menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 16:27
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie TVN + - 24 Komentarze


Logo%20-%20TVN.gif Jestem "maniakalną" słuchaczką (oglądaczką?) tych stacji ale czasem (coraz częściej...) odczuwam potrzebę dania upustu swoim refleksjom. Ponieważ przypuszczam że korespondencja ze stacją (nie sprawdzałam!) miałaby taki sam oddźwięk jak konwersacja (?!) ze "szkłem kontaktowym" postanowiłam tu - między "swoimi" dać upust moim uwagom z nadzieją że to mi wystarczy.
Spodziewając się że potraktujecie udział w wątku jako rodzaj recenzji - zapraszam do udziału
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #2  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 16:51
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jolita, szkoda, że nie wymieniłaś żadnych szczegółów.
Osobiście uważam, że wymienione stacje nie zawsze funkcjonują profesjonalnie.
Jak złapią temat, to trzepią go przez dobę lub lepiej.
Często dziennikarze nie potrafią zapytać polityka o sprawy, o których dziś mówią inaczej, jak sami swego czasu prezentowali.
Aby być konkretnym: polityk PiS mówił, że nie może być tak, że z tej samej partii jest premier i prezydent, a dziennikarz TVN nie przypomniał mu, że taka sytuacja była kiedy prezydentem był Lech, a premierem Jarosław i jakoś to członkom PiSu nie przeszkadzało.
Chodzi jednak o to, że dziennikarz powinien tę sprawę jasno przedstawić, inaczej odczuwa się stronniczość dziennikarza, a tym samym stronniczość stacji.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #3  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 19:42
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Witaj Romualdzie

To miłe że po kilkuletniej (!) przerwie spotykamy się na wspólnym wątku... Istotnie - nie mam koncepcji czego oczekuję od dyskutantów ani co mam sama wytknąć lub pochwalić... Czarę goryczy przepełniły dzisiejsze komunikaty o wypadku autokaru. Rzeczywiście tragedia, rzeczywiście nie jest możliwe wczuć się w rolę poszkodowanych i ich rodzin, ale "żonglowanie" informacją o ilości zabitych oburzyło mnie...Kiedyś mówiło się "nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz". Przykro mi bo wobec dyskusyjnych obsad stacji TP - tą uważałam za miarodajną i wyważoną ale ostatnio sposób prowadzenia wywiadów w sprawach dość istotnych dla - zwłaszcza - zachowania spokoju wydają mi się prowokujące. Szkoda.
Pozdrawiam Cię i Małżonkę serdeczne - J.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #4  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 19:50
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jeśli chodzi o wywiady to zgadzam się. W tej telewizji każdy chce mieć swój program i każdy chce, aby było ciekawie, więc każdy prowokuje rozmowy na te same tematy i dlatego jest przesyt. Rymanowski " - Kawa na ławę" "Babilon" i wiele innych wałkują to samo.
Odnośnie dzisiejszej katastrofy, odnoszę takie samo wrażenie. Wiem, że tragedia, bo zginęli ludzie, ale powinni to przekazywać z umiarem i delikatnością, a nie jak wybory miss, albo zawody sportowe.
  #5  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 20:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co do relacji z miejsc wypadków i katastrof, podają liczbę ofiar za wypowiedziami policji i innych służb i tu pewnie tkwi przyczyna. Wpierw ratują rannych, zmarłych zostawiają na później, tak mi sie wydaje.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #6  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 14:54
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cieszę się że za otwarcie tego wątku nikt (jeszcze?) mnie nie zganił bo istotnie "szalę cierpliwości" przeważył w TVN "dyżurny temat" dot. wypadku... Niewątpliwie tragiczny ale zastanawiałam się jak w tej sytuacji czuły się rodziny conajmniej kilkunastu osób tygodniowo - zwłaszcza w porze weekendów które ginęły po czołowych zderzeniach z oszołomami polskich dróg... Rodziny ostatniej kraksy z pewnością miały inne zajęcia niż oglądanie jakiejkolwiek stacji tv.
Coprawda wczorajszy spektakl z panem Z... ach - lepiej nie powiem co myślę - zbyt mocną antypatią go darzę. Ciekawam tylko gdzie zakopał swojego laptopa i czy w tym samym miejscu pochowano telefon komórkowy "bliźniaka"
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 15:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Albo dziennikarz się pyta kogoś z Bogatyni jak się pan/pani czuje, gdy wzbiera woda. No jak ma się ten ktoś czuć, no jak???
Takie pytania nie na miejscu, a nie lepiej iść do właściwych władz miasta i się tylko spytać jak miasto jest przygotowane na ętą wodę? Robienie na siłę sensacji i potęgowanie emocji u odbiorcy jest wkurzające. Ekscytuję sie przerażeniem ludzi tam mieszkających i mogę tylko ubolewać, że te miasta są tak blisko rzek, ale dziennikarz każe mi nie spać po nocach
  #8  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 15:08
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Ale jak się zagląda na ten program to wiadomo czego się spodziewać, po to jest.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 16:29
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tak Jolu , masz rację....dla mnie dziennikarze-hieny..tak to odbieram...każdy z nich przekazuje informację jako sensację a nie jako fakt, który sie zdarzył....każdemu z nich zalezy na statystyce, odczuciach bliskich(czytaj grzebaniu w emocjach)...brak profesjonalizmu dla m,nie na kazdym kroku..nie ciekawość faktu ale pospolite ciekawstwo, delikatnie mówiąc , brak taktu...szczególnie tak odebrałąm relacje wśród powodzian.Durność i płaskość wywiadów powala....ale takie dzis mamy dziennikarstwo....mam w domu świezo upieczoną dziennikarkę i zgrzytamy zębami....
  #10  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 18:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 630
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Tak Jolu , masz rację....dla mnie dziennikarze-hieny..tak to odbieram...każdy z nich przekazuje informację jako sensację a nie jako fakt, który sie zdarzył....każdemu z nich zalezy na statystyce, odczuciach bliskich(czytaj grzebaniu w emocjach)...brak profesjonalizmu dla m,nie na kazdym kroku..nie ciekawość faktu ale pospolite ciekawstwo, delikatnie mówiąc , brak taktu...szczególnie tak odebrałąm relacje wśród powodzian.Durność i płaskość wywiadów powala....ale takie dzis mamy dziennikarstwo....mam w domu świezo upieczoną dziennikarkę i zgrzytamy zębami....

