menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 14:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Jeżeli rządzący Kamo01 nie potrafią w kraju stworzyć warunków by powstawały miejsca pracy to przynajmniej niech zajmą się szkolnictwem by było na wysokim poziomie by młodzi ludzie zdobyli kwalifikacje i wyjechali .Przecież ponad 50% zarobionych pieniędzy oddajemy w podatkach by nas administracja państwowa na siłę nas uszczęśliwiała wymyślając różne bzdury do wydawania pieniędzy.

Niech się ludzie kształcą w zawodach po których łatwo znaleźć pracę .Nie jest prawdą że brakuje lekarzy tylko brakuje środków w Kasie Chorych do zakontraktowania usług medycznych.Nikt nie ma zamiaru pracować za darmo bo mają inne źródła zarobku.

To są truizmy opowiadane przez nawiedzonych polityków i ich klakierów o przyjeździe Polaków z pieniędzmi do Polski i otwierania tu biznesów .Pytam jakich i czy wie ile kosztuje życie na zachodzie mieszkanie takie szare normalne życie ??? Przecież ci młodzi ludzie nie wyjeżdżają do pracy związanej z reprezentacją jak Tusk??? Ile ta Polonia zainwestowała w Polsce która na zachodzie mieszka i pracuje ponad 40 lat?? To że nasza rodaczka dzięki małżeństwu zdobyła dużą fortunę to o niczym nie świadczy że Polki są rozchwytywane by się z nią bogaty obcokrajowiec ożenił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 18:42
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Jeśli chce się coś osiągnąć, to trzeba wierzyć w to, że się to osiągnie. To jest nadzieja.
Jeszcze parę lat wstecz, młodzi nie mówili o wyjeździe na stałe. Jechali, dorobić się. Dziś większość z nich zakłada wyjazd na stałe. To jest utrata nadziei na to, że coś się w Polsce zmieni.
Winą za to obarczam rządzących, którzy zajmują się własnymi rozgrywkami, a nie sprawami kraju.
Winą obarczam tych, co sieją tak negatywną propagandę.

Znam dość zamożnych ludzi, którzy też mówią o wyjeździe. Rozumiem tych, co nie znajdują pracy, ale myśleć o wyjeździe i tam zaczynać wszystko od nowa, wydaje mi się głupotą.
Ale oni nie patrzą na własne osiągnięcia, tylko słuchają bełkotu poniektórych, że u nas wszystko, to już samo dno.

Otwieranie własnych biznesów po powrocie, to nie truizm. Sama tak zrobiłam i znam parę osób, które uczyniły to samo.

Nie są to wielkie biznesy, ale słyszy się o Polakach, którzy tu w kraju, robią wielkie interesy. /okna, autobusy, telewizory, itd/
Ich wyroby podbijają już światowe rynki, czyli i w kraju można się dorobić, jak człowiek ma głowę na karku.
Przykłady z własnego" podwórka"
Znajoma chwaliła się, że jej córka wyjechała do Kanady, że wspaniale jej się powodzi bo znalazła pracę w pizzerii, a druga spokojnie jej odpowiedziała - a moja córka ma dwie własne pizzerie, tu, w Polsce.
Dwóch kolegów ze studiów. Jeden wyjechał do USA, chwalił się własną firmą - ma trzyosobową ekipę i pracuje jako malarz pokojowy.
Ten drugi został w kraju, otworzył firmę budowlaną, zatrudnia 60 osób i stać go na wyjazdy po świecie i kilka samochodów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 20:00
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Powiedz mi moja droga ile firm budowlanych, pizzerni, kwiaciarni lub innych butików można założyć w 3000-tej gminie w większości popegerowskiej?
A to głównie z takich obszarów wyjechali młodzi i już nie wrócą!!!
Tak że bajki o wielkim biznesie opowiadaj wnukom na dobranoc.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 20:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

(...)Podczas wczorajszej konferencji prasowej Markus Tellenbach, prezes TVN, poinformował, że kupnem zainteresowanych jest od 10 do 12 inwestorów, w tym duże koncerny medialne, jak Time Warner (właściciel HBO i CNN) i Discovery Communications. W przyszłym tygodniu m rozpocząć się drugi etap sprzedaży, który wyłoni mniejszą grupę inwestorów. Szef TVN spodziewa się, że potencjalny kupiec zostanie wyłoniony w pierwszym kwartale 2015 roku.(...)

