to raczej ja sam się ograniczam aby z pewnymi ludźmi o innych poglądach niż moje nie dyskutować.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 22:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Pomódl się za wszystkich uczestników tego zdarzenia, jeżeli będzie żarliwe twoje modły Bóg jest wielki i może zdziałać cud i te spalone kościoły odtworzy w sekundzie.Co to dla Boga. Masz też inną możliwość wziąć kredyt w banku zająć się działalnością misyjną odbudować kościoły.Na nauczanie wiary w którą wierzysz nigdy nie jest za późno.

Nie do wiary. No cóż, może Nuta i Vika pomodlą się także o twoje zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 23:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała=Nie do wiary. No cóż, może Nuta i Vika pomodlą się także o twoje zdrowie.
Prędzej bym im sugerował by się pomodliły za wszystkich seniorów by racjonalnie zaczęli myśleć .To tak jak forum Apel i Prośba i czy wielu seniorów pomaga sobie wzajemnie.Chwalą się tylko że mają spółki kupują organy czy witraże aby mieć tabliczkę z nazwiskiem fundatora ale jako katolicy nie silą się na normalną ludzką wzajemną pomoc.Widzą tylko Budżet Państwa i nim by rozporządzali.
Lepiej jest w Islamie wyznawcy płacą az-zakat podatek które wspolnota wiernych rozdziela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 23:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No tak, ale tu jeszcze nie islam, dzięki Bogu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 02-12-2012, 23:15
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie do wiary. No cóż, może Nuta i Vika pomodlą się także o twoje zdrowie.
Naturalnie,ja się dziś,teraz pomodlę i o zdrowie,i
o wrażliwe spojrzenie na to co się tak naprawdę dzieje i w Ojczyżnie naszej, i poza nią;
Z Ewangelii wg.św.Mateusza
"...... A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”."
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 08:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Naturalnie,ja się dziś,teraz pomodlę i o zdrowie,i o wrażliwe spojrzenie na to co się tak naprawdę dzieje i w Ojczyżnie naszej, i poza nią;
Z Ewangelii wg.św.Mateusza
"...... A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”."
Za bardzo się nie narzucaj z tą modlitwą za nieprzyjaciół, pomyśl o rodzinie i przyjaciołach. Wirtualnie nie warto być doskonałym, zwierz jest bardziej wdzięczny niż człowiek w internecie. Pan Bóg nie przewidział internetu tylko człowiek oko w oko. Dlatego na powitanie wyciąga się pustą rękę a drugą z kamieniem trzyma się za plecami. Wolę być żywym katolikiem niż martwym katolikiem. Nie jeden w gettcie w godzinie śmierci też tak pomyślał ale było za późno jak się zaczęło ssssss....
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 03-12-2012 o 08:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 09:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Lilu jeszcze wyznawców Islamu jest u nas mało ale za 100-200 lat nie wiadomo jakich wyznawców będzie więcej.Wyznawców religi przybywa jak stopa życiowa się obniża socjologowie się tym zajmują .Pisząc o islamie miałem na uwadze pomoc wzajemną wyznawców religii. Tak samo duża pomoc wzajemna jest u wyznawców Jahwe,których u nas w Polsce przybywa.

Viko nie słuchaj podszeptów złych mocy tylko kieruj się swoim umysłem a na tym wyjdziesz lepiej,egoizm jest złym doradcą prawdziwego katolika jeszcze raz posłuchaj i przeczytaj co jest na każdym z tych slajdów napisane http://www.youtube.com/watch?v=3vMgo...feature=g-vrec .
Ja nic nie mam do ciebie i twojej religii ja poszedłem o krok dalej w tych transcendentalnych sprawach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 10:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Któż to może wiedzieć, co będzie za 100 lat? Jaki świat przetrwa?
A na razie dzisiejsza prasa donosi o nowych atakach na chrześcijan przez islamistów. W Nigerii, dziś w nocy, poderżnięto gardła ludziom, których jedyną winą była wiara w Boga, a nie w Allaha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 11:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Któż to może wiedzieć, co będzie za 100 lat? Jaki świat przetrwa?
A na razie dzisiejsza prasa donosi o nowych atakach na chrześcijan przez islamistów. W Nigerii, dziś w nocy, poderżnięto gardła ludziom, których jedyną winą była wiara w Boga, a nie w Allaha.
Sto lat to mało, ale trzeba by się przygotować. Ciekawe po której stronie by się opowiedzieli ateiści i bezwyznaniowcy gdyby do takiej wojny doszło w Polsce. Pewnie mężczyźni by się opowiedzieli za islamem by mieć większą władzę a kobiety za chrześcijaństwem, bo jakby nie było nauczyły się chodzić na paradach w stringach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 12:47
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Słusznie,że poruszono te sprawy, które jeśli nie bolą, to uwierają.
Otóż jestem katoliczką /choć nie obnoszę się ze swą wiarą na zewnątrz/,
nie jestem zwolenniczką Radia Maryja i mam sporą dozę tolerancji na odmienność....
jednak czuję się naznaczona i jakby obywatelką drugiej kategorii w tym katolickim kraju.
Stało się trendy /zgodne z tzw.poprawnością polityczną/, naznaczanie ludzi wiary katolickiej,
jako nawiedzonych oszołomów, moherów itp.
Nie wiem dlaczego odbiera się prawo wyrażania opinii zbiorowości katolickiej zrzeszonej w kościele?
A któż ma je wyrażać jeśli nie pasterz?
Nie słucham nauk i zaleceń rabina,popa czy muezzina - nie krytykuję wiary jak i zaleceń dla wiernych.
Nie przeszkadza mi ich modlitwa i publiczne nawoływanie imamów do niej,
/choć niejednokrotnie budziło mnie, gdy przebywałam w krajach muzułmańskich/.
Nie rozumiem dlaczego symbole wiary nie mają miejsca w publicznych miejscach
/patrz: walka z krzyżem, czy ubiór muzułmanek/, a na jarmułkę i pejsy nikt się nie zżyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 14:11
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Słusznie,że poruszono te sprawy, które jeśli nie bolą, to uwierają.
Otóż jestem katoliczką /choć nie obnoszę się ze swą wiarą na zewnątrz/,
nie jestem zwolenniczką Radia Maryja i mam sporą dozę tolerancji na odmienność....
jednak czuję się naznaczona i jakby obywatelką drugiej kategorii w tym katolickim kraju.
Stało się trendy /zgodne z tzw.poprawnością polityczną/, naznaczanie ludzi wiary katolickiej,
jako nawiedzonych oszołomów, moherów itp.
Nie wiem dlaczego odbiera się prawo wyrażania opinii zbiorowości katolickiej zrzeszonej w kościele?
A któż ma je wyrażać jeśli nie pasterz?
Nie słucham nauk i zaleceń rabina,popa czy muezzina - nie krytykuję wiary jak i zaleceń dla wiernych.
Nie przeszkadza mi ich modlitwa i publiczne nawoływanie imamów do niej,
/choć niejednokrotnie budziło mnie, gdy przebywałam w krajach muzułmańskich/.
Nie rozumiem dlaczego symbole wiary nie mają miejsca w publicznych miejscach
/patrz: walka z krzyżem, czy ubiór muzułmanek/, a na jarmułkę i pejsy nikt się nie zżyma.

Bo:
1/ publiczne miejsce jest przestrzenią wspólną dla wszystkich
2/ Michał Anioł malując stworzenie Adama jakoś nie uwzględnił
ani pejsów ani jarmułki. A powinien. Może mielibyśmy innego
Boga, ale o artyście już nikt by nie usłyszał
3/ Prawo do wyrażania opinii macie drodzy katolicy, problem
w tym,że robicie to w Urzędzie Rady Ministrów
4/ Sami siebie naznaczacie - nie powiem w czym - powinniście to
"zobaczyć" zamiast utyskiwać, że nie macie monopolu na
wyjątkowość. To se nie wrati .
5/ Punkt 4 dotyczy niektórych katolików, rzecz oczywista.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/


