menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 23:52
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Witam ja również tworzę swoje drzewo na "moikrewni" jest łatwy do prowadzenia, posiada zabezpieczenia przed osobami niepowołanymi-tylko zaproszeni-. U mnie również sięga 1715r i mamy już 1850 osób. Początki był tylko na papierze ale nie dało się tam połączyć poszczególnych rodów. Teraz jest super.Oczywiście jest to praca kilku osób .
Czy można tworzyć drzewo genealogiczne korzystając z portalu przodek.pl?
Przed świętami otrzymałam e-mail PL-SOFT s.c propozycję zakupienia programu drzewa genealogicznego w wersji STD oraz GOLD z 20% rabatem.Co z tym zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 23:54
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Nie wiem dlaczego ludzie buduja takie drzewa...sama kiedyś próbowałam na "moi krewni'.Przestałam.Bywa, że ludzie szukają swoich "dobrych" korzeni, a znajdują czasami koszmarne , smutne, a bywa, ze okropne korzenie. Ja chyba sie boję szukać...bo jak sie dokopie czegoś, czemu nie będe potrafiła zaradzić? Sama jestem takim koszmarnym odgałęzieniem , no to juz lepiej niech mnie nie odnajdują moi strudzeni szukaniem krewni>..?
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 25-03-2008 o 23:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 00:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Grażynko

Cytat:
Napisał grazyna
Nie wiem dlaczego ludzie buduja takie drzewa...sama kiedyś próbowałam na "moi krewni'.Przestałam.Bywa, że ludzie szukają swoich "dobrych" korzeni, a znajdują czasami koszmarne , smutne, a bywa, ze okropne korzenie. Ja chyba sie boję szukać...bo jak sie dokopie czegoś, czemu nie będe potrafiła zaradzić? Sama jestem takim koszmarnym odgałęzieniem , no to juz lepiej niech mnie nie odnajdują moi strudzeni szukaniem krewni>..?
mam tak samo, odrzuca mnie od grzebania w przeszłości. Wiem o swojej rodzinie to co wiedzieć powinnam i to mi wystarcza, wolę wyjść na spacer niż śledzić losy moich przodków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 00:42
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Ogólnie ktos pomysli, że boje sie pomagac, a to nie tak, boje sie tylko, że nie podołam , gdyby trafiło mi sie odnaleźć cos trudnego, albo bardzo smutnego..nie wiem czy bym dała radę...
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 10:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Szanowne koleżanki seniorki a czy was ktoś zmusza do robienia tego drzewa, grzebania w przeszłości. To przecież jest nieszkodliwe hobby, tak jak zbieranie znaczków pocztowych, uprawianie ogródka, hodowla kotów, szydełkowenie itd. Nie podoba wam się to, lub nie chcecie wasza wola. A poza tym napewno w każdej rodzinie są odgałęzienia o których chielibyśmy zapomnieć lub je usunąć.Ja uważam i traktuję budowę drzewa jako zabawę i ci z którymi je budujemy podobnie. Natomiast co do Stokrotki to w którym portalu będziesz je budować to twój wybór, można popróbować w kilku. Ja jak pisałem wcześniej buduję w "moikrewni" i uważam go za dobry. Jestem początkujący w internecie (to był mój ośli upór aby bronić się przed buszowaniem po internecie), ale jak twierdzą ci których zaprosiłem do współpracy trafiłem w dziesiątkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 15:48
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A ja bym chętnie spróbowała, ale okazuje się, że portal "moikrewni" nie akceptuje mojego adresu mailowego (mam go na Onecie). Ciekawe, dlaczego? I gdzie mam sie zalogować, bo nie chce mi się ustalać tego drogą kolejnych eksperymentów.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-03-2008, 16:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Kazimierzu

Cytat:
Napisał Kazimierz
Co jednak się dzieje,gdy młoda,ładna szlachcianka (udokumentowana),popełnia mezalians i wychodzi za człowieka z gminu ? Czy jej potomkowie mają jakieś prawa do jej korzeni?


