menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-06-2011, 20:40
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Halluksy


Mała dolegliwość? Choroba? Uleczalne bezoperacyjnie czy też nie? Co robić, jeśli kogoś "dopadną"?
Ktoś poprosił mnie o założenie takiego wątku. W nadziei na jakieś sensowne porady
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-06-2011, 20:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie

Więcej jak 10 lat temu miałam usuwane Halluksy.Tak mnie te paluchy bolały a najwięcej w nocy,wierciło i budziłam się w środku nocy.
Zaraz Ortopeda powiedział że może mnie to jeszcze raz spotkać a to zależy od kośćca.Na nowo mnie boli i prawa noga opuchnięta,ale co się przejmować,trzeba do przodu patrzeć i miło pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-06-2011, 21:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

w "Gabinecie naturalnych metod..."na stronie 20 jest dyskusja między forumowiczami a mną nt halluksów...mozna poczytac..

Pisałam juz paru kobietkom te informacje....
Z wielką determinacją i cierpliwością da się nieco skorygować schorzenie w zasadzie w każdym wieku….wymaga to jednak pracy
Może powiem tu tez o przyczynach..
1.no dziedziczne skłonności….
2 noszenie kiedyś i (lub) obecnie wysokich obcasów
3.zbyt wąskie obuwie
4.u pań zaburzenia hormonalne
5.osłabienie systemu kostnego, przy jednoczesnym niewłaściwym obuwiu
6.płaskostopie, które jest konsekwencją opadania łuku poprzecznego stopy, kosci rozchodzą się, opadają kosć palca obniza się a paluch kieruje ku pozostałym wypychając kosć oblużnioną wcześniej,głowka kości zaczyna boleć, scięgna ciągną w bok

Odchylanie codzienne palucha(weż gumkę zaczep o oba paluchy i odciągaj obie nogi od siebie..gumka odciąga palce…jaknajczęście w ciągu dnia np. podczas oglądania TV, czytania, obierania ziemniaków…..dobrze jest wg Tombaka i nie tylko smarować kostki jodyną kiedy ćwiczymy….Inne ćwiczenie…szpulkę od nici włożyć miedzy paluch a drugi palec i tak trwać podczas siedzenia…..bardziej prosty sposób wkładac między paluch i palec drugi niędzy nogę od stołu i tak trzymać i jeść np. kolację…
Na noc wkładać wkładki, aparaciki(dostępne w sklepach med., aptekach…u producenta)
Masować receptory tarczycy i gruczołów limfatycznych(zobacz na mapkę recepto®ów w stopie)
W ciągu dnia nosic klin na haluksy (sholla)
Dodatkowo…istnieje jedyne w Polsce Stowarzyszenie Zdrowych Stóp K Lewandowicza w Ustce( w 96 roku kończyłam tam jedne ze swoich kursów)….wejdz na jego stronę i doczytaj…warto….tyle mogę Ci pomóc.Jeśli chodzi op akupunkturę, pomozę , ale doraźnie, potem ból wróci…tutaj trzeba pracy do końca w zasadzie życia….takiej jak wyżej.
Alternatywą jest operacja…jedni zadowoleni inni bardzo nie, z dodatkowymi ubocznymi historiami, odnowieniami….wybór do Ciebi należy….….bo tę narośl, można uciąć, ale może być róznie….wybór do Ciebie nalezy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 09:00
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Miłe Panie, dziękuję za wszystkie rady.
Malwinko, czy to masowanie receptorów musi odbywać sie przy pomocy dłoni, czy też można stosować masażer (drewniany albo elektryczny)?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 11:10
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bianko, oczywiscie,z e mozna pomagac sobie tak, zeby było najwygodniej...to ja tylko jestem "fanką dłoni"masowania ręcznego...ale sobie bardzo trudno robic te "rękoczyny"...niewygodnie, a poza tym kto lubi sprawiac sobie ból...jak inny to robi to sie po prostu wytrzymuje traktując jak koniecznośc...masażer też nie sprawia dolegliwości, bo przy okazji masujesz inne receptory i ból sie rozmywa w czynności....buźka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-07-2011, 19:16
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 800
Domyślnie

Ja miałam usuwane halluksy w 85 r.Nie mam śladu, stopy zdrowe i nareszcie właściwy rozmiar obuwia i zero bólu.
Jeśli robi to dobry specjalista to nic nie odrasta.Metod jest ogromna ilość.Wiem , ze niektóre kobiety są gorzej okaleczone niż były, ale wszystko zależy od fachowca.Ja jestem szczęsliwa, ze sie tego pozbyłam , choć mogłam zrobić to wczesniej.
Wszystkie zapobiegawcze sposoby są doraźną ulgą , ja też robiłam wszystko zamiast zoperować od razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-08-2011, 17:43
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Uśmiech

Wlasnie wrocilam ze szpitala po operacji haluxa lewej stopy, prawa operowali w listopadzie 2010 r. Zaluje, ze tak pozno sie zdecydowalam, teraz bede mogla kupic normalne obowie, chodzic bez bolu, jestem w takim wieku, ze jest mi obojetne czy odrosna, czy nie. Kilka lat luksusu, a mam nadzieje, ze na zawsze pozbylam sie niedogodnosci zyciowej, szkoda, ze tak malo wiemy na te dreczace nas tematy! Duzo mozna sie z internetu dowiedziec i ja z tego skorzystalam, jestem zadowolona!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-08-2011, 18:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Aniu, cieszę się, że jesteś już [b]PO![/B Pewnie dał Ci się we znaki upał? Myślałam o Tobie i bardzo cieplutko Ciebie, i Panie z wątka, pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Halluksy – nie tylko kobiecy problem - komentarze leluri Ogólny 15 01-10-2018 13:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.