menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 16:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

wuere'le
Też tak myślę tylko jest i jeszcze druga strona medalu. Czemu ten co przeszedł na emeryturę powiedzmy dziesięć lat temu ma o wiele mniejszą niż ten co obecnie idzie na utrzymanie ZUS-u. Oczywiście mam na myśli emerytów o tym samym stażu pracy i zarobkach w identycznym stosunku do średniej krajowej. Odp. bo ma liczone z większej kwoty bazowej
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 16:49
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Bez szukania z pamięci.
Lincz we Włodowie. Pewnie powinni poczekać aż jeszcze kilku pomorduje.
Pokazywanie wizerunku świadka a mordercy przestępcy jest zamazywana podobnie tożsamość. Kazimierz rozejrzyj się wokoło.
Jeśli chodzi o lincz we Włodawie, to sąd nie mógł zgodzić się na samosąd, nawet jeśli sprawcy działali w słusznej sprawie. Moim zdaniem, słusznie. Sąd zdaje się wziął pod uwagę wszystkie okoliczności przemawiające na korzyść sprawców i wydał wyrok maksymalnie łagodny, ale zgodny z prawem.I chyba sprawcy tego linczu są już na wolności.
Jestem np. za karą śmierci za wiele przestępstw (szczególnie za morderstwa ze szczególnym okrucieństwem), ale z jej wykonaniem, szczególnie w sprawach budzących wątpliwości, bym sie nie spieszył z wykonaniem wyroku.
Rozglądam się Tadziu wokół i odnoszę wrażenie, jakby teraz było więcej podłości, przestępstw,morderstw, niż "za moich młodych czasów".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 16:53
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Zakładano 4,1%, ale płace rosły wolniej w kryzysie, więc przewiduje się teraz 3,8,%. To wiedziałem ostatnio. Dlatego chciałem poczytać Twój link, aby się ucieszyć, że będzie ciut więcej. Ale mnie się tak otwiera, mimo że niewiele czasu upłynęło między naszymi postami:

Not Found
The requested URL /1,91446,7473771,_Dziennik_Gazeta_Prawna___Wieksza_ podwyzka_emerytur.html was not found on this server.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 16:58
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zakładano 4,1%, ale płace rosły wolniej w kryzysie, więc przewiduje się teraz 3,8,%. To wiedziałem ostatnio. Dlatego chciałem poczytać Twój link, aby się ucieszyć, że będzie ciut więcej. Ale mnie się tak otwiera, mimo że niewiele czasu upłynęło między naszymi postami:

Not Found
The requested URL /1,91446,7473771,_Dziennik_Gazeta_Prawna___Wieksza_ podwyzka_emerytur.html was not found on this server.

A mnie sie,Kaziu, otwira taka info: "W marcu prawie 10 mln rencistów i emerytów otrzyma wyższą podwyżkę, niż zakładał rząd - szacuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak wynika z ostatnich danych GUS, wskaźnik waloryzacji wyniesie ok. 104,5 proc., a nie - jak zakładał rząd - 104,1 proc. W związku z tym ZUS będzie musiał znaleźć dodatkowo ok. 0,5 mld zł.

Jak podaje gazeta, osoba otrzymująca z ZUS przeciętną emeryturę 1615 zł uzyska w marcu prawie 73 zł brutto, a mająca 2000 zł emerytury - 90 zł brutto. Osoba otrzymująca najniższą emeryturę zyska 30 zł. "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:05
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witaj.

Witaj Kazimierz.
Słusznie Ciebie popieram,jeśli chodzi o morderstwa,rabunek,zwyrodnialstwo i t p.W naszym czasie młodzież szła na randki,z myślą o spędzeniu wolnego czasu w miłym towarzystwie.
Dzisiaj to wybieraja się zaraz z Nożem,maczetą i kijem basebal,
żeby opędzić się przed możliwymi rywalami.
Dziewczyny wielokrotnie zmuszane są do robienia loda,co w ńaszym świecie nie przyszło nikomu do głowy,coś takiego.
Włosy jeżą się na głowie,co teraz się dzieje.
W wielu wypadkach policja nie interweniuje,chyba jest do niektórych spraw nieudolna.

