menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 22:50
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie Profesor Bartoszewski- życie i twórczość.


Ostatnio profesor Bartoszewski udzielił wywiadu gazecie De Welt

Cholerna poprawność polityczna...nie wiem czy administrator tego forum wstydzi się tego wywiadu, czy "profesor"?

http://niezalezna.pl/6669-rewelacje-...ego-w-die-welt
http://www.welt.de/print/die_welt/ve...e-Gestalt.html

Kaczyńskiego, PiS tutaj można wyzywać, opluwać, szydzić...nie można cytować "profesora"?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:04
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

A przeżyłeś coś takiego jak Profesor? Jak przeżyłeś to możemy porozmawiać, jak nie to raczej ić stont.
Że zacytuję:
"Cholerna poprawność polityczna...nie wiem czy administrator tego forum wstydzi się tego wywiadu, czy "profesor""
Nie wiem jak inni, ale ja się nie wstydzę tego, co mówi Bartoszewski bo mówi mądrze i prawdziwie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:14
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Jasne, ma być jedyna prawda obowiązująca dla wszystkich.
Dużo ludzi nie przeżyło ale nie sądzę żeby chodziło im o to, abyś mógł pisać dyrdymały.
BTW - ile forum dziennie obskakujesz?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jasne, ma być jedyna prawda obowiązująca dla wszystkich.
Dużo ludzi nie przeżyło ale nie sądzę żeby chodziło im o to, abyś mógł pisać dyrdymały.
BTW - ile forum dziennie obskakujesz?

Dziwię Ci się.
Uważasz, że to co jest santo subito dla Ciebie,
musi być dla wszystkich?
Wrzuć na luz i daj ludziom pisać.

W końcu tutaj zostało przekroczone niejedno 'tabu'.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:22
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Jasne, ma być jedyna prawda obowiązująca dla wszystkich.
Dużo ludzi nie przeżyło ale nie sądzę żeby chodziło im o to, abyś mógł pisać dyrdymały.
BTW - ile forum dziennie obskakujesz?

A o co im chodziło?
Czyli uważasz, że prawdy są dwie? Dobre.
Takie lewicowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:24
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Przecież piszesz. Ewidentne dyrdymały. Staram się trzymać faktów. Tak mi przyszło do głowy, że Świadkowie Jehowy tez nawracają...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:29
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Przecież piszesz. Ewidentne dyrdymały. Staram się trzymać faktów. Tak mi przyszło do głowy, że Świadkowie Jehowy tez nawracają...

Piszesz Ty dyrdymały! A komuniści tak jak Ty też chcieli dobrze, bez kłótni, sporów, podziałów, wszyscy po równo i równi.

czyli;

Nie ty, bo ty, a nie właśnie, że ty...

Uważasz, że to jest dyskusja na poziomie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 23:37
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Sprowadziłeś dyskusję do swojego poziomu. Powodzenia w nawracaniu. Ja jestem już ukształtowany i wiem co robię, a języka strzępić więcej mi się nie chce.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 13:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Więc dlaczego "to mądre i prawdziwe" jest usuwane?




Nie wiem co profesor przeżył, wersje są różne.
Byli tacy co nie przeżyli...za moją także wolność, bym np na tym forum mógł pisać rzeczy prawdziwe.
Takim jest ten wywiad.
Jest wiele rzeczy nieprawdziwych na tym forum, które nie są usuwane.

Ba, wywiad.
Wywiad robił Gerhard Gnauck.
Jego brat Witold Gnauck jest dyrektorem polsko-niemieckiej komisji naukowej, w zarządzie są Bartoszewski i Borodziej.

