menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 23:13
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie zmiana kolorystyki

ubioru jest bardzo ważna! Ile nam jeszcze życia zostało? przestańmy bezsensownie oszczędzać swoje rzeczy - mija moda, zaoszczędzone, rzadko uzywane ubrania staja się koszmarkami, co to wyrzucic szkoda, a nosić głupio. Ja się wyleczyłam!
Wprowadzając na serio swoja metamorfozę postanowiłam 2 lata temu wyrzucić (oddać komukolwiek) wszystkie ubrania szare, czarne, brazowe, ciemne granaty. Tak - są praktyczne- ale dobre dla 20-latki! Z wiekiem trzeba ubierac sie coraz jaśniej i coraz bardziej kolorowo ( co nie znaczy- pstrokato) Pomogła mi w tym - redukcja wagi z 44 na 38 (obecnie 40) Musiałam wymienić całą garderobę, bo wszystko ze mnie leciało! Za to kupiłam mało - ale modne i w dobrym gatunku, a co ważne - jasne, pastelowe, miłe w dotyku) Z prawdziwą przyjemnością nosi się te inne rzeczy - mam sporo w zielonym kolorze, choc wcześniej byłam przekonana, ze to - "nie mój kolor" Mówiąc modne - nie mówię - awangardowe. Nie chcę odstawiać "Dzidzi-Piernik" bo żadna przesada nie jest wskazana, ale zawsze można coś wybrać - na czasie. Zasada jest taka - kupujemy rozważnie starając się, żeby prawie wszystko pasowało do wszystkiego. To nie jest łatwe - trzeba mysleć kupując - do czego to mi będzie pasować z posiadanych już rzeczy i nie kupować pod wpływem impulsu.
Ale sie nagadałam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-03-2007, 14:59
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Super kolorki

arczia napisałaś wszystko co i ja napisałabym w tym temacie
Nie rozumiem tylko tej wypowiedzi odnośnie wagi, bo jeśli to o wagę chodzi a nie o rozmiar garderoby, to...normalnie załamka .
Pozdrawiam mimo tego
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 09-03-2007, 15:33
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Chodzi oczywiście o rozmiar ubrania! taka waga to byłaby dopiero anorexia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 09-03-2007, 18:23
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

A właśnie tak pomyślałam,że to anoreksja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 09-03-2007, 23:17
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

No to moje miłe powiem Wam, że ja też nie czuję swoich lat... .... chociaż czasem tak. Ubrania też staram się kupować jasne, chociaż ciemne bardzo lubię i mam teraz w szafie wielki galimatias. A najlepiej czuję się w spodniach, jednak buty na obcasie muszą być, nie umiem chodzić na płaskim. Nie wiem co zrobię jak mnie zaczną boleć nogi, ale nie myślę o tym. Baaardzo lubię tańczyć, spotkania z przyjaciółmi, jakieś wyjścia do teatru czy na spacer, chociaż trochę brakuje mi czasu, ale jakoś go gonię A w ogóle to przywiązuję się do niektórych ciuchów i jak polubie to trudno mi się z nimi rozstać... okropieństwo...jak bym innych nie miała... ale podobno wagi tak mają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 08:21
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Bogusiu!
Nie tylko wagi tak mają...panny też...wiem bo jestem panną i też mam takie zużyte...kochane...milusie ...ale stare niemożebnie ciuszki z którymi również ciężko mi się rozstać.
Nie wiem co będzie jak odmówią na dobre posłuszeństwa...a tak w ogóle to rozstania ...z czymkolwiek...czy kimkolwiek kochanym to ciężka próba dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 09:24
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

UF ,skorpiony też mają tą przypadłość to chyba nie jest zalezneani od wieku -moja córka wodniczka też to ma. Może mamy to w genach zapisane?? Ale latem ubiegłego roku przeżyłyśmy genetalny remont i ........ brak niektórych rzeczy do dziś przeżywamy

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 10-03-2007 o 09:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 16:45
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