Dobrze! Dziennikarstwo wlasciwie wpadlo do szamba. Tak genereralnie. Ale...... TO sie SPRZEDAJE. Jest popyt jest podaz. Przezucie przez publisie dluzszej informacji jest coraz mniej popularne, a jej napisanie coraz bardziej skomplikowane. Dla mnie symbolem takiego zjazdu w szambo bylo Wprost. Zaczelo sie od emigracji Tyma... a skonczylo sie Lisem.
  #11  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 13:45
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie ?

Czy jest sens aby szanująca się i widzów telewizja transmitowała wypowiedzi faceta który uległ "pomroczności" (jak to zwał tak zwał). W każdym zakładzie pracy od pracownika który ulega poważnej chorobie przed ponownym dopuszczeniem go do pracy żąda się orzeczenia lekarskiego o sprawności fizycznej i psychicznej a my przez takie niedopatrzenie musimy "świecić oczami" za lekkomyślne dopuszczenie do transmisji...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #12  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 15:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Czy jest sens aby szanująca się i widzów telewizja transmitowała wypowiedzi faceta który uległ "pomroczności" (jak to zwał tak zwał). W każdym zakładzie pracy od pracownika który ulega poważnej chorobie przed ponownym dopuszczeniem go do pracy żąda się orzeczenia lekarskiego o sprawności fizycznej i psychicznej a my przez takie niedopatrzenie musimy "świecić oczami" za lekkomyślne dopuszczenie do transmisji...
Jolu na to mamy klawisze i wybór programów aby faceta wysłać w kosmos (to nie telewizja z jednym programem). Co do zapraszania i transmisji występów to samo było z Lepperem. Giertychem i innymi. Mamy demokracje i garstka fanów go popiera.
ps. faceta też nie lubię J.K
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 16:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Jolita-Też nieraz zastanawiałem się nad tym jak powinna wyglądać media.Poruszyłaś temat o którym warto podyskutować i dowiedzieć się jakie mamy oczekiwania informacyjne od mediów? Ja uważam że powinniśmy rozgraniczyć media państwowe od mediów prywatnych ponieważ te kierują się innymi kryteriami.I oglądając dowolny program przyciskając guzik/klawisz/ pilota dokonujemy selekcji informacyjnej.Dla mnie telewizja finansowana z środków publicznych powinna pełnić rolę edukacyjną i być apolityczna.Czy to jest możliwe do realizacji? Ja twierdzę że tak i nie potrzebne jest tworzenie skomplikowanych procedur na wybór Prezesa czy jego współpracowników.Natomiast telewizja komercyjna nakierowana jest na sprzedaż reklam i tu najważniejszą sprawą jest wykorzystanie zdobyczy psychologi i socjologi do stwarzania zainteresowania programem.Jak to wygląda to widzimy ale aby były stworzone warunki konkurencji wszyscy powinni płacić podatki.
  #14  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 18:52
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Szanowni moi Interlokutorzy !