Dla tych co interesowali się kto będzie rządził jak dojdzie do sprzedaży TVN .Jak widać liczący gracze to duże koncerny medialne.Nie przewiduję sensacji że ktoś z seniorów to kupi.

Kamo01 to że się udało komuś wstrzelić w rynek i utrzymać firmę to nie świadczy że jest sprzyjająca atmosfera dla drobnego biznesu i pozwala na jego rozwój .Musi być łatwość dostępu do kapitału ,system podatkowy umożliwiający inwestowanie a przede wszystkim prawo które broni pracodawcę i umożliwia szybkie odzyskiwanie należności.Nie może być za częste zmiany prawa podatkowego bo uniemożliwia zaplanowanie inwestycji w dłuższym okresie czasowym.Związki pracodawców jak i FOR
informują stronę rządową i co z tego.

Wszyscy winni krytykujący tylko nie ci którym się płaci za stwarzanie warunków rozwoju.
Szkoda młodych ludzi którzy wyjechali bo to najbardziej dynamiczni młodzi ludzie , bo mierni ale wierni nie wyjeżdżają albo nie znają języka ,albo się boją trudności.

(..)Not in Education, Employment or Training, czyli NEET. Tak nazywa się młodych ludzi, którzy są zupełnie bierni na rynku pracy. Nie uczą się, nie pracują i nie podnoszą swoich kwalifikacji. Według Eurostatu w ubiegłym roku w Polsce w grupie wiekowej od 15 do 29 lat było ich 16,2 proc (...)
http://nowyobywatel.pl/2014/12/12/po...ch-mozliwosci/
I nowy problem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 20:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Powiedz mi moja droga ile firm budowlanych, pizzerni, kwiaciarni lub innych butików można założyć w 3000-tej gminie w większości popegerowskiej?
A to głównie z takich obszarów wyjechali młodzi i już nie wrócą!!!
Tak że bajki o wielkim biznesie opowiadaj wnukom na dobranoc.

Także o tych firmach budowlanych.
Budowlanka obecnie to walka o życie. Dosłownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 21:36
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

A jak już wszyscy założą swoje firmy,to kto w tych firmach będzie pracował?Ich właściciele?Czy taki ma być polski kapitalizm?
Generalnie z Polski emigrują nie pracodawcy,a ludzie którzy u nich pracują,za pieniądze,które nie stwarzają żadnych perspektyw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 04:47
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Nie ma w Polsce pracy, więc wyjeżdżają.
Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracownika.

Wiem, że problemem są pieniądze, za które pracują.
Znam trochę młodych, którzy przyjeżdżają do W-wy z małych miejscowości, wsi, tu znajdują pracę. początkowo niezbyt dobrze płatną, z czasem awansują, zarabiają coraz lepiej. Do tego uczą się!
Pomyślałam, że te wyjazdy stwarzają szansę tym, z małych miejscowości. Czyli zawsze można znaleźć jakieś zalety.

Nie chwalę rządu, tylko zaradność Polaków.
A wiecie że po II-giej wojnie św. Polska była najlepiej i najprężniej rozwijającym się krajem?
Te statystyki przeczytałam w ostatnich latach i przyznam, zaskoczyło mnie to.
Potem zaczęto gnoić burżujów, kułaków - czyli wszystkich ludzi z inicjatywą i chęcią do pracy. I tak wszystkich zrównali - w biedzie.
Ale to świadczy o zaradności Polaków, o naszych możliwościach.
Jeśli zlikwiduje się te nadmierne kontrole, papierki, urzędasów co niszczą firmy, to Polska zacznie się rozwijać.
Bez tego nie tylko ludzie będą uciekać, ale i całe firmy.
Pojadą tam, gdzie łatwiej się żyje.

Czyli nie ma co płakać, że ludzie wyjeżdżają, tylko gonić tych, na górze, by wreszcie przestali zajmować się sobą, a zaczęli myśleć o rozwoju kraju.

Palikot zaczął dobrze /jeszcze w PO/ od likwidacji nadmiernych przepisów. Niestety, nie dokończył dzieła.
Ogromna szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 07:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Powiedz mi moja droga ile firm budowlanych, pizzerni, kwiaciarni lub innych butików można założyć w 3000-tej gminie w większości popegerowskiej?
A to głównie z takich obszarów wyjechali młodzi i już nie wrócą!!!
Tak że bajki o wielkim biznesie opowiadaj wnukom na dobranoc.
Jaki problem, niech się zbiorą i z powrotem założą PGR. Przecież teraz nowe władze gminne na pewno pomogą. No, chyba, że tylko dla swoich.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 07:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Nie ma w Polsce pracy, więc wyjeżdżają.
Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracownika.

