menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 15:17
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Dusiu może zabrzmi to brutalnie,ale tego człowieka należy zostawić samemu sobie,niech osiągnie swoje dno i sam zechce coś ze sobą zrobić.Troska wielu osób o niego daje mu pewien komfort picia,bo wie że są osoby które się o niego troszczą.Jest jeszcze jeden sposób choć mało skuteczny,ale znam osoby które z niego skorzystały i nie piją.Niech jego rodzice podadzą go na leczenie przymusowe.Będzie się buntował,ale może coś do niego trafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 15:49
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał szunaj
Dusiu może zabrzmi to brutalnie,ale tego człowieka należy zostawić samemu sobie,niech osiągnie swoje dno i sam zechce coś ze sobą zrobić.Troska wielu osób o niego daje mu pewien komfort picia,bo wie że są osoby które się o niego troszczą.Jest jeszcze jeden sposób choć mało skuteczny,ale znam osoby które z niego skorzystały i nie piją.Niech jego rodzice podadzą go na leczenie przymusowe.Będzie się buntował,ale może coś do niego trafi.
Janusz. pozwole sobie nie zgodzic sie z Toba w czesci dotyczacej przymusowego leczenia. Termin przymusowe leczenie jest pustoslowiem. Prawnie to wyglada w ten sposob ,ze owszem sady wydaja postanowienia o umieszczeniu chorego w na oddziale odwykowym badz nakazuja poddanie sie leczeniu w placowkach dziennych, ale niestety sady nie moga zmusic pacjenta do leczenia. Przymus leczenia dotyczy osob ubezwlasnowolnionych.To po pierwsze
Po drugie zas, jest oczywiste ze jezeli sam chory nie dojdzie do wniosku ,ze musi porzucic zgubny nalog to nawet jezeli ukonczy klikadziesiat terapii to i tak nic mu to nie da.Wiem ,ze zdajesz sobie sprawe ze sa dosc powszechne zdarzenia ,ze problem alkoholizmu raz na zawsze rozwiazuje jednak smierc.Natomiast masz racje piszac ,ze zeby sie podniesc trzeba osiagnac czasem dno , chociaz tez zdarza sie ze mimo osiagniecia tego dna i tak wiele osob nie wyciaga wnioskow.Tak wiec twierdzilem i twierdze ,ze porzucenie picia zalezy wylacznie od samego chorego, ktory albo sam zrozumie swoj problem, albo tez ulegnie silnym motywacjom kogos kto potrafi go do zaprzestania picia zmobilizowac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 14:35
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Porzućcie Wszelką Nadzieję

nieszczęśni "ratownicy"-amatorzy! Alkoholik od każdej "dobrej rady" będzie się opędzać jak od natrętnej muchy.
Wiem sporo o problemie. Byłem świadkiem "zapijania się
na śmierć" mojej ś.p. żony. Otoczona życzliwością, niezliczoną liczbą wskazówek ze strony mojej i rodziny
złożonej z ludzi uprawiających zawody medyczne. Nic nie pomogło!

JEDYNYM wyjściem jest podjęcie przez NIEGO decyzji i
poddanie się kuracji, która w skrajnym przypadku zacznie
się od detoksu i chemii w postaci środków
uspokajających. Twoje DOBRE SERDUSZKO to za mało.
Leczenie też nie zawsze przynosi pożądany skutek. Znałem alkoholików, których dobę po wyjściu z zakładu
znajdowano w przydrożnym rowie. To straszliwa choroba!!! Ale trzeba mieć nadzieję i liczyć na opamiętanie osobnika nią dotkniętego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-04-2010, 15:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Prefekcie
Wyrazy współczucia z powodu choroby i w następstwie odejścia żony.
Z własnego doświadczenia wiem, ze najlepszymi terapeutami sś trzeźwi alkoholicy, znają problem od środka.
Wszędzie (prawie w każdym #) piszę, że aby zaprzestać pić alkoholik musi sam tego chcieć. Nic i nikt go do tego nie zmusi.
Po "przymusowej" terapii trwającej bodaj dwa tygodnie tuz za bramą udają siś do najbliższego sklepu z alkoholem po tenże napitek. Dalsza terapia jest dobrowolna (często wymuszona przez zakład pracy) też bywa, ze kończy sie podobnie i nie trwa to nawet 24 godziny. Tyle ile napisałem powyżej spacer do sklepu i już można chlać. Jak tu widać są tacy którym się udaje -przy ciężkiej własnej pracy- być trzeźwym przez lata. Powtarzamy też, że nie ma 100% gwarancji iż w trzeźwym stanie dotrwamy do łoża śmierci.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 14:21
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Perfekt rozumiem Cię co czujesz i współczuje za to co Cię spotkało.Piszesz "ratownicy"-amatorzy.Żaden trzeźwiejący alkoholik który tu pisze to nie ratownik,ani amator.Każdy z nas pisze o swoich doświadczeniach,a ma je bogate.Medycyna potrafi tylko odtruć organizm,jednak nie ma żadnego skutecznego lekarstwa farmakologicznego,które pozwala zerwać z nałogiem. Jedyną skuteczną metodą jest terapia.Oczywiście alkoholik sam musi chcieć przestać pić,ale można mu w tym pomóc odbierając komfort picia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 15:59
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Szujan