Zbyt niskie wyroki--przestępcy śmieją się w łeb POKRZYWDZONYM.!!!!!
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:14
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Jeśli chodzi o lincz we Włodawie, to sąd nie mógł zgodzić się na samosąd, nawet jeśli sprawcy działali w słusznej sprawie. Moim zdaniem, słusznie. Sąd zdaje się wziął pod uwagę wszystkie okoliczności przemawiające na korzyść sprawców i wydał wyrok maksymalnie łagodny, ale zgodny z prawem.I chyba sprawcy tego linczu są już na wolności.
"Łagodny" sąd właśnie im dał:
Cz, 2009-01-15 08:47 (aktualizacja: 16:02)
Cztery lata więzienia za lincz we Włodowie

http://www.rmf.fm/fakty,149839,Czter...lo dowie.html

Wcześniej wiele miesięcy przesiedzieli w areszcie [chyba ponad pół roku]. Decyzja Ziobry spowodowała ich wypuszczenie, aby odpowiadali z "wolnej stopy". Jak widać na cytacie, a link do całości podałem, to świeżo zostali skazani na 4 lata. Czyli 15 stycznia. Zaś wczoraj-19 stycznia- Prezydent ich ułaskawił. Pod warunkiem, że nie popełnią przestępstwa przez 10 lat.

Lepiej wiedzieć coś zanim się post napisze. Cztery lata to "łagodny" wyrok? Później piętno "kryminalisty". A rodzinom głód--chłopy siedzą-gospodarka upada. A można było zastosować obronę konieczną.
Jeszcze jedno. Koniecznie musisz napisać, że sprawiedliwość to nie to co PiS i inne takie wstawki. Musi Cię ślepa nienawiść zalewać, że tak piszesz. Kochaj sobie SLD i Szmajdzińskiego, ale hamuj emocje, bo szkodzą zdrowiu.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zakładano 4,1%, ale płace rosły wolniej w kryzysie, więc przewiduje się teraz 3,8,%. To wiedziałem ostatnio. Dlatego chciałem poczytać Twój link, aby się ucieszyć, że będzie ciut więcej. Ale mnie się tak otwiera, mimo że niewiele czasu upłynęło między naszymi postami:

Not Found
The requested URL /1,91446,7473771,_Dziennik_Gazeta_Prawna___Wieksza_ podwyzka_emerytur.html was not found on this server.
Kazik bez urazy ale coś często podane linki Tobie się nie otwierają. Pozostałym owszem, nie jestem fachowcem ale być może coś w przeglądarce lub czymś innym jest u Ciebie. Proszę bez podkreśleń kolorowań wytłuszczeń. Sprawdż innego kompa z inna przegladarką.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Trochę inaczej z tym ułaskawieniem. Prezydent ułaskawił sprawców w grudniu ub. roku. Ułaskawienie dostarczono braciom 19 stycznia br.
http://warmiaimazury.naszemiasto.pl/...nczu,id,t.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazik bez urazy ale coś często podane linki Tobie się nie otwierają. Pozostałym owszem, nie jestem fachowcem ale być może coś w przeglądarce lub czymś innym jest u Ciebie. Proszę bez podkreśleń kolorowań wytłuszczeń. Sprawdż innego kompa z inna przegladarką.
Widzisz. Tutaj nic o polityce. To dobra wiadomość jeżeli zamiast 3,8% mam dostać 4,5%. Nie dużo-ale coś.
Przeglądarka zawsze ta sama.

Na niebiesko koloruję cytaty. Jakoś muszą się wyróżniać, aby ktoś nie uznał, że sam to napisałem Na kolor linku, nie mam wpływu. Sprawdzałem też czy to "i" bardzo blisko nie powoduje braku otwarcia strony. Ale nie. Nie mam innego kompa. Zapytam na priv innych czy się otwiera. Teraz o tej godzinie. Ale kopia napisu, że serwer nie odnalazł--jest zgodna z linkiem.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Trochę inaczej z tym ułaskawieniem. Prezydent ułaskawił sprawców w grudniu ub. roku. Ułaskawienie dostarczono braciom 19 stycznia br.
http://warmiaimazury.naszemiasto.pl/...nczu,id,t.html
Źle się wyraziłem. Widziałem wczoraj krótką migawkę [chyba w dzienniku] jak odbierali akt. Oczywiście, że ułaskawienie musiało być wcześniej, zanim drogą urzędniczą to do nich doszło. Może przez adwokatów wiedzieli i mieli spokojne Święta.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 17:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Kazik !

