menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:10
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Zawsze zwycięża silniejszy ......
U ludzi tak samo ....nie masz siły przebicia, kasy , pleców, itp. to jesteś w dupe bity....
Jedynie nikt nie wykupi się przed śmiercią....
Podbijało się nowe tereny, bo przeważnie chodziło o nowe kobiety, bo wtedy jeszcze ani o gaz nie chodziło ani o ropę ani o pola uprawne. Nawet Krzyżacy mieli w zamku kobiety.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:20
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 398
Domyślnie Jarek ,a Ty zawsze swoje....

Cytat:
Napisał Jarosław II
Podbijało się nowe tereny, bo przeważnie chodziło o nowe kobiety, bo wtedy jeszcze ani o gaz nie chodziło ani o ropę ani o pola uprawne. Nawet Krzyżacy mieli w zamku kobiety.
....................
Na DOBRANOC!
http://reduction-image.com/mpeg-crea...1/indexweb.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:20
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Trzeba Ukraińcom opowiedzieć o okrągłym stole i przygotować się na falę uchodźców. Dla wielu to będzie jedyna okazja, aby szybko wyjechać z kraju.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie interesowałam się historią Lwowa. Ale teraz weszłam na strony internetowe i troszkę poczytałam. Zawiła jest historia tego miasta. Podboje z różnych stron powodowały, że miasto i znaczna część przyległych terenów przechodziły pod władanie z "rąk do rąk". Fakt, że pod władaniem Polski, Lwów był dwukrotnie w sumie ponad 400 lat. Czy to znaczy ,że były to rdzennie ziemie polskie? Zastanawiam się też czy Północna Irlandia to obszar rdzennie Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Czy silny (militarnie) sąsiad ma moralne prawo podbijać terytorium słabszego państwa? Inaczej mają się dobrowolne układy zjednoczeniowe. Była np. Unia Polsko-Litewska, a teraz jej już nie ma. Czy można twierdzić ,że Wilno było polskie?

Lwów był polski.
Jeśli pochodzisz po jego ulicach, to nawet teraz poczujesz klimat Galicji.
Rdzenne, co to znaczy?
Berlin powstał na ziemi rdzennie słowiańskiej, ale czy ktoś zaprzeczy jego niemieckości?
Z kolei jakby patrzeć na rdzenność, to można będzie usprawiedliwić Putina, gdy wkroczy na Ruś Kijowską.
Ja mieszkam w miejscowości, której dał życie Kazimierz Wielki.
W tym samym czasie zbudował Lwów, bo poprzedniej historii Grodów Czerwieńskich ( Chrobry i Śmiały) nie warto wspominać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Podbijało się nowe tereny, bo przeważnie chodziło o nowe kobiety, bo wtedy jeszcze ani o gaz nie chodziło ani o ropę ani o pola uprawne. Nawet Krzyżacy mieli w zamku kobiety.

Po co było walczyć o coś, co można było sobie kupić?

Generalnie dobrze, że nie byłeś Chrobrym czy Szczodrym. Po co miałbyś taki kawał tłuc się na koniu po jakieś Grody?
Jeden wziął sobie wprawdzie stamtąd żonę, ale też nie ma co wspominać, bo ją zdradzał paskudnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:34
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie..

[b][size="3"][color="Navy"]W naszym kraju BIDY nie ma.Mamy dobrobyt,który niejednym z uszu wychodzi.
Jesteśmy,przygotowani na przyjęcie Uchodzców z wielu Krajów._Ukrainy także..
Oczywiście przyjedzie całe kapturowe pomiotło z nadzieją co by tutaj jeszcze odzyskać...
Uda się napewno bo my będziemy mieli PRAWO jako uchodżcy.


A z wami to sami swoi zrobią porządek,reszta bez komentarza.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:51
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał wankabor
Nie interesowałam się historią Lwowa. Ale teraz weszłam na strony internetowe i troszkę poczytałam. Zawiła jest historia tego miasta. Podboje z różnych stron powodowały, że miasto i znaczna część przyległych terenów przechodziły pod władanie z "rąk do rąk". Fakt, że pod władaniem Polski, Lwów był dwukrotnie w sumie ponad 400 lat. Czy to znaczy ,że były to rdzennie ziemie polskie? Zastanawiam się też czy Północna Irlandia to obszar rdzennie Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Czy silny (militarnie) sąsiad ma moralne prawo podbijać terytorium słabszego państwa? Inaczej mają się dobrowolne układy zjednoczeniowe. Była np. Unia Polsko-Litewska, a teraz jej już nie ma. Czy można twierdzić ,że Wilno było polskie?

Nie wiem skąd czerpiesz te rewelacje,ale nie wiele mają wspólnego z faktami historycznymi.
Lwów należał do Polski od roku 1340, kiedy to na mocy nie podboju lecz umowy,wszedł do Korony Polskiej,do roku 1945,kiedy to został przehandlowany przez aliantów na rzecz ZSRR.
Więc jak widzisz - oczywiście jeśli zechcesz widzieć - jest to ponad 600 lat z 690 lat istnienia od założenia w roku 1250. Wystarczy tam raz pojechać ,choćby nawet dziś,by pomimo upływu 68 lat zewsząd dostrzec ślady polskości. To było miasto polskie,na wskroś polskie choć nie tylko Polacy w nim żyli. Żyło w nim w zgodnej koegzystencji około 8 nacji. Drugą co do wielkości grupą narodową byli Żydzi ,trzecią Ukraińcy ,a dalej Ormianie,Austriacy,Niemcy,Grecy,Mołdawianie,Rosjan ie. To ta mieszanka narodowa i kulturowa tworzyła niepowtarzalny klimat i dorobek tego miasta. Brak by mi tu miejsca ,aby wymienić tu wszystkich wielkich Polaków urodzonych,wychowanych i wykształconych w lwowskich uczelniach. O historii miasta świadczą nekropolie. Przejedź się na lwowskie cmentarze - nie tylko Łyczakowski,choć ten jest szczególny,gdyż można go ilością znamienitych historycznych nazwisk porównać jedynie z Rakowickim w Krakowie,oraz Rossą w Wilnie - poczytaj płyty nagrobne sięgające setek lat wstecz i przestań bajdurzyć.
Już w bitwie pod Grunwaldem Lwów wystawił i oddał potężną chorągiew konnych,pod komendę Jagiełły,a w 1650 król Jan Kazimierz w uznaniu wyjątkowych zasług dla Korony nadał mu tytuł honorowy Semper Fidelis. Jedyne polskie miasto odznaczone krzyżem walecznych Virtuti Militari.
Ja nie mam ciągot rewizjonistycznych,nie w takim duchu zostałam wychowana,ale wypraszam sobie zakłamywanie polskiej historii !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 22:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Prawdu każe, koleżanka, choć z ekspresją.
Najbardziej polskie z polskich miast. LWÓW.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 23:25
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Lwów był i jest piękny choc już nie ma tego,specyficznego klimatu. Polacy,którzy pozostali po wojnie we Lwowie stracili niepowtarzalny tzw." bałak" czyli śpiewny język bo rusyfikacja języka polskiego zniekrztałciła ten lwowski żargon. Ja choć mam 82 lato to potrafię mówić językiem "Szczepcia i Tońcia " ze Lwowskiej Radiowej Fali z 1932 roku.Starzy Lwowiacy już niestety umierają a pozostałe pokolenia zapomną o tym,że istniała taka Lwowska gwara.To już historia wielce syntymentalna.
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 07:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Zgadzam się w wielu sprawach ale czy to jest wyznacznikiem ile czasu upłynęło od zdobycia jakich terenów aby je uważać za swoje "rdzenne". Patrząc na historie to też było Imperium Rzymskie czy to znaczy, że Włosi powinni się upominać "o swoje". Takie były koleje historii, że raz jakieś tereny należały do jednego państwa a raz do drugiego które je podbiły.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 10:20
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Jarosławie, ale Lwów to jest ciągle świeża rana - patrząc na historię, bo Lwów był wybitnie polski.
I chociaż moi ojcowie i dziadowie pochodzą z Wilna, na rodzinnych biesiadach śpiewało się: "Tajoj ta Jóźku, ta dawaj pyska...".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 13:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Lwów był wybitnie polski.
.