Wiem, że problemem są pieniądze, za które pracują.
Znam trochę młodych, którzy przyjeżdżają do W-wy z małych miejscowości, wsi, tu znajdują pracę. początkowo niezbyt dobrze płatną, z czasem awansują, zarabiają coraz lepiej. Do tego uczą się!
Pomyślałam, że te wyjazdy stwarzają szansę tym, z małych miejscowości. Czyli zawsze można znaleźć jakieś zalety.

Nie chwalę rządu, tylko zaradność Polaków.
A wiecie że po II-giej wojnie św. Polska była najlepiej i najprężniej rozwijającym się krajem?
Te statystyki przeczytałam w ostatnich latach i przyznam, zaskoczyło mnie to.
Potem zaczęto gnoić burżujów, kułaków - czyli wszystkich ludzi z inicjatywą i chęcią do pracy. I tak wszystkich zrównali - w biedzie.
Ale to świadczy o zaradności Polaków, o naszych możliwościach.
Jeśli zlikwiduje się te nadmierne kontrole, papierki, urzędasów co niszczą firmy, to Polska zacznie się rozwijać.
Bez tego nie tylko ludzie będą uciekać, ale i całe firmy.
Pojadą tam, gdzie łatwiej się żyje.

Czyli nie ma co płakać, że ludzie wyjeżdżają, tylko gonić tych, na górze, by wreszcie przestali zajmować się sobą, a zaczęli myśleć o rozwoju kraju.

Palikot zaczął dobrze /jeszcze w PO/ od likwidacji nadmiernych przepisów. Niestety, nie dokończył dzieła.
Ogromna szkoda.
Po wojnie Polska się rozwijała, bo paszporty trzeba było oddawać na UB-SB. Teraz wyjeżdża się na dowód. Nawet lekarze wyjeżdżają ne weekendy i mają płacone za 60 godzin nadliczbowych za weekend. Każdy porównuje zarobki u nas i w Uni a nie porównuje, jakie tam są koszty utrzymania i ile słoików trzeba za każdym razem wywieść i w ilu mieszkać w jednym pokoiku. Niedługo będą wracać jak Cameron zabierze dodatki za dzieci bo tam też potrafią liczyć, nie tylko "Polak potrafi". Wszędzie mamy opinię przekrętasów. Z jednej strony potępia się wyjeżdżających a z drugiej strony "wiesza się psy" na Cameronie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 10:05
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Polska po wojnie się rozwijała, bo każdy miał wolną rękę i działał tak, jak nakazywała mu intuicja, wiedza i doświadczenie.
Potem wprowadzono nakazy i zakazy i pilnowano, by ktokolwiek /oprócz władzy/ nie wzbogacił się.

Dziś ci wszyscy co pilnują, by ktoś nie zrobił jakiegoś przekrętu, kosztują nas pewnie 100 razy więcej, niż straty z tego powodu .Przy czym obrywa się tym średniakom, bo jakoś dużych afer nie wychwytują.
Jest jak za komuny. Pozostały stare przepisy, stare nawyki w podejściu do biznesu i bezkarność urzędników.
I to czas najwyższy, zmienić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 11:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Jest jak za komuny