"Jeszcze jedno. Koniecznie musisz napisać, że sprawiedliwość to nie to co PiS i inne takie wstawki. Musi Cię ślepa nienawiść zalewać, że tak piszesz. Kochaj sobie SLD i Szmajdzińskiego, ale hamuj emocje, bo szkodzą zdrowiu."
Mylisz się. Nie zalewa mnie nienawiść , ale nie łączę sprawiedliwości i prawa z PiS'em. To raczej Ciebie mogę podejrzewać o nienawiść do SLD, w ogóle do Lewicy.
Jeśli chodzi o Włodowę, to dzięki "niesprawiedliwemu" wyrokowi sądu, Twój prezydent mógł wykazać się i zarobił parę punktów ułaskawiając sprawców samosądu. W końcu, po to jest instytucja ułaskawienia dana prezydentowi. W ten sposób, sąd pokazał,że "dura lex sed lex",a prezydent to PiS.
Ale, żeby sądowi radzić takie coś: "A można było zastosować obronę konieczną." Toż to, wg.mnie był czysty samosąd. Mogli go porządnie pobić, ubezwłasnowolnić, ale oddać jeszcze żywego w ręce uprawnionych do tego władz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 18:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierz
Cytat:
Mogli go porządnie pobić, ubezwłasnowolnić, ale oddać jeszcze żywego w ręce uprawnionych do tego władz.

Pewnie mogli go też grzecznie poprosić by dał się związać albo i sam poszedł na komisariat policji i poprosił o zamknięcie bo biega z maczetą po wsi. Kazimierz to była spontaniczna reakcja tych ludzi i z pewnością nie myśleli o skutkach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 18:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierz
Pewnie mogli go też grzecznie poprosić by dał się związać albo i sam poszedł na komisariat policji i poprosił o zamknięcie bo biega z maczetą po wsi. Kazimierz to była spontaniczna reakcja tych ludzi i z pewnością nie myśleli o skutkach.
Tadziu ! Moim zdaniem, nie było to takie spontaniczne. Z pewnością nie myśleli o skutkach. Być może, chcieli go tylko porządnie pobić, ale tak długo bili, aż go zabili. O ile pamiętam , sprawców byłko kilku (3?) i nie działali w amoku, tylko na trzeżwo. Napewno wieś miała z nim kłopot przez długi czas i zaszedł wszystkim mocno za skórę. Wiele rzeczy usprawiedliwia mieszkańców, ale sąd nie może być zbyt łagodny wobec samosądów, nawet w przypadku słusznego oburzenia społeczeństwa i opieszałość "władzy.
Nie uważsz jednak, że sprawa nie powinna być dyskutowana na tym wątku. Zbyt daleko odeszliśmy od tematu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 20-01-2010, 19:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierz
To, że zboczyliśmy z tematu to widać, zadałeś pytanie gdzie widzę rozejście się prawa ze sprawiedliwością. Ta sprawa była dyskutowana już w innych watkach. Kończę
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 12:24
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Przytoczę link nawiązujący do tematu wątku:

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,titl...0 5&_ticrsn=3
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 27-01-2010, 08:45
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...atelskiej.html

Zrobi się sprawiedliwiej czy tylko weselej (dla polityków)?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 16:54
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Obawiam się, że autor ma rację:

http://praca.gazetaprawna.pl/artykul...taPrawna.pl%29
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 21:17
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Co sądzicie o pomyśle Pawlaka?

http://www.dziennik.pl/polityka/arti...est_dobry.html

Jeśli jest tak prosty i genialny - czemu dotąd go nie wprowadzono?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 07:24
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Ciekawie (ironicznie) patrzy na to Robert Gwiazdowski:


Przeczytałem, że „Minister Grad sprywatyzował (podkreślenie moje) Bogdankę”. Już się zaciekawiłem, jaki to inwestor zainteresował się lubelskim węglem, bo pomyślałem, że może jakiś poważny gracz zainteresuje się nie tylko lubelskim. Szybko się jednak okazało, że to OFE kupiły 46% akcji Bogdanki – i to właśnie była ta prywatyzacja.

Minister Rostowski każe nam płacić składki „na OFE”, Minister Grad sprzedaje OFE akcje spółek, dzięki czemu Minister Rostowski ma na zasiłki dla bezrobotnych, którzy nie mogą znaleźć legalnego zatrudnienia z uwagi na wysokie koszty pracy – spowodowane między innymi przez składki „na OFE”.

