menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 14:35
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Choroby reumatyczne - Jak leczę mój reumatyzm?


Wita, Mam 80 lat i jestem sprawny fizycznie, mimo iż reumatyzm atakuje wszystkie moje narządy ruchu juz od około 50 lat. W codziennym życiu stosuję medycynę praw natury. Człowiek jest cząstką natury, która w ciagu milionów lat ukształtowała anatomie i fizjologię organizmu człowieka. Istnieja więc prawa natury, które na codzien decyduja o naszym zdrowiu. Przyczyną chorób reumatycznych jest okresowe niedokrwienie komórek i tkanek narządów. Znając przyczyny tych chorób mozna je leczyć i zapobiegać w sposób naturalny bez lekarstw i operacji jak ja to czynię. Napisałem ksiązke pt"Leczenie reumatyzmu i osteoporozy własnym organizmem" , w której opisuje choroby nawiedzające mój organizm. Podaję co, jak i dlaczego robiłem aby opanowac te choroby. Wspominam o książce aby pokazać, że nie jestem jakimś szlabierzem, przedstawiającym nierealne do osiągnięcia rzeczy. Zachęcam do stosowania praw natury w leczeniu reumatyzmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-02-2010, 16:18
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

LEONIE! Podziwiać należy Twoją kondycję fizyczną i umysłową,ponieważ połowa społeczeństwa choruje i cierpi właśnie z powodu reumatyzmu, zwyrodnień stawów itp. Nasza medycyna jest nieskuteczna w wielu przypadkach, farmakologicznie jest trudno coś na te dolegliwości zaradzić. A stawy niszczeją i pozostaje endoproteza .Operacja bardzo inwazyjna,bolesna, a bywa że nie za bardzo skuteczna. Chętnie przeczytałabym Twoją książkę-tylko czy jest ona do nabycia? Odpisz nam !!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 10:07
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

a takie podstawy, w pigułce?
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 10:19
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Przecież ten wątek był tu wczoraj i mój post do niego - co się stało?
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 10:21
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Dwa razy to samo!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 10:22
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Leonie nie rozdrabniaj swojego tematu - otworzyłeś już taki wątek!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-02-2010, 11:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Leonie nie rozdrabniaj swojego tematu - otworzyłeś już taki wątek!!!
Aniu adminka scaliła te wątki i jest jeden
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 09:46
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie

Witam, Bardzo przepraszam za zamieszanie z wątkami ale jestem nowym uczestnikiem forum , uczę się i bardzo proszę o wyrozumiałość…
Książkę, która napisałem mogę wszystkim chętnym wysłać pocztą. Jej koszt to 10zl + 4 zł koszt wysyłki.

Choroby reumatyczne należą do grupy chorób niezakaźnych przewlekłych. A więc po naruszeniu równowagi zdrowotności naturalnej (gdy wystąpi pierwszy ból), a to się dzieje gdy naruszymy prawa natury, pozostaną z nami do końca życia. Będą, przez pojawiający się ból, przypominać nam, że istnieją prawa natury.
Do walki z reumatyzmem niezbędna jest znajomość następujących praw natury:
1) odżywianie organizmu – każdy organizm aby funkcjonować, musi się odżywiać. Podobnie jest ze wszystkimi komórkami i tkankami. W naszym ciele produkty odżywcze dostarcza krew, to ona żywi i broni cały organizm.
2) Ból, który ostrzega nas i informuje o niedokrwieniu, niedożywieniu chorych narządów ruchu
3) Ruch człowieka – wynika z potrzeby zdobywania składników odżywczych niezbędnych do życia. Przy poruszaniu się mięśnie zginając się i prostując jednocześnie pompują krew a tym samy dostarczają składniki odżywcze.
4) Temperatura otoczenia – kiedy narządy ruchu są okresowo oziębiane, wtedy w tym czasie przestaje w nich krążyć krew, powodując niedożywienie
5) Ciążenie grawitacyjne – człowiek porusza się pionowo, trzymając ręce w dół. W związku z powyższym w tych częściach ciała wytworzyły się warunki umożliwiające pokonanie ciążenia grawitacyjnego przez krew zdążającą w górę w stronę serca. Gdy zostaną podniesione ręce w górę np. podpierając się na łokciach, krew przestaje krążyć i odżywiać dłonie i palce.
W codziennym życiu staram się przestrzegać tych praw dlatego jestem sprawny fizycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 03:49
BolekStan BolekStan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Australia
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Leon Chalimoniuk
Wita, Mam 80 lat i jestem sprawny fizycznie, mimo iż reumatyzm atakuje wszystkie moje narządy ruchu juz od około 50 lat. W codziennym życiu stosuję medycynę praw natury. Człowiek jest cząstką natury, która w ciagu milionów lat ukształtowała anatomie i fizjologię organizmu człowieka. Istnieja więc prawa natury, które na codzien decyduja o naszym zdrowiu. Przyczyną chorób reumatycznych jest okresowe niedokrwienie komórek i tkanek narządów. Znając przyczyny tych chorób mozna je leczyć i zapobiegać w sposób naturalny bez lekarstw i operacji jak ja to czynię. Napisałem ksiązke pt"Leczenie reumatyzmu i osteoporozy własnym organizmem" , w której opisuje choroby nawiedzające mój organizm. Podaję co, jak i dlaczego robiłem aby opanowac te choroby. Wspominam o książce aby pokazać, że nie jestem jakimś szlabierzem, przedstawiającym nierealne do osiągnięcia rzeczy. Zachęcam do stosowania praw natury w leczeniu reumatyzmu.
Mam 63 lata i nie napisałem książki a problemy ze stawami nie 50 lat a zaledwie jeden miesiąc z którego tylko 2 tygodnie stosowałem "Reuma salt" zawierającą 75 % soli chyba potasowej 2 razy dziennie po pół łyżeczki i problem zniknął bezpowrotnie.
Tanio, szybko i skutecznie a trudno było zginać przeguby czy zacisnąć pięść.
Koniec mojej książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 17:07
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a mnie się widzi, że Kinga uprawia marketing cudowności.
A paru wątkach pisze
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-03-2012, 21:09
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Mam latami problemy reumatyczne -okresowo bardzo dokuczliwe.Owszem metody niekonwencjonalne sa zalecane ,prawidlowe odzywianie odgrywa wielka role !!!!.Czesto podpieram sie radami z poradnik zielarza,Witolda Poprzeckiego.Cudowny lek nie istnieje !!!. W okresie letnim -prosze mi wierzyc bardzo dobrze jest miejsca zaatakowane chlostac pokrzywa.lepsze jak polecane mascie. To moja ksiazka. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-04-2012, 21:23
Eda Eda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Stary Sącz,małopolska
Posty: 5
Domyślnie

