menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 06:36
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

..taka to jest starość.....ale pamiętajmy,że i ludzie młodzi też się kiedyś zestarzeją i mogą być jeszcze gorsi...czego nikomu nie życzę......pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 16-03-2011, 20:53
amata0 amata0 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 3
Domyślnie

Przeczytałam z ciekawością wpisy na forum. Temat starości jest mi doskonale znany. Obecnie mój mąż mieszka z 90 letnim ojcem a ja z 99 letnią babcią. Jak z prostych rachunków wynika jestesmy ludźmi koło 50-tki. I od dawna uważam, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma takie problemy i takie dylematy. Pokolenie w dół uzna w odniesieniu do własnych rodziców, że do tego powołane sa instytucje. I moim zdaniem, będą mieli rację . Opieka nad starym człowiekiem, to więzienie, katorżnicza praca, ktora odbiera całą radośc życia. Moja babcia ma jak napisałam 99 lat. I kiedyś poryczałam się, czytając w gazecie o jubileuszu 107 urodzin jakiejś Pani. Bo i tak być może.
I w każdej rodzinie tak to jest, że znajdzie się jakiś jeden frajer, który nie ma sumienia, albo siły przebicia żeby się z takiej opieki wykręcić. Nie znam rodziny, w której zgodnie i rotacyjnie i sprawiedliwie były dzielone takie obowiązki.
Dobrze, że w przyszłości taki problem, bo to jest poblem, bedzie dotyczył marginesu społeczeństwa. Sama nie mam dzieci i jestem w o tyle lepszej sytuacji, że nie oczekuję, że mnie ktoś z rodziny bedzie obiegał na starość. Godzę się z tym, że zajmie się tym instytucja. Moim wzorem jest moja 84 letnia samotna i SAMODZIELNA ciocia. Znam specyfikę działania i funkcjonowania DPS-ów, bo mam z tym kontakt zawodowy. I już teraz myślę jak zabezpieczyć własny interes, gdy nie będę w stanie funcjonować samodzielnie. Od strony finansowej i prawnej. Mam nadzieję, że tego nie dożyję, ale jakby babcine geny wzięły górę, to obecnie, jako osoba w pełni sił fizycznych i umysłowych redaguję w sobie scenariusz na przyszłość, żeby uniknąć poniewierania mną w jakiejś placówce. Wiem, to będzie kosztowne, ale brak dzieci, to również odwrócona hipoteka i dodatkowe środki na pełnomocnika, który dożywotnio i skutecznie będzie reprezentował moje interesy. Za pieniądze, a to zdrowszy układ niż za iluzoryczną wdzięczność za mniej lub bardziej szczęśliwe dzieciństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 17-03-2011, 07:58
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie Amato

w twoich słowach jest tyle rozżalenia i bólu ,tak masz rację że opieka nad starszym człowiekiem może być baardzo trudna,ale przecież po coś na tym świecie żyjemy !!!! żyjemy dla innych bynajmniej powinnyśmy ale to jest moja opinia ...nikt za żadne pieniądze nie zastąpi rodziny,wiem że różnie to w rodzinach bywa ,ale osoba która akurat potrzebuje takiej pomocy ...też czuje ,myśli i nie bardzo może sobie pomóc ...jest skazana jak nie na bliskich to na instytucje ...niestety ...my kiedyś też będziemy starzy......Pozdrawiam cię serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 25-03-2011, 15:59
ania954 ania954 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Klebark Wielki
Posty: 1
Domyślnie

Witam,ja bym proponowała wynając opiekunkę która dałaby sobie rade.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 25-03-2011, 16:43
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Wynająć opiekunkę to najlepsze wyjście .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:35
Fotona1's Avatar
Fotona1 Fotona1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 142
Domyślnie

Witam serdecznie
Przez długi czas odsuwałem od siebie myśl o sytuacji która mnie niejako zaskoczyła. Moja mama (82 lata) będąca po udarze, dawała sobie radę aż do dnia, gdy przewróciła się kilka dni temu i wylądowała w szpitalu, wiem że po wyjściu ze szpitala nie będę już mógł pozostawić jej na moment bez opieki.
Gdy problem dotarł do mojej świadomości, stwierdziłem że jak małe dziecko jestem bezradny. Pracuję w tzw. delegacjach, czyli wyjeżdżam na 3 do 5 dni, wracam do domu na dzień lub dwa, itd.. Nie mam innej rodziny.
Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby umieszczenie mamy w domu opieki, ale z tego co słyszę, terminy przyjęć są tak odlegle. Na to aby umiescić mamę w prywatnym domu opieki nie stać mnie, prywatna opiekunka ten sam problem. Jeżeli zrezygnuję z pracy nie będe miał środków do życia, na pracę w mojej miejscowości nie moge liczyć.