świadoma jestem że posiadanie pilota może w każdej chwili zlikwidować moje troski o budowanie opinii o Kraju, być może dokonałam (nie po raz pierwszy w życiu) złego wyboru i zaufałam oraz uwierzyłam w inteligencję tej właśnie stacji TV a moje wypowiedzi traktuję jako wykorzystanie możliwości "odgromienia się".
Dziękuję serdecznie za podjęcie tematu i zapraszam do dalszej dyskusji która ma znaczenie i "nabiera rumieńców" przy różnicy zdań.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #15  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 19:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jolu
Wychodzę z założenia, że jeszcze taki się nie urodził, aby wszystkim dogodził. Tyczy się to programom telewizyjnym, kanałom, dziennikarzom itd, itp. tu też widać nasze często odmienne poglądy i nawet często pierze leci z poduch jakimi się okładamy. Miłego oglądania.
ps.też dużo oglądam tvn-24
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #16  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 22:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie ma to jak red.Kamil Durczok,ten to potrafi juz prawie wszystko,szczegolnie w "duecie" z poslem J.Palikotem .
Teraz stalo sie modne ze juz nawet ci przy wladzy nie wytrzymuja ze smiechu.
Zreszta nie tylko w Polsce,Wlosi sa lepsi.
  #17  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 17:06
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie i znów nie wytrzymałam by nie odezwać się tu...

włączam ci ja stację '24' i słyszę rześki głoś spikera: pierwszy dzień weekendu minął spokojnie bo na drogach zginęły tylko 24 osoby...(LUDZIE!)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #18  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 17:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
włączam ci ja stację '24' i słyszę rześki głoś spikera: pierwszy dzień weekendu minął spokojnie bo na drogach zginęły tylko 24 osoby...(LUDZIE!)
Nie wiem jak wygląda porównanie do analogicznego okresu z lat ubiegłych, jeśli mniej niż wtedy to można uznać to tylko. Wypadków śmiertelnych nie da się uniknąć, ale można ich ilość zmniejszyć
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #19  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 18:12
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Od jakiegoś czasu wszystkie stacje TVN kojarzą mi się z tymi bzdurnymi tabloidami, tyle, że to ruchomy tabloid.
Nie da się już tych stacji oglądać, mało tego, że w kółko powtarzają te same wiadomości, to jeszcze po dwóch dniach starocie podają jako newsy i do tego coraz mniej profesjonalni dziennikarze.
Ohyda wprost, nie do oglądania.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #20  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 18:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 630
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jolu na to mamy klawisze i wybór programów aby faceta wysłać w kosmos (to nie telewizja z jednym programem). Co do zapraszania i transmisji występów to samo było z Lepperem. Giertychem i innymi. Mamy demokracje i garstka fanów go popiera.
ps. faceta też nie lubię J.K

A tu sie z toba nie zgadzam. Tzn w sprawie pokazywania Leppera, Giertycha, Kaczynskiego i podobnych.
To jest troche inna "polka" niz z epatowaniem sensacjami z wypadkow.
Akurat mowimy o politykach i tzw spoleczenstwo powinno wiedziec kogo wybiera. W takich razach polityk robi sobie reklame, a widz kupuje towar, albo nie.
Problemem jest jedynie to kto i w jaki sposob rozmawia z politykiem. A tu mamy sporo wybrakowanego towarku.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.