A jak coś jest niejasne jeszcze, to zawsze trzeba poszukać pieniędzy.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,tit...osc_prasa.html

Bez komentarza.
Wystarczy tych pod artykułem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 14:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jednak "cos" w tym jest

http://marucha.wordpress.com/2007/11...i-nie-odpowie/


Jako byly wiezien-dziecko obozu koncentracyjnego KL Auschwitz mam troche kontaktow z obozowym swiatem, zarowno w Polsce jak i w Niemczech. Zdania i opinie sa rozne. Mysle, ze nalezy wysluchac tych "za" i tych "przeciw". Wszedzie bedzie "po trochu" prawdy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 14:40
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Ostatnio profesor Bartoszewski udzielił wywiadu gazecie De Welt

Cholerna poprawność polityczna...nie wiem czy administrator tego forum wstydzi się tego wywiadu, czy "profesor"?

http://niezalezna.pl/6669-rewelacje-...ego-w-die-welt
http://www.welt.de/print/die_welt/ve...e-Gestalt.html

Kaczyńskiego, PiS tutaj można wyzywać, opluwać, szydzić...nie można cytować "profesora"?
Co w tym wywiadzie jest złego? to, że prawdę powiedział? Albo nie rozumiemy, bo pies też nie kuma, albo cos nie do końca przemyślałeś, a zapomniałem, Ty na forum nie myślisz...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 20:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Co w tym wywiadzie jest złego? to, że prawdę powiedział? Albo nie rozumiemy, bo pies też nie kuma, albo cos nie do końca przemyślałeś, a zapomniałem, Ty na forum nie myślisz...

Nie chce zadnej polemiki bo mi naprawde nisko zwisa osoba "pana profesora". Malo interesujaca postac. Jedno moge powiedziec, ze osoba pokroju W.Bartoszewskiego nie powinna rzucac frazesow ogolnikowych! Napewno byly sporadyczne przypadki, typu jakie podaje Bartoszewski w wywiadzie do niemieckiego "Die Welt" ale to byly sporadyczne WYJATKI, ktore kazdy z nas potepia.

Wydaje mi sie, ze pan profesor ma krotka pamiec, powiedzmy bardzo krotka....zapomnial najwazniejszego, powiedziec szczerze z reka na sercu dzieki komu wyszedl na wolnosc z Auschwitz, kiedy inni jego rodacy byli wysylani masowo do komor gazowych.

No i jeszcze jedno, poprawcie mnie jezeli cos pokrecilam. Z tego co slyszalam w czasie wojny w Warszawie i innych miastach chleb byl na kartki....a dowolna jego ilosc mogli tylko kupowac kolaboranci.


I na koniec, nie lubie ludzi, ktorzy na sile wlaza wszedzie, manipuluja opinia publiczna i opowiadaja banialuki i pluja we wlasne gniazdo, jak to robi W.Bartoszewski.

Nie mam psa, dawniej mialam pare - ale nie potrzebuje psa aby zrozumiec i miec wlasne zdanie. Wiem rowniez, ze Polacy stanowia najwiekszy procent posrod Sprawiedliwych. Z tego powinnysmy byc dumni i NIKT NAM TEGO NIE ODBIERZE.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 21:15
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie

święta prawda,
zły to ptak co we własne gniazdo sra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 21:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Kaczyńskiego, PiS tutaj można wyzywać, opluwać, szydzić...nie można cytować "profesora"?

Jak juz przy profesorach się znalazłeś i nazwisku Kaczyńskich, to nieśmiało przypominam ci, że jeden Kaczyński był takim samym "profesorem" i cudzysłowiu wielbiciele nie wrzucali mu na profesurę.
A ponadto chciałbym ci uświadomic, że publikacje "profesora" Bartoszewskiego sa ciut bardziej znane i cenione niz "profesora" Kaczyńskiego.
Proponuję zapoznać sie z nimi przy pomocy własnych zmysłów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 21:30
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.Sz
święta prawda,
zły to ptak co we własne gniazdo sra

czy zły to ptak to własne gniazdo kala - czy ten co mówi o tym nie pozwala?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 21:41
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Ostatnio profesor Bartoszewski udzielił wywiadu gazecie De Welt

Cholerna poprawność polityczna...nie wiem czy administrator tego forum wstydzi się tego wywiadu, czy "profesor"?

http://niezalezna.pl/6669-rewelacje-...ego-w-die-welt
http://www.welt.de/print/die_welt/ve...e-Gestalt.html

Kaczyńskiego, PiS tutaj można wyzywać, opluwać, szydzić...nie można cytować "profesora"?