A o czym ja pisałem? Przeczytaj na bis.

P.S. A ciekawym jak odbiera się komfort picia? Nawet jeśli zrobi się MU pisuar ze szklanki - wypije, jeśli tylko będzie tam choć trochę alkoholu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 16:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
A o czym ja pisałem? Przeczytaj na bis.

P.S. A ciekawym jak odbiera się komfort picia? Nawet jeśli zrobi się MU pisuar ze szklanki - wypije, jeśli tylko będzie tam choć trochę alkoholu.
Jak odbiera się komfort picia?
Nie ukrywamy przed rodzina, znajomymi pracodawcą faktu, że dana osoba jest alkoholikiem, nie litujemy się jak główka boli i biegniemy po lekarstwa do apteki, nie pierzemy zanieczyszczonych ubrań, pościeli itd, nie dajemy jeść i tysiąc innych nie robimy. Dotąd dokąd nie poprosi o pomoc w wyjściu z dna.
ps to jest szunaj a nie szujan, sam masz pretensje o przekręcanie Twojego nicka a był np perfekt.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 16:37
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Odebranie komfortu picia alkoholikowi to zostawienie go samemu sobie z jego problemem.Ja wiem że może to wyglądać okrutnie i niehumanitarnie,jednak tylko tędy jest droga.Alkoholik powinien wiedzieć że dokąd pije nie może liczyć na żadne wsparcie,czy pomoc nawet od najbliższych.Większości wydaje się że potrafi prośbą,groźbą a nawet miłością przekonać alkoholika aby nie pił.On nawet na kolanach będzie przysięgał, mówił że to ostatni raz,prosił o wybaczenie i po jakimś czasie, najczęściej bardzo krótkim pójdzie pić.Należy stanowczo powiedzieć że ma podjąć terapię,twardo się tego trzymać i nie ulegać,choćby i błagał.On sam ma podjąć decyzję i choć to trwa długo,często następuje przebudzenie.Uczestniczę w wielu spotkaniach AA i widzę że zgłaszają się coraz to młodsi ludzie. Dowodzi to,że jest coraz większa świadomość jaką chorobą jest alkoholizm , jak można sobie z tym poradzić i gdzie szukać pomocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 12:51
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Do postu #27

Wybacz bracie Tadeuszu, ale zachowałeś się jak nudny
belfer. Przekręciłem nick świadomie, w rewanżu za Perfekta popełnionego przez Szunaja. Z nadzieją, że nie
lubi przekręcania, więc mój nick też uszanuje. Taka "cienka aluzja"...

Ostatnio edytowane przez Prefekt : 22-04-2010 o 15:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 13:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

No i zostałem nudnym belfrem!!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 14:42
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Prefekt bardzo przepraszam za przekręcenie Twojego nicka, zrobiłem to nieświadomie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 15:40
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie

Przeprosiny przyjęte. Choć wcale nie straszę zębami. To w sumie drobiazg. Nie Ty pierwszy przekręciłeś!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 09:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 16:32
Witam PIS.... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 9 29-09-2009 09:34
Witam wszystkich uczestników romek22 Choroby, badania, terapie 4 21-04-2009 10:53
Witam i pozdrawiam maggik7 Książka, literatura, poezja 1 30-01-2009 19:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.