menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 13:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Czytam te Wasze wypowiedzi i mam poprostu mętlik w głowie, jeżdżę trochę po Europie, mam znajomych w Niemczech, Włoszech, córkę w Anglii, koleżanki w Szwecji, i powiem Wam, ze oprócz wygody w podróżach związanych z walutą, nikt z nich nie chwali przejscia na euro, nawet teraz w sylwestra, byłam na balu z mniejszością niemiecką, gro przyjechało do rodzin , takich którzy są tam od zawsze, mówią, że kiedyś za 50 marek kupowali cały kosz, dzisiaj ćwierć koszyka, twierdzą, że jednak przeciętny obywatel stracił na wymianie, a Słowacy? Pogadajcie ze zwykłym człowiekiem, nie wierząc gazetom i statystyce, Ci co nie mogą kupić taniej w Polsce mieszkając dalej od granicy, .każdy narzeka.

Jadziu, nie sadze, ze jest az tak zle. Jak wszedzie, jedni stracili drudzy sa zadowoleni. 10 lat minelo od wprowadzenia Euro. Gdyby Niemcy, Wlosi, Szwedzi...Francuzi...wszyscy ci co dolaczyli do Euro 10 lat temu chcieli aby ceny utrzymaly sie na tym samym poziomie co przed "wejsciem" do Euro - to chyba moznaby to nazwac "cudem" gospodarczym. Narzekania Niemcow - przymroz oko (chyba, ze ci z dawnego DDR, ale to inny problem) - Niemcy z ich dochodami i emeryturami zajmuja najlepsze miejsce w czolowce europejskiej, duzo lepsze niz Francuzi i inni. Zawsze narzekaja ci co maja najwiecej.

Anglicy - gdyby przyjeli Euro w odpowiednim momencie mieliby mniej klopotow. Ale oni zawsze chca byc inni, wiec teraz pija piwo. Wcale ich nie zaluje.

Szwajcaria - gdzie pracuje setki tysiecy tzw "frontalier" (przygranicznych), zarabiaja we frankach szwajcarkich, ktore zmieniaja na Euro i codziennie maja mniej pieniedzy.....bo wymiana jest coraz wiecej na niekorzysc franka. Co oznacza, ze rencisci szwajcarscy, ktorzy teraz zyja w "ich" krajach stracili sporo.

Cos o tym wiem, bo wiekszosc mego zycia zawodowego spedzilam w Szwajcarii.

