menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-05-2016, 20:03
wenikom wenikom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Kraków
Posty: 5
Domyślnie Zmiany w Polsce po 89 roku


Dzień dobry! Pisałam już do kilku osób tutajz ale nie wiem czy wiadomości doszły Przepraszam za najście, ale od dłuższego czasu borykam się z pewnym problem. Nie jestem seniorem, uczęszczam do liceum, jednak zjawiłam się tutaj dlatego, gdyż nauczyciel historii zadał nam abyśmy przeprowadzili wywiad ze starszą rodziną, która pamięta czasy 89, a konkretnie zmiany po 89roku. Niestety nikt z mojego otoczenia nie orientuje się w tych tematach lub mówią, że nie pamiętają. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby choć 1 osoba odpowiedziała na te kilka pytań, choć liczę na dyskusję w tej sprawie

1. Jak ocenia Pan/Pani zmiany,które zaszły po 1989r?

2.Co było według Pana/Pani najbardziej widoczną przemianą?

3. Które rzeczy zostały zmienione na lepsze a co jest gorsze?

4. Czy myślal pan/Pani o wyjeździe za granicę?

5. Czy Zaszły wg pani/Pana dobre zmiany związane z podróżowaniem za granicę?

6. Co pan/pani myśli o przystąpieniu w późniejszych latach do UE?

7. Jak wyglądała sprawa związana z posiadaniem pracy w tamtych latach?

8. Jak zmiany wpłynęły na rolnictwo, rolników?

9. Jak ocenia pan/pani działalnośc Lecha Wałęsy?

+jakies własne odczucia, kwestie które państwo uważają że warto poruszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-05-2016, 15:19
wenikom wenikom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Kraków
Posty: 5
Domyślnie

Naprawdę? Nikt nic nie pamięta?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-05-2016, 18:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Pamiętają, tylko podobno się boją.

Cóż, to może ja, raz kozie śmierć.

ad1/ na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony dobrze, bo Ruskie wyszli,
ale jak się zobaczy za ile został sprzedany Wedel ( chyba nawet nie dwuletni zysk) to nóż się otwiera.
I tak poszła cała Polska.

ad2/ uwolnienie rynku, choć ojcem tegoż nie jest Balcerowicz- obecna zemsta Polaków na Ukraińcach za Wołyń- ale Wilczek. Komunista.

ad3/ jak w ad1.

ad4/ależ tak, i to nie tylko myślałam. Na urlop.

ad5/bardzo dobre zmiany. Przede wszystkim paszporty.
Ach, to wtedy - na początku lat 90-tych wyjazdy najbardziej smakowały. Choć nadal byliśmy traktowani na granicach z dużą podejrzliwością, każąc na przykład pokazać karty płatnicze na granicy - przy wyjeździe indywidualnym rzecz jasna, nie z biurem.

ad6/kiedyś entuzjazm, teraz rozczarowanie.
Muslimom NIE.

ad7/ Ludzi na rynku pracy było sporo i to dobrych. Nie było problemów z rekrutacją.

ad8/ nie mam pojęcia.

ad9/źle, bardzo źle, ale to z perspektywy czasu. Byłam jego wielbicielką i 2 razy głosowałam...głupota, tak to oceniam.

+warto zwrócić uwagę na zagrożenia w postaci poparcia absurdalnych żądań Unii względem islamistów,
przez rodzimych pożytecznych idiotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-05-2016, 22:54
wenikom wenikom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Kraków
Posty: 5
Domyślnie

Bardzo pani dziękuję!! Ale czego się boją? Właśnie zdziwiło mnie to,że wiele osób wchodzi ale nikt nie pisze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-05-2016, 23:08
Oliwia. Oliwia. jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Gdansk-Zabianka
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał wenikom
Bardzo pani dziękuję!! Ale czego się boją? Właśnie zdziwiło mnie to,że wiele osób wchodzi ale nikt nie pisze
Odkad urzad Prokuratowa Generelnego piastuje niejaki
Ziobro Zbyszek lepiej sie nie wyhylac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 00:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wenikom
Bardzo pani dziękuję!! Ale czego się boją? Właśnie zdziwiło mnie to,że wiele osób wchodzi ale nikt nie pisze


Tej uwagi powyżej proszę nie brać pod uwagę, bo dopiero co był to pan mieszkający w Niemczech - Oliwa -jak pewien generał- 1947. Teraz zmiana nastąpiła zmiana płci i kraju.
I nie pani, tylko Lila. To moje imię.

