menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 21:47
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
an-inna znalazla fajne cwiczenia na kregoslup.

To fajnie,myślę,że podzieli sie z nami.Ja teraz chodzę na fizykoterapię,mam zapisane pole magnetyczne,laser i interdyn.Jakby z kregosłupem było lepiej.Z doswiadczenia wiem,że kiedy regularnie uczęszczałam na zabiegi 2 x w roku,nie odczuwałam mocnych dolegliwości,parę ostatnich lat zaniedbałam i nacierpiałam się ze strony kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 00:49
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie ćwiczenia

Zamieszczam link do tej strony z ćwiczeniami. Babciela jeszcze uzupełniła, żeby ćwiczyć tylko tyle ile się w tym momencie może. Ważna jest systematyczność. Instrukcja jest po angielsku, ale te animacje mówią same za siebie. Jakby były kłopoty ze zrozumieniem instrukcji, będziemy sobie pomagać na wzajem, a i anglistkę przecież mamy na forum
http://http://www.nass.co.uk/exrs01.htm
Pamietajcie o rozgrzewce przed ćwiczeniami.
Babcielu, co to znaczy: Uważaj z ćwiczeniem nr 8?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 01:32
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Kilka razy próbowałam i strona mi sie nie wyświetla.Pozdrawiam.Cwiczę joge i jakos kregosłup mi dziala.Oczywiscie nie wszystko moge zrobic,ale tyle ile moge i jest w miare elastyczny.Jak bardzo boli to odpuszczam cwiczenia .Pozdrawiam cieplutko.)1)a.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 01:36
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Może tym razem?

http://www.nass.co.uk/exrs02.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 01:41
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Dziekuje Aniu teraz sie otworzyło od razu.Wiem dlaczego trzeba uważac przy 8 ćwiczeniu ,nie mozna za bardzo naciagać kręgosłupa,tylko do pierwszego oporu.Zreszta jak przy wszystkich ćwiczeniach,nic na siłę.Pozdrawiam16.gifDobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-03-2008, 21:52
loner68 loner68 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Domyślnie

Drętwieje mi ręka, nie mogę złapać głebokiego oddechu jak się wyprostuje mocno mnie kłuje w okolicy serca. Czy to jest od kręgosłupa? Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na odpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 29-03-2008, 23:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Radzę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, to może być serce. Ja nie jestem lekarzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-03-2008, 21:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Loner-objawy mga być pochodzenia sercowego EKG i UKG konieczne,dopiero potem kręgoslup
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 02:58
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

zAPEWNE WYKONUJESZ PRACĘ W JEDNEJ POZYCJI,A JESZCZE KOMP.mUSISZ ABSOLUTNIE NA STAŁE WPROWADZIĆ KKILKA RAZY DZIENNIE CWICZENIA GŁOWĄ.kUP DOSKONAŁĄ KSIĄŻKĘ---; SZKOŁA PLECÓW; hANS-DIETER KEMPF.bARDZO WAŻNE W LECZENIU SĄ ĆWICZENIA I REHABILITACJA ALE NIE W CZASIE ZAOSTRZEŃ /WÓWCZAS LEKI/ wSZYSCY WIEMY ŻE SAMI NISZCZYMY NASZ KRĘGOSŁUP, WIĘC TRZEBA CZYTAĆ I STOSOWAĆ--NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI pOTWIERDZAM KOMORA ZIMNA JEST DOSKONAŁA/ bUSKO/ IDOSTOSOWAĆ SIEDZENIA, WYSOKOŚCI BLATÓW, SPANIE NA DOBREJ PODUSZCE ORTOPEDYCZNE/TAKA ZA 12 ZŁ TO SZAJS. rOZCIĄGAĆ WSZYSTKIE OGRANICZENIA.bARDZO CHORUJĘ NA NIEGO JUŻ 40 LAT ŁĄCZNIE Z PORAŻENIAMI A JESTEM SPRAWNA BEZ OPERACJI MIMO DYSKU DOKANAŁOWEGO.rEHABLITACJA SYSTMATYCZNA JEST KONIECZNA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 03:02
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

