menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-01-2016, 15:52
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie Kantor internetowy czy stacjonarny


Pracuję sezonowo w Niemczech. Do tej pory wymieniałam pieniądze w kantorach stacjonarnych ale koleżanka namawia mnie na skorzystanie z kantoru internetowego. Zastanawiam się czy rzeczywiście jest to takie wygodne oraz opłacalne jak sama mi opowiadała?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-01-2016, 09:04
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Znajoma ma jak najbardziej rację. Kantory internetowe praktycznie zawsze oferują znacznie lepsze kursy niż kantory stacjonarne . W przypadku większej kwoty można zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy. Sama możesz sobie przejrzeć. Konkretnie na stronie:
http://ergokantor.pl/

Z kantoru skorzystałam już kilka razy. Na początku córka wytłumaczyła mi jak go obsługiwać ale potem sama bez problemu wymieniałam pieniądze. NIe jest to trudne ( w razie czego na stronie jest telefon tak wiec można wyjaśnić wątpliwości z obsługą).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-01-2016, 11:26
totoro totoro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Poznań, wielkopolskie, Polska
Posty: 1
Domyślnie porównywarki!

tak, kantory internetowe to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie - sam z nich korzystam i chwalę sobie przede wszystkim wygodę oraz atrakcyjność kursów.

Jeśli chcesz zdecydować się na jeden z nich, to polecam strony porównywarek. Jedną z nich jest np. portal StrefaWalut.pl - wpisujesz tam wysokość wymienianej kwoty, walutę oraz nazwę Twojego banku. Kalkulator wybierze najtańsze kantory dla wpisanych przez Ciebie wartości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-01-2016, 10:19
Kostka Kostka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 48
Domyślnie

Izabelo czy wiesz oczywiście,ze powinnaś sobie założyć konto walutowe? Bez konta walutowego nie bedziesz mogła korzystać z uslug kantoru internetowego. Nad tym również powinnaś sie dobrze zastanowic bo wiele banków poważnie sobie na tm zarabia. Na kontach takich mogą być duze opłaty . Poza tym banki często pobiereają kasę za przelewy ....

Najlepszą ofertę konta walutowego obecne posiada smart bank:
http://www.tanie-konto.pl/smart-bank...o-eu-walutowe/ - na stronie są szczegóły. Jest to całkowicie darmowe konto. Nie ma tam żadnych ukrytych opłąt oraz możesz wyciągać kasę za darmo z każdego bankomatu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-03-2016, 10:56
krak krak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 4
Domyślnie

Internetowe wychodzą taniej - ale tak jak ktoś wyżej napisał, potrzebne jest konto walutowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-05-2018, 00:02
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Jeszcze z 2 lata temu bym powiedziała, że stacjonarny, chociaż nie negowałam nigdy tego że kantory w Internecie nie są korzystniejszą opcją wymiany waluty. Po prostu obawiałam się, że mając lat 60+ nie dam sobie rady żeby w taki sposób dokonywać wymiany pieniędzy. Ale dzięki córce się przekonałam, że jednak tak, kantor online działa na takiej zasadzie jakbym się w banku logowała a tego nauczyłam się szybko. Czasem warto posłuchać się młodych. Taki kantor to wygoda, zaoszczędziliśmy tez z mężem dzięki tańszemu przewalutowaniu przez internet gdy przed wielkanocą odwiedziliśmy naszych krewnych w UK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-05-2018, 15:45
klamra7 klamra7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 6
Domyślnie

Potwierdzam, że w kantorze internetowym są lepsze kursy. Konto walutowe można mieć teraz w większości banków za 0 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 14:38
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Tak, teraz faktycznie rachunki walutowe często bywają bezpłatne, a jak się ma takie konto, to i swobodę w zakresie wymiany waluty bez gotówki. Kantor online jest tańszy niż bank pod tym względem a sama kombinacja- rachunek w walucie i wymiana w takim kantorze to wbrew pozorom nic trudnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-07-2018, 23:18
Adela12 Adela12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 11
Domyślnie

Może kiedyś odważę się, żeby zrobić wymianę przez kantor online. Na razie czytam opinie i przygotowuje się mentalnie. Jakoś wolę wymieniać pieniądze w "okienku", chociaż zdaję sobie sprawę, że kantory stacjonarne, mają strasznie zawyżone ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-07-2018, 23:39
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Warto abyś spróbowała, zobaczysz że kantor online to nie tylko korzystniejsze kursy ale też bardzo duża wygoda. Przede wszystkim usługa jest zawsze w zasięgu ręki przez 24 godziny na dobę, a więc się nie obawiasz że zamkną placówkę i oszczędzasz sobie tej całej fatygi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-07-2018, 10:27
Marylaa Marylaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 30
Domyślnie

Ja kiedyś przed wyjazdem na wakacje z ciekawości jednego dnia porównałam kurs euro w kantorze stacjonarnym, online i banku i byłam zaskoczona, że np. kurs na cinkciarzu tak mocno różnił się od kursu w banku. Zawsze wydawało mi się, że w bankach kursy waluty powinny być najkorzystniejsze a tu takie "rozczarowania". Jedynym minusem korzystania z kantoru online jest posiadanie konta walutowego, ale one też już są darmowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-07-2018, 17:14
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

To dlatego że banki wystarczająco dobrze zarabiają na szeregu innych swoich usług Tak więc w zakresie przewalutowań aż tak bardzo się nie starają. Nawet jeśli przewalutowanie też się odbywa internetowo. Właśnie dlatego ja też wolę kantor online, to samo pod kątem bezpieczeństwa i wygodny, ale po kursie korzystniejszym niż bankowy. To są często znaczące różnice, bo w granicach 20-25 gr nawet na korzyść klienta jeśli zdecyduje się na przewalutowanie w e-kantorze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Telefon stacjonarny - gdzie założyć? Mermera eSenior 9 08-12-2018 18:56
Jaki kantor internetowy wybrać na strefawalut.pl TomekToJa Zarządzanie finansami 27 12-09-2018 21:28
Wymiana walut: bank, kantor czy e-kantor? - komentarze 77.65.63.xxx Ogólny 17 25-08-2018 01:36
Telefon stacjonarny Basia_M Dom, wnętrza, ogród 10 05-08-2015 14:37
Telefon stacjonarny - gdzie założyć? Mermera Dom, wnętrza, ogród 2 15-03-2015 21:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.