Czego się boją? Nie wiem, chyba wysiłku, bo chyba nikt nie podejrzewa iż ZZ ruszy palcem w sprawie jakiejś anonimowej efemerydy. Nie każdemu chce się stukać.
Pzdr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 09:49
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Każdy z wymienionych tu punktów, to temat rzeka, więc odniosę się tylko do dwóch spośród wymienionych (1 i 7) i to dość skrótowo.

ad 1. Najogólniej biorąc – pozytywnie, gdyż pochowany został system gospodarczy realnego socjalizmu, który pozbawiał gospodarkę motywacji do rzetelnej pracy przez większość zatrudnionych.
Usunięto też polityczno-gospodarcze poddaństwo wobec wschodniego sąsiada.
Pojawiła się natomiast prywatyzacyjna grabież i złodziejstwo, które w połączeniu ze zwykłą głupotą poczyniły olbrzymie straty, głównie w przemyśle.

ad 7. Ano właśnie. Pracę się wówczas posiadało. To dobre słowo Do pracy się głównie chodziło, bo jeśli się coś posiada, to trzeba to doglądać, ale niekoniecznie mocno się w to angażować.
Nie dotyczy to oczywiście wszystkich pracujących, więc proszę się na mnie nie obrażać. Znam doskonale tamte klimaty i warunki pracy w dużych zakładach przemysłowych. To pracodawcy uganiali się za pracownikami, a nie odwrotnie.
Znam przypadek, gdy obrażony pracownik manifestował swą godność pracowniczą, składając wymówienie i wyjaśniając, że obecna praca koliduje mu z obowiązkami wobec swojego psa. To tylko taki wybryk obrażonego ego, ale oddaje ówczesny stosunek do pracy wielu ludzi w tamtych czasach.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 15:59
wenikom wenikom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Kraków
Posty: 5
Domyślnie

Bardzo dziękuję za odpowiedź Czyli kwestia pracy znacznie się pogorszyła.. Teraz to nie do pomyślenia, żeby to pracodawca szukał pracowników. Moja mama jest nauczycielką i już drugą szkołę chcą zlikwidować w naszym miasteczku, a CV składała do tylu szkół, że nie zliczę. Oby chociaż niektórzy nauczyciele dotrwali do wcześniejszej emerytury, bo żadnych perspektyw nie ma. O moim pokoleniu już nie wspomnę Nie mam pojęcia jaki zawód wybrać, bo czego się nie chwycę to każdy mówi ' po tym pracy i tak nie znajdziesz"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 16:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

To chyba żart jakiś?
Na rynku nie ma pracowników! Poza chłamem po marketingu z wielką ambicją i bez umiejętności.
Każdy pracodawca to powie.

http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,1935185.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 17:15
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
To chyba żart jakiś?
Na rynku nie ma pracowników! Poza chłamem po marketingu z wielką ambicją i bez umiejętności.
Każdy pracodawca to powie.