KŁUCIE SERCA TO NAJCZĘŚCIEJ NERWICA, DĘTWIENIE ZWYKLE TEŻ. sERCE TO BÓŁ SILNY BÓŁ ZAWSZE BÓŁ DŁAWIĄCY ,KŁAB ROZPIERAJĄCEGO KLATKĘ BÓLU
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-04-2008, 08:26
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Smakokoszko, ciekawie piszesz, ale trudno się Ciebie czyta. Prośba, wyłącz Caps Lock'a. Klawisz trzeci od dołu z lewej strony. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 14:10
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Od dziecka mam skolioze a obecnie zwyrodnienia kregosłupa we wszystkich jego odcinkach. Mimo to funkcjonuje zupełnie normalnie.Owszem co rusz cos tam boli, ale generalnie nie jest zle. Co robie? Dwa, trzy razy w roku korzystam z zabiegów fizykoterapii / nie wiem czy to coś daje/, chodze tez do kriokomory / to juz lepiej/ ale uwazam ze najwazniejszy jest ruch.Staram sie regularnie chodzic na basen i jezdzic na rowerze / te dwa sporty sa jak najbardziej wskazane/ polecam tez wszystkim książkę z zestawem ćwiczen pod tyt. "Kregosłup, klucz do zdrowia"Wiesława Niesłuchowskiego.To własnie dla takich jak my!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 00:24
Nuneh's Avatar
Nuneh Nuneh jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 32
Domyślnie

Ja mam od 2 mcy bl w okolicy kości ogonowej tak jak bym siedziała na piłce. Promieniuje do pośładkow i nog. Lekarz I kontaktu /ktorego już zmieniłam/ jak narazie nic mi nie pomogł. W pozycji staojącej jest dobrze moge chodzić, mogę leżeć ale najgorzej z długim siedzenie i wstawaniem. 11 lat temu stwierdzono u mnie torbiel oponowe zakończeń nerwowych kości krzyżowej. Miałam podobne dolegliwosći, ale minęły aż do grudnia zeszłego roku był spokoj.
Dręczy mnie to ale nie mam pomysłu a na prywatne wizyty mnie nie stać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 12:40
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie ruch albo śmierć, ale...

Moi drodzy, to co napisałem w tytule to prawda. Ponad rok temu kręgosłup rozłożył mnie zupełnie, choć dawał sygnały już od wielu lat, że coś z nim nie tak. Efekt to 3 dyskopatie kręgosłupa lędźwiowego i zanik lordozy lędźwiowej. Ból był potworny, nawet przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Nie będę opisywał mojej gehenny, ale drogę do powrotu do życia. Zastrzyki i prochy niesteroidowe nie pomagały, a niektóre zwiększały ból. Z tego samego powodu odstawiłem basen, maty i inne masaże i smarowidła. Zawiodłem się na medycynie akademickiej i lekarzach ("no... pana wiek... trzeba z tym żyć").Wściekłem się - czy mając 60 lat trzeba w bólu czekać śmierci !!!??? U kresu wytrzymałości z ogromnym ociąganiem i niechęcią zarejestrowałem się do kręgarza (lekarz), ale do niego nie doszedłem, bo wstąpiłem do księgarni. W tym okresie czytałem absolutnie wszystko na temat chorób kręgosłupa. Znalazłem tam książkę faceta, który jest dyrektorem medycznym w znanym szpitalu w USA i wykładowcą na ichniejszej akademii medycznej. Przeczytałem ją, następnie wyczytałem wszystko co można było znależć w necie na temat tego faceta, a następnie wydałem majątek na rozmowy tel. z USA. Szukałem potwierdzenia, że to zarówno Autor i jego problem z kręgosłupem (luka w kręgosłupie w wyniku operacji) oraz opisana metoda powrotu do zdrowia nie są literackim wygłupem. Wynik tych moich poczynań był pozytywny. Rozpocząłem rozmowę z moim "organizmem": same leki nie dawały poprawy, leki + metoda z książki też nie dawały poprawy. Po kilku miesiącach z lękiem podjąłem decyzję -odstawiłem leki, a zastosowałem tylko metody opisane w książce, to znaczy pokazane tam ćwiczenia wzmacniająco - rozciągające i głęboką relaksację. Przez 3 miesiące nie odczuwałem żadnych zmian ani na lepsze ani na gorsze. W kolejnych dwóch pojawiła się sinusoida w bólach i huśtawka moich nastrojów od apatii po euforię. Dzisiaj po 5 miesiącach czuję poprawę, ból ustępuje (z nogi już zupełnie zniknął), nie budzę się po nocach. Idę w dobrym kierunku :-). Ćwiczenia (codziennie rano) zajmują mi dzisiaj ok. 70 min, ale jestem jeszcze na początku ćwiczeń 3 etapu, więc całość zajmie mi ok 1,5 godziny. Poza tym w ciągu dnia znajduję sobie ok. 20 min na głęboką relaksację. Funkcjonuję już prawie normalnie, oczywiście uważając by nie zrobić krzywdy kręgosłupowi. Dużo też jeżdżę na rowerze. 22 września mam badanie rezonansem magnetycznym - ciekawy jestem czy choroba się cofa, czy w wyniku mojej terapii zmiany pozostają, ale kręgosłup funkcjonuje bezboleśnie. Opowiem wam o tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 19-08-2009, 13:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Lahatiel

