menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 12:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Sądziłam, że pisząc posty na tym wątku, jesteś (podobnie jak ja) zainteresowany tematem ze względów ideologicznych, .... już nie napiszę , że jesteś tchórzliwy, ale myśleć będzie mi wolno.
Myśleć możesz o mnie co chcesz. Nie wiem ilu znałaś ludzi których pieściłaś słowami tchórz, ale ja nie lubię takich pieszczot, nawet od....ciekawie się nazwałaś .
Owszem temat oprócz rozrywki jest też dla mnie ideologiczny i dlatego z niecierpliwością będę go obserwował.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 12:52
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

W lwiej części zgadzam się z Wankabor'ką. Wątków rozrywkowych jest na forum wiele i w nich jest miejsce na rozrywkę/zabawę. Hobby nie musi być prześmiewcze. Przyjemność ma sprawiać... a z tym wiadomo jak jest - jeden woli pomarańcze inny... cytryny.
Śmiejemy się często z tego czego nie rozumiemy, co dla nas jest obce. Reakcja zastępcza. Łatwiej się pośmiać niż próbować zrozumieć. Z własnego doświadczenia to znam.

Przepraszam, nie piszę na razie... temat mnie pociąga, to prawda... ale rzeczywitość skrzeczy. Jak przestanie się drzeć i dokuczać, wrócę do teorii, od której masoni się odżegnują. Templariusze. Dla Hirama też znajdę miejsce.

Gdy Jan Paweł II mówił: "wolność, równość, braterstwo", a mówił tak wiele razy, rozlegały się entuzjastyczne brawa...
Gdy powie to mason - część z nas zastanawia się, co kryje się za tym hasłem i jaką też tajemnicę/spisek/zbrodnię mason w mroku loży wysiaduje...

Kiedyś, w tym wątku, napisałam - być prawdziwym masonem to żyć w taki sposób, żeby świat stawał się, dzięki twórczej pracy mózgów i rąk, coraz lepszy i piękniejszy.
Czy ktoś mnie przekona, że jest inaczej??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 13:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Wątków rozrywkowych jest na forum wiele i w nich jest miejsce na rozrywkę/zabawę. Hobby nie musi być prześmiewcze. Przyjemność ma sprawiać...
Cały mój pobyt na tym forum traktuje rozrywkowo, bo jak już na początku zauważyłem poważnie i uczciwie nie da się tu rozmawiać, bo ....zresztą nieważne. Ważne natomiast że w tym wątku na pewno nie byłem prześmiewcą.
Ad bo ...bo jak mało wiedziałem i chciałem wiedzieć więcej, to zostałem wyśmiany przez prześmiewców lub zmieszany z błotem. No.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 14:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Kiedyś, w tym wątku, napisałam - być prawdziwym masonem to żyć w taki sposób, żeby świat stawał się, dzięki twórczej pracy mózgów i rąk, coraz lepszy i piękniejszy.
Czy ktoś mnie przekona, że jest inaczej??

Ostatku, obawiam sie, ze ten "ktos" bedzie mial powazne problemy z przekonaniem nie tylko Ciebie ale rowniez mnie!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 16-02-2011, 23:29
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Prouszi Państwa, ależ spoko, szanujemy poglądy innych i ścieramy się wyłącznie wtedy, kiedy trzeba. A poglądy można mieć własne, nawet uważam, że należy. Każdy przyzwoity wykładowca wie, że co 15 minut widownię należy odśmiać, co zresztą czynię.
W sumie wydaje mi się, że organizacja Łobuz Dei może mieć trochę racji. Bo przecież finis konkordat łobuz, jak mawiał niezapomniany Fryderyk Jarossy...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 19-01-2013, 17:41
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pojawił sie wpis obraźliwy do masonerii, podnoszę więc wątek i proszę o ponowne przeczytanie jednego z postów, wiem, że przeczytanie wszystkich jest poza możliwością obrażającego. najważniejsze, że wie lepiej .

http://www.klub.senior.pl/showpost.p...postcoun t=62
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 19-01-2013, 18:21
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Bez odpowiedzi. Awariuję. Klawiatura w rozsypce. Telefon padł. Złamałam ukochane szydełko. Idę płakać. W kąt. Albo Krajskiego-masonożercę poczytam. I tak nie może być już gorzej. Do tematu czystych rąk pod białymi rękawiczkami – wrócę.
PZDR
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 19-01-2013, 19:30
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Trafiłam tu przypadkiem, ale będę zaglądać częściej.
Masoni... wiem o nich niewiele, ale to co wiem- budzi mój szacunek.
Natomiast Dzieł Boże, to jakaś masakra....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 02-03-2013, 18:24
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Kilka dni temu wpadła mi w ręce książka o sektach i grupach religijnych, której szukałam od dawna. Przysięgłabym, że miałam takową, w której masoneria jest zaliczona do sekt. I nie pomyliłam się.
Rzuciłam się jak hiena... na czytanie. Już na skrzydełku informacja ciekawa, mówiąca o tym, iż książka została napisana na zlecenie Konferencji Biskupów Ameryki Łacińskiej - CELAM. Zgadzam się, że choć opracowanie dostosowane jest do potrzeb Kościołów lokalnych, zawiera myśli, pouczenia i ostrzeżenia dot. całego Kościoła powszechnego. Smaczku dodaje zgoda (na druk, a więc i treści) Kurii Diecezjalnej Warszawsko-Praskiej nr 341/K/93.

