menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 15:33
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE. cz.18


is.jpgOtwieram kolejny tomik rozważań nad naszą rzeczywistością z życzeniem interlokutorom samych optymistycznych wiadomości

poprzednia część: http://www.klub.senior.pl/polityka/t...tml#post610389
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 17:26
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Tusk=Lepper

No to mamy odświeżany pomysł Leppera, który chciał rezerwy NBP przeznaczyć na "tanie kredyty" dla rolników. Wytłumaczono mu wtedy, że to obowiązek mieć rezerwy. Dla bezpieczeństwa. Kto nie ma rezerw to rozchwieje złotego. Nawet mały bank może spekulować wtedy złotówką. Doświadczyliśmy przecież tego od Goldman & Sachs i Kazia[od Izabel]

A to Tusk robi skok na kasę. Pomysł Leppera kiedyś krytykował. Musi być kiepsko z finansami jak chce desperackiego kroku. No i w artykule pisze tak:

"Tusk zaapelował do prezesa NBP i członków RPP o zgodę i współdziałanie w najważniejszych kwestiach gospodarczych. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, jego zdaniem "sytuacja w kraju jest nienajgorsza"

Zamiast dobra to nie najgorsza? Jak już takie sformułowanie Tusk używa to musi być sytuacja agonalna.

Jak to dobrze że Skrzypek nie ulega. Gdyby mieli "swojaka" to by wszystko ograbili i następcom zostawili spaloną ziemię. A jak dziennikarze byli zajęci szopką z kandydatami na kandydata, to co po cichu sprzedano? Mamy jeszcze Polską Miedź czy sprzedał zasoby narodowe? Podobno prywatyzacja [sprzedaż] idzie sprawnie. Teraz się wyprzedaje to co nie powinno być ruszane nigdy.

Pisano wiele że źle robimy dając USA wiercić w łupkach. Bo jak znajdą to oni będą eksploatować. Twierdzi się że nie mamy takiej technologii.

Ale miedź wydobywać i przerabiać potrafimy. Przed wyborami zarzekał się że nie sprzeda. Już puścił do 40% akcji. Powinno się Tuska pozbyć zanim nam zrobi nieodwracalną wyprzedaż.
http://biznes.onet.pl/spor-zarzadu-n...5,1,news-detal
Podaję jeden link, ale na ten temat jest już sporo, chociaż temat świeży. Kto by się spodziewał, że Tusk kiedyś krytykant pomysłu Leppera [PiS też krytykował-więc pomysł Jędrka upadł] to teraz Tusk wróci do szaleńczego pomysłu.
================================================== =================
Konieczne oszczędności wprowadzane w 2012 r. dotkną całe społeczeństwo, obniżą poziom życia i konsumpcji zbiorowej. Tego się nie da uniknąć. Tym bardziej więc plany podatkowe i redukcji wydatków powinny zostać zawarte w najbliższej ustawie budżetowej - twierdzi prof. Andrzej Kaźmierczak, członek RPP http://www.dziennik.pl/opinie/articl...ie_gorzej.html

A wyjaśnię że RPP jest pod kontrolą PO. To więc twierdzi prof. "przyjazny PO" Myślę więc że nie pozwoliłby sobie na "czarnowidztwo" bez POwodu.Tak więc jakby tak jeszcze i NBP w łapy PO to mielibyśmy dobre szambo. Dzieci Tuska będą zabezpieczone, to nasze i wnuki będą zaciskać pasa. Taka jest rzeczywiście "nasza zielona wyspa". Na razie na statystycznego Polaka [od staruszka do niemowlaka] jest dług trochę ponad 20 tys zł. Włosy dęba stają. A Tusk nie może już na PiS zwalić. Na kryzys próbował, ale jak raz mówi że jest źle ale jednak dobrze--to Wałęsy tok myślowy plusów ujemnych. Jak mu wierzyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 18:09
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Kazik

siejesz defetyzm a na ekonomii znasz sie jak pies na gwiazdach.
Nie rozrozniasz dodatnich zrealizowanych roznic kursowych od tych niezrealizowanych, (te od Lepera byly niezrealizowane).

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rysz...e-2117575.html

a Slawomir Skrzypek zajmuje stanowisko polityczne i jest ignorantem ekonomicznym.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 21:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Kazik
siejesz defetyzm a na ekonomii znasz sie jak pies na gwiazdach.
Można by zapytać czy Ty znasz się jak kura na pieprzu. Prawda jedyna [objawiona] nalezy do PO. Nawet Skrzypek nie jest ekonomistą profesor amelio?