I ta konstatacja, która padła z klawiatury zwolenniczki PO
jest sztandarowym osiągnięciem tej żenującej Partii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 12:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Kama01 napisała-Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracownika.
Podnieść płace skończą się kłopoty.Powrócić do szkół zawodowych ,nie wszyscy muszą być managerami w administracji państwowej.
Cytat:
Znam trochę młodych, którzy przyjeżdżają do W-wy z małych miejscowości, wsi, tu znajdują pracę. początkowo niezbyt dobrze płatną, z czasem awansują, zarabiają coraz lepiej. Do tego uczą się!
Koalicja rządząca powinna ten temat nagłośnić jest to duży sukces i odbije się to w słupkach przeprowadzanych sondażach .
Cytat:
A wiecie że po II-giej wojnie św. Polska była najlepiej i najprężniej rozwijającym się krajem?
Ja bym dodał jeszcze przykład że cegłę wożono z rozbiórki Wrocławia do Warszawy by odbudować Stolicę . Kreatywność zwiększa się w skrajnych sytuacjach np .opady atmosferyczne .Myślę że nie chcesz powtórek historii dla Polski by Polska się rozwijała .
Cytat:
Czyli nie ma co płakać, że ludzie wyjeżdżają
Należy z sytuacji tylko wyciągać wnioski i zając się sprawami które sytuacja ta powoduje.Poprawić szkolnictwo zawodowe , bo wykwalifikowany pracownik lepiej zarabia w Warszawie czy jakimś kraju europejskim. Nauka dwóch języków obcych niemiecki angielski Jeżeli nie chce się reformować systemu emerytalnego wydłużyć wiek emerytalny do 70 lat jak to było za Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen.
No i samemu wziąć sprawy w swoje ręce zorganizować się /dużo inicjatyw obecnie w internecie / i wprowadzić swoich przedstawicieli i nie głosować na tych oldbojów z naszego Sejmu i Senatu.Czy to możliwe ??? Wszystko jest możliwe bo byliśmy uczestnikami 1989 roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 13:38
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Podnieść płace skończą się kłopoty.Powrócić do szkół zawodowych ,nie wszyscy muszą być managerami w administracji państwowej. Koalicja rządząca powinna ten temat nagłośnić jest to duży sukces i odbije się to w słupkach przeprowadzanych sondażach . Ja bym dodał jeszcze przykład że cegłę wożono z rozbiórki Wrocławia do Warszawy by odbudować Stolicę . Kreatywność zwiększa się w skrajnych sytuacjach np .opady atmosferyczne .Myślę że nie chcesz powtórek historii dla Polski by Polska się rozwijała . Należy z sytuacji tylko wyciągać wnioski i zając się sprawami które sytuacja ta powoduje.Poprawić szkolnictwo zawodowe , bo wykwalifikowany pracownik lepiej zarabia w Warszawie czy jakimś kraju europejskim. Nauka dwóch języków obcych niemiecki angielski Jeżeli nie chce się reformować systemu emerytalnego wydłużyć wiek emerytalny do 70 lat jak to było za Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen.
No i samemu wziąć sprawy w swoje ręce zorganizować się /dużo inicjatyw obecnie w internecie / i wprowadzić swoich przedstawicieli i nie głosować na tych oldbojów z naszego Sejmu i Senatu.Czy to możliwe ??? Wszystko jest możliwe bo byliśmy uczestnikami 1989 roku.

Gratuluję Wacławie.... świetny wątek, a przede wszystkim mądrze piszesz, mądrze radzisz.... no może ten wiek emerytalny do 70 lat to trochę nierealne. Jak można było popełnić taki błąd likwidując szkoły zawodowe.. Powoli zaczynają odbudowywać.
Gdyby młodzież z PGR-ów miała gdzie zdobywać fach nie rozpijałaby się. Gdzie ma pracować bez zawodu.... masowo idą za grosze i na czarno w sezonie letnim do tzw.budów, w pozostałe miesiące na głodowym garnuszku tatusia i mamusi.
W ten zryw ogólnopolski jak w 1989 to obecnie nie bardzo wierzę... inne czasy, inne uwarunkowania.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 14:01
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Znam trochę młodych, którzy przyjeżdżają do W-wy z małych miejscowości, wsi, tu znajdują pracę. początkowo niezbyt dobrze płatną, z czasem awansują, zarabiają coraz lepiej. Do tego uczą się!


Kamo uczą się masz rację, tylko przeważnie są to studia prywatne, bo najłatwiej się dostać, przeważnie menadżerskie, bo uczelni o tym profilu jest multum, a uczącym się jest wsio równo jakie, aby papierek. I pracują po licencjacie, lub magisterium wcale niezgodnie z ukończonym kierunkiem...ale zdobyli dyplom.... a zawodu liczącego się na rynku pracy nadal nie mają. Dopiero może ich dzieci.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 14:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Bez przesady. To prawie 500 firm z reguły dostaje.
Ja ją odbierałam razem z mikrusami typu sklepy spożywcze, których już nie ma na rynku, choć nie powiem - było z zadęciem w postaci Alicji Reslich- Modlińskiej.
Z tych 9000 firm od 1998 niewiele zostało.
To nie prestiżowa Gazela Biznesu, gdzie weryfikacja po pierwszym razie nie jest automatyczna.
Przerost formy nad treścią.
Niemniej można sobie w firmie postawić kolekcję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 14:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Podnieść płace skończą się kłopoty.Powrócić do szkół zawodowych ,nie wszyscy muszą być managerami w administracji państwowej.