Użytkownik kosiarz jest proszony o stosowanie się do zapisów regulaminu w kwestii pytania o usunięte posty. Przypominam, że regulamin nie przewiduje publicznej dyskusji na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 21:53
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

O, administracja działa...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 21:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

[quote=pluto37]


Cytat:
marbello! dobrze, że piszesz "wydaje mi sie". I poprzestańmy na tym.
A przecież przy odrobinie dobrej woli mogłabyś sprawdzić.
To nie jest tajemnica. Jego rodaków nie wysyłano masowo do komór.
Rodacy W Bartoszewskiego trafiali tam z innych "paragrafów" i czasami udawało sie ich wykupić, albo termin skazania na kacet upływał.

Podaj fakty, sypnij nazwiskami Zydow, ktorzy wyszli z Auschwitz bo "termin skazania uplynal". "Paragraf" dla kazdego Zyda z Polski, Francji, Wegier, Wloch.... byl ten sam! Byl Zydem, wrogiem narodu niemieckiego i wyrok brzmial: komora gazowa.


Cytat:
... w tym poście zarzuciłas facetowi co w czasie wojny był czynnym żołnierzem,więźniem kacetu, powstańcem warszawskim, a potem więźniem stalinowskich więzień wszelkie możliwe bezeceństwa. Na twoim miejscu dobrze spojrzałbym w lustro i sprawdził czy starczy ci ręcznika, żeby śline obetrzeć z tego co ci się wydaje.

Nic mu nie zarzucilam niezgodnego z faktami. Zaproponowalam aby szczerze odpowiedzial, kto stal za jego "zwolnieniem" z Auschwitz i w jakim celu?


Cytat:
No to możesz mi wytłumaczyć z czego i z kogo chcesz być dumna po tym co napisałaś.

Prawda w oczy kole - powiedzenie znane jak ten stary swiat.


Cytat:
Nie pisz NAM. Niezbyt eleganckim jest podpinać się pod CUDZE zasługi. Inaczej będzisz musiała brać na twój "sprawiedliwy" grzbiet czyny niecne, wredne i każde zbrodnie jakie NIESPRAWIEDLIWI popełnili.
A to spory bagaż.

Zdecydowanie NAM, bo gdyby nie MY, to znaczy moi rodacy, ktorzy z narazeniem zycia chronili Zydow w czasie II WS...moze i dzielny wojak Szwejk nie mialby okazji udzielac tak haniebnych i upokazajacych nas Polakow wywiadow.


Cytat:
Do tej pory czytałem twoje posty z zainteresowaniem, ale po tym straciłas czytelnika.

Strata zadna. Baba z wozu - koniom lzej.


Szczerze Ci powiem, ze sie kochasiu zagalopowales i zblazniles! Piszesz o sprawach, ktore znasz z gazetowych zrodel, propagandy pewnej grupy ludzi nieprzyjaznym Polsce i plujacym we wlasne gniazdo. Aby sie wypowiedziec na ten temat nalezalo zyc w tych ciezkich czasach a nie jak papuga powtrzac: jedna pani, drugiej pani.

Tak sie sklada, ze razem z moja najblizsza rodzina bylismy wiezniami KL Auschwitz. To co wiem o "panie profesorze" od ludzi, ktorzy z nim spali przez 5 miesiecy na tej samej koji - zupelnie mi wystarczy i spokojnie moge patrzec w lustro bez wylewania nocnika na twarz. Spac tez bede spokojnie.... pod warunkiem, ze nie bede czytala Twoich pieprzolek.