Nie zapominajmy że NBP ma być niezależny. RPP przegłosowała coś czego wcześniej przez wiele lat nie było. Bo gdyby były zasady obowiązujące wcześniej-to nie trzeba by było coś zmieniać. Większością przegłosowali, ale to znaczy że byli też w RPP przeciwni pomysłowi.

Ja nie spekuluję, bo podałem linki do artykułów. A z artykułu pochodził ten cytat:

"Tusk zaapelował do prezesa NBP i członków RPP o zgodę i współdziałanie w najważniejszych kwestiach gospodarczych. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, jego zdaniem "sytuacja w kraju jest nienajgorsza"

Dlatego napisałem, że to dziwnie brzmi "nienajgorsza" jak w TV mówi że dobra. Poczytaj ten artykuł który podałaś link. Pisze że to wygląda jak zamach na kasę NBP. To ekonomista powiedział. A ponadto jak bank miał waluty obce i zakupił złotówki to zabranie mu tego spowoduje że bankowi ubędzie. Przecież jak za emeryturę kupię dolary to mam dolary ale nie mam już złotówek. Zarobiłem coś, czy mam tyle samo? NBP robił to odwrotnie. Wyzbywał się dla ratowania złotówki gdy Goldman & Sachs spekulowało. NBP wyzbył się części rezerw walutowych, a złoty "podskoczył" o 3 grosze, ale tylko na parę dni.

Nie pozwolono zmniejszać rezerw gdy rządził PiS a Lepper miał idiotyczny pomysł. Pamiętajmy że kryzysu nie było wtedy, a wzrost PKB ok. 7% a dziś 1,1%.

Tak więc ponieważ dług już przekracza 52% PKB, to Rostowski szuka kasy gdzie się da. A nowe zasady uchwalono teraz na doraźne zapotrzebowanie. Bo obowiązywały wiele lat gdy kryzysu nie było. Uszczuplanie rezerw gdy kryzys jeszcze nie skończony to dobre? Pod tym artykułem który podałaś ktoś dał taki komentarz. Widać że gość też pamięta zakusy Leppera na kasę. Wtedy zakusy krytykowane przez PiS i PO. A dziś rwanie kasy nie wychodzi to usiłują nam wmówić że sprawa "polityczna". Coś wcześniej krytykowane [w dobrej sytuacji] jest dozwolone w sytuacji nie pewnej? Standarty PO.

Taki komentarz ktoś napisał: [link który podałaś]

Re: Nie nazywajmy szamba perfumeria Autor: ~Jw 2010-04-01 15:52
Kiedys Lepper teraz Tusk. Niczym sie nie roznia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 22:30
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Bank Światowy wierzy w plan rządu Tuska

Ale opozycyjni "fachowcy" wiedza lepiej

Ścieżka redukcji deficytu zaprezentowana przez rząd w planie konwergencji jest właściwa, gdyż zbyt szybkie zmniejszanie deficytu szkodziłoby gospodarce w odreagowaniu - powiedział starszy ekonomista Banku Światowego

http://www.rp.pl/artykul/5,455626.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 22:50
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Można by zapytać czy Ty znasz się jak kura na pieprzu. Prawda jedyna [objawiona] nalezy do PO. Nawet Skrzypek nie jest ekonomistą profesor amelio?

Profesor? tajny jakis chyba

Polecam filmik z suflerka, bo kto wie co by pan Prezes naopowiadal

http://wiadomosci.onet.pl/2150154,11,item.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 23:05
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Ale opozycyjni "fachowcy" wiedza lepiej
http://www.rp.pl/artykul/5,455626.html
Dlaczego zaraz piszesz, jakby już ktoś był przeciw? Niektórzy tutejsi wyznawcy PO, napisaliby o "szukaniu wrogów" nawet jak ich brak. Nie napiszą tego bo to akurat pisze amelia aktywistka PO. Tak więc w odwrotnej sytuacji to każdego by zaraz obskoczyli watahą.

Znalazłaś że ktoś z opozycji krytykuje wolniejsze ograniczanie deficytu? Ja jestem za wolniejszym, więc popieram. Szczegółowo i ambitnie coś od rządu Tuska? Marzyciele są w tej KE.

A to cytacik z tego artykułu.


W zeszłym tygodniu Komisja Europejska stwierdziła, że Polska powinna podjąć się bardziej ambitnych reform, by poprawić sytuację fiskalną stwierdzając, że polski program ograniczania deficytu budżetowego nie zawiera wystarczająco szczegółowych informacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-04-2010, 23:25
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Profesor? tajny jakis chyba
To do Ciebie pisałem profesor amelio. No bo skoro nikt się nie zna na ekonomi poza Tobą, to zapewne masz jakieś tytuły naukowe? Szkoda ze taka prostą rzecz muszę tu Tobie wyjaśniać.

