menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2521  
Nieprzeczytane 18-03-2013, 20:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Nowy Papież przyjął imię Franciszek--imię jest symboliczne, .
Czy coś zmieni się w Kościele??
Czy pozwolą na to hierarchowie, przywykli do przepychu?
,,,,afera i zboczenia kleru odrzucają od wiary,
-

Papież Franciszek osobiście oświadczył, że przyjął imię na cześć św. Franciszka z Asyżu.
Pragnie kościoła ubogiego i dla ubogich.
Jak to marzenie może się spełnić skoro hierarchowie w Polsce zachowują się tak jak arcybiskup L.Głódź (artykuł w ostatnim "Wprost" -Pił, wyzywał, poniżał arcybiskup Głódź jak okrutny władca) http://wyborcza.pl/1,75248,13580046,...l#TRNajCzytSST
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2522  
Nieprzeczytane 18-03-2013, 20:54
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Wandziu,,,,przeczytałam link,,,cała ujawniona prawda,,,,i tak jest w większości parafii,,,ale dotąd dopóki będą ludzie, dla których szata kleru jest ''święta'',,,,mają klapki na oczach,,,i nie wiedzą w co wierzą ,,,,ta ''kasta'' kleru będzie się miała dobrze,,,nieraz zastanawialiśmy się dlaczego ludzie są tak naiwni i ograniczeni,,, ale,,,to jest osobowość każdego człowieka,,,,i każdy żyje jak chce,,bo,to jest ta wolna wola,,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2523  
Nieprzeczytane 18-03-2013, 22:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
.....nieraz zastanawialiśmy się dlaczego ludzie są tak naiwni i ograniczeni,,, ale,,,to jest osobowość każdego człowieka,,,,i każdy żyje jak chce,,bo,to jest ta wolna wola,,,,
Niech sobie żyją, zostaw ich w spokoju są niegroźni. Gorsi są ci co tak piszą.: Talmud obnażony.
Jest w porządku oszukać Gojów:
Sanhedrynu 57a.
Izraelici mają okradać i zabijać Gojów:
Sanhedrynu 57a.
Kiedy Izraelita zamorduje goja ("Cuthean"), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Izraelita okradnie goja, może sobie zatrzymać.
Sanhedrynu 106a. mówi:
Matka Jezusów była prostytutką: "Ona, która była potomkinią książąt i gubernatorów, uprawiała nierząd ze stolarzami".
Też w odnośniku #2 do Shabbath 104b jest stwierdzone, że w "nie cenzurowanym" tekście Talmudu jest napisane, żę matka Jezusa, "Miriam fryzjerka," miała stosunek seksualny z wieloma ludźmi.
Żeby nie było, że jestem antysemitą. Powołuję się na źródła jak miałem przykazane przez moderatorów. Czy to jest już ekumenizm miedzy Izraelitami a Chrześcianami? http://www.zbawienie.com/talmud.htm
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 18-03-2013 o 22:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2524  
Nieprzeczytane 18-03-2013, 23:48
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Nie rozumiem związku cytatu z odpowiedzią,,,

Do dyskusji trzeba mieć minimum inteligencji pozwalającej na kojarzenie tematów,,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2525  
Nieprzeczytane 19-03-2013, 07:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Temat jest Religioznawstwo i Ekumenizm. Pisałem na jedno i drugie. To że katolicy są naiwni i ograniczeni było już pisane wcześniej. Nawet parę razy. Ale tacy też mają prawo bytu. Gdyby się wgłębić, to nikt nie modli się do "kasty" kleru tylko do Boga.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2526  
Nieprzeczytane 19-03-2013, 07:50
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

No tak modlimy się do Boga ale chyba jednak nie wszyscy. W KK ciągle mówi się o Chrystusie, Jego Matce, różnych świętych w tym Duchu Świętym a o Bogu chyba najmniej. Dlaczego?

Dlaczego klękamy przed obrazami i figurami. Do nich wznosimy oczy i nie tylko. Czy zawsze mamy na myśli głębszą treść do jakiej mają nas doprowadzić. Czy nie jest to przypadkiem bałwochwalstwo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2527  
Nieprzeczytane 19-03-2013, 09:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał rslucja
No tak modlimy się do Boga ale chyba jednak nie wszyscy. W KK ciągle mówi się o Chrystusie, Jego Matce, różnych świętych w tym Duchu Świętym a o Bogu chyba najmniej. Dlaczego?

Dlaczego klękamy przed obrazami i figurami. Do nich wznosimy oczy i nie tylko. Czy zawsze mamy na myśli głębszą treść do jakiej mają nas doprowadzić. Czy nie jest to przypadkiem bałwochwalstwo?
Nie wiem dlaczego piszesz "MY" skoro nie wiesz, kto to był Chrystus, jego Matka i Trójca Święta to nie musisz być bałwochwalcą. Niech modlą się ci którzy wierzą lub ci którym się wydaje, że wierzą a ci co na wszelki wypadek się modlą to ich sprawa. Przed figurami się modlimy bo w ten sposób łatwiej sobie wyobrazić Boga niż modlić się do przestrzeni. Wyobraźnia ludzka jest nie tylko skierowana do Boga. Jest też skierowana jak ładnie będziemy wyglądać w nowym stroju, jaka będzie pogoda na kajmanach, jaki będzie nasz nowy samochód. Oczywiście jedni mają większą wyobraźnię inni mniejszą, to zależy od wielu czynników. Takiej wyobraźni nie będzie miał człowiek z buszu jak my mamy ale może on jest szczęśliwszy bo mniej skomplikowany.
To nic odkrywczego że kapłani mieli i mają władzę. Kapłani już od starożytności a nawet dużo wcześniej różni szamani mieli władzę nad tłuszczą. To była po prostu kasta polityczna. Teraz my sami wybieramy do takiej kasty polityków szamanów a potem na nich psioczymy. Religia nie poddała się przez tysiące lat aby pozbyć się nabytej władzy. Ale to świadczy tylko o jej sile i mądrości. Nikt jednak mądry tak teraz jak i w przeszłości nie modli się do szamanów, polityków czy księży tylko do Boga. Kapłani są tylko w świątyni służącymi do wykonywania obrządków i słuchania naszych brudów i imaginacji. Na upartego mogą być nawet niewierzący byle dobrze wykonywali swoją pracę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2528  
Nieprzeczytane 19-03-2013, 10:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Największym zagrożeniem dla Polski jest klerykalizm /Jerzy Giedroyć/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2529  
Nieprzeczytane 19-03-2013, 15:42
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

To smutne, że głupcy są tak pewni siebie,
a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości
/Bertrand Russell/
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.