I wszyscy się cieszą. Z prywatyzacji. Ze zwiększonych wpływów do budżetu. I z wysokich emerytur jakie będziemy mieć w przyszłości dzięki takim inwestycjom. I z tego, że „kurs Bogdanki zwyżkuje”.

Zwyżkuje też kurs innej spółki z sektora węglowodorów: Petrolinvestu. A nawet „eksplodował” , bo EBOR zainwestował (podkreślenie moje) w Petrolinvest. Dokładniej to EBOR pożyczył (podkreślenie moje - R.G.) Petrolinvest 50 mln USD.

Czyżby na „rynkach finansowych” doszło już do tego, że zwiększenie długu jest wiadomością, która pobudza inwestorów do intensywnych zakupów? Czy może raczej to, że jest to „convertible loan” czyli pożyczka zamienna na akcje, więc w zasadzie bezzwrotna? Ale, jak się na tym znam, to kapitał jest w… pasywach?

Dług, nie dług, pasywa, nie pasywa, jest to dobra wiadomość dla akcjonariuszy, którzy wykazali się cierpliwością i nie wyprzedawali akcji Petrolinvest w połowie lutego. A zwłaszcza dla tego akcjonariusza, który kupił wówczas te akcje w transakcjach pakietowych po 13.80. Zyskał w ciągu miesiąca 75%. Może tak dobrze w nasze emerytury zainvestował któryś z OFE? Czy raczej OFE to „investowały” wówczas, gdy akcje „chodziły” po 800 zł? Jak Państwo sądzicie?

W Bogdance to jest przynajmniej węgiel. Bo w przypadku „Kontraktu OTG” „na razie nie zostały odkryte żadne złoża węglowodanów”. Co prawda „w wypadku znalezienie podsolnego obiektu poszukiwawczego podobnego do pobliskiego złoża Karaczaganak wartość finansowa kontraktu będzie bardzo wysoka”, ale „jeżeli jakość zobrazowania sejsmicznego nie zostanie poprawiona, szansa sukcesu poszukiwawczego dla dowolnego obiektu podsolnego będzie bardzo niska, prawdopodobnie poniżej 1 do 10”.

Tylko kto by tam Panie czytał Prospekty Emisyjne. Zwłaszcza jak pracuje w OFE i nie musi się martwić, czy będą chętni na następne „investycje”.

Ale jak już jesteśmy przy Prospektach, to dla emerytów, którzy od wczoraj „śpią na węglu”, krótka informacja o jednym czynniku ryzyka: „prowadzenia restrykcyjnej polityki klimatycznej UE m.in. w zakresie emisji CO2”. „Produkcja energii elektrycznej z węgla wiąże się ze znaczącymi emisjami CO2. Ograniczanie emisji CO2 oraz wprowadzenie systemu obowiązkowych aukcji na pozwolenia do emisji może powodować duże trudności w zakresie konkurencyjności elektroenergetyki oraz podejmowania inwestycji w nowe moce wytwórcze. W konsekwencji trudności sektora elektroenergetycznego mogą powodować ograniczenie popytu na węgiel w ogóle lub na węgiel gorszej jakości. Może to negatywnie wpłynąć na sprzedaż węgla przez Spółkę, a w konsekwencji negatywnie wpłynąć na jej wyniki finansowe. Ryzyko to jest trudne do oszacowania i trudno podjąć jakiekolwiek działania zmierzające do jego ograniczenia”.

A jak UE stwierdzi, że ratowanie białych niedźwiedzi jest ważniejsze od życia fok, na które niedźwiedzie łatwiej mogą polować jak jest więcej lodu w Arktyce niż mniej, i w ramach walki z globalnym ociepleniem w ogóle zakaże spalania węgla??? Niemożliwe? Miejmy nadzieję. Podobnie jak na emerytury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
75-letni miliarder odda biednym większość swojego majątku - komentarze Aneczka20116 Ogólny 53 29-05-2009 10:09
Mniej kalorii - mniej kilogramów - komentarze alcia Ogólny 5 28-02-2009 20:52
2035: dłuższe życie, więcej emerytów, mniej dzieci - komentarze krystynacz46 Ogólny 0 31-07-2008 12:17
Karel Gott znów będzie tatą - komentarze Lila Ogólny 30 15-01-2008 21:49
Farrah Fawcett znów walczy z rakiem - komentarze Basia. Ogólny 24 27-06-2007 23:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.