menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Ankieta
1 1 100.00%
2 0 0%
Głosujących: 1. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 00:55
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Bo nas (a może to jeszcze tylko mnie?) uczono na teorii Darwina!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 01:08
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A mnie wmówiono..Zrobiła to Jane Fonda sugestywną reklamą kremu z wapniem..
Nabyłam już n-ty słoiczek.Mniejsza o skutek...ale skoro sama Fonda ??
Lila, ja też i uczulona jestem, uee! Wracam do Vichy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 10:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Młode maja to do siebie ,ze wydaje im sie ze są same na swiecie i ze wszystko takie pięęęęęęękne i noooooooowe -a tu guzik nic nowego wszystko juz bylo i dla tego mnie troche ten zapal śmieszy
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 10:49
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Co powiecie o wpływie kariery młodych ludzi na ich życie seksualne ???
No właśnie! Prasa kolorowa aż pęka od wypowiedzi : "nie mogę", "mam problemy", "nam nie wychodzi".I nie pomoże tu żadne becikowe.A niektórych życie to jeden wielki stres i dążenie, być najlepszym w pracy, nie dać się wygryść itd.Możemy się tym zająć w wolnych chwilach, o ile takie znajdziemy. Prawda koleżanki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 11:08
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Nie Xxl,xxxl

no cóż,skoro wg.niektórych zaliczam się wg. innych nie, do seniorów/a mnie tam wszystko jedno/to chciałbym powiedzieć, że to co najbardziej mnie doskwiera w niedostrzeżeniu tzw potrzeb to brak odpowiednich rozmiarów odzieży dla kobiet w moim wieku.
W Krakowie z pewnością nie brakuje sklepów z odzieżą wszelką,ale "konia z rzędem" temu,kto znajdzie coś eleganckiego, w dobrym gatunku dla kobiety rozm.44-46./nawet bez ograniczenia cenowego/
Odwiedziłam wiele takich sklepów,gdzie śliczne,długonogie sprzedawczynie patrzą na mnie jak na jakieś monstrum:w rozm.44-46???przykro,ale niczego nie mamy.Pytam wtedy czasem,czy jestem jedyną taką osobą,która mogłaby sobie/póki co/kupić coś na co kiedyś nie było ją stać,i co i nic,żadnej oferty.A w sklepie pustki,żadnej klienteli bo często młodych o "własciwych"rozmiarach jeszcze nie stać na kupowanie droższej odzieży.
Handel,generalnie,moim zdaniem nastawiony jest na młodego klienta/tu w Polsce,na świecie dawno jest inaczej/i to jest duży błąd.
A te nieliczne sklepy, które w swoim logo mają:XXL,XXXL.odstraszają mnie skutecznie samą nazwą, która dla mnie jest obraźliwa i odpychająca.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 11:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ewuś,kiedyś w Promenadzie warszawskiej widziałam sklep Marina Rinaldi,gdzie była piękna odzież w większych rozmiarach.
Może w Krakowie też jest ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 11:25
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ewuś,kiedyś w Promenadzie warszawskiej widziałam sklep Marina Rinaldi,gdzie była piękna odzież w większych rozmiarach.
Może w Krakowie też jest ?
owszem, ja też słyszałam o tym sklepie,ale nie sądzę by był w Krakowie,ale sprawdzę,dziękuję.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 11:59
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Był w Krakowie sklep z odzieżą dla pań puszystych przy al.Mickiewicza, ale ubranka bardzo drogie, w "stosownych " kolorach-brąż,beż,popiel,granat,czerń i wszystkie w jednym fasonie.Elegancko,drogo, smutnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 12:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Był w Krakowie sklep z odzieżą dla pań puszystych przy al.Mickiewicza, ale ubranka bardzo drogie, w "stosownych " kolorach-brąż,beż,popiel,granat,czerń i wszystkie w jednym fasonie.Elegancko,drogo, smutnie...
A kto powiedzial ze grube jest stare -Mnostwo jest mlodych gruuubych i tez nie maja się gdzie ubrac.Powiem ,ze nie wybieram sklepów dla "satrszych Pań" kupuję we wszystkich jesli znajdę coś fajnego,eleganckiego -stosownego do mojej dostojnej postury oraz warunkow zewnętrznych tzw.A sklepy w rozmaiarach powyzej 40 -Chryste!!! jedwabie w kwiaty i spodniczyska -to jest pogrubiajace ,postrarzajace i w ogole blee."Jak bylam w Stanach" to WSZYSCY projektanci no,moze prawie wszyscy maja TE same modele w rozmiarach 16+ czyli dla kazdego cos stosownego.Ale czy my musimy wiecznie szukac gdzie indziej...Nika polecam ci Kapphal-jest we wszystkich galeriach handlowych -dobra szwedzka firma maja fajne ciuchy w wiekszych niz 34 rozmairach
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 15:39
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Podpisuję się