Tak, moze nie należało leków odstawiac , ale słusznie ,ż e podjąłes osobiste działania w kierunku medycyny alternatywnej, w wielu przypadkach pozbawienie się notorycznego stresu(rozlużnienie mięsni, tego gorsetu, ktory nas tzryma,) a także cwiczenia wzmacniające mięśnie około kręgosłupowe dają efekt.."życie jest za cennym darem, aby oddawac je w rece tylko lekarza"..poleciłabym Ci jeszcze kąpiel w skrzypie, (moczenie) na sucho nóg w gorczycy oraz zioła...masz ciąg do życia i determinację, więc Ci się uda....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 10:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mówiłam,że cwiczenia i ruch, a nie farmakoteraoia. Ja myśle ,ze zmiany w kręgosłupie pozostaly, ale misnie sa tak silne,że przrjęły czesciowo funkcje kregoslupa- dzwigania kupy kosci , flaczków, mięsa it itp. Opisz dokładniej cwiczenia- przydadza się moim pacjentom- bardzo chętnie cwicza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 10:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Mówiłam,że cwiczenia i ruch, a nie farmakoteraoia. Ja myśle ,ze zmiany w kręgosłupie pozostaly, ale misnie sa tak silne,że przrjęły czesciowo funkcje kregoslupa- dzwigania kupy kosci , flaczków, mięsa it itp. Opisz dokładniej cwiczenia- przydadza się moim pacjentom- bardzo chętnie cwicza.
No i też ważne ile ta kupa kości, flaków i..... waży....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 11:15
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Uśmiech

Cytat:
Napisał Malwina
Lahatiel

Tak, moze nie należało leków odstawiac , ale słusznie ,ż e podjąłes osobiste działania w kierunku medycyny alternatywnej, w wielu przypadkach pozbawienie się notorycznego stresu(rozlużnienie mięsni, tego gorsetu, ktory nas tzryma,) a także cwiczenia wzmacniające mięśnie około kręgosłupowe dają efekt.."życie jest za cennym darem, aby oddawac je w rece tylko lekarza"..poleciłabym Ci jeszcze kąpiel w skrzypie, (moczenie) na sucho nóg w gorczycy oraz zioła...masz ciąg do życia i determinację, więc Ci się uda....

Malwina - Moja decyzja o odstawieniu leków była głęboko przemyślana i najpierw przetestowana. Co na to się złożyło:
Zawsze prowadziłem bardzo"ruchliwy" :-) tryb życia tak w pracy jak i poza nią (siedzenie w fotelu to dla mnie czas stracony - no, chyba, że z książką to co innego), a więc jestem bardzo sprawny fizycznie jak na swój wiek, nie jestem chorowity i absolutnie wszystkie wyniki badań mam bardzo dobre. Zalecane mi leki to tylko środki zwiotczające mieśnie i p. bólowe czyli tylko podnoszące komfort wegetacji i nic więcej, a ja chciałem i chcę więcej :-). I jeszcze jedno - wiem doskonale, że takie same leki mogą działac inaczej na każdy organizm, a w moim przypadku pojawił się skutek chyba uboczny - zanik potencji... (teraz znowu jest OK).
A powiedz mi proszę - jak się robi moczenie nóg na sucho?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 11:27
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Mówiłam,że cwiczenia i ruch, a nie farmakoteraoia. Ja myśle ,ze zmiany w kręgosłupie pozostaly, ale misnie sa tak silne,że przrjęły czesciowo funkcje kregoslupa- dzwigania kupy kosci , flaczków, mięsa it itp. Opisz dokładniej cwiczenia- przydadza się moim pacjentom- bardzo chętnie cwicza.

Babciela, wybacz proszę, ale nie mogę opisać tutaj tych ćwiczeń, bo jest ich sporo: 7 w I etapie, 11 w II i 7 w III, a w sumie opisy wraz ze zdjęciami zajmują w książce kilkadziesiąt stron. Jeśli chcesz to wyślę ci tytuł tej książki.

Przy okazji - to te "flaki" o których wspomina jip ważą u mnie chyba w normie - mam 178 cm i 72 kg.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 20-08-2009, 11:30
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Lahatiel

wsypujesz gorczycy tyle do gara, miski, aby po wsadzeniu nóg gorczyca siegała do kostek( na sucho, bez wody)..."moczysz" nogi ok 10 minut...2x dziennie....mozesz sie pocić w tym czasie....po około tygodniu mozna wydłużyc czas do 15 minut.Jeżeli dolegliwosci dotycza górnej połowy ciała do pasa "moczysz "ręce do nadgarstków, jeśli dolnej od pasa w dół "moczysz" stopy do stawów skokowych...powodzenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 22:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 18:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 08:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 14:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 15:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.