Nie zapomnij, ze wszystko drozeje i zarobki tez ida w gore - taki lancuszek podwyzek. Nie mozna miec masla i pieniedzy z masla w tym samym czasie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 13:49
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Tak, Marbelo, tylko my nie mozemy porównywać naszych dochodów, a tym bardziej emerytur do krajów Europy Zachodniej, gdzie jesteśmy w ogonku, a porównaj, że gdyby przy dzisiejszym kursie złotówki /dzisiaj czytalam przewidywalne na ten rok ceny i kursy walut w Polsce/ euro będzie w granicach 4,50 to przy przeciętnej emeryturze obecnie 1370,- zł ile to euro? a przecież naprawdę niewiele osób miałoby 500 euro emerytury, to przy dązeniu do cen ogólnoeuropejskich, jakie życie czeka emerytów? Ja przyznam, że we Wrocławiu podatki w tym roku nam tak podnieśli, ze obłęd, chodzi o podatki od nieruchomości i gruntowe, przykład mój; za garaż płaciłam 45 zł, miesięcznie teraz od 1 stycznia 189 zl, ilu procentowa podwyżka? Napisano, ze ceny dostosowują zgodnie z wymogami unii, a emerytury ile wzrosną? Gdzie nam się porównywać z bogatymi panstwami,.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 14:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Marbello dużo narzeka bo jest podpuszczana przez pseudo ekonomistów i polityków którzy mają cel być obrońcami najbiedniejszych a ci co się na temacie znają są niedopuszczani do głosu .Zawsze liczy się to co jest korzystne nawet w dłuższym przedziale czasu.Jedno jest pewne że zmianę nie można przeprowadzać w ciągu jednego roku,do zmian trzeba się przygotować i o zmianach trzeba poinformować pracodawców aby mieli czas na zmianę systemów informatycznych.Musi też być czas na przetestowanie systemu.Jeżeli już się zdecyduje rząd i spełnimy warunki to nie ma odwrotu bo zostaną poniesione koszty.Zawsze słyszę że podnoszona jest sprawa wzrosną ceny a jak przychodzi do konkretów to sensownie nie umie tego uzasadnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 15:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Ja przyznam, że we Wrocławiu podatki w tym roku nam tak podnieśli, ze obłęd, chodzi o podatki od nieruchomości i gruntowe, przykład mój; za garaż płaciłam 45 zł, miesięcznie teraz od 1 stycznia 189 zl, ilu procentowa podwyżka? Napisano, ze ceny dostosowują zgodnie z wymogami unii, a emerytury ile wzrosną? Gdzie nam się porównywać z bogatymi panstwami,.
__________________
Podatki od nieruchomości i ich wysokość nie decyduje Unia tylko ustalają radni bezradni w twoim mieście po coś takich wybrał zrób awanturę radnym tej partii na której listę głosowałeś.Nie możemy się porównywać co do emerytur z bogatymi państwami Unii oni na swój status materialny pracowali dłużej a my od zmiany systemu dopiero 20 lat.Podziel swoją pensję jaką otrzymywałeś w 1989 przez kurs dolara czarnorynkowy z emeryturą obecnie otrzymywaną przez kurs dolara kantorowy. Czy nie jest to cud Balcerowicza?
Ceny pozostaną takimi samymi cenami tylko podanymi w innej walucie na początku w zł i euro tak to było w krajach które przechodziły na euro.Podniesienie ceny nic nie daje bo mniej się sprzeda usług a koszty są takie same jeżeli obecnie płacę 16 000 zł za lokal to za lokal zapłacę po zmianie zł na euro przy przeliczniku 4.5 cena za czynsz 3 555,56 czyli podwyżka w trym przypadku jest 0.5 eurocenta z zaokrąglenia.Nie mam zamiaru płacić więcej za czynsz a jak podniesie mi czynsz to zrezygnuję i właściciel będzie miał problem z znalezieniem drugiego który mu będzie płacił więcej nie jest to takie proste.Dużo jest powierzchni wolnych.Czynsz jest kosztem stałym i nie ma wpływu na cenę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Tak, Marbelo, tylko my nie mozemy porównywać naszych dochodów, a tym bardziej emerytur do krajów Europy Zachodniej, gdzie jesteśmy w ogonku, a porównaj, że gdyby przy dzisiejszym kursie złotówki /dzisiaj czytalam przewidywalne na ten rok ceny i kursy walut w Polsce/ euro będzie w granicach 4,50 to przy przeciętnej emeryturze obecnie 1370,- zł ile to euro? a przecież naprawdę niewiele osób miałoby 500 euro emerytury, to przy dązeniu do cen ogólnoeuropejskich, jakie życie czeka emerytów? Ja przyznam, że we Wrocławiu podatki w tym roku nam tak podnieśli, ze obłęd, chodzi o podatki od nieruchomości i gruntowe, przykład mój; za garaż płaciłam 45 zł, miesięcznie teraz od 1 stycznia 189 zl, ilu procentowa podwyżka? Napisano, ze ceny dostosowują zgodnie z wymogami unii, a emerytury ile wzrosną? Gdzie nam się porównywać z bogatymi panstwami,.

Jadziu, Waclaw doskonale to wytlumaczyl. Popaganda eurosceptykow. Ceny europejskie - to tylko straszak, ktory sie stosuje w Polsce. Zapewniam ze ceny polskie beda proporcjonalne do zarobkow i emerytur - jak dzisiaj , bo inaczej trzeba by bylo byc wariatem aby je podwyzszac. Dlaczego? Bo poleczki tym razem beda dobrze wypelnione ...ale nie bedzie klienta.