http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,1935185.html

Lilu, myślę, że jest to prawda o wielu obliczach. Nie jestem ekonomistą, ale gdyby miało być tak dobrze, to jakim cudem do Warszawy przybywa każdego dnia roboczego około pół miliona ludzi z bliższych, dalszych i całkiem dalekich okolic, którzy znaleźli tu jakąś pracę, często usługową, lub dopiero próbują taką znaleźć.
Sam byłem kilkakrotnie molestowany na supermarketowym parkingu przez ludzi, którzy przyjechali z odległych miejscowości i błagali aby ich w jakikolwiek sposób zatrudnić (prace porządkowe, remontowe itp).
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 17:18
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał wenikom
Bardzo dziękuję za odpowiedź Czyli kwestia pracy znacznie się pogorszyła.. Teraz to nie do pomyślenia, żeby to pracodawca szukał pracowników. Moja mama jest nauczycielką i już drugą szkołę chcą zlikwidować w naszym miasteczku, a CV składała do tylu szkół, że nie zliczę. Oby chociaż niektórzy nauczyciele dotrwali do wcześniejszej emerytury, bo żadnych perspektyw nie ma. O moim pokoleniu już nie wspomnę Nie mam pojęcia jaki zawód wybrać, bo czego się nie chwycę to każdy mówi ' po tym pracy i tak nie znajdziesz"
Tak, możliwości znalezienia pracy, która nie byłaby działalnością gospodarczą lub tzw. wolnym zawodem zmieniły się w sposób nieporównywalny. W nauczycielstwie też jest nieciekawie z powodu likwidacji szkól. Ponadto w zawodzie tym pracuje się coraz trudniej z uwagi na postępujący ogólny upadek autorytetów i szkolne zdziczenie, którego nie daje się już w żaden sposób dyscyplinować.
Z drugiej jednak strony, problemy zatrudnieniowe spowodowały znacznie większy niż kiedyś szacunek dla pracy oraz wyższą motywację jej dobrego wykonywania. Coś za coś. Kapitalizm nie okazał się tak słodki, jak wielu oczekiwało, ale bez niego bylibyśmy dzisiaj w cywilizacyjnym lesie.
Nawet nie próbuję wyobrazić sobie, ile kosztowałby dzisiaj komputer, telewizor lub inny wysoko-technologiczny sprzęt domowy, produkowany przez realsocjalistyczny przemysł na zagranicznych licencjach i z "wsadem dewizowym". Nie przejmuj się, jeśli nie wszystko rozumiesz, bo dzisiaj już nie warto.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 17:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Lilu, myślę, że jest to prawda o wielu obliczach. Nie jestem ekonomistą, ale gdyby miało być tak dobrze, to jakim cudem do Warszawy przybywa każdego dnia roboczego około pół miliona ludzi z bliższych, dalszych i całkiem dalekich okolic, którzy znaleźli tu jakąś pracę, często usługową, lub dopiero próbują taką znaleźć.
Sam byłem kilkakrotnie molestowany na supermarketowym parkingu przez ludzi, którzy przyjechali z odległych miejscowości i błagali aby ich w jakikolwiek sposób zatrudnić (prace porządkowe, remontowe itp).

Pewnie masz rację, bo świeżych danych na ten temat nie mam. A upierać się nie będę w żadnym wypadku.
W moim rejonie do prac remontowych i porządkowych nie ma chętnych, nawet trudno o dobrą panią do sprzątania. Wszystko tyra w UK.
Ale już moja córka po przeprowadzeniu castingu ( Kraków) znalazła prawdziwy skarb - polski, nie ukraiński.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 19:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
W moim rejonie do prac remontowych i porządkowych nie ma chętnych, nawet trudno o dobrą panią do sprzątania. Wszystko tyra w UK.
Ale już moja córka po przeprowadzeniu castingu ( Kraków) znalazła prawdziwy skarb - polski, nie ukraiński.
Myślę, ze o dobrą wszędzie jest trudno i bez castingu się nie obędzie.
Nie potrafię powiedzieć, czy mój rejon jest w jakiś sposób szczególny, ale być może ci, którzy nie wyjechali do UK szukają szczęścia tutaj.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 21:00
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

1. Jak ocenia Pan/Pani zmiany,które zaszły po 1989r?

Dobrze, do momentu "dobrej zmiany" zaznaczam jestem katoliczką, ale... wierzę w Boga , a nie w to co mówią niektórzy Panowie reprezentujący kościół ,bizmesmen z Torunia i kler.


2.Co było według Pana/Pani najbardziej widoczną przemianą?