Nie sil sie na dalsza dyskusje, ze mna - z gory masz przegrane bowiem nie dam sie wciagnac w Twoje niecne antypolskie gierki.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-02-2011, 22:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

[quote=marbella][quote=pluto37]
Cytat:

Podaj fakty, sypnij nazwiskami Zydow, ktorzy wyszli z Auschwitz bo "termin skazania uplynal". "Paragraf" dla kazdego Zyda z Polski, Francji, Wegier, Wloch.... byl ten sam! Byl Zydem, wrogiem narodu niemieckiego i wyrok brzmial: komora gazowa.

i jak sie to ma do w/w?

Cytat:
Nic mu nie zarzucilam niezgodnego z faktami. Zaproponowalam aby szczerze odpowiedzial, kto stal za jego "zwolnieniem" z Auschwitz i w jakim celu?

I miał to zrobic na tym forum? nie mogłas zapytać listownie, albo przeczytac memuary?

Cytat:
Prawda w oczy kole - powiedzenie znane jak ten stary swiat.

Najbardziej cudze..
Cytat:

Zdecydowanie NAM, bo gdyby nie MY, to znaczy moi rodacy, ktorzy z narazeniem zycia chronili Zydow w czasie II WS...moze i dzielny wojak Szwejk nie mialby okazji udzielac tak haniebnych i upokazajacych nas Polakow wywiadow.

Gdybyś wśród tych rodaków była sama, to miałabyś tytuł, a tak to podnosi, żaba nogę kiedy kunia kuja.
Cytat:
Strata zadna. Baba z wozu - koniom lzej.

sie zgadza.

Cytat:
Tak sie sklada, ze razem z moja najblizsza rodzina bylismy wiezniami KL Auschwitz. To co wiem o "panie profesorze" od ludzi, ktorzy z nim spali przez 5 miesiecy na tej samej koji - zupelnie mi wystarczy i spokojnie moge patrzec w lustro bez wylewania nocnika na twarz. Spac tez bede spokojnie.... pod warunkiem, ze nie bede czytala Twoich pieprzolek.

I ...samiście wyszli, czy jakis cud sie stał? W końcu tez możesz powiedzieć dlaczego jedni szli do gazu, a ty jakos nie?

Cytat:
Nie sil sie na dalsza dyskusje, ze mna - z gory masz przegrane bowiem nie dam sie wciagnac w Twoje niecne antypolskie gierki.
Na dyskusje sie nie pisze, ale na komentarze możesz liczyć.
Antypolskie? To moze najpierw jakies dowody okażesz, żes Polka, bo tak na gębę to trudno uwierzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-03-2011, 07:18
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin
Użytkownik kosiarz jest proszony o stosowanie się do zapisów regulaminu w kwestii pytania o usunięte posty. Przypominam, że regulamin nie przewiduje publicznej dyskusji na ten temat.

Pytałem w dziale i watku do tego przeznaczonym, nie oczekiwałem żadnej dyskusji. Niestety mój post tam także został usunięty bez odpowiedzi.
Szanowana Administracja, mogła mi odpowiedzieć na priv.

Cytat:
To moze najpierw jakies dowody okażesz, żes Polka, bo tak na gębę to trudno uwierzyć.

Słoma z butów ciągle wychodzi...

Bartoszewski jest osobą publiczną, zatrudnianą za moje podatnika pieniądze, nie jest żadnym pomnikiem, mogę wieć go krytykować i oceniać jego czyny. Tak jak każdego urzędnika państwowego.
A, że mu płacą także Niemcy to inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profesor i strażak - najbardziej prestiżowe zawody - komentarze ciekawski Ogólny 17 26-09-2011 18:03
Życie. kazet Humor, zabawa - wątki archiwalne 12 01-09-2011 15:31
„Życie i twórczość Zielonego Konstantego” kultura-bemowo Zaproszenia 0 16-02-2011 14:16
Zmarł profesor Zbigniew Religa - komentarze Mirosław Ogólny 34 13-03-2009 15:41
Władysław Bartoszewski - po pierwsze przyzwoitość - komentarze iwo1111 Ogólny 12 29-04-2007 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.