Drazni mnie te ciagle argumentowanie, ze u nas nie ma takich zarobkow i emerytur jak w "bogatych" panstwach Europy, chociazby u sasiada Niemieckiego.

Jadziu, w bogatych panstwach Europy srednia emerytura jest ca 1600 Euro dla miliona emerytow (nie mowie o tych zamoznych, ktorzy te sume wydaja w tydzien). Tylko: garaz kosztuje Euro 150, swiadczenia za mieszkanie wlasnosciowe minimum 200-300 euro/miesiac plus telefon, swiatlo, gaz, ciepla woda. Bilet autobusowy/metro/tramwaj Euro 2, maly bochenek chleba Euro 1.50 - a mieso, ryby, jarzyny.....Polskie ceny przy tym to malenki pikus.

Wiem, ze Polacy by chcieli miec zachodnie zarobki a ceny polskie...ale takiego raju to jeszcze na swiecie nie znaleziono. A jak znajda to bede pierwsza, ktora sie tam zainstaluje.

Ceny w kazdym kraju EU sa inne i sa ustalane przez dane panstwo - nic wspolnego z dekretami Uni.
Dam Ci przyklady oplaty za internet. We Francji w Paryzu place za adsl+telefon (operator Orange) Euro 19.60 miesiecznie i mam wszystkie krajowe rozmowy za darmo. W Hiszpanii (Marbella) za internet adsl plus telefon tylko w Hiszpanii - place 65 Euro miesiecznie. Serwis, ktory mam w Paryzu jest o glowe lepszy niz ten w Hiszpanii....i co? Protestowac?
To samo dotyczey cen elektrycznosci, gazu - najdrozszy w calej Uni jest w Hiszpanii. benzyna np jest sporo tansza u nas niz w innych krajach EU. Sa rowniez roznice w zarobkach, emeryturach......
We Francji place spora sumke za abonament TV, w Hiszpanii ma telewizje za darmo...chyba, ze mam prywatna satelite francuska, ktora nie jest bezplatna.
Takich przykladow sa setki.


Zastanawiam sie, czy polscy eurosceptycy wychodza czasem na ulice i rozmawiaja z ludzmi, zanim beda siac panike.

Jadziu, nie boj sie, zobaczysz, ze powoli wszystko bedzie OK,a za pare lat Polska bedzie na poziomie placowym i cenowym jak reszta Uni. Troche optymizmu nie zaszkodzi.

PS. Przelicznik Euro/zloty wczoraj byl 3.99 a nie 4.50.

Dobrze, ze mozna podyskutowac na spokojnie, choc kazdy z nas ma swoje za i przeciw.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 18:53
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Jadziu, Waclaw doskonale to wytlumaczyl. Popaganda eurosceptykow. Ceny europejskie - to tylko straszak, ktory sie stosuje w Polsce. Zapewniam ze ceny polskie beda proporcjonalne do zarobkow i emerytur - jak dzisiaj , bo inaczej trzeba by bylo byc wariatem aby je podwyzszac. Dlaczego? Bo poleczki tym razem beda dobrze wypelnione ...ale nie bedzie klienta.

Drazni mnie te ciagle argumentowanie, ze u nas nie ma takich zarobkow i emerytur jak w "bogatych" panstwach Europy, chociazby u sasiada Niemieckiego.

Jadziu, w bogatych panstwach Europy srednia emerytura jest ca 1600 Euro dla miliona emerytow (nie mowie o tych zamoznych, ktorzy te sume wydaja w tydzien). Tylko: garaz kosztuje Euro 150, swiadczenia za mieszkanie wlasnosciowe minimum 200-300 euro/miesiac plus telefon, swiatlo, gaz, ciepla woda. Bilet autobusowy/metro/tramwaj Euro 2, maly bochenek chleba Euro 1.50 - a mieso, ryby, jarzyny.....Polskie ceny przy tym to malenki pikus.