Koniec komunizmu
https://www.youtube.com/watch?v=JkuYYu8PL_I

3. Które rzeczy zostały zmienione na lepsze a co jest gorsze?

a)Mam paszport w szufladzie młodzi nie rozumieją tego!!!!!,

b) panuje wolność słowa, ale teraz trochę boję się Pana Ziobry-jest nieobliczalny,

c)Europa bez granic /nasze członkostwo w UE,

d) młodzież może studiować za granicą, mieszkać, pracować, w kraju dostaje dotacje na drogie przedsięwzięcia z UE-ale obecnie może jej być to odebrane....kto to wie??????

f) z roku na rok cała Polska jest coraz piękniejsza.

g) duża tolerancja-wiara, orientacja seksualna,pochodzenie, dzieci z in-vitro/obecnie wszystko niszczy rząd DLACZEGO-przecież jesteśmy różni!!!!!!
Wiele jeszcze mogę pisać.
Nie boję się!!!!

Już jestem wiekowa.....jedynie obecnie mogą mi zabrać emeryturę i mieszkanie, ale nie sądzę.....

martwię się tylko o przyszłość młodych....oni chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy co ich czeka... jeżeli tak niszczony będzie kraj.
Młodzi słuchają polityków wypowiedzi/flaga UE to szmata, sędziowie to kolesie, gorszy sort ....itd............./. Brak młodym autorytetu takiego jak JPII

My rodzice cieszymy się, że wielu z nich ma dobra materialne, o których nawet nam się nie śniło
Młodzi ludzie nie są świadomi tego , co mogą stracić----jedynie zostanie im świetnie opanowany język angielski, tak jak nam rosyjski


4. Czy myślal pan/Pani o wyjeździe za granicę?

W wieku 62 lat na wyjazd za późno, ale w 70-tych latach po dużych problemach wyjechałam na zaproszenie ....i
żałuję teraz, że wróciłam,

a Polonii z daleka łatwo przyklaskuje się PiS....podejrzewam jakby byli w Polsce -by zmienili zdanie....

UWAGA!!! nie jestem ani za PIS, ani za PO.....
....jedynie za......muzyką
https://www.youtube.com/watch?v=X-XZgpb-ZK4



5. Czy Zaszły wg pani/Pana dobre zmiany związane z podróżowaniem za granicę?
Bardzo dobre.
Pracując w Centrali Handlu jako bezpartyjna wyjeżdżałam tylko do krajów socjalistycznych/Kaesów/.

6. Co pan/pani myśli o przystąpieniu w późniejszych latach do UE?

pisałam wyżej co dzięki przystąpieniu mamy i będą mieli młodzi.

7. Jak wyglądała sprawa związana z posiadaniem pracy w tamtych latach?
Niby praca była obowiązkiem, ale .......
mój mąż śp./były oficer wojsk alianckich - po II wojnie światowej wrócił do Polski....po zapewnieniu Bolesława Bieruta, iż powracającym z zachodu Polakom nic nie grozi .....wrócił ....bo był prawdziwym patriotą i kochał swój kraj , ale pracy nie otrzymał!!!!!!
https://youtu.be/ayteRongn0o


8. Jak zmiany wpłynęły na rolnictwo, rolników?

Zawsze mieszkałam w mieście mieszkam w mieście....więc na ten temat raczej......ale już chyba rolnicy nie piją kawy zbożowej ??????

9. Jak ocenia pan/pani działalnośc Lecha Wałęsy?

Dla mnie On zawsze był i jest ikoną, symbolem przewrotu polskiego-wyprowadzenia nas z komunizmu.