To mnie pocieszyłyśćie, bo już myślałam że to jest chorobliwe, ale skoro i Grażynka i Ala mają ten sam problem, to nie jest ze mną tak żle. Przymierzałam się już kilka razy do wyrzucenia niektórych starych ale lubianych ciuchów.... no i co... jak myślicie.... z powrotem do szafy. Brak mi silnej woli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 17:43
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Nie martw się Bogusiu...niech moc będzie z Tobą ...my już jesteśmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 17:47
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

wiosna! Wiosna! Wyrzucać mi tam te stare ulubione i niemodne ciuszki! bez litości! bez sentymentu! Podaruj komuś!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 18:29
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

a ja własnie dzisiaj rano zrobiłam porządki i stos ciuchów spakowałam do oddania na PCK.Lepiej miec kilka fajnych niż mnóstwo, w których źle się wygląda albo one juz nie takie jak za młodu...jako wodnik lubię zmiany!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 18:51
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Nikusiu...ale jak oddać ten mięciusi szarusi sweterek przetarty co prawda tu ...i tam...ale ...taki kochany ...taki mój......może go na działeczkę wyekspediuję, co by pobył ze mną jeszcze troszkę...jak myślisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 19:49
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Alu i u mnie tez tak jest. Trudno sie rozstac z ulubionym ciuchem, wiec najpiew na dzialaczke, a potem ... sama wiesz.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 20:30
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

No wiem..ale mimo wszystko szkoda.
Pozdrawiam ciepluśko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 21:01
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Alusiu,nie mam działeczki, toteż ....poza tym bardziej przywiązuję się do ludzi i miejsc niż do przedmiotów,ale Cię rozumiem.Każdy ma prawo do swoich upodobań.Ściskam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 21:30
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Dzięki za wyrozumiałość Nikuś...Całuski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 22:11
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Oj coś mi się zdaje że jest nas wiecej takich co tego mi żal tego szkoda i tak się zbiera (skorpion) i co wy na to.Pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 22:47
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 066
Domyślnie

Tak, tak... najgorsze są te "przydosie", uskłada się nieraz tego tyle, że póżniej nie wiadomo co z tym robić. Teraz pora odpowiednia na porządki... więc może też czegoś się pozbędę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 22:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły Uroda

Cytat:
Napisał nika
Tak się złożyło ,że od wczoraj sporo biegałam po mieście i ze szczególną uwagą /mając w pamięci ten wątek/ przyglądałam się paniom po 55 roku zycia.Smutne refleksje-koszmarne szaro-bure berety, zaniedbane włosinki, czarne kurtki,płaszcze i spódnice, buciki przedpotopowe jakby lecznicze...przygarbione sylwetki,smutny wzrok.Oczywiście niw wszystkie, ale wiekszość.Jakas totalna rezygnacja i zaniedbanie.Wiem, zaraz usłyszę o niskich rentach i emeryturach,ale ten sam beret i płaszczyk można było kupić w radosniejszym kolorze!Moja teściowa, od lat, gdy na imieniny kupuję jej jakiś drobiazg-broszkę, apaszkę, perełki -mówi niezmiennie: alez po co to? mnie juz nic nie trzeba,stara jestem.A mnie krew zalewa.Przepraszam za wyrazenie dosadne.
Masz rację, bardzo dużo kobiet nie dba o siebie, to jest bardzo smutne. Kobieta powinna być do końca życia kobietą a nie "kobietonem".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 10-03-2007, 23:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał nika
a ja własnie dzisiaj rano zrobiłam porządki i stos ciuchów spakowałam do oddania na PCK.Lepiej miec kilka fajnych niż mnóstwo, w których źle się wygląda albo one juz nie takie jak za młodu...jako wodnik lubię zmiany!
Ja robię tak samo, ponieważ jestem "ciucharą" i stale sobie coś kupuję bardzo często robię remanent w szafach i bez najmniejszego żalu rozstaję się z ciuchami, których nie będę nosiła. Ponieważ mam ich bardzo dużo są w idealnym stanie, kiedy robię takie porządki moja synowa wychodzi ode mnie objuczona jak wielbłąd. Jest mi bardzo miło, że podoba jej się mój styl ubierania bo moja synowa jest piekną i elegancką kobietą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.