Może ktoś ma pomysł, gdzie jak szukać pomocy. Będę wdzięczny za każda pomocną dłoń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:43
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie

Możesz się zgłosić do MOPS-u w swoim mieście i poprosić o pielęgniarkę lub inną pomoc dochodzącą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 22:30
Fotona1's Avatar
Fotona1 Fotona1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 142
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Możesz się zgłosić do MOPS-u w swoim mieście i poprosić o pielęgniarkę lub inną pomoc dochodzącą.

Ta forma pomocy nie wystarczy, mama jest juz osoba nie samodzielną i nie mozna jej zostawić na kilka dni samej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 09:18
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fotona1
Witam serdecznie
Przez długi czas odsuwałem od siebie myśl o sytuacji która mnie niejako zaskoczyła. Moja mama (82 lata) będąca po udarze, dawała sobie radę aż do dnia, gdy przewróciła się kilka dni temu i wylądowała w szpitalu, wiem że po wyjściu ze szpitala nie będę już mógł pozostawić jej na moment bez opieki.
Gdy problem dotarł do mojej świadomości, stwierdziłem że jak małe dziecko jestem bezradny. Pracuję w tzw. delegacjach, czyli wyjeżdżam na 3 do 5 dni, wracam do domu na dzień lub dwa, itd.. Nie mam innej rodziny.
Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby umieszczenie mamy w domu opieki, ale z tego co słyszę, terminy przyjęć są tak odlegle. Na to aby umiescić mamę w prywatnym domu opieki nie stać mnie, prywatna opiekunka ten sam problem. Jeżeli zrezygnuję z pracy nie będe miał środków do życia, na pracę w mojej miejscowości nie moge liczyć.

Może ktoś ma pomysł, gdzie jak szukać pomocy. Będę wdzięczny za każda pomocną dłoń.

Idealnym rozwiązaniem byłaby sąsiadka ,która jest niepracująca za niewielką kwotę pomogłaby i miałbyś pewność ,że w razie problemów zawsze będzie ktoś kto wezwie pomoc.druga alternatywa to zgłosić do Opieki społecznej i przydzielą opiekunkę za tą opiekę się płaci,w najgorszym przypadku hospicjum tam już przyjmują osoby po udarach,które nie są samodzielne.popytaj to tu to tam a znajdziesz rozwiązanie.życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 10:50
Zytka 58's Avatar
Zytka 58 Zytka 58 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: małopolska/Krakow
Posty: 852
Domyślnie

Cytat:
Napisał okruszek999
Idealnym rozwiązaniem byłaby sąsiadka ,która jest niepracująca za niewielką kwotę pomogłaby i miałbyś pewność ,że w razie problemów zawsze będzie ktoś kto wezwie pomoc.druga alternatywa to zgłosić do Opieki społecznej i przydzielą opiekunkę za tą opiekę się płaci,w najgorszym przypadku hospicjum tam już przyjmują osoby po udarach,które nie są samodzielne.popytaj to tu to tam a znajdziesz rozwiązanie.życzę powodzenia.

Dodam,że hospicja prowadza rowniez opiekę domową-popytaj pracują tam ludzie z dużym doświadczeniem i na pewno uzyskasz pomoc czy radę jak zorganizować sobie teraz życie.Moi znajomi korzystali z takiej pomocy-kazdy przypadek jest załatwiany indywidualnie, wiec nie ma jakiś określonych ściśle zasad. Zycze powodzenia i wytrwałości!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 11:28
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał amata0
Przeczytałam z ciekawością wpisy na forum. Temat starości jest mi doskonale znany. Obecnie mój mąż mieszka z 90 letnim ojcem a ja z 99 letnią babcią. Jak z prostych rachunków wynika jestesmy ludźmi koło 50-tki. I od dawna uważam, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma takie problemy i takie dylematy. Pokolenie w dół uzna w odniesieniu do własnych rodziców, że do tego powołane sa instytucje. I moim zdaniem, będą mieli rację . Opieka nad starym człowiekiem, to więzienie, katorżnicza praca, ktora odbiera całą radośc życia. Moja babcia ma jak napisałam 99 lat. I kiedyś poryczałam się, czytając w gazecie o jubileuszu 107 urodzin jakiejś Pani. Bo i tak być może.
I w każdej rodzinie tak to jest, że znajdzie się jakiś jeden frajer, który nie ma sumienia, albo siły przebicia żeby się z takiej opieki wykręcić. Nie znam rodziny, w której zgodnie i rotacyjnie i sprawiedliwie były dzielone takie obowiązki.
Dobrze, że w przyszłości taki problem, bo to jest poblem, bedzie dotyczył marginesu społeczeństwa. Sama nie mam dzieci i jestem w o tyle lepszej sytuacji, że nie oczekuję, że mnie ktoś z rodziny bedzie obiegał na starość. Godzę się z tym, że zajmie się tym instytucja. Moim wzorem jest moja 84 letnia samotna i SAMODZIELNA ciocia. Znam specyfikę działania i funkcjonowania DPS-ów, bo mam z tym kontakt zawodowy. I już teraz myślę jak zabezpieczyć własny interes, gdy nie będę w stanie funcjonować samodzielnie. Od strony finansowej i prawnej. Mam nadzieję, że tego nie dożyję, ale jakby babcine geny wzięły górę, to obecnie, jako osoba w pełni sił fizycznych i umysłowych redaguję w sobie scenariusz na przyszłość, żeby uniknąć poniewierania mną w jakiejś placówce. Wiem, to będzie kosztowne, ale brak dzieci, to również odwrócona hipoteka i dodatkowe środki na pełnomocnika, który dożywotnio i skutecznie będzie reprezentował moje interesy. Za pieniądze, a to zdrowszy układ niż za iluzoryczną wdzięczność za mniej lub bardziej szczęśliwe dzieciństwo.
Jak tylko sięgnę pamięcią, opiekowałam się osobami, które tego potrzebowały. Najpierw babcią, która żyła 96 lat, potem ciocią 94 lata, potem siostrą chorą na nowotwór złośliwy, następnie mężem, chorym na alzheimera, który zmarł dwa lata temu. Często myślałam, że nie podołam nawet jednego dnia dłużej, popadałam w skrajną rozpacz. Właśnie w takich momentach, pojawiały się osoby z pomocną dłonią. Były dla mnie wsparciem i pociechą. Rzeczywistość przestawała być straszna. Trzeba wierzyć w ludzi.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 29-10-2011, 20:23
katarzynah123 katarzynah123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Polska
Posty: 21
Domyślnie