No wlasnie o to mi chodzi.. bo moja historia po kadzieli jest duuuuzo bardziej interesujaca niz po mieczu.. Wydaje mi sie ze jest niesprawiedliwoscia w naszych czasach tzw. rownouprawnienia mesko-zenskiego.. aby nie nie dziedziczyc zadnych "praw" rodowych po babciach i prababciach..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 09:06
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
A ja bym chętnie spróbowała, ale okazuje się, że portal "moikrewni" nie akceptuje mojego adresu mailowego (mam go na Onecie). Ciekawe, dlaczego? I gdzie mam sie zalogować, bo nie chce mi się ustalać tego drogą kolejnych eksperymentów.
Adres gmaila jest akceptowany w "moich krewnych"/w moim przypadku/.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 10:17
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Emko,

dzięki serdeczne Już udało mi się z Wirtualnej Polski.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 10:19
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Mam poczte e-m na Wirualnej Posce i tez bez problemu loguje sie .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 14:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Ostatnio,grzebiąc w moim DG, dokopałem się do prapraprzodka po kądzieli,mojej praprababci, i dowiedziałem się,że była ona córką księdza,proboszcza w pewnej miejscowości. Moja prababcia, widzę,miała nazwisko nie swego ojca,tylko nazwisko rodowe matki. Widocznie więc,moja prababcia była pozamałżeńską.
Oto,do jakich to niespodzianek możemy się dokopać kopiąc w przeszłości naszego DG.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 12:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przeszukując stronę"moikrewni" znalazłem taką ciekawostkę

Rosyjska chłopka, żona Fiodora Wasilijewa wydała na świat 69 dzieci! Tym samym jest rekordzista w tej dziedzinie :-) Dzieci rodziła w latach około 1725-1765 i z tego tylko dwójka zmarła w okresie niemowlęcym. Fiodorowa była w ciąy 27 razy, każda ciąża była mnoga.. 16 par bliźniaków, 7 x trojaczki, 4 x czworaczki.. To się nazywa mieć dużą rodzinę

I zrób tu drzewo genealogiczne mając takich przodków.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 12:18
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Przeszukując stronę"moikrewni" znalazłem taką ciekawostkę
Rosyjska chłopka, żona Fiodora Wasilijewa wydała na świat 69 dzieci! Tym samym jest rekordzista w tej dziedzinie :-) Dzieci rodziła w latach około 1725-1765 i z tego tylko dwójka zmarła w okresie niemowlęcym. Fiodorowa była w ciąy 27 razy, każda ciąża była mnoga.. 16 par bliźniaków, 7 x trojaczki, 4 x czworaczki.. To się nazywa mieć dużą rodzinę
I zrób tu drzewo genealogiczne mając takich przodków.
Ciekawą rzecz, Tadziu,wygrzebałeś na temat rozrodczości człowieka. Szkoda,że nie była Polka. Zostałaby świętą u nas ?
Fiodor Wasiliew był prawdziwym proletariuszem- miał tylko majątek ruchomy, w postaci dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 12:21
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Spostrzegłam, iż od pewnego czasu, obok mody nasza-klasa, której użytkownicy mają ambicję znależć swoich kolegów i koleżanki z dawnych, szkolnych lat, a także przyjaciół i znajomych, pojawiła się moda odnajdywania swoich rodów, drzewa genealogicznego, czyli sięgania do żródeł początków danego rodu.
Właśnie niedawno spotkało to i mnie. Mój ród odszukał mnie i zaprosił do niemałego grona swojej rodziny.Fakt ten przyjęłam z zadowoleniem, radosnym zdumieniem. Dotąd nie sądziłam, że istnieją osoby o takim samym nazwisku jak moje i że jest ich tak dużo, więcej,że są nawet osoby dokładnie o takim samym imieniu i nazwisku, jak moje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 13:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Poprzez "naszaklasa" znalazłem ponad 1000 osób o moim nazwisku. Szukając i wertując wiele zapisków i dokumentów wiem,że jest w świecie ich około 4000 osób. Obecnie moje drzewo rozrosło się w wielu kierunkach przez przodków i spokrewnionych do trochę ponad 2900. Część krewnych jest zainteresowana i dopisuje swoich spokrewnionych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 14:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Ludziu i Tadziu ! Ród Rodzinny... nazwisko rodowe (świat), to, moim zdaniem nie to samo, co nasze DG. Rzeczywiście, ja na początku też tak myślałem i szukałem nawet powiązań rodzinnych mailując tu i tam. Okazało się, że łączy nas tylko nazwisko, ale wspólnych przoduków nie udało mi się znaleźć.
Znalazłem nawet osoby o tym samym nazwisku w USA i innych krajach. Ale,niestety, łączy nas tylko nazwisko.
Miłe to, że to moje nazwisko, niezbyt słodkie, ma mase ludzi na świecie. Poczułem,że jestem członkiem Wielkiej Rodziny ... o zasięgu światowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 14:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku nie napisałem o powiązaniach rodzinnych z odnalezionymi w "naszejklasie" chociaż są. O nich nie pisałem podobnie z nazwiskiem w Polsce i w świecie z częścią z nich mam powiązania i też nigdzie nie napisałem, że ze wszystkimi.Spotkałem też swoje nazwisko z kronikach historycznych z 1410r ale nie mam udokumentowanych powiązań z tą gałęzią. Moje udokumentowane drzewo sięga 1715 -metryka urodzenia- i kolejne powiązane ze sobą.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 23:55
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Cieszę się że tu weszłam,ze jest tu tyle osób,które mają taką pasję .Ja też interesuję sie genealogią, nie tylko swojej rodziny. Cieszę się że dzięki " moi krewni" udało mnie się zainteresować moją córke, robimy to dla mojego wnuka .Zawsze moja najbliższa rodzina miała kontakty z nawet dalekimi krewnymi,teraz córka wie , jakie jest pokrewieństwo pomiędzy tymi osobami .Było dla niej bardzo zabawne, jak odkryła, że wielu jej kuzynów tak naprawdę jest wujkami. Korzystałysmy z wcześniejszych badań dwóch naszych krewnych , z relacji mojej teściowej i jej siostry ( do póżniejszej weryfikacji), starych dokumentów mojego teścia i jego rodziny.Zięć też zbiera dane swojej rodziny.
To wszystko jest bardzo ciekawe. Ale najciekawsze są - jak ktoś tu napisał - losy tych ludzi i historie ich zycia.Kiedyś może spiszę to, co opowiadała mnie moja babcia ,to są naprawdę niesamowite historie.
Od mojej mamy siłą wyciągam wiadomości ,ją bardziej interesuje przyszłośc ( sic! ) , a nie przeszłość.
Z przyjemnością przeczytałam o Waszych działaniach, wiem, ile na to trzeba poświęcic czasu. Ale lepsze to, niz ogladanie TV i miałkich filmów. A na spacer i tak pójdę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 00:12
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Kazimierzu,mnie interesuje nie tylko stworzenie drzewa-co robi kuzyn,ale zbieranie materiałów do kroniki rodu-stare fotki,mapy ,listy,anegdoty rodzinne,życiorysy itp.W zeszłym roku odbyłam podróż sentymentalną,która zaowocowała licznymi materiałami.

Nika, mnie tez to interesuje. Miałam niełatwą przeprawe z moją mamą , aby pomogła mnie opisać zdjecia z 70-ciu lat z archiwum mojej babci. Ale się dała nakłonić i ożywiła , jak sobie przypomniała postacie, które juz dawno odeszły.Listy niestety nie przechowały się.
Co dwa lata jest organizowany zjazd rodzinny -to rodzina mojej prababki, wspaniałe spotkania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 00:17
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

No, podziwiam Kazimierzu, ale rzeczywiscie zajmuje to bardzo duzo czasu, ja jeszcze nie moge poświęcic się temu więcej. W moim drzewie ( a własciwie drzewie mojego wnuka) jest około 700 osób, ale nie ja sama nad tym pracowałam. Mam jeszcze duzo do uzupełnienie ,ale zostawiem to na pózniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zbuduj swoje drzewo genealogiczne - komentarze sToRcZyK Ogólny 9 03-12-2011 13:32
poszukiwania genealogiczne Nika Rodzina bliższa i dalsza 21 12-03-2011 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.