Wiem, ze Polacy by chcieli miec zachodnie zarobki a ceny polskie...ale takiego raju to jeszcze na swiecie nie znaleziono. A jak znajda to bede pierwsza, ktora sie tam zainstaluje.

Ceny w kazdym kraju EU sa inne i sa ustalane przez dane panstwo - nic wspolnego z dekretami Uni.
Dam Ci przyklady oplaty za internet. We Francji w Paryzu place za adsl+telefon (operator Orange) Euro 19.60 miesiecznie i mam wszystkie krajowe rozmowy za darmo. W Hiszpanii (Marbella) za internet adsl plus telefon tylko w Hiszpanii - place 65 Euro miesiecznie. Serwis, ktory mam w Paryzu jest o glowe lepszy niz ten w Hiszpanii....i co? Protestowac?
To samo dotyczey cen elektrycznosci, gazu - najdrozszy w calej Uni jest w Hiszpanii. benzyna np jest sporo tansza u nas niz w innych krajach EU. Sa rowniez roznice w zarobkach, emeryturach......
We Francji place spora sumke za abonament TV, w Hiszpanii ma telewizje za darmo...chyba, ze mam prywatna satelite francuska, ktora nie jest bezplatna.
Takich przykladow sa setki.


Zastanawiam sie, czy polscy eurosceptycy wychodza czasem na ulice i rozmawiaja z ludzmi, zanim beda siac panike.

Jadziu, nie boj sie, zobaczysz, ze powoli wszystko bedzie OK,a za pare lat Polska bedzie na poziomie placowym i cenowym jak reszta Uni. Troche optymizmu nie zaszkodzi.

PS. Przelicznik Euro/zloty wczoraj byl 3.99 a nie 4.50.

Dobrze, ze mozna podyskutowac na spokojnie, choc kazdy z nas ma swoje za i przeciw.


Marbello piszesz - „Troche optymizmu nie zaszkodzi”. Pewnie chciałaś powiedzieć: Trochę fantazji nie zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 19:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Precyzyjnie koszt stały w tym wypadku to co pisałem o czynszu nie ma wpływu na cenę usługi przed i po zmianie waluty.Inna sprawa to jakie mam obawy by przelicznik euro - złoty był taki by nie za bardzo wpłynął na podwyżkę płac bo wpłynie to na konkurencyjność usług i produkcji jak i naszych zadłużeń ale od tego jest NBP i Rząd i eksperci od ich rozsądnych decyzji wszystko zależy.Nasze gdybanie na te decyzje nie ma wpływu.Wiadoma sprawa że czasowo to się opłaci nam i naszym dzieciom.Nie które kraje rozliczenia nośnikami energii starają się przeprowadzać w Euro co spowoduje że Euro stanie się mocniejsze od dolara i będzie się opłacało jeździć do USA na zakupy albo korzystać z firm internetowych umożliwiającym te zakupy.Marbella jest na zachodzie i widzi to jak jest i ma porównania ,nie podchodzi do tego w sposób emocjonalny do waluty bo mieszkając w Szwajcarii musiała płacić Frankami szwajcarskimi a w Hiszpanii wcześniej Pesetami a obecnie Euro.Na pewo stracą na zysku ci seniorzy którzy mają Kantory.Zostanie im tylko waluta krajów z poza unii a to ich problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 19:32
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Przelicznik euro/zł nie był wczoraj na poziomie 3,99.

Sprawdziłem:

http://stooq.com/q/?s=eurpln&c=5d&t=l&a=lg&b=0

Odnośnie treści watku - mam wątpliwości, czy wprowadzanie euro będzie z myślą o obywatelach i ich portfelach, czy raczej z myślą o budżetowych potrzebach państwa (długu publicznym i zagranicznym, i inne takie tam)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 19:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
Przelicznik euro/zł nie był wczoraj na poziomie 3,99.