Ciebie tytułowałem prof. [może nie słusznie] a aktywistka PO zaraz pomyślała "tu cię mam" bo Skrzypek nie profesor.
Dziękuję za porcję śmiechu. Przydała się.

A filmik też dobry. No ale ja nie podejrzewam Donka o kanibalizm. Żeby przy całowaniu w rękę chcieć odgryźć palec? A czy Tusk w ogóle całuje w rękę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 00:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Kaziu nie zapominajmy że nasz prezes NBP z wykształcenia jest inz.budownictwa drogowego a nominację dostał od Kaczyńskiego na prezesa NBP.K.Marcinkiewicz dostał stanowisko dyrektora w EBR z wykształcenia fizyk nominacja Kaczyńskiego.Polityka personalna polega na starej zasadzie mierny ale wierny i za zasługi w PiS można zajść daleko. Co innego jeżeli o sprawach mówią fachowcy od bankowości,takim był Balcerowicz i jego opinię można było brać pod uwagę.Myślę że do kowala nie pójdziesz po poradę w sprawie zdrowia.Przypomnę ci że w sprawie cudu w Sokółce wypowiedział się profesor z Akadem i z Białegostoku który potwierdził ten cud.Nie każdy tytułem profesorskim może być ekspertem ,trzeba mieć dorobek naukowy. Dlatego w sprawie o której piszesz mamy tylko jedno stanowisko nieomylnego PiS-u i twoje.Bez szczegółowych danych trudno ocenić czy opozycja ma rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 01:12
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie wacław46-to wszystko z Wikipedii. Poczytaj że nie tylko inż. budownictwa.

W 1997 uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin-La Crosse w La Crosse z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz dyplom Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Swój dyplom nostryfikował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie pobytu w USA odbył również praktyki w biurze kongresmena w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (praca legislacyjna w zakresie bankowości i finansów) oraz w Misji Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku.

Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także kurs doradców inwestycyjnych.Pełnił także funkcje: wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska, przewodniczącego rad nadzorczych Mielec-Diesel-Gaz Sp. z o.o., PTE EPOKA S.A., Telekomunikacji Kolejowej S.A., sekretarza rady nadzorczej IX NFI im. E. Kwiatkowskiego, zasiadał w radzie nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ SA. Był także przewodniczącym rad nadzorczych: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Banku Pocztowego, a od maja 2006 – Telewizji Polskiej.

20 grudnia 2005 został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP, a od 29 września 2006 do 9 stycznia 2007 pełnił obowiązki prezesa zarządu PKO BP.

wacławie46-czy wystarczy tych studiów i na dodatek dużej praktyki? No widzisz, że jak się ma klapki na oczach to tylko jedne studia się dostrzeże. A co to skrót EBR co pisałeś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 10:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
W 1997 uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin-La Crosse w La Crosse z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz dyplom Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Swój dyplom nostryfikował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W jakich latach i na jakim kierunku.
Cytat:
W trakcie pobytu w USA odbył również praktyki w biurze kongresmena w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (praca legislacyjna w zakresie bankowości i finansów) oraz w Misji Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku.
Coś wiesz o tej pracy legislacyjnej ,a w ONZ sprzątał?
Cytat:
Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także kurs doradców inwestycyjnych
Kiedy w jakim okresie ..Czy kursy uważasz że to wystarczy?
Cytat:
Pełnił także funkcje: wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Banku....
Po tych stanowiskach przelatywał jak bolid ciekawe jak podasz w jakich okresach bo to może się okazać że związane było z ekipami rządzących.
Cytat:
20 grudnia 2005 został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP
od jakich spraw.Kaziu przestań wierzyć temu co się marketingowo się podaje tylko porozmawiajmy o szczegółach których nie znamy bo nigdzie nie podaje.A też dobrze wiesz że niektóre stanowiska to synekura zwycięskiej parti, a rady nadzorcze też.
EBR powinno być EBOR gdzie Polska ma jedno stanowisko które ma prawo obsadzać /Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju/ -dobra fucha można stanąć na nogi i poznać ludzi od których dużo zależy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 20:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Co można na taki post odpowiedzieć? Wystarczy przeczytać pierwszy cytat i co pod spodem piszesz. Masz napisane kiedy uzyskał dyplom-to pytasz w jakich latach studiował i na jakim kierunku. A nawet w wybranym do cytowania fragmencie to jest.

