menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 00:23
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Poprzez "naszaklasa" znalazłem ponad 1000 osób o moim nazwisku. Szukając i wertując wiele zapisków i dokumentów wiem,że jest w świecie ich około 4000 osób. Obecnie moje drzewo rozrosło się w wielu kierunkach przez przodków i spokrewnionych do trochę ponad 2900. Część krewnych jest zainteresowana i dopisuje swoich spokrewnionych.
Tadeusz, a ile osób aktywnie nad tym pracuje?!!!
U mnie 5 od roku .
Swoja drogą musisz mieć rzadko spotykane nazwisko, skoro tylko 4000 osób je nosi
i jeszcze jedno mnie ciekawi: czy Ty w ogóle masz czas na sen? Bo ja znowu jurto nie wstanę na czas, ech...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 09:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cyrylita
Postaram się odpowiedzieć. Obecnie aktywnie pracuje 45 osób tez od roku. Przyrost nastąpił lawinowo i co jest wiadome wiele z tych osób nie znam i nie będę znał. Czas mam i na spanie na inne rzeczy. Oprócz obowiązków które muszę wykonać na czas pewne najwyżej czekają ja swoją kolej. Jak to mawiam nabierają mocy urzędowej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 13:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał cyrylita
Cieszę się że tu weszłam,ze jest tu tyle osób,które mają taką pasję .Ja też interesuję sie genealogią, nie tylko swojej rodziny. Cieszę się że dzięki " moi krewni" udało mnie się zainteresować moją córke, robimy to dla mojego wnuka .Zawsze moja najbliższa rodzina miała kontakty z nawet dalekimi krewnymi,teraz córka wie , jakie jest pokrewieństwo pomiędzy tymi osobami .Było dla niej bardzo zabawne, jak odkryła, że wielu jej kuzynów tak naprawdę jest wujkami. Korzystałysmy z wcześniejszych badań dwóch naszych krewnych , z relacji mojej teściowej i jej siostry ( do póżniejszej weryfikacji), starych dokumentów mojego teścia i jego rodziny.Zięć też zbiera dane swojej rodziny.
To wszystko jest bardzo ciekawe. Ale najciekawsze są - jak ktoś tu napisał - losy tych ludzi i historie ich zycia.Kiedyś może spiszę to, co opowiadała mnie moja babcia ,to są naprawdę niesamowite historie.
Od mojej mamy siłą wyciągam wiadomości ,ją bardziej interesuje przyszłośc ( sic! ) , a nie przeszłość.
Z przyjemnością przeczytałam o Waszych działaniach, wiem, ile na to trzeba poświęcic czasu. Ale lepsze to, niz ogladanie TV i miałkich filmów. A na spacer i tak pójdę!

Cyrylitko ! Cieszę się, że tu weszłaś. Moje DG rozrosło się już do ok.1400 nazwisk i rozwija się zarówno w linnii męskiej, jak i żeńskiej. Moje zasadnicze DG, z mom nazwiskiem rodowym liczy już ok.500 nazwisk. Co pewien czas, z okazji urodzin lub rozrostu DG, otrzymuję powiadomienie z portalu GENI. Wtedy, wysyłam życzenia urodzinowe lub oglądam zmiany. Jest coraz więcej danych o osobach,ich zdjęcia itd.
Właśnie, trzeba naszym DG zainteresować naszych wstępujących, aby to zbożne dzieło ktoś po nas kontynuował.
W tym roku, doszło do pierwszego zjazdu rodzinnego dwóch rodzin: noszącej to samo nazwisko co ja i mojego krewniaka z linii żeńskiej,któego matka miała to samo nazwisko,co mój tata. Doszło do istotnego zbliżenia między naszymi rodzinami.
Z okazjii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzę Ci,i dałej Twojej rodziny, dużo zdrowia i pomyślności, Kazimierz

Ps. Kolędę dla Nieobecnych:
http://www.voila.pl/060/8rp1o/?1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 15:31
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Witam Was serdecznie , moje drzewo jest już rozbudowane, odpukać na razie nie dopisujemy nikogo ?.. jedynie dostaję teraz raport przypominający,o wydarzeniach , zaglądam więc od czasu do czasu. na portal moikrewni..
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 23:03
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Tadeuszu, gratuluję i organizacji i niewątpliwej pasji.Mnie nie udało się zmobilizować tylu krewnych do działania, ci którzy mogliby sie tym zająć, to zaganiani trzydziestolatkowie. Ale wierzę że przyjdzie czas na nich . Ich, tak jak moją mamę ( 80 lat -ech!)- bardziej interesuje teraźniejszość niż przeszłość.Mnie zawsze przeszlość interesowała, bo bez niej nie byłoby terażniejszości.
pozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 23:18
cyrylita cyrylita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: wlkp
Posty: 46
Domyślnie

Kazimierzu, dzieki za kolendę,pozwolę sobie na uzytek domowy wykorzystać. Wierzę , że ci , którzy odeszli, to szczególnie w ten magiczny czas Bożego Narodzenia są z nami, choć nie zajmuja miejsca przy stole. To oni przekazali nam coś , co teraz możemy dać młodszej generacji.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 28-01-2009, 18:33
krystynast's Avatar
krystynast krystynast jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Słupsk
Posty: 313
Domyślnie

Dzień dobry! No proszę, to nie tylko ja slecze w archiwach?
Wciagnęło mnie to niesamowicie, od noiwa uczę sie historii, zaboru rosyjskiego i śleczę nad metrylaliami pisanymi ręcznie po rosyjsku. przyznam sie, że przygotowywałam sie do tego solidnie i obecnie szukanie nie sprawia mi duzych trudności. największa barierą jest jednak jężyk rosyjski....niby znany...a jednak. Te ręczne bazgroły w księgach to istna rozpacz./ Życzę wszystkim genealogom powodzenia! Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 22:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Trochę pobuszowałem po "naszejklaie" i znalazłem ciekawostkę. Ktoś ma drzewo składające się z 18300 osób. To jest dopiero rozbudowa drzewa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 22:34
krystynast's Avatar
krystynast krystynast jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Słupsk
Posty: 313
Domyślnie

To widocznie ten ktoś pracuje nad tym kilka lat, ja dopiero mam 210, bez osób w wieku mego syna. Ciekawsze dla mnie jest grzebanie w przeszłości....
Zresztą, oprócz pracy zawodowej, nie mam nic lepszego do roboty, nawet wnuków się nie dorobiłam...
Pozdrawiam Was
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 22:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynast
To widocznie ten ktoś pracuje nad tym kilka lat, ja dopiero mam 210, bez osób w wieku mego syna. Ciekawsze dla mnie jest grzebanie w przeszłości....
Zresztą, oprócz pracy zawodowej, nie mam nic lepszego do roboty, nawet wnuków się nie dorobiłam...
Pozdrawiam Was
Tak z tego co wiem genealogia jest jego pasją. Mieszka w sąsiedniej miejscowości. Więcej nie mogę napisać bo nie chcę mieć kłopotów nawet prawnych..
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 21:49
krystynast's Avatar
krystynast krystynast jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Słupsk
Posty: 313
Domyślnie

I ja sadzę drzewko, dokumentując je starannie. Przeglądam wiele dokumentów, w tym księgi stanu cywilnego ( najgorsze w tym to,że pisane w języku rosyjskim). Bardzo wciagnęło mnie to zajęcie. A że pracuje jeszcze - czas zajęty do maksimum. Jesli przygotuje się starannie do tego, efekty moga być zaskakujące. Pozdrawiam Was!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 26-06-2018, 11:56
WlaKom's Avatar
WlaKom WlaKom jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Kraków, małopolskie, Polska
Posty: 6
Domyślnie

Chciałbym polecić bardzo dobry program do tworzenia "drzewa genealogicznego".
Instaluje się go na serwerze lub na własnym komputerze pod "wampserver".
TNG - http://www.tngsitebuilding.com/
Instalacja jest bardzo prosta. Jest tam wersja w j. polskim.
Używam go od kilku lat i ciągle poznaję nowe możliwości wykorzystania informacji, chociaż wcześniej poznałem chyba wszystkie.
Pamięć ludzka jest ulotna. A tych którzy mają jakąś wiedzę na temat przodków, ubywa.
Robiąc własną genealogię to tak jakbyśmy robili testament dla kolejnych pokoleń.
Ja sam często ją używam, aby znaleźć odpowiedź, kiedy w dyskusjach rodzinnych są jakieś niejasności: kto, z kim, co, kiedy, itd.

Chętnie służę pomocą.

PS. Zapomniałem dodać, że program pozwala w pełni chronić dane osobiste.
Tylko Administrator programu ma dostęp do wszystkich opcji.
Może on udostępniać różne poziomy aktywności w edycjach czy wglądu do danych dla zarejestrowanych użytkowników.
Tylko dane osób zmarłych są widoczne dla niezarejestrowanych, chociaż niektóre też można zablokować jako prywatne.

Ostatnio edytowane przez WlaKom : 26-06-2018 o 17:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zbuduj swoje drzewo genealogiczne - komentarze sToRcZyK Ogólny 9 03-12-2011 13:32
poszukiwania genealogiczne Nika Rodzina bliższa i dalsza 21 12-03-2011 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.