To pierwsze się raczej nie da przy dojeniu przedsiębiorcy.
To drugie wymaga znów reformy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 14:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=kama01]
Cytat:
Polska po wojnie się rozwijała, bo każdy miał wolną rękę i działał tak, jak nakazywała mu intuicja, wiedza i doświadczenie.
Potem wprowadzono nakazy i zakazy i pilnowano, by ktokolwiek /oprócz władzy/ nie wzbogacił się.
kamo! Wolna rekę miał...jak był wolny. Za posiadanie waluty i metali szlachetnych szło się siedzieć. A bitwa o handel zaczęła się praktycznie od poczatków PRL-u....itd
Cytat:
Dziś ci wszyscy co pilnują, by ktoś nie zrobił jakiegoś przekrętu, kosztują nas pewnie 100 razy więcej, niż straty z tego powodu .Przy czym obrywa się tym średniakom, bo jakoś dużych afer nie wychwytują.
Nie wiem czys zauwazyła, że w nieodległym Wołominie zapuszkowano takich co gruuuube miliony przekręcili używając do tego średniaków i pomniejszych.
Cytat:
Jest jak za komuny..............
Serio?????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 14:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=kama01]
Cytat:
Czyli nie ma co płakać, że ludzie wyjeżdżają, tylko gonić tych, na górze, by wreszcie przestali zajmować się sobą, a zaczęli myśleć o rozwoju kraju.
Kamo! To jest ładne zdanie. A mogłabys je jakoś rozwinąć bo rozwój tak, ale w jakim kierunku, na jakim poziomie i w czym?
Cytat:
Palikot zaczął dobrze /jeszcze w PO/ od likwidacji nadmiernych przepisów. Niestety, nie dokończył dzieła.
Ogromna szkoda.
faktycznie. Jeszcze nie zaczął, a już skończył.
I żadnej państwowej fabryki nie zbudował, choć miał zamiar...

A co migracji to na ucho Ci powiem, ze miasta w 70-tych latach pęczniały bo powstawały socjalistyczne molochy zatrudniające ludzi do pracy w firmach, których produkcja planowa w zderzeniu z realnym światem nadawała się na złom. Teraz sa tego skutki. Nadmiar siły roboczej odpływa na zachód, tak jak w latach powojennych ze wsi do miast.
I zamiast lać łzy trzeba się do tego przyzwyczaić, bo taka jest natura rzeczy. A młodzi dziś mają szersze pole do szukania własnego miejsca, gdzie im lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 15:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A co migracji to na ucho Ci powiem, ze miasta w 70-tych latach pęczniały bo powstawały socjalistyczne molochy zatrudniające ludzi do pracy w firmach, których produkcja planowa w zderzeniu z realnym światem nadawała się na złom. Teraz sa tego skutki. Nadmiar siły roboczej odpływa na zachód, tak jak w latach powojennych ze wsi do miast.
I zamiast lać łzy trzeba się do tego przyzwyczaić, bo taka jest natura rzeczy. A młodzi dziś mają szersze pole do szukania własnego miejsca, gdzie im lepiej.
Nie wiem Pluto, czy z tym przesłaniem dotrzesz do ludzi, którzy widzą tylko pustkę niemocy przed sobą i na horyzoncie płachtę z napisem PiS. A horyzont to miejsce do którego jeszcze nikt nie doszedł. Teraz nie ma magli to ględzi się, krytykuje wszystko i obgaduje komu trochę lepiej, na forach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 15:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Z tym że to komu jest trochę lepiej, wiemy od samego lepiej się niby mającego.
Dobrobyt jest rzeczą względną.
Jeden potrzebuje starej chałupy i pełnej lodówki oraz wczasów w pipidówce,
inny podróży w dalekie kraje, aby jak najwięcej zobaczyć zanim oczy zamknie,
a jeszcze inny choć sam ma się całkiem nieźle,
widzi tę bidę naokoło i to mu przeszkadza w konsumpcji,
którą nie należy się chwalić na forach,
bo to budzi śmiech.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska gospodarka na plusie - komentarze Mirosław Ogólny 19 02-08-2022 11:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.