Co tak zapytujesz co wiem o pracy legisłacyjnej. Może chcesz wiedzieć czy pisał piórem czy długopisem? A nie zapytasz czy zna angielski-czy na studiach w USA wykładają po polsku? W ONZ Ciecie by nawet do sprzątania nie wzięli. Głupie te pytania. Zżera Cię że nie udało się wcisnąć bzdur o Skrzypka wykształceniu.

Jak ktoś jest tak zaślepiony jak Ty to drugie tyle uczelni w USA by Skrzypkowi nie wystarczyło. Masz instrukcję z PO aby wszystkiemu zaprzeczać? To z Wikipedii informacje podałem. Szkoda słów-wygłupiłeś się strasznie, a ten post #11 to dopiero pokazuje jak bardzo. Piszesz "porozmawiajmy o szczegółach których nie znamy" bo nie podają. Gdzie ty masz logikę? Rozmawiać o czymś czego nie wiesz lubisz?

Pluto odpisuje w tym samym stylu. Ale jest cwańszy, bo czeka aż post na który odpisuje jest już daleko. A tutaj trzy posty są kolejno i każdy może łatwo sprawdzić jak przekręcasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 23:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Kaziu zapominasz o dyskusji na jego temat gdy był nominowany na stanowisko prezesa NBP przez Kaczyńskiego.NBA to wejdź sobie na stronę to przeczytasz jakie są kierunki cenę i nawet listę osób które go ukończyły z polski.,Przecież nie jest tajemnicą kiedy podaje się lata pracy w przedsiębiorstwie.Znam takich obrotnych ludzi którzy nie w jednej radzie nadzorczej pracowali.W najlepszym roku pod względem finansowym pracowałem w dwóch firmach na pełnym etacie.Język obcy zdziwiony jesteś że się nie pytam ,przecież to nie Prezydent że nie zna ,Prezes NBP musi znać,to jak bym pytał czy umie liczyć do dziesięciu.W Parlamencie Europejskim był nabór na staż najlepiej trzy języki oprócz narodowego.Świat się zmienia nawet sprzątaczka Polka zna obcy język .Mnie zazdrość nie zżera że ktoś zarabia powyżej średniej tylko wiem jak się pisze curiculum vitae i co się pyta pracownika jak się go przyjmuje na stanowisko kierownicze w firmie.Pisałem że mało wiemy a dane z Wikipedii to dane dla mas Ty bronisz decyzji które podjęła twoja formacja partyjna ,według mnie nie jest orłem a inni specjaliści od bankowości nie chcieli z tą partią współpracować też mogła być taka sytuacja.A czy spory pomiędzy prezesem NBP a Rządem mają wpływ też na gospodarkę a koszty tego sporu poniesiemy my t.z społeczeństwo Polskie.Odsyłam cię do sprawozdania z posiedzenia RPP
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 00:26
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

1] Twierdzisz że więcej w Polsce ma tak dobre wykształcenie jak Skrzypek. Pewnie tak. Ale prezes może być tylko jeden. Ten nie pasuje?

2] Mianował go ten co mógł mianować. Jak Tusk mianuje to masz sprzeciwy? Poczekaj na prezydenta z PO to też będzie mianował [długo poczekasz-może kilka kadencji]

3] Wikipedia Tobie nie wiarygodna? Tam są suche informacje jak w encyklopedii i nie PiS to redaguje. Poczytaj Wyborczą jak wolisz.

O jakim prezydencie mówisz że nie zna ang? Żona była i jest tłumaczką. A Lech zna dobrze. Nawet nie można powiedzieć że lepiej niż Tusk. Bo Tusk to zero w tym języku. A od zera to wszystko jest większe. Pamiętam jak witał C. Rice. Mógł się leń dwa zdania chociaż na pamięć nauczyć. Papugę nauczy-ale Tuska już nie.

A z tym językiem jak pytałem "czy nie zapytasz" To była kpina. Nie wyczułeś? Bo jak cytujesz z mojego postu fragment i akurat gdzie pisze: "W 1997 uzyskał dyplom uniwersytetu w...." To cytujesz bez czytania? Jak mam Ci "dojaśnić"-poczytaj to jeszcze raz?

