menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 09-05-2014, 15:01
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
A co sadzicie o zabiegach w kriokomorze? Stosowałam już kilkakrotnie i chwaliłam...teraz ortopeda nie chce mi dac skierowania,ani na masaz, ani na kriokomorę, za to zalecił konsultacje neurochirurgiczne, uważam ze przesadza...mam dyskopatie odcinka szyjnego i lędźwiowego, ogólnie czuje się nie najgorzej i uważam ,ze to tylko dzięki systematycznym ćwiczeniom, wiele razy chodziłam na prady DD, laser, solux...z mizernym skutkiem,... no chyba ,ze ma to działanie długofalowe...
cha_ga, cierpię na dyskopatię odcinka lędźwiowego od 34 roku życia, trochę trwało zanim lekarze przestali mnie
leczyć na "korzonki" i rozpoznali dyskopatię.
Nie chodzę po żadnych lekarzach, neurologach i ortopedach,
nikt mi nigdy nie pomógł
, dostawałam tylko masę leków i zastrzyków, bez sensu.
Mam jeden wypróbowany sposób - pan Nikołaj który nastawia mi kręgosłup w razie awarii, przy wypadnięciu dysku działa natychmiast, przy stanach zapalnych trochę dłużej ale bez jednej tabletki
Oczywiście ten wspaniały człowiek przyjmuje w moim mieście ale bez niego nie wyobrażam sobie funkcjonowania.
Wiadomo, że każdy większy wysiłek w ogrodzie czy w domu okupuję bólem ale uważam i nauczyłam się z tym żyć.
Zaznaczam, że po ostatnim "nastawieniu" kręgosłupa nie byłam u pana Koli kilka lat

Ćwiczenia też są ważne ale ja jestem leniwiec w tym zakresie.

Wyrzućcie wszystkie leki rujnujące wątrobę i poszukajcie dobrego kręgarza w swoim otoczeniu,
taka jest moja rada a wiem co mówię.
Cytat:
babciela
prostsze ćwiczenie - układamy ręce na pośladkach,odginamy glowę do tylu, i powoli wyginamy cale cialo do tylu- lekko uginając kolana.
Bardzo dobre ćwiczenie, pomaga też wiszenie na drążku lub sięganie rękami "do gwiazd" bez odrywania stóp od podłogi, czy wyciąganie się.
Ważne też spanie na twardym podłożu, w najgorszym okresie spałam kilka lat na podłodze,
na dywanie, było ciężko i twardo ale pomogło, dysk przestał wypadać.
Z nadwagą ciągle walczę, to też jest przeszkoda.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 09-05-2014 o 15:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 09-05-2014, 19:02
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Oj, Lulka...kręgarze maja tyle samo zagorzałych zwolenników co przeciwników...ja osobiście trochę się boje ...tak naprawdę to wierze ,ze jak sama sobie nie pomoge to nikt inny tego nie zrobi i staram się systematycznie ćwiczyć, głownie sa to ćwiczenia rozciagajace. To nie od razu pomaga, ostatnio walka z bólem kręgosłupa szyjnego zajęła mi rok, żadne leki ani rehabilitacja nie sprawdziły się, tylko gimnastyka...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 08-08-2014, 13:33
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Dzień dobry.
Po kilku miesiącach oczekiwania odbyłem 10-cio dniowy seans rehabilitacji na NFZ prądami TeraPuls, TENS i naświetlania Soluxem. Bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym ustąpiły, pojawiły się natomiast w prawym barku (rwa barkowa).
Teraz czekam z niepokojem na wizytę u neurologa na początku września.
Pozdrawiam wszystkich cierpiących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 04-09-2014, 23:02
tadeuszklawik tadeuszklawik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: słupsk
Posty: 6
Domyślnie

Ja też borykam się z bólem kręgosłupa lędźwiowego. Rezonans wykazał:
- Dehydratacja krążków m-kręgowych w odcinku L2-S1,
- Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1,
- Dokanałowa, szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego L4-L5, która uciska worek oponowy oraz obustronnie zwęża otwory m-kręgowe,
- Niewielkie dokanałowe, szerokopodstawne wypukliny krążków L2-L3-L4 powodujące nieznaczne modelowanie worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych,
- Przednia osteofitoza krawędziowa trzonów w odcinku L1-L5,
- Wysokość trzonów prawidłowa,
- Stożek rdzenia prawidłowy,
- Na poziomie S2 obustronnie torbiele okołokorzeniowe średnicy do 18 mm.
Biorę cały czas leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i zmniejszające napięcie mięśni.
Aktualnie rodzinny zaproponował terapię metodą McKenziego. Czy słyszeliście o niej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 05-09-2014, 11:59
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Też mam dyskopatię od najmłodszych lat. Strasznie potrafi to życie uprzykrzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 07-09-2014, 19:40
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

@tadeuszklawik:
Czytając można zapoznać się z w/w metodą.
Ponadto "masażysta paweł" w poście #223 na stronie 6-tej tego wątku omawia problem. Można do niego napisać na priv.
Mnie pomogły seanse prądów TeraPuls i prądów TENS w ilości 10 sztuk każdy. Nie odczuwam piekielnego bólu, a jeśli czasem najdzie to pomagają: Poltram Combo i Controloc 20.

Ostatnio edytowane przez Rysbar : 07-09-2014 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 08-09-2014, 09:49
tadeuszklawik tadeuszklawik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: słupsk
Posty: 6
Domyślnie

Dzięki. Rzeczywiście ciekawe informacje. Ja miałem prądy Tens i krioterapię, ale nic nie pomogło. W tym tygodniu zaczynam McKenziego. Zobaczę jaki będzie rezultat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 21:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.