Sprawdziłem:

http://stooq.com/q/?s=eurpln&c=5d&t=l&a=lg&b=0

Byl kochaniutki - wysylalam wczoraj pieniadze do Polski przez Western Union. To co masz na papierku to jedno a to co jest "realna" wymiana to drugie. I wlasnie w taki sposob powstaja mity, paniki. Nawet sama sie dziwilam, bo wolalabym aby byl 4.10 jak to wyczytalam na linku przelicznikowym.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 19:52
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

O czym Ty piszesz?
Przecież to są bieżące notowania giełd i walut!

Po 3,99 zł to może od Ciebie kupowano w kantorze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 20:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał konris
O czym Ty piszesz?
Przecież to są bieżące notowania giełd i walut!

Czlowieku - puk,puk. Notowania gieldowe to jest jedna rzecz - a jak w REALU przesylasz EURO aby czlowiek dostal je w Polsce w zlotowkach to co innego. Pewnie slyszales o czyms takim?

Gielda - to za wysokie progi na moje nogi. Widze zes miliarder polski ....a moze przyszly Bernard Madoff...... ?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 20:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie jestem ekonomistom ale policzmy wg Kazika hipotetycznego przelicznika.



Dziś mam 1000 euro po 10 zł czyli 10 000 zł za rok powiedzmy euro będzie tak jak to Kazik napisał po 2 zł czyli ten sam 1000 euro będzie wart 2000zł, różnica na kursie kolosalna. Może być i odwrotnie, wtedy zyskuję. W przypadku waluty euro w Polsce teraz i za rok mam 1000 euro. Tak ja to liczę nie będąc ekonomistom
ps.Kazik za moment podeprze sie tysiącem linków i wykładem wyższej ekonomi
Jeżeli przyjechałeś na stałe do kraju i przywiozłeś € to ciesz się, że € mocne [drogie] a złoty słaby. Bo zamiast willi wybudujesz pałac z fosą i wieżami. A jak by było € tańsze to tylko tą willę.

Ale podobno jesteś emerytem, aby 2 razy nie pisać poczytaj co napiszę zaraz dla wuere'le.

W #30 piszesz,że ja złośliwy. Jeżeli to czujesz na innym wątku to nie mieszaj że w moim #15 pisane do ogółu była jakaś złośliwość. Bo Ty bywasz złośliwy i "mijający się z prawdą" jak takie coś piszesz. Czy w "Twoim?" barze kawowym na twój lukrowany post mógłbym napisać, że jesteś złośliwy? Bo byłeś złośliwy na wątku innym? Co ma piernik do wiatraka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 20:10
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Do marbelli:
Twój zagraniczny kurs transferu do Polski moze i taki jest, ale nie ma dla nas znaczenia. Liczy sie to, co my mamy w Polsce. W bankach i kantorach. To jest nasz real.
I mała prośba - mniej protekcjonalnosci, przynajmniej w stosunku do mnie, OK?

A aluzja o Madoffie - wręcz niesmaczna.

Przy okazji - czy czasem nie miałaś na tym forum innego nicka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 20:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Jeżeli przyjechałeś na stałe do kraju i przywiozłeś € to ciesz się, że € mocne [drogie] a złoty słaby. Bo zamiast willi wybudujesz pałac z fosą i wieżami. A jak by było € tańsze to tylko tą willę.

Ale podobno jesteś emerytem, aby 2 razy nie pisać poczytaj co napiszę zaraz dla wuere'le.

W #30 piszesz,że ja złośliwy. Jeżeli to czujesz na innym wątku to nie mieszaj że w moim #15 pisane do ogółu była jakaś złośliwość. Bo Ty bywasz złośliwy i "mijający się z prawdą" jak takie coś piszesz. Czy w "Twoim?" barze kawowym na twój lukrowany post mógłbym napisać, że jesteś złośliwy? Bo byłeś złośliwy na wątku innym? Co ma piernik do wiatraka.
Odniosłem się do Twojego hipotecznego kursu euro. Też hipotetycznie. Nigdzie nie pisałem, że zarabiałem za granicą. Ja do złośliwości potrafię się przyznać ty niestety nie.Przecież jesteś sama doskonałość. PRAWDA. Wystarczy wyłączam się z dyskusji.

polecam
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...0276-6276.html
#10 zero złośliwości
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 20:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Post #15 nie zrozumiałeś?