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A kto powiedzial ze grube jest stare -Mnostwo jest mlodych gruuubych i tez nie maja się gdzie ubrac.Powiem ,ze nie wybieram sklepów dla "satrszych Pań" kupuję we wszystkich jesli znajdę coś fajnego,eleganckiego -stosownego do mojej dostojnej postury oraz warunkow zewnętrznych tzw.A sklepy w rozmaiarach powyzej 40 -Chryste!!! jedwabie w kwiaty i spodniczyska -to jest pogrubiajace ,postrarzajace i w ogole blee."Jak bylam w Stanach" to WSZYSCY projektanci no,moze prawie wszyscy maja TE same modele w rozmiarach 16+ czyli dla kazdego cos stosownego.Ale czy my musimy wiecznie szukac gdzie indziej...Nika polecam ci Kapphal-jest we wszystkich galeriach handlowych -dobra szwedzka firma maja fajne ciuchy w wiekszych niz 34 rozmairach
pod tym postem!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dajmy się zwariować, jest moda dla nastolatków i dla osób dorosłych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 15:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Wracam na chwilę :-)))

do tematu wątku. Do szału mnie doprowadza, kiedy pytający mnie o zawód - wpisuje >emerytka< .
Wsio ryba mu, czy ja emerytowana traktorzystka, wykładowczyni uniwersytecka, sprzątaczka czy prządka.
Po x-dziesiątce do jednego wora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 16:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pytających

interesuje nasz płatnik , statystyczny emeryt ma mniejsze dochody, ale na ogół pewne, inaczej ma się sprawa z tą resztą.
A kto Cie pyta o zawód?
Mnie już nawet o to nie chcą pytać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 16:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Zapomniałam dodać: jeśli pytają o zawód, to podaj im: przodownica pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 16:22
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja podaję-emerytowana belferzyca...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 16:29
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Niko,

i tak Ci wpiszą >emerytka<. Innej rubryki nie mają.

Polu -mowy nie ma. Oni nie mają poczucia humoru i przodownica pracy im się skojarzy! A ja od urodzenia bezorganizacyjna. Nie będę sobie życiorysu psuła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 20:19
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Pragnę się przyczynić

[quote=nie-calkiem-seniorka]
Bardzo sa mi potrzebne Wasze opinie dotyczace:
- Reklam i produktow ktore Was wkurzaja/obrazaja
- Braku produktow, ktore by uwzglednialy wasze potrzeby[quote]
Całe lato na nerwy działała mi reklama " Słonia do Ustronia, Przecinka do Ciechocinka". Ilustracją była mocno opiekła pani i męska sierota z niedowagą, oboje na plażowo. "Ja sam pędzę do Media Markt", znaczy jestem cool (jak dla mnie przeciętniak). Mam dziecko, mogłoby się przemknąć między sztachetami, o sobie nie mogę powiedzieć, żeby mi czego brakowało. Nie ma takiej siły, aby mnie wepchnąć w anoreksję, ale młody szczyl/ka kto wie, co wymyśli. Ogólnie dyskryminacja, natrząsanie się z fizycznych ułomności. Wolę chłopaczków w slipach i panienki w koronkach. Nie czuję się wtedy, żeby mi obrażano.

Jeśli chcę kupić ciuch na rynku odnajduję jedynie propozycje dla nastolatek i prababek. Nawet głupiej tuniki nie uświadczysz, żeby Ci się na tyłku nie opięła. Rozmiarówkę ucięto na "40". Co większe, lepiej nie opisywać. Rób, co chcesz, musisz wyglądać jak stara kokota. Pozostaje jeszcze męska koszula. Polecam, wypróbowałam. Spodnie: albo marchewa albo dzwony. Gdzie przepadły klasyczne proste nogawki? Może i by się dało wylatać i skompletować stosowną garderobę. Pytam, skąd na to brać siły, czas i kasę? Polowanie na ciuchy trzeba lubić, nie lubię. Czasu i kasy mi żal na głupoty, do tego nieprzyjemne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 20:26
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Mój głos

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A jesli chodzi o preferencje odnosnie zakupow to w odróznieniu od mlodziezy nie kupujemy badziewia!!!!
Ja kupuję i lubię . Ma dwie zalety: szybko się zużywa i niewiele kosztuje, zdążę wyrzucić, zanim dopadną mnie mole.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 20:30
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Emko

Cytat:
Napisał emka46
Mnie żaden maketing nie jest potrzebny.trochę żyję na tym świecie.Doskonale zdaję sobie sprawę z moich potrzeb i raczej nikt mi nie wmówi czego potrzebuję.
Jestem z Tobą. Mnie trudno sprzedać nawet to, co mi jest potrzebne. Żeby mi coś wetknąć, sprzedawca jest bez szans, chyba że kierują mną względy pozamerytoryczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 20:35
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Nie zapłacę za bawełnianą koszulkę 120 zł. Kupię na rynku za 6i przywyknę do jej wyglądu, a ona do moich kształtów. Za taką, która by mi się wybitnie podobała, zapłacilabym 40 - 50 zeta i ani grosza więcej.
Co do reszty-też o tym pisałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 23-09-2007, 20:38
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Baburko,

pomysł z męską koszulą kupiłam, bo dobry
Sprawa numeracji odzieży jest dla mnie tajemnicą. Wśród młodych nie same syflidy się snują. A w sklepach do 40 i już. Większe rozmiary zepchnięto do nielicznych specjalnych sklepów. Mało ich, a ceny też wyższe. Aż zęby bolą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prośba o wypełnienie ankiety jagod-a Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 14-12-2014 21:12
Proźba o wypełnienie ankiety bart140 Różności 1 22-05-2014 21:33
Skuteczna Solidna Szybka Pomoc W Pisaniu Prac comforthelp Praca, wolontariat 0 06-09-2012 13:19
Prośba o wypełnienie ankiety! bigchinka Różne 0 30-04-2012 21:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.