menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 10:18
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na Majdan wyruszyły autokary, lecz Kijów zamknięty.
Zginęło już 18 ludzi.
A Europa milczy.

Wczoraj w trakcie pisania odpowiedzi padł mi niestety procesor i nim to ustaliłem to ilość ofiar znacznie się powiększyła.Straszne, ale kiedy wszyscy ludzie i na Ukrainie i w Polsce również zrozumieją, że są manipulowani,wciągani w różne gierki możnych tego Świata i na pewno nie jest to w interesie zwykłych ludzi.Tak mogło być i w Polsce gdy byliśmy "omamieni" zachodem sądząc, że działamy we własnym interesie,taki "scenariusz" był już stosowany w Czeczeni,istnieje obecnie w Syrii,był w Libii a co później? dalej bratobójcza wojna,ofiary itp.Możemy tylko mieć nadzieję, że nam uda się zachować rozsądek i przestaniemy popierać nacjonalistów i pogrobowców Stefana Bandery gdyż tylko spokój i realizm pozwoli nam przetrwać.W innym wypadku wojna Światowa jest prawie pewna a kryzys finansowy Świata tylko taki scenariusz gotuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 11:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Zginął pierwszy dziennikarz. Z rosyjskich Wiesti.
Zostawił 4-letniego synka Maksyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 12:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Kiedyś Stalin z Rooseveltem podzielili się tortem a teraz Putin z Obamą.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 13:30
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Kiedyś Stalin z Rooseveltem podzielili się tortem a teraz Putin z Obamą.

Putin z nikim się nie dzielił, ledwie udało mi się "skleić" to co amerykanie od lat starali się rozbić i prawie, że im się udało gdyby nie Putin.To Rosję podzielono w imię fałszywej "demokracji" i praw niby-człowieka.Jakie są to PRAWA wystarczy popatrzeć na głównego głosiciela takich "idei" i jakie prawa maja jego obywatele.Do ludzi a nawet dzieci strzela się bez ostrzeżenia bo np. miał karabin-zabawkę wiec policjant bez wahania zastrzelił go na miejscu.W kilku manifestacjach-protestach zginęło co najmniej 10 razy tyle ile w Polsce w stanie wojennym i co? Świat protestował? nic podobnego,siedział cicho.Liczba więźniów na 10000 mieszkańców jest NAJWYŻSZA w Świecie i wiele,wiele innych przykładów tej "demokracji". To o taką "wolność i demokrację" walczą Ukraińcy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 13:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Coś Ci się pomyliło, ja mówiłem, że Putin z Obamą będą dzielić tort Ukrainski. Mało tego, muszę Cię pocieszyć, że wcześniej czy później Rosja wejdzie do NATO. Dlaczego, wystarczy pomyśleć.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 13:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

pal diabli zaszłości z czasów prehistorycznych.
Teraz dokładnie widać wartość okragłego mebla sprzed 25 lat.

moze w obecnej sytuacji i przy takim rozchwianiu sytuacji potrzebne jest wkroczenie wojska do akcji dla ochłodzenia sytuacji. tam jest zbyt dużo broni w użyciu, czego nie było za Solidarności.
A jak jest broń i strzelanie do ludzi to nie ma rozmów i układania się. Jak tam wojsko nie zrobi jakiegoś porzadku to zrobi to Putin, który wykroi z obecnej Ukrainy dwa "autonomiczne" kawałki na wschodzie i na Krymie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 14:09
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
moze w obecnej sytuacji i przy takim rozchwianiu sytuacji potrzebne jest wkroczenie wojska do akcji dla ochłodzenia sytuacji. tam jest zbyt dużo broni w użyciu, czego nie było za Solidarności.
A jak jest broń i strzelanie do ludzi to nie ma rozmów i układania się. Jak tam wojsko nie zrobi jakiegoś porzadku to zrobi to Putin, który wykroi z obecnej Ukrainy dwa "autonomiczne" kawałki na wschodzie i na Krymie.
Niewykluczone, że wojsko wkroczy lada moment, tylko czy ono opanuje sytuację w inny sposób niż jest stosowany dotychczas? Czyli niby jak? Należy jednak pamiętać, że nigdzie poza Kijowem nie ma takich zamieszek. I że nie cały Kijów jest "w ogniu", tylko okolice Majdanu. Znakomita większość mieszkańców Kijowa normalnie chodzi do pracy.
I dajcie spokój z tym podziałem Ukrainy...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 14:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
.....
I dajcie spokój z tym podziałem Ukrainy...
To nie my, ale takie sa wnioski z obserwacji regionu.
W końcu jest przykład Nadniestrza i Mołdawii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 16:08
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

mam wrazenie ze na dniach wszystko sie rozstrzygnie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 20:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Wojsko już w drodze.
Co do podziału...jednak okręg lwowski i okręg krymski już się odrywają, każdy z innego powodu.