Cytat:
Napisał wuere'le
Kazik, skąd wytrzsnąłeś ten przelicznik, licz tylko po powiedzmy 4 zety, to juz lepiej wygląda, ale przelicz tez ceny po tym samym kursie.
Tak więc emerytura 1ooo zetów, w Euro 250, chlebek 1 zet, w euro 0,25 eurocenta
Czy to takie trudne?
Dla takich jak Ty specjalnie [z podkreśleniem] Napisałem, że z sufitu. Dla uwidocznienia różnicy. Jeżeli by ktoś miał nie zrozumieć tego jeszcze to nie spodziewałem się, że to właśnie Ty. Czyli Tobie należało napisać taką czcionką na czerwono.

Owszem w dniu przeliczenia waluty gdy przykładowo 1 € kosztuje 10 zł to widziałeś że nie jest to korzystne dla emeryta [za 1000 zł dostanie 100 €]

Chleb [za 2 zł] przeliczą na 0,25 €. [w dniu wymiany waluty]

Ale za jakiś czas pod światłym przewodem Tuska to złotówka się umocniła . Więc kosztuje 1 €= 2 zł. Piekarz podnosi więc cenę do jednego € a przecież dopiero kosztował bochenek 0,25 €.
A emeryt? Ma nadal tak samo jak mu przeliczono gdy złoty był słaby. Bo złotówka może się umacniać powoli. Piekarz nadąży ze zmianą ceny bochenka co miesiąc, a emerytura? No i czy zmiana cen przełoży się na podniesienie emerytom? Przy pustej kasie? Weź pod uwagę, że Tusk chce teraz sprzedać wszystko. Nawet taniej bo wybory blisko i nie może dopuścić do zapaści chorego budżetu.
A co dalej? Co sprzedadzą następcy?

Tak więc twoje obliczenia wzięły "w łeb". Dobre są na chwilę, bo jak złotówka się umocni [mam nadzieję] to emeryt by wziął w łeb, gdyby w kryzysie zmieniać walutę. Kraje które nie zmieniły waluty mają się lepiej od pozostałych. Ale to inny temat.

1] Ja jestem za € ,ale wprowadzonym we właściwym czasie
2] Tusk mówił w kryzysie o "wprowadzeniu €" zamiast o "wprowadzeniu procedur". Miało to dać młodym poczucie, że już jutro lub za tydzień. A gdzie przedsionek ERM II?
Tak więc pijar, obliczony, że Prezydent się wypowie krytycznie. Tak się stało. Tusk osiągnął cel i o € już przestał gardłować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 21:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Jeżeli przyjechałeś na stałe do kraju i przywiozłeś € to ciesz się, że € mocne [drogie] a złoty słaby. Bo zamiast willi wybudujesz pałac z fosą i wieżami. A jak by było € tańsze to tylko tą willę.
Kiedyś się robiło takie interesy że za pracę na eksporcie czy wyjazdy na słynne saxy bylo stać kogos na wybudowanie willi teraz to za 100 000 euro kupisz w stanie surowym wille i to w nie za bardzo atrakcyjnym miejscu. Bo kiedyś budowano za Gomułki 10x10 m i to byla willa.Aby odłożyć 100 000 euro to na zachodzie trzeba trochu popracować bo tam nie ma tak czy się stoi czy się leży 4 000 euro się nie należy .Bądźmy realistami i nie doradzajmy co senior ma zrobić z swoimi pieniędzmi.Nie obrażajmy się na drobne aluzje bo z kontekstu konris nie wynika że to jest to niesmaczne bo napisała prawdę jeżeli masz oszczędności i grasz na giełdzie to wiesz jaki kapitał trzeba zainwestować aby wyjść na plus.A nie biadolić bo się straciło .
Wysyłając komuś pieniądze zawsze komentuje się ile to kosztuje Western Union szybko dostarcza ale też chce maksymalnie zarobić jest to informacja dla tych co otrzymują pieniądze zagranicy.Tych co przesyłają jest w/g badań około 1 000 000 osób .Jest to taka suma że jest brana pod uwagę przy budżecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 21:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Kaziku, napewno pamietasz okres przed Euro. Dotyczy to : Wloch, Hiszpanii, Grecji i Portugalii. Byli w podobnej sytuacji jak Polska. Postanowiono "dowartosciowac" kurs ich lokalnej waluty aby za bardzo nie ucierpieli przechodzac na Euro. Wyszli na tym dobrze. Mysle, ze rzad polski wynegocjuje z Unia podobne "solidarne wsparcie" parytetu zlotowki aby gospodarka i obywatel nie ucierpieli. Uni zalezy aby wszystkie kraje czlonkowkie EU byly +/- na podobnym poziomie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 21:16
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Odniosłem się do Twojego hipotecznego kursu euro. Też hipotetycznie. Nigdzie nie pisałem, że zarabiałem za granicą. Ja do złośliwości potrafię się przyznać ty niestety nie.Przecież jesteś sama doskonałość. PRAWDA. Wystarczy wyłączam się z dyskusji.