Ostatnio edytowane przez Matrix : 03-12-2012 o 15:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 15:37
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Katolickie getto ?
Mnie to nie dziwi . W mediach , na forach i gdzie tylko można słyszy się , jakie to ogromne zbrodnie na swoim sumieniu ma Kościół .I to przede wszystkim KK . No i jeszcze dzisiejszy , wiecznie wałkowany temat-problem Kościoła ... homoseksualizm
księży .
Źle się stało , że Kościół przestał mówić jednym głosem , że gdy był na to czas nie stanął w prawdzie i nie dokonał samo-oczyszczenia

Obecnie , istnieje takie zadufanie w ludzki rozum , że tych wierzących , oczywiście tylko chrześcijan , uważa się się za zacofanych , czy wręcz cofniętych w rozwoju .



Chcę również powiedzieć , że ze wszystkich praw napisanych przez ludzi dla ludzi , najbardziej przemawiają do mnie te wyłożone w amerykańskiej Deklaracji Niepodległości .Najbardziej przemawiają i mają ważność , bo są dane od Stwórcy . Każdy jest nosicielem tych praw .Prawa do życia , do wolności i zabiegania o szczęście .

Edit
Nie wiem czemu , ale w poście Matriksa widzę niezwykłą wręcz satysfakcję , że można już bezkarnie na KK złorzeczyć.
I to rozumiem , to takie ludzkie

Ostatnio edytowane przez only : 03-12-2012 o 15:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 16:19
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Re: Only

Ależ skąd, to prawdziwa przyjemność mieć do czynienia z kimś, kto kieruje się przesłaniem swojej wiary jednocześnie nie obnosząc się z nią.Ale podróbek jest więcej niż oryginałów.
Niestety.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 16:43
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Ależ skąd, to prawdziwa przyjemność mieć do czynienia z kimś, kto kieruje się przesłaniem swojej wiary jednocześnie nie obnosząc się z nią.Ale podróbek jest więcej niż oryginałów.
Niestety.
A co w tym złego, że się obnoszą, że pokazują swoją przynależność, że łatwiej w tłumie odszukać swoich jak na wycieczce Żołnierze też mają inne mundury a zespoły folk maja inne stroje regionalne. Na całym świecie kasty, czy plemiona pokazują swoją odmienność mają inne woreczki na genitalia i oryginalność np kobiety dostają spazmów i migreny jak mają jednakowe sukienki na jednym weselu, potrafią się do naga rozebrać byle inaczej, oryginalnie wyglądać. A jak to jest z obnoszeniem się z przynależnością do pederastów na manifach?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 16:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
A na razie dzisiejsza prasa donosi
Lilu tam gdzie trwa wojna giną też osoby cywilne nie zapominaj jak katolicka IRA podkładała bomby też ginęli protestanci albo bogu ducha winni ludzie z innych wyznań.Stwórz grupę sympatyków swojego wyznania jedzcie na tereny Nigerii gdzie od 2010 trwa wojna i zaprowadźcie pokój. Wróć z nieba na ziemię i skup się bardziej na sprawach w Polsce i nie uzdrawiaj innych nie swoimi rękami .Na news BBC jest na ten temat.
Cytat:
Ada33 napisała-Nie rozumiem dlaczego symbole wiary nie mają miejsca w publicznych miejscach
/patrz: walka z krzyżem, czy ubiór muzułmanek/, a na jarmułkę i pejsy nikt się nie zżyma.
Ado musisz zrozumieć że religia jest prywatną sprawą każdego obywatela a państwo nie powinno zajmować się krzewieniem wiary czy działalnością misyjną .W ramach chrześcijaństwa masz odłamów dużo nie wszyscy podzielają to co głoszą wyznawcy rzymskokatolickiej wiary stąd państwo nie może wypowiadać się za którymś z wyznań. Z historii wiemy co znaczy państwo wyznaniowe i mordowanie się wzajemne , bo przecież słyszałaś o wojnach religijnych związanych przeważnie ze zmianą własności.Jedni chcieli przejąć majątek innych wyznawców i wykorzystywali do tego religię a głupki walczyły i ginęli za wiarę.Nie zapominaj że żyjemy w XXI wieku w Europie i poziom twojego życia w Polsce to nie jeden dolar dziennie.

