menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 23:00
elmarek's Avatar
elmarek elmarek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sokołów Podlaