menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-04-2018, 22:36
Mariannaewa Mariannaewa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 13
Domyślnie Piramida żywieniowa dla seniora 2018


Na początku roku Instytut Żywności i Żywienia opublikował na swoich stronach nową, poprawioną Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w wieku starszym. Patrz tutaj: http://magiazdrowia.com.pl/piramida-...-dla-seniorow/. Piramida żywienia dla seniorów to jest taki zestaw zaleceń dla seniorów, dzięki którym można zachować zdrowie, witalność i tężyznę fizyczną, a co najważniejsze opóźnić procesy starzenia.
Dlatego przedstawiam piramidę żywieniową właśnie tutaj . Warto zwrócić uwagę na fakt, że podstawa piramidy, jej największa część to aktywność fizyczna. Więc do boju seniorzy, na place zabaw, parki i kluby fitness !
Na drugim miejscu znajdują się warzywa i owoce oraz (widać z boku) woda. Woda jest bardzo ważna dla organizmu, a starsze osoby mają kłopot pamiętaniem o piciu wody. Dlatego warto mieć to na uwadze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-04-2018, 00:29
maj-o maj-o jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: krakow
Posty: 38
Domyślnie

Ależ to mądre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 21:35
Mariannaewa Mariannaewa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał maj-o
Ależ to mądre.
Bardzo dziękuję .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-05-2018, 23:50
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Tak, warto być aktywnym w każdym wieku A co do diety..za mojej młodości wszystko było bardziej naturalne, bez plastikowych opakowań, tylu konserwantów itp. Warzywa z rynku albo własnego ogródka. I do dziś w miarę możliwości staram się je właśnie kupować na pobliskim targowisku , a ogrodek też mam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-05-2018, 23:50
Mariannaewa Mariannaewa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Strzycka
Tak, warto być aktywnym w każdym wieku A co do diety..za mojej młodości wszystko było bardziej naturalne, bez plastikowych opakowań, tylu konserwantów itp. Warzywa z rynku albo własnego ogródka. I do dziś w miarę możliwości staram się je właśnie kupować na pobliskim targowisku , a ogrodek też mam
I bardzo słusznie . Jestem za. Ale czasy się trochę zmieniły i warto zwracać uwagę na trochę inne rzeczy i nowinki naukowe .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-07-2018, 23:46
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Co dokładnie masz na myśli? Z nowinek naukowych a w sumie tego co dzięki nim jest dostępne na sklepowych półkach podoba mi się że np. osoby uczulona na laktozę lub gluten mają większy wybór. Ja nie mam tego problemu, ale wiem ludzie którzy cierpią na nietolerancję też chcą smacznie zjeść a nie zawsze mają czas np. samodzielnie piec chleb z mąki innej niż pszenna itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-07-2018, 09:34
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Dziękuje za dobry artykuł. Wydaje mi sie,ze w pewnym wieku powinniśmy w duzej mierze zrezygnować z mięsa i jeść je maksymalnie 2-3 razy w tygodniu. Resztę diety uzupelniać warzywami i owocami. Które są o wiele mniej kaloryczne.

Polecam również poczytać sobie o superfoods, które mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Są to
czosonek
natka pietruszki
acerola
nasiona chia
Ewentualnie moringa: https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/s...eifera-mielona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-08-2018, 22:55
muuu muuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Zakliczyn
Posty: 1
Domyślnie aktywnosc

aktywność to też podstawa
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
To może być piramida finansowa! - ostrzega UOKiK - komentarze norika Ogólny 3 27-08-2019 23:30
Nowy Rok 2018 - komentarze 178.212.31.xxx Ogólny 0 23-01-2018 17:22
Festiwal Kolorów rusza w maju 2018! pani-kolorowa Zaproszenia 0 11-01-2018 16:02
Piramida codziennych przyjemności Polaków - komentarze Zdzisia Ogólny 11 22-05-2010 11:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.