Pierwsze zaskoczenie. Sekta. Autorzy poszukują źródeł w rabinistycznym judaizmie. Już wtedy termin używany był w znaczeniu in malam partem (w znaczeniu: 'złym', ale jakby przez łacinę złagodzonym); określano nim ruchy i odłamy przeciwne i sprzeczne z tradycją. W NT 'sekta' pojawia się w dwóch znaczeniach: w Dziejach Apostolskich określa różne grupy (podobnie jak u J. Flawiusza); u św. Pawła natomiast hairesis jest przeciwieństwem ecclesia ('zwołanie', religijne zgromadzenie ludu, kościół). Chciał nie chciał, muszę wrócić do herezji... pierwotne znaczenie słowa oznaczało 'wybór', 'skłonność', 'zamiar'. Dopiero później nabrało pejoratywnego znaczenia.

Druga ciekawostka: eklezjologia II Soboru Watykańskiego. Kościoły i wspólnoty chrześcijańskie nie pozostające w łączności z Kościołem rzymskokatolickim nie mogą być nazywane sektami. Hm... jednak nie wszystkie. Babtyści, Adwentyści Dnia Siódmego, Zieloświątkowcy, Mormoni, Świadkowie Jehowy - zajmują w książce pod hasłem: "Sekty" sporo miejsca.

Żeby nie przeciągać niepotrzebnie i nie narażać się na 'subtelne' uwago-oceny w innych wątkach...
Masoneria zaliczona jest do ruchów pseudoduchowych i występuje obok spirytyzmu, teozofii i Bractw Różanego Krzyża (w ostatnim przypadku używam liczby mnogiej, aczkolwiek w książce obydwa ruchy są doskonale z sobą wymieszane, dając w efekcie 'pasztet' trudny do strawienia).

Nigdy nie uważałam filozofii masońskiej za prostą i łatwą. Na zasadzie analogii myślę, że bycie dobrym masonem jest wysiłkiem niemałym. I kiedy czytam, że sekciarze, więc także masoni, mają skłonność do upraszczania, że nie są w stanie zrozumieć złożoności tajemnicy wiary, świata i samego człowieka... że usiłują rozwiązać prostymi sposobami, to co proste nie jest... coś się we mnie buntuje. Masoneria nie jest ruchem jednorodnym, a masoni nie wyszli spod sztancy. Są różni, podobnie jak pozostałe grupy i stowarzyszenia. Wierzący w Boga i ateiści. Pracowici i leniwi. Dobrzy i źli. Mądrzy i niemądrzy... Jak każde uogólnienie, tak i to - 'zły, bo mason' - nie spełnia zadania.

Boimy się nieznanego. Tajemnica, jaką otaczają się masoni, zmusza podejrzliwych do snucia rozmaitych teorii. A przecież nie każdy ma ochotę i potrzebę obnoszenia się z własnym wnętrzem i podtykania prywatnej duszy wszystkim chcącym patrzeć i nie... Może nie wpadajmy w przesadę i nie żądajmy pełnej transparentności od masonów, różokrzyżowców czy im podobnych... jak nie żądamy tego od wyznawców innych religii czy idei.
Zadziwiające jest, iż pomimo ścisłej tajemnicy, tak wiele jest opracowań różnej maści i wszyscy wszystko wiedzą. Hm... wiedza czy atawistyczna potrzeba posiadania kozła ofiarnego?

Ciągu dalszego nie obiecuję. Może będzie, może nie... Pozdrowienia zostawiam dla tych, którzy tutaj zajrzą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 28-06-2013, 13:21
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 413
Domyślnie Co ,,TO" ma być?!

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=600PyKHZsCs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 28-06-2013, 15:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ten film od kilku dni pokazywany jest we wszystkich mediach. Podobno jest to starodawny ludowy zwyczaj na Kaszubach. Czy mi się podoba? Nie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 28-06-2013, 16:07
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 413
Domyślnie Mówisz ,że zwyczaj ludowy....

Cytat:
Napisał wankabor
Ten film od kilku dni pokazywany jest we wszystkich mediach. Podobno jest to starodawny ludowy zwyczaj na Kaszubach. Czy mi się podoba? Nie
ciekawe,ciekawe..... M.skromnym zdaniem nie ma taki pokaz nic wspólnego z wiarą ,a wręcz przeciwnie ...no ,ale ...
Pozdrawiam...Dzięki za informację w sprawie ....

Znalazłam :
Rowiński: "Tańczące feretrony" i festiwal prostactwa
Dodane przez: Redakcja Fronda.pl | 26.06.2013, 17:22 | komentarzy: 16 | odsłon: 4376

Tagi feretrony wejherowo barbarzyństwo prostactwo obyczaj tradycja polactwo



Chyba trzeba przypomnieć całej tej szalenie postępowej i rechoczącej gawiedzi, że szowinizm kulturowy jest na Zachodzie dawno "passe" i w bardzo złym guście.
Jakże gust wszystkich mistrzów elegancji został dziś podrażniony przez "tańczące feretrony". Do granic niemożliwości. Ale dzięki temu podrażnieniu każdy z tych samozwańczych elegantów poczuł się lepszy i mógł podleczyć swoje kompleksy.

Ostatnio edytowane przez Siri : 28-06-2013 o 16:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 20:22
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany proszę o pomoc

Od długiego czasu zastanawiam się co wspólnego mają 'tańczące feretrony' z masonerią. Nie znajduję odpowiedzi. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Może autorka wpisu? Nie chcę myśleć, iż wątek stał się 'śmieciowy' i że pisze się tutaj o wszystkim, co nie pasuje w innych tematach. Chyba jest w KSC jakiś wątek stricte katolicki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 07-06-2015, 20:43
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Odświeżam wątek, gdyż zauważyłam, że przeciętny obywatel masonerię postrzega jako zjawisko negatywne... Nie rozumiem dlaczego...?
Mam nadzieję, że dyskusja rozwinie się w prawidłowym kierunku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.