Skoro babcia tak bardzo źle się u was czuje to niech idzie do domu starców a jeśli siostrze twojego ojca coś nie pasuje to spakujcie rzeczy babci i zawieźcie ją do córki. To rozwiązanie ucieszy was i babcię a że córka nie będzie zadowolona to co z tego. Rozumie że trzeba opiekować się swoimi rodzicami ale nie wbrew ich woli. Babcia albo dostosuje się do waszego życia albo niech idzie gdzie chce.
__________________
tester
e-ogrodnik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 29-10-2011, 23:35
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Cytat:
Napisał katarzynah123
Skoro babcia tak bardzo źle się u was czuje to niech idzie do domu starców a jeśli siostrze twojego ojca coś nie pasuje to spakujcie rzeczy babci i zawieźcie ją do córki. To rozwiązanie ucieszy was i babcię a że córka nie będzie zadowolona to co z tego. Rozumie że trzeba opiekować się swoimi rodzicami ale nie wbrew ich woli. Babcia albo dostosuje się do waszego życia albo niech idzie gdzie chce.
Dokładnie postąpiłabym podobnie.
__________________
Odzież 4 care dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 20-06-2012, 23:07
LesnaChata_pl LesnaChata_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 40
Domyślnie

Myślę ,że dobrym rozwiązaniem było by podawanie babci leków uspokajających (dobrze poradzić się lekarza rodzinnego).Z ogólnie dostępnych środków uspokajających polecam melisę- 3 razy dziennie. Serdecznie współczuję i życzę cierpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 20-12-2012, 23:28
saltandpepper saltandpepper jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 11
Domyślnie

zatrudnienie prywatnej opiekunki powinno rozwiązać problem. Takie osoby wiedzą,jak zająć się schorowanymi osobami...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 11:12
palinka palinka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 5
Domyślnie

A może warto pomyśleć o prywatnym domu opieki? Na pewno komfortowe warunki i towarzystwo osób w podobnym wieku byłoby pomocne: http://rezydencjagreenpark.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 11:43
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał palinka
A może warto pomyśleć o prywatnym domu opieki? Na pewno komfortowe warunki i towarzystwo osób w podobnym wieku byłoby pomocne: http://rezydencjagreenpark.pl

Dzień dobry! Mam pytanie : czy może jestes zorientowana, ile kosztuje pobyt w takim komfortowym domu opieki ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-02-2013, 14:11
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Dzień dobry! Mam pytanie : czy może jestes zorientowana, ile kosztuje pobyt w takim komfortowym domu opieki ?
madera,
podaję Ci link do cennika : za pobyt krótkoterminowy i długoterminowy ( nawet do roku)
po wejściu na stronę podanego linku - cenniki musisz zapisać na swoim komp. bo nie otwierają się na stronie;
cenniki podane są w pdf

link do cennika : http://rezydencjagreenpark.pl/art/52/cennik.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 23-02-2013, 18:31
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Ryszard2

Mam pytanie czy moze wiesz ile sie czeka w Łodzi na sanatorium z reumatologii na dzis mam numer 39557
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
opieka nad babcią olgamu Choroby, badania, terapie 3 08-06-2010 17:47
Mam duży problem aż się wystraszyłam.- szarotka eSenior 13 10-06-2009 18:32
Jestem babcią. Basia. Jestem babcią, jestem dziadkiem 503 22-05-2009 10:58
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 13:55
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 21:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.