Nie daj Bóg podziału...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 21:26
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Na stronach rosyjskich piszą o przeprowadzeniu w Kijowie operacji antyterrorystycznej przez wojsko. Tak to się oficjalnie nazywa.
Krym nie może zostać republiką autonomiczną, choćby ze względu na Sewastopol. Okręg lwowski - z innego powodu.
Tak czy inaczej - źle się dzieje. Dalej jednak wydaje mi się, że sprawy w pewnym momencie przestaną się rozwijać z powodów oczywistych.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 21:42
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Napiszcie dokladniej co robi Львівська область?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 08:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jeśli ktoś się upiera, że na Ukrainie jest to samo co w Polsce było to jest w błędzie. U nas nie strzelano do milicjantów, bo ofiar by było tysiące a nie kilka.

Jeśli ktoś twierdzi, że jesteśmy coś winni to tez jest w błędzie. Ukraina to jednak nie Polska. To nacjonalistyczny naród i stara się tylko coś wykorzystać bez minimum wdzięczności. Mają nas za frajerów.

Jeśli ktoś uważa, że Rosja odpuści Ukrainę to sam jest frajerem. Janukowycz dostał "propozycję" jak nie zrobi porządku to straci cały majątek, który jest w rękach Rosji (bankach) i trzeba będzie tylko zmienić prześcieradło na łóżku Tymoszenki, bo tam wyląduje do końca żywota. Ta kobitka już będzie wiedziała jak my wybrać młode aby bolało. Jaka ładna taka mściwa jak większość Ukraińców.

Jeśli ktoś twierdzi, że coś da podlizywanie się naszych (tfu) polityków dla przyszłych stosunków to niech będzie pewien, że w tym stosunku Ukraina będzie zawsze z tyłu
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 08:44
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jarku zgadzam się z tym co napisałeś w 100%
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 08:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ciesze się, że nie jestem odosobniony w tym myśleniu. Bo po sposobie prowadzenia naszej polityki i wypowiedziach na Seniorku zatraciłem już instynkt. Ciekawe też o ile wydłużą się kolejki w szpitalach dla naszych obywateli w razie zaostrzenia konfliktu?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 09:06
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ciesze się, że nie jestem odosobniony w tym myśleniu.
Nie jesteś
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 09:18
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Wie ktos co ze Lwowem? Jestem zainteresowana osobiscie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 09:35
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
Wie ktos co ze Lwowem? Jestem zainteresowana osobiscie

Poczytaj np. tutaj

http://www.segodnya.ua/regions/lvov/...-496976.html#2
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 11:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jeśli ktoś się upiera, że na Ukrainie jest to samo co w Polsce było to jest w błędzie. U nas nie strzelano do milicjantów, bo ofiar by było tysiące a nie kilka.

Jeśli ktoś twierdzi, że jesteśmy coś winni to tez jest w błędzie. Ukraina to jednak nie Polska. To nacjonalistyczny naród i stara się tylko coś wykorzystać bez minimum wdzięczności. Mają nas za frajerów.

Jeśli ktoś uważa, że Rosja odpuści Ukrainę to sam jest frajerem. Janukowycz dostał "propozycję" jak nie zrobi porządku to straci cały majątek, który jest w rękach Rosji (bankach) i trzeba będzie tylko zmienić prześcieradło na łóżku Tymoszenki, bo tam wyląduje do końca żywota. Ta kobitka już będzie wiedziała jak my wybrać młode aby bolało. Jaka ładna taka mściwa jak większość Ukraińców.

Jeśli ktoś twierdzi, że coś da podlizywanie się naszych (tfu) polityków dla przyszłych stosunków to niech będzie pewien, że w tym stosunku Ukraina będzie zawsze z tyłu


Napisz to na wątku o Polsce. Być może koleżanka co chce biec z Orłem Białym dla Kiszczaka zrozumie, że sytuacja Ukrainy nijak nie przystaje do Polski.

Dodam, że moim zdaniem Janukowycz pakuje walizki.
Będzie miał za co żyć, a to blokowanie kont oligarchów to śmiech na sali. Już mają kasę na Kajmanach.

Co do mściwości się nie wypowiem, bo mam swoje zdanie.
I co do okrucieństwa też; pokazywano zdjęcie rannego z zaszytymi ustami sznurówką.

Jakież mi to znane.

ps niemniej giną ludzie niewinni. Mimo to nie widzę powodu, z jakiego to tylko Polska ma wziąć na swe barki uchodźców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 11:28
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Smutny

Cytat:
Napisał Bianka
Nie wiem czemu chcialam wierzyc ze wszystko ogranicza sie tylko do Kijowa
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GEOPOLITYKA- Bliski Wschód- wojna i pokój. Lila Polityka 70 29-08-2021 20:42
Muzyczny koncert życzeń z dedykacją... od lutego 2010 elizka Muzyka 1032 04-12-2018 21:01
Historia-wojna z bolszewią 1920 - Piłsudski kufa86 Hobby, pasje 19 21-08-2012 23:17
23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - komentarze Janko48 Ogólny 0 08-03-2011 00:23
O co ta wojna ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 141 13-10-2008 10:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.