Idzie wiosna, spróbuję tej metody z chłostą pokrzywową!
"Reuma salt" - też można przetestować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 15:57
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Mam pytanie - może ktoś miał operowany haluks i udzieli mi informacji o tym jak to jest po takim zabiegu. Jak długo trwa unieruchomienie, czy zamiast gipsu można dostać szynę usztywniającą i czy w ogóle warto operować. Będę bardzo wdzięczna za informacje. Dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-05-2012, 20:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Marysiu odpowiadam Ci częsciowo na wątku Gabinet naturalnych metod.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 08:20
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Malwinko, znalazłam Twój post na wątku - Halluksy. Skorzystam z ćwiczeń polecanych tam a dodatkowo chodzę na zabiegi - ultradźwięki. Nie znalazłam wątku naturalnych metod...ale poszukam. Pod koniec czerwca mam następną wizytę u ortopedy i tyle mam czasu na decyzję. Nie mam kontaktu z Duszką, a ona miała operacją w ub. roku, to byłyby inform. z pierwszej ręki. Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 09:39
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To dobrze, ze znalazłąś na "Haluksach"..tam robiłam przedruk z "Gabinetu"...a link do gabinetu poniżej

http://www.klub.senior.pl/choroby-ba...ge30-2581.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-05-2012, 08:38
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Dziękuję Malwinko i pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-03-2018, 00:42
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
To dobrze, ze znalazłąś na "Haluksach"..tam robiłam przedruk z "Gabinetu"...a link do gabinetu poniżej

http://www.klub.senior.pl/choroby-ba...ge30-2581.html
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-03-2018, 09:25
majja56dd majja56dd jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 1
Domyślnie

Takie choroby to są bardzo niebezpieczne dla organizmu człowieka

________________________________
deska sup pompowana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-08-2018, 17:05
pawelkaczmar61 pawelkaczmar61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: gdynia, zachodniopomorskie, polska
Posty: 10
Domyślnie

Obecnie istnieje kilkanaście leków stosowanych w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów natomiast własnego doświadczenia mogę wam powiedzieć że najlepszym lekiem jest Adalimumab http://www.reumatyzmforum.pl/adalimumab-w-leczenie-rzs/ który w zadzie usuwa większość objawów choroby. Jednak jest jedno ale - czyli trafna diagnoza, inaczej lek ten jest niebezpieczny. A jak rozpoznać RZS?

Jeśli uważasz, że możesz chorować na RZS, nawet jeśli twoje symptomy są łagodne, idź do twojego lekarza ogólnego. Ważne jest, aby skierował Cię do specjalisty, aby rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe, szczególnie jeśli masz objawy dłużej niż trzy miesiące.
Leczenie koncentruje się na zmniejszaniu stanu zapalnego w celu ograniczenia uszkodzeń stawów. Nieleczona choroba może prowadzić do poważnej niepełnosprawności.

Lekarz ogólny może polecić ci jedną lub więcej z następujących czynności:

- badanie krwi na marker zwany czynnikiem reumatoidalnym, obecny u 80 procent osób z RZS
- badanie na obecność przeciwciała anty-CCP
- badania krwi na anemię (stan, w którym masz za mało czerwonych krwinek lub zbyt mało hemoglobiny we krwi) - 74 procent osób z RZS ma niedokrwistość
- rentgen, ultradźwięki lub rezonans magnetyczny (MRI) w celu znalezienia zmian w stawach.

Warto dodać, że badania są na NFZ.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 14:30
Reumatyzm - komentarze Jadka.Z Ogólny 34 22-02-2013 12:27
Reumatyzm - wczesna diagnoza najważniejsza - komentarze katarzynad1 Ogólny 0 13-01-2008 13:36
Co piąty Polak cierpi na reumatyzm - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.