menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-11-2008, 17:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Pozytywne myślenie przedłuża życie - komentarze


Komentarz do artykułu: Pozytywne myślenie przedłuża życie
--------------------
Nie wiem jak się ma pozytywne myślenie do długości naszego życia, ale z pewnością pozytywne myślenie czyni nasze życie łatwiejszym i sympatyczniejszym. Osobiście wolę szklankę w połowie napelnioną od szklanki w połowie opróżnionej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-11-2008, 17:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Post

No oczywiście-warto wiedziec, ze pozytuwne myślenie wyzwala w organizmie hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie a więc pozytywne myślenie zmienia chemizm w organizmie bezpośrednio wpływając na zdrowie jakość a i długosc myslę życia a także wystepowanie choroby bądz nie, na jej leczenie też.Niektóre z nas to doskonale czują i wiedza z własnego samopoczucia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 19:59
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Każdy czyn ludzki zaczyna sie w mysli, JAKA MYŚL- TAKI CZYN. mysl jest potęgą, ktora tworzy i burzy. mysl przepojona złością i nienawiścią jest siłą niszczącą,Akumulacja zlych mysli dziala dastrukcyjnie, niszcząco, jest żródłem konfliktow, zaburzeń psychicznych,różnorakich chorób, MYŚL musi być pozytywna, jasna, czysta, wtedy jest ładunkiem nagromadzenia w nas dodatniej energii, ktora ma własności uzdrawiające uspokajające i wzmacniające,,MYSLI MAŁE, W SWOJEJ TRESCI, DESTRUKCYJNE, BAKCYLE MYSLI ZŁYCH, winny być eliminowane z naszego umysłu,Napewno nie jest to sprawą łatwą, ale przy pomocy odpowiedniej lektury, muzyki, przebywania z odpowiednimi, optymistycznie nastawionych do świata ludzi, można się tego nauczyć, a wtedy świat pokaże swoje piękne strony i będziemy zdrowsi,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 20:10
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Pozytywne myślenie, to też styl życia. Myślę sobie, że łatwiej się znosi niedoskonałości życia czy choroby. Człowiek jest pogodny, ale i wrażliwy. Uśmiech i poczucie humoru też jest w tym przypadku bardzo ważny.
Ale to trzeba do tego dojść samemu i to czasem po traumatycznych przeżyciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 20:36
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Myśl dobra, prawidłowa, adekwatna do istoty rzeczy nie jest sprawą łatwą, Toteż trzeba nad nią pracować czuwając nieustannie, podpierając się odpowiednią wypracowaną metodą. Na mnie idealnie działa odpowiednia lektura i ulubiona muzyka, a także wspomnienia z wycieczek w postaci zdjęć i kaset, Lawendo, bez przeżyć często wlaśnie tych traumatycznych, nie mielibysmy pesymistycznych myśli, które nalezy zwalczyć, Więc wszystko ma swoje miejsce w tym życiu,Ale mam wrazenie, że Ty umiesz byc optymistką, taką Ciebie w realu odebrałam, i to jest najważniejsze, jesteś super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 20:45
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

JAKEMPO

Dziękuję Ci bardzo, ale ja jestem właśnie taka na codzień i taką mnie też odbierają inni, którzy mnie znają, dlatego mogę znosić przeciwności losu, bo mimo ze mam, to jednak nie mam wpływu na to co się wokół mnie dzieje. Jedyne wyjście to myśleć pozytywnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 21:47
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Jeśli pozytywne myślenie przedłuża życie, to ja będę żył sobie chyba z tysiąc lat
Przynajmniej będę świadkiem, jak znikną z map świata nasi wrogowie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-11-2008, 22:02
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Lawendo, mamy wpływ na nasze życie ot chociazby pzrez to, że myślimy pozytywnie, a pzrez to mamy wpływ na to jacy ludzie nas otaczają i jak dobrze pomyślisz , to o tym wiesz...
Jacku masz jak w banku ze pzredłuża...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 00:33
JuMa's Avatar
JuMa JuMa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 52
Post

oczywiscie!
nie wiem czy przedluzaja zycie
napewno jest to zycie przyjemniejsze, jasne, i weselsze ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 19:08
Mirka45 Mirka45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 4
Post

Myślę, że pozytywne myślenie sprawia, że nie martwimy się tak bardzo. I jeszcze myślę, że jeśli tak, jak ja, jesteście już seniorami, to zajrzyjcie do sklepu https://pomocedlaseniora.pl/ gdzie mają wszystko, czego seniorom potrzeba. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.