polecam
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...0276-6276.html
#10 zero złośliwości
No i właśnie teraz widać wyraźnie. Tutaj w moim #15 jest na temat i do ogółu, żadnych złośliwości niema. A Ty coś wynajdujesz pisanego do Stefana. Na innym wątku jako ocena twojej bystrości i kultury [lub jej braku] To słusznie napisałem Ci "co ma piernik do wiatraka". Czy mam Ci przypomnieć jak się kiedyś odzywałeś do forumowiczek? Dawno to było i trudno odszukać, ale zainteresowane pamiętają. Ja Ci też zwracałem uwagę. To Stefan też złośliwy? Bo ja do niego pisałem w formie potwierdzenia. On pierwszy zwrócił uwagę na kulturę 2 forumowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 21:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

O czym my rozmawiamy o wprowadzeniu euro czy kto co powiedział na temat euro z chłopców w piaskownicy dotyczy też chłopców bliźniaków.Jesteśmy seniorzy i w opowieści nie wierzymy.
Tym co chcą na siłę zarobić na chlebie proponuję zainwestować w piekarnię i zbić interes na zmianie waluty z złoty z orłem na euro.Lub zainwestować w punkt sprzedaży chleba samemu sprzedawać lub płacić z kieszeni znajomemu emerytowi.Już mozna zarabiać . Wszystko naprawdę możliwe jeżeli sprzedasz mieszkanie zdobędziesz sodki.To tak jak mówił wałęsa daję wędkę -i miał rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 21:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Uni zalezy aby wszystkie kraje czlonkowkie EU byly +/- na podobnym poziomie.
Marbello ci co wierzą w cuda bo nie możemy się przyrównywać do Dani Niemiec nie róbmy tym ludziom iluzji jak część naszych przywódców że są narodem wybranych i podatnicy w Europie muszą im dać.Ty tego nie wiesz bo siedzisz cały czas na zachodzie ale nasza kampania wyborcza do europarlamentu wyglądała że z Uni coś należy wydrzeć albo ma nam dać tak jak to było gdy byliśmy krajem socjalistycznym /mentalność w nas została/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Błędy finansowe Polaków konris Zarządzanie finansami 1 28-08-2022 17:29
Francuski łącznik, czyli psy górą za 399 Euro Stalin Wszystkie zwierzęta duże i małe 2 05-11-2009 09:03
Polacy nie boją się euro - komentarze Zenek Ogólny 0 08-01-2009 15:51
Na Euro p.lejki Polityka - wątki archiwalne 23 26-04-2008 14:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.