+jakies własne odczucia, kwestie które państwo uważają że warto poruszyć -pisałam już wyżej .
Dodam tylko --ręce opadają jak patrzę na opuchniętego starego hipisa /Ryszard Terlecki/z jednej strony Pana J. Kaczyńskiego , z drugiej-typowa twarz komucha, a sam Prezes????
/baz komentarza/
https://youtu.be/5v7wj9Xm0mQ
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 07-05-2016 o 21:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 21:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

I przy tym wszystkim ( wyzwiska) proszę Autorze wziąć pod uwagę ku zastanowieniu;

Cytat:
UWAGA!!! nie jestem ani za PIS, ani za PO.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 22:36
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Ale to takie miłe i tyle możliwości wyboru. Można być:
za PO i przeciw PIS-owi,
za PIS-em i przeciw PO,
przeciw PIS-owi i PO,
za PIS-em i PO (teoretycznie możliwe, choć trudne w praktyce)

Jeśli dorzucimy inne partie i ugrupowania, to liczba kombinacji niepomiernie wzrośnie.
Można do woli wiecować i w ramach demokracji żądać nawet dalej jeszcze idącej demokracji, czyli 110% cukru w cukrze.
A kiedyś mieliśmy PZPR i wszyscy, ale to wszyscy byli ZA, bo jeśli ktoś wolał być przeciw, to zalecana była zasada – "mordę w kubeł".
Kubeł to inaczej wiadro, sprzęt mało dzisiaj popularny. A morda to jest to, od czego powstał rzeczownik "zamordyzm".
Być może jest to właśnie ta najdonioślejsza zmiana jakiej doświadczyliśmy.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-05-2016, 23:34
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Ad 1.
Widzę pewne podobieństwo...
http://www.klub.senior.pl/showpost.p...&postcount=490
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-05-2016, 10:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat[QUOTE
][Ale to takie miłe i tyle możliwości wyboru.


Akurat ten kawałek zdania jest prawdziwy.
Czyżbyś wolał czasy kiedy tego wyboru nie było?

Można tez NIE BYĆ!
Co być może zauważyłes w warszawskiej wycieczce tysiecy ludzi którzy chcą być za demokratycznymi wartościami wynikajacymi z konstytucji - bez względu na to czy miłują PO, czy wyznają inne wartości i wyrażają to przy pomocy KODu i wielu, wielu innych form społecznego zaangażowania a są przeciw temu co serwuje Kaczyński.
I to właśnie w/g mnie znaczy "nie jestem za PO i PiSem.

A za PZPR-u to - być może nie wiesz - ale nie wszyscy byli ZA i nie wszyscy trzymali się zasady którą uroczo określiłeś jako morda w kubeł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-05-2016, 11:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
1. Jak ocenia Pan/Pani zmiany,które zaszły po 1989r?

Dobrze, do momentu "dobrej zmiany"
..........

Włąsciwie to niewiele można dodać.
Jeśli można to do statystyki ankietowej proponuje policzyć to x 2
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-05-2016, 11:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał wenikom
...Moja mama jest nauczycielką i już drugą szkołę chcą zlikwidować w naszym miasteczku, a CV składała do tylu szkół, że nie zliczę. Oby chociaż niektórzy nauczyciele dotrwali do wcześniejszej emerytury, bo żadnych perspektyw nie ma......"

bardzo interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy i kto zatrudniac nauczycieli kiedy ...uczniów jest mniej? Albo ich brak? I czy nauczyciel to jakiś glejd na cały żywot?
Dlaczego producent gwoździ kiedy brakuje mu odbiorców zaczyna przestawiać się na produkcję zawiasów, a nauczyciel nie może?
I czemu piszesz, że niektórzy się dorwali? Skorzystali z uprawnień jakie dały im zmiany po 89-tym. A o których nauczyciele przed tym rokiem nawet nie marzyli.

I na koniec, to proponowałbym na pytania z tej ankiety odpowiedzieć po własnych badaniach porównawczych, bo materiałów źródłowych pisanych w tym temacie jest sporo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy lubicie zmiany w mieszkaniach? Ewunia Dom, wnętrza, ogród 124 22-06-2020 10:10
McKenzie, a zmiany zwyrodnieniowe tadeuszklawik Choroby, badania, terapie 0 13-09-2014 21:48
EpideEpidemiaEpidemia chorób niezakaźnych w UE-Polsce Polsce. Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 3 11-04-2014 18:55
zmiany hyperechogeniczne Lortap Choroby, badania, terapie 1 13-05-2011 13:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.