menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 17:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Hypatio!
Jeśli więc do wolności człowieka z Bliskiego Wschodu należy też wyznawanie islamu, a tegoż islamu świetościa bezwzględną jest
Prorok do spółki z Allachem. Po krwawej łaźni jaką sprawili ich wyznawcy w związku z satyryczną działalnościa owego pisma powinno to pozostałych autorów zmusić do przemyśleń.
Powtórka prowokacji już zdaje się spowodowała smierć kolejnych ludzi. I wygląda, że to może nie być koniec.
Nie jest wykluczone, że zobaczymy kolejne rzezie fanatyków dokonywane tępym nożem na białych z różnych państw I różnych narodowości jeśli fanatykom uda się porwać choćby podczas wycieczek na ich terenach.
Ci satyrycy i ich fani powinni rozważyć czy to co robia warte jest trupów tych, którzy ich pisemka nigdy nie mieli w rękach.
Pluto,może nie zauważyłeś,ale ja od początku potępiałam ten styl satyry.
I ja na pewno nie powiem,że Jestem Karol,o nie. Demonstracja choć mocno ryzykowna,była chyba potrzebna,bo to nie tylko chodzi o gazetę satyryczną,nawet nie o wolność słowa,moim zdaniem,ale o to,że we współczesnym świecie,nikt nie ma prawa dochodzić swoich racji przemocą i swój światopogląd narzucać siłą innym.
Ale dla mnie Charlie Hebdo ,to poziom naszego Nie.
Co oczywiście nie oznacza,że usprawiedliwia to fanatyzm i terroryzm - podkreślam to z całą mocą,bo za chwilę bystrzy i rzetelni inaczej, przekręcą moje słowa i intencję. Tu taki zwyczaj panuje.
Tak jak nikt nie ma prawa podnosić rękę na dziennikarzy Charlie Hebdo,tak też nikt nie ma takiego prawa wobec Urbana i jego świty.


Ps.Tu kilkaset stron tytułowych Charlie Hebdo. https://www.google.pl/search?hl=pl&s....gf3in_ehU SY
Szydzili z wszystkich i wszystkiego nie oszczędzasjąc żadnej religii. Wbrew temu co wypisują ci co to ponoć nie mają wypranych mózgów i reprezentują wysoki poziom wiedzy i kultury - czego zresztą nie da się ukryć.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 17-01-2015 o 18:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 09:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Co najmniej 5 osób zginęło wczoraj podczas protestów w stolicy Nigru Niamey przeciwko karykaturom Mahometa we francuskim tygodniku "Charlie Hebdo". Demonstranci starli się z policją, podpalili kościoły i splądrowali siedziby francuskich firm. Łączna liczba ofiar dwudniowych zamieszek wzrosła do 10.

Ciekaw jestem komentarzy tych którzy kierowali się nieograniczoną wolnością słowa po tym jak w sumie na łono Allacha w trybie pilnym przeniosło się około 30 osób.
bardzo interesowałby mnie odpowieź na pytanie ....CZY WARTO BYŁO???????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 16:25
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
http://www.charliehebdo.fr
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Alexis de Tocqueville.
Ilu ludzi to rozumie?
Ilu ludzi to wyznaje?
Ilu praktykuje?
Jest to dość ogólnikowo sformułowana myśl i jak się zdaje każda ze stron może się na nią powoływać. Zastanawiam się, czy wg Ciebie ta myśl coś tu wyjaśnia? Pozwala zrozumieć jedną ze stron? A może zrozumieć obie? Czy może potępić jedną lub obie strony?
Noli me tangere - nie dotykaj mnie. Można to też "ozdobić" słowami przypisywanymi Chrystusowi.
Pracownicy Charlie Hebdo mogą skupiać się na "fizyczności" i w związku z tym twierdzić, że w żaden sposób nie ograniczali muzułmanom i innym wyznaniom swobody praktyk religijnych. W aspekcie fizyczności to jest prawdą a idąc dalej łatwo wykażą, że akurat w tym aspekcie ewidentnie została naruszona ich wolność poprzez fizyczny atak bojówkarzy. Ich wolność wyrażania swojego zdania, swoich opinii.
Lecz i tu jest problem. Czy to były opinie czy może raczej nawiązywanie relacji wyśmiewającego z wyśmiewanym? Tworzenie związku między kpiną a okpiwanymi? Czy aspekt fizyczny jest jedynym, w jakim żyjemy? Musimy się liczyć z pięścią ale słowo jest niewinne? Niestety nie. Mamy też bogate życie psychiczne, można kogoś zniszczyć słowami.
Można powiedzieć, że dobre relacje zależą od obopólnej zgody stron co do nawiązania relacji i jej kształtu. Jeśli takiej zgody nie ma, nawiązanie relacji jest przekroczeniem wolności drugiego człowieka. W sytuacji, gdy kpina pojawia się w miejscu dostępnym dla wykpiwanego (gdy kpiący nie dba o to, by kpinę ukryć przed wykpiwanym a nawet stara się mu ją okazać) samowolne nawiązanie relacji jest równie ewidentne, jak atak pięści (karabinu, itp.)
Co więc ta myśl wnosi do oceny tego, co się stało, Hypatio? Jak Ty to widzisz? Jak tę myśl rozumiesz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 09-03-2015, 14:04
marianka61 marianka61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 7
Domyślnie

A widzieliście co te ich niby satyryczne rysunki przedstawiały?
Bo według mnie to nie była już satyra, ale totalnie niesmaczne i chamskie naśmiewanie się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37
Projekt "Turystyka szansą na rozwój" bezpłatne szkolenia dla osób zatrudnionych 55+ Małgorzata P. Zaproszenia 1 25-02-2012 09:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.