menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 01:43
milcia77 milcia77 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Polska, Toruń
Posty: 2
Uwaga Alkohol Jako Pomoc Po Stracie Bliskiej Osoby...?


Mam Problem, A Raczej Mamy, Ja I Moja Rodzina.
Pół Roku Temu Z Powodu Nowotworu Zmarła Moja Teściowa. Przez Dłuższy Czas Z Teściem Było W Miarę "dobrze". Staraliśmy Się Z Mężem - I Nadal Się Staramy - Być Z Nim W Tym Czasie, Pomóc Mu Tak Jak Potrafimy.
Byłam Pewna że Będzie Z Górki, Niestety Pomyliłam Się.
Miesiąc Temu Teść Zaczął Pić, Najpierw Jedno Piwko, Potem Dwa Itd. Mówił Do Mnie że Jest Dorosły I Wie Co Robi, W Zeszłym Tygodniu Uciekł Nam Z Domu, Mąż Znalazł Go W Jakiejś Melinie... I Teraz Coraz Częściej To Robi.
Teść Twierdzi że Nie Ma Problemu, Nasze Prośby I Groźby Na Nic Się Nie Zdają, Ciągle Powtarza że Chce Cytuję "zdechnąć, Nie Umrzeć, Zdechnąć Jak Pies"
Ciągle Się Oskarża O śmierć żony, Ale Nie Ma Racji Bo Zrobiliśmy Wszystko Co Się Dało żeby Ją Uratować, Choroba Wygrała, Niestety.
Co Robić? To Jest Naprawdę Wspaniały Człowiek I Każdy Kto Go Zna To Może To Potwierdzić.
Już Zachowuje Się Jak Alkoholik, A Nie Ma Mowy żeby Go Ruszyć Z Domu Do Poradni Czy Psychologa, Gdzie Iść? Czego Szukać? Jak Mu Pomóc?jak Pomóc Nam Wszystkim? Nam Też Było I Jest Ciężko Po Stracie Teściowej, Mamy, Babci, Ale Staramy Się żyć Dalej, A Teść Nie Chce Nawet Spróbować. Mieszkamy Razem, Ale Nie Jesteśmy W Stanie Go Upilnować. Praca Dziecko Obowiązki.
Proszę O Radę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 02:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj milcia77
Napisałaś dużo o tragedii jaka Was dotknęła, ale jednej bodaj najważniejszej nie napisałaś. Czy teść miał problem z piciem wcześniej przed śmiercią żony? W miesiąc raczej nie wpada się jeszcze w uzależnienie. Próbujcie mu pomóc przez rozmowy z nim (ale tylko gdy jest trzeźwy). Teraz najważniejsza sprawa, przykra ale prawdziwa. Pijący alkoholik SAM MUSI CHCIEĆ PRZESTAĆ PIĆ. Nikt i nic go nie powstrzyma i nie upilnuje przed spożyciem alkoholu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac

Ostatnio edytowane przez tadeusz50 : 10-10-2010 o 15:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 02:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Polecam zapoznanie się z wątkiem
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...tml#post737214
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 13:00
milcia77 milcia77 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Polska, Toruń
Posty: 2
Domyślnie trochę miał problemy

w młodości nie bardzo się kontrolował, jedno piwku po południu często kończyło się paro tygodniowym ciągiem, aż w końcu dla żony przestał w ogóle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 13:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał milcia77
w młodości nie bardzo się kontrolował, jedno piwku po południu często kończyło się paro tygodniowym ciągiem, aż w końcu dla żony przestał w ogóle.
Witaj ponownie
Mam ponownie przyjemność trafić na Twój post. Zastanawiam się czy co nieco nie za bardzo dmuchasz na zimne, ale może i tak lepiej. Moja zona zmarła wiele lat temu też na nowotwór tylko ja przed i po śmieci nie stroniłem od alkoholu. Obecnie nie piję ponad dziewięć lat DLA SIEBIE.
Kiedyś znalazłem taki test
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/spr...iem_72939.html

Porzuć go teściowi, może sama też spróbuj go wypełnić i sprawdź co wyjdzie. Życzę powodzenia. Teść musi sam zrozumieć problem, innej drogi nie ma.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
życie po stracie osoby bliskiej Fiona Miłość, przyjaźń, związki, samotność 100 19-09-2021 13:12
co robić by mniej cierpieć, po stracie bliskiej osoby martunia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 209 05-08-2020 10:55
Śmierć w rodzinie: jak poradzić sobie z żalem po utracie bliskiej osoby - komentarze wierzeja Ogólny 57 12-11-2019 14:16
Ulga po stracie? - komentarze Basia. Ogólny 34 05-03-2008 12:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.