Nie odczuwam więzi do Lwowa jak i do innych miast , w których nigdy nie byłam. Po kilku wiekach bytności tego miasta w granicach Polski, nic dziwnego , że zachowało się tam wiele obiektów będących pamiątkami polskości.
Wydaje mi się, że ludność ukraińska nie darzyła Polaków nadmierną miłością, ponoć Polacy uważali się za klasę wyższą w stosunku do innych nacji.W czasie II-ej wojny światowej Ukraińcy dali okrutny (barbarzyński) upust swoich nacjonalistycznych chuci w stosunku do Polaków.

Jeszcze teraz nasi rodacy okazują nieprzyjazne uczucia np. w stosunku do Litwinów, wywieszając transparent w czasie meczu Wilno - Poznań "Litewski chamie klękaj przed polskim panem.". Prawda, jakie to ohydne zachowanie.

Uważam, że z sąsiadami zawsze powinny być poprawne stosunki. Być może przydałby się list, podobny do listu jaki wystosowali polscy biskupi do biskupów niemieckich "przebaczamy i prosimy o przebaczenie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 13:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nazywając to co się stało ''chucią'' prawem symetrii pogromy Żydów które opisał Gross, też należy nazwać chucią.
W obu przypadkach to wyłącznie sąsiedzi, a pańskość nie ma tu nic do rzeczy, bo w wypadkach o których piszemy,
tak zwanych panów prawie nie było. Wykończyli ich towarzysze w 39.

Pozostając w temacie; módlmy się by Ukraina się nie podzieliła, co już nie jest nieprawdopodobne.
Ludziom należy bezwzględnie pomóc na nic się nie oglądając. Bandyci strzelali do nich jak do kuropatw.
Podziwiam Majdan, odwagę i determinację ludzi.

ps,ohydne zachowanie kibiców polskich było sprowokowane przez niemniej ohydne zachowanie litewskich....u siebie. Wiesz Wando, z kibicami to jak z paniami pewnej kategorii...jedna drugiej łba nie urwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 14:06
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witajcie i po wszystkich wiadomościach Telewizyjnych i Prasowo-Internetowych,myślę że ja już mieszkam na UKRAINIE>..

Czy w końcu w tej naszej Polsce nic się nie dzieje??????????
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 14:08
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Lwów był i jest piękny choc już nie ma tego,specyficznego klimatu. Polacy,którzy pozostali po wojnie we Lwowie stracili niepowtarzalny tzw." bałak" czyli śpiewny język bo rusyfikacja języka polskiego zniekrztałciła ten lwowski żargon. Ja choć mam 82 lato to potrafię mówić językiem "Szczepcia i Tońcia " ze Lwowskiej Radiowej Fali z 1932 roku.Starzy Lwowiacy już niestety umierają a pozostałe pokolenia zapomną o tym,że istniała taka Lwowska gwara.To już historia wielce syntymentalna.
Oj tak, starzy Lwowiacy już niestety nie doczekali, miałam takich w rodzinie i żyłam przez długie lata pod jednym dachem.
Tęsknota za "swoim ukochanym Lwowem" była niewyobrażalna, aż do śmierci i nie ma się co dziwić.
I jak mówi Krystynka, śpiewało się przy każdej okazji "ni ma jak Lwów" ...
Ci Lwowiacy, których znałam, to byli wspaniali ludzie.

Hypatio, dziękuję za przypomnienie o pięknej historii tego miasta, my pamiętamy, choć nie należę wiekowo do tamtego okresu ani do tamtej ziemi, ale pamiętamy.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 14:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Być może przydałby się list, podobny do listu jaki wystosowali polscy biskupi do biskupów niemieckich "przebaczamy i prosimy o przebaczenie"

Powiem krótko nie wdając się w wyjaśnienia;
jest to niemożliwe.
I błagam, nie porównujmy sytuacji. W Niemczech nie ma pomników Hitlera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 14:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witajcie i po wszystkich wiadomościach Telewizyjnych i Prasowo-Internetowych,myślę że ja już mieszkam na UKRAINIE>..