Państwo nie powinno faworyzować którąś z prawnie działających religii i ściany obwieszać symbolami każdej z nich i dostosowywać do nich obowiązujące prawo. Nawet księża rzymskokatoliccy mają rodziny dzieci i się tym nie przejmują a czy prawo ma się nimi zajmować by żyli w celibacie jest to ich prywatna sprawa. Chcesz zmieniać prawo we Francji to jedz tam i protestuj i głosuj jeżeli masz obywatelstwo Francuskie za partią która tobie odpowiada .

Może byś się zastanowiła czy z naszych podatków mają być finansowane wyznania i topienie 2 miliardów złotych na ich utrzymanie.To nie komunizm każdy płaci za siebie.Czy nie powinnaś zapłacić za toi że korzystasz z usług księdza czy pomieszczeń kościoła.Wielu się tu chełpi poglądami prawicowymi a tylko udają cwaniaka by nie płacić za usługi.
Jakie katolickie getto ? Kto przejął majątek w wyniku holokaustu żydów? A jak Niemcy musieli opuścić tereny Zachodniej Polski w wyniku ustaleń nowych granic przez wielkie mocarstwa wzięli wszystko na zachód ?Czy do historii należy podejść wybiórczo i tworzyć mity.?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 17:24
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A co w tym złego, że się obnoszą, że pokazują swoją przynależność, że łatwiej w tłumie odszukać swoich jak na wycieczce Żołnierze też mają inne mundury a zespoły folk maja inne stroje regionalne. Na całym świecie kasty, czy plemiona pokazują swoją odmienność mają inne woreczki na genitalia i oryginalność np kobiety dostają spazmów i migreny jak mają jednakowe sukienki na jednym weselu, potrafią się do naga rozebrać byle inaczej, oryginalnie wyglądać. A jak to jest z obnoszeniem się z przynależnością do pederastów na manifach?

Stadne zachowania tworzą getta. A getta podziały. Przyglądam im się z zainteresowaniem bez względu na rodowód.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 18:14
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Bo:
1/ publiczne miejsce jest przestrzenią wspólną dla wszystkich
2/ Michał Anioł malując stworzenie Adama jakoś nie uwzględnił
ani pejsów ani jarmułki. A powinien. Może mielibyśmy innego
Boga, ale o artyście już nikt by nie usłyszał
3/ Prawo do wyrażania opinii macie drodzy katolicy, problem
w tym,że robicie to w Urzędzie Rady Ministrów

Ad.1 dlatego jak przestrzeń wspólna,dlaczego mniejszość dyktuje warunki?
ad.2 wielka szkoda,przecież to naród wybrany....a Ty nie słyszałabyś, a raczej nie oglądałabyś wielu wielkich dzieł, bo jedynym wówczas mecenasem /patrz: nabywcą/ był kościół.
ad.3 przykro mi za Twą niewiedzę, bo od 1997r od Reformy Centrum URM nie istnieje taki twór, bo został przekształcony w Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, więc proszę uściślij o co ci
chodzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 03-12-2012, 18:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Stadne zachowania tworzą getta. A getta podziały. Przyglądam im się z zainteresowaniem bez względu na rodowód.
To zapewne wiesz, że przed powstaniem getta też były podziały i w gettach też były podziały. Podziały tworzą ludzie czyli my. Jedni ze strachu przed innymi(polityczne) inni z zawiści (narodowe) jeszcze inni z dobrobytu (z obawy) a jeszcze inni z nędzy( z przymusu). Tego już nie zmienimy, ponieważ te problemy będą narastać razem z rozwojem gospodarczym. możemy tylko obserwować jak ocieplenie klimatu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.