Wróć do własnego #11 i przemyśl. Cytujesz akurat to o co następnie pytasz.
Pracowałeś w dwóch firmach na pełnym etacie? No to po 16 godzin dziennie. Pracuś jesteś? Odliczając dojazdy to na wszystko inne [w tym sen] mniej niż 8 godzin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 11:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
2] Mianował go ten co mógł mianować. Jak Tusk mianuje to masz sprzeciwy? Poczekaj na prezydenta z PO to też będzie mianował [długo poczekasz-może kilka kadencji]
Czy chcesz się założyć że nie będzie Kaczyński?Ludzi oceniam za pracę jaką wykonują a nie za znajomości czy przynależność partyjną.
Cytat:
3] Wikipedia Tobie nie wiarygodna? Tam są suche informacje jak w encyklopedii i nie PiS to redaguje. Poczytaj Wyborczą jak wolisz.
Zainteresuj się jak działa Wikipedia i jak się umieszcza wpisy a potem pisz.[/quote]O jakim prezydencie mówisz że nie zna ang? Żona była i jest tłumaczką[/quote] Te odkrywcze myśli.To ze żona czyjaś jest wykształcona to nie znaczy że wiedza jej spłynie na małżonka.Największy polski poliglota prof Andrzej Gawroński mówił i pisał w 40 językach a rozumiał 100.Język skraca dystans .
Cytat:
W 1997 uzyskał dyplom uniwersytetu w...
Kaziu mozna studiować 6 miesięcy można jak Gosiewski można i skonczyć kurs i się też ma dyplom.Nie ma sensu kruszyć kopi o to co skończył.Ludzi oceniamy po dobrej organizacji pracy i po rezultatach.Jeżeli się ma dobrych zastępców i podejmuję się decyzje które oni zasugerowali i słucha się RPP ,to można tak przetrzymać do emerytury.Ostatnio natomiast chce się wymądrzać a to może skończyć się źle.
Cytat:
Pracowałeś w dwóch firmach na pełnym etacie?
Na niektórych stanowiskach kierowniczych jest to możliwe,no i trzeba mieć kolegów.W prywatnych przedsiębiorstwach decyduje właściciel
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 12:35
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Wielkanoc u posłów - teatr, ryby i plaża

http://dziennik.pl/
Na rybach, w teatrze, spacerując po plaży, ale przede wszystkim w gronie rodzinnym zamierzają spędzić Wielkanoc posłowie różnych ugrupowań. Deklarują też - niezależnie od przynależności partyjnej - przywiązanie do tradycyjnych zwyczajów świątecznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 23:25
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie A w dzisiejszym Newsweeku jest

bardzo dobry artykuł w sprawie Katynia, nawet dwa artykuły..
Warto przeczytać, sa niegłupie....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 08:07
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Panstwo policyjne mialo byc!

CBA PiS-u - kasa, kasa, kasa - a podobno tylko dobro ojczyzny sie liczylo

Za Sawicką - 700 tys. zł. Za aferę gruntową - choć Lepper się wymknął - 600 tys. Za kupno rzekomej willi Kwaśniewskich - blisko 300 tys. Tak nagradzał swoich ludzi Mariusz Kamiński, b. szef CBA

http://wyborcza.pl/1,75248,7747878,J...o_nagrody.html

a podobno dobro ojczyzny a nie dobro PiS bylo wazne (odgrzewane kotlety), CBA mialo scigac nieprawidlowosci - tylko u konkurencji politycznej?

Ministerstwo Finansów skarży się, że CBA zastrasza inspektorów wywiadu skarbowego badających transakcje fundacji założonej przez Jarosława Kaczyńskiego oraz umorzenie przez rząd PiS długu Porozumienia Centrum


http://www.woda.elk.pl/_ministerstwo...du_skarbowego_
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 13:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie No to dorzucę. Dokąd to zmierza?

Qurna, kryzys nas jednak nie dopadł!!!!

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...zczynnosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 14:53
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Jak różni są ludzie.Jedni rozpoczynają dzień od modlitwy inni zaś od lektury GW.Żeby nie było wątpliwości czepiam się Amelii i Jipa.Dzisiaj ich ulubiona gazeta szokuje czytelników wielką czcionką opisując jak M.Kamiński szafował pieniędzmi podatników.Na nagrody rozdał 1600 tys.zł!!! I to za co?Faktem jest,ze takiej góry pieniędzy w życiu nie widziałem.
Jakżesz krzepiący przykład - w porównaniu z tym utracjuszem -dała nam pani HGW ze stolicy.Kiedy pod koniec roku chciwi urzędnicy magistratu podsunęli jej do podpisu wniosek onagrody
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE.cz.17 jolita Polityka - wątki archiwalne 503 01-04-2010 15:48
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 10-12-2008 00:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 23:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 14:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 17:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.