Czy w końcu w tej naszej Polsce nic się nie dzieje??????????


Ewusiu, dzieje się, ale wszyscy są pod wrażeniem wczorajszego mordu u naszych sąsiadów.
I ludzkie współczucie każe się tym zajmować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 14:59
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Lilu wiem że dzieje się nie dobrze!!!!!!!.
Władza nie odpuści a pozostaną w biedzie ci najmniejsi.
Nie umie się tam Opozycja zjednoczyć.
Oni to już przerabiali.Banderowiec i Złodziejka..
Nic ich nie nauczyło......
Pozdrawiam a my będziemy dalej gdybać.....bo cóż nam pozostało...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 15:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Eledant napisał-Witajcie i po wszystkich wiadomościach Telewizyjnych i Prasowo-Internetowych,myślę że ja już mieszkam na UKRAINIE>..Czy w końcu w tej naszej Polsce nic się nie dzieje
Dzieje się Eledancie bo wszyscy chcą uzdrowić Ukrainę ale wystarczy poszukać w internecie newsy BBC i poczujesz się normalnie.
To że jest to sytuacja nienormalna a widać w TV bo ci ludzie szukają rozwiązań siłowych i chcą by się na nich zrzucił cały świat i ich utrzymywał. Bokser W. Kłyczko ich uzdrowi i bo jest świetnym ekonomistą i ma managerów którzy mu pomagali jak zajmował się boksem.Teraz na emeryturze zajmie się całym państwem.

Wszystkie gadające głowy chcą uzdrawiać pieniędzmi unijnymi jak by zapomnieli że to my musimy się na ten kraj zrzucić bo jeszcze byli i przyszli święci nie potrafią rozmnożyć sztabek złota. Nikt na forach ani nasze gadające głowy nie zaoferowali pomocy konkretnej na przekazaniu środków które mamy otrzymać z Unii dla Ukrainy. Czekam spokojnie bo to sami Ukraińcy muszą znaleźć rozwiązanie.

Jak to wszystko wyglądało 30 stycznia nagrano ten materiał myślę że z świadomością o problemach Ukrainy zbytnio się nie zmieniło http://www.youtube.com/watch?v=sduWtCmTdSQ .Nie było wtedy ofiar śmiertelnych ale bałagan w Kijowie już tam trwał .Chcemy do Unii czy na Marsa to tylko słowa nie poparte niczym.
Konflikty mamy w Syrii Afryce itd można na internecie zobaczyć ludzkie tragedie już nie wspominając o ofiarach tajfunu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 21-02-2014, 15:49
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła witaj serdecznie

Witaj,Wacławie,spoglądając na wszystko z boku to dopowiem jedno;

Myśmy to przerabiali w 1981 a potem 1989.
Co pozostało zwykłym LUdziom,którzy także pracowali i dorabiali się w pocie czoła.
Kto się uwłaszczył to i wiadomo..
Balcerek pokazał ludziom pracy gdzie ich miejsce się znajduje !!!.

Jeśli chodzi o Ukrainę to;
Hameryka i Unia no i oczywiście wielka Rosja,będą korzystać i grabić.Kraj ogromny a może go podzielą na Sektory te bogate dla "Nas" możnych a bidule do podziału.

Nam polakom pozostanie tyle;
Płacić na Ukrainę,przyjęcie bandytów,złodzieji ,grabieżców.
Mafia stronę wschodnią opanuję i tyle będzie z tego wszystkiego a jak z naszych Polaków j est ktoś hory to szybko na "Majdan" a z tamtąd bez kolejki do najlepszych klinik się dostanie.

Pozdrawiam...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ratujcie dziecko Markbiz Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 10-03-2011 22:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.