menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 11-02-2016, 04:36
Anna0102 Anna0102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Szczytno
Posty: 3
Domyślnie Rodzinny dom opieki

Prowadzę rodzinny dom opieki osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr 507103096
Odpowiedź z Cytowaniem
  #382  
Nieprzeczytane 13-09-2016, 00:58
kamakambo kamakambo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: canada
Posty: 2
Domyślnie

a na Kaszubach Goldental? Szeroki zakres usług mają, od opienkuńczych po rozbudowane rehabilitacyjne..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #383  
Nieprzeczytane 28-11-2016, 20:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Warto przeczytac:

Kto zarobi na seniorach?
W najszybciej starzejącym się społeczeństwie Unii Europejskiej brakuje spójnego systemu odpowiadającego na potrzeby seniorów. Tę lukę chcą wypełnić inwestorzy prywatni, budując domy spokojnej starości i mieszkania senioralne na wynajem. Demografia gra do ich bramki.

http://www.forbes.pl/prywatne-domy-s...-nich-zarabia-

No i naturalnie komentarze.....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #384  
Nieprzeczytane 26-04-2017, 21:23
klaudkaa klaudkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Grójec
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basko
to prawda, ze nikt nie zastąpi rodziny-ale , no właśnie, czasami są takie sytuacje bez wyjścia, ze z rozerwanym sercem musimy poddać sie i niestety oddać bliską osobę do domu opieki, ale ważne jest. by tak jak anistar-odwiedzać tą osobę jak najczęściej...

Ja nigdy nie stanęłam przed takim wyborem-nie oddałam Bliskich do Domu Opieki, ale moja serdeczna kolezanka musiała to uczynić- rodzice mieli chorobę alzheimera i niestety mimo wysiłków i starań - po prostu nie dała rady...oddanie rodziców był dla niej wielkim ciosem, ale jednoczesnie jedynym rozwiazaniem w jej tragicznej wrecz sytuacji...

Czasami życie na nas wymusza taka czy inna decyzje...gorzej, jeżeli możemy zaopiekować sie bliskimi, a z lenistwa tego nie robimy...

No właśnie. Taką sytuację ma moja przyjaciółka. Samotnie wychowuje dziecko, pracuje, studiuje. Jej brat mieszka za granicą, też pracuje i ma rodzinę. Po wylewie mama była częściowo sparaliżowana i po pewnym czasie oboje postanowili powierzyć ją domowi opieki http://www.domyopiekiolimp.pl. I wg niektórych, które z nich powinno zrezygnować z dotychczasowego życia i zapewnić mamie tą opiekę?
Oddanie bliskiego do domu opieki zawsze jest trudne i traumatyczne, ale w owym przypadku dzięki temu, że kobieta jest codziennie rehabilitowana odzyskuje powoli sprawność. Córka odwiedza ją codziennie/ co drugi dzień i stara się jak może być blisko mamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #385  
Nieprzeczytane 27-05-2017, 22:49
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Fakt , w niektórych przypadkach nie da się inaczej ale jak o tym pomyślę to mi ciarki przechodzą po plecach i wolałabym nie myśleć o takich skrajnych decyzjach .
Z drugiej strony zdaję sobie sprawę , że z tym różnie może być i ja np. nie chciałabym kiedyś być ciężarem dla swoich dzieci . Ale w tym momencie nie chcę gdybać...co ma być to i tak będzie a zanim co czerpajmy z życia to co najlepsze .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #386  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 12:39
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Domy starości są coraz popularniejsze, choć te prywatne jak wiadomo stoją na zdecydowanie wyższym poziomie niż państwowe. A fakt czy oddawać dobrze jest taką osobę oddać do domu starców czy nie to już inna kwestia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #387  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 12:50
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

http://praca.gazetaprawna.pl/galerie...polecznej.html

Dom opieki,czy tzw.domy spokojnej starości to naprawdę ostateczność. Problem opisywany w GP istnieje nie od dziś..
Przemoc,łamanie praw ,to już najbardziej drastyczne sytuacje,które czasem wychodzą na światło dzienne,
natomiast o sprawach wyżywienia w sytuacji gdy ów Dom zabiera chyba całą rentę,czy emeryturę ,nigdy się nie mówi,
choć pensjonariusze są głodzeni. Z takim przypadkami zetknęłam się już prawie 20 lat temu.
Dlaczego te placówki nie są kontrolowane w sposób właściwy?
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #388  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 17:15
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Oj, chyba nikt nad tym nie panuje. Widziałam niedawno zdjęcia z uroczystości urodzinowych w takim domu, gdzie opłata wynosi ponad 3 tys. zł na m-c, leki i srodki opatrunkowe kupuje rodzina a na stołach jedynie piekna zastawa i pusto...widać tym starym ludziom wszystko szkodzi i trzeba uważac co jedzą...był tort owszem, ale jeden na jakies 30 osób i nic poza tym...smutne to...i te twarze pensjonariuszy bez uśmiechu...bardzo przygnebiajace...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moda na Domy Seniora - komentarze ja2977 Ogólny 46 04-03-2020 15:45
Amerykańscy seniorzy remontują domy - komentarze Ewunia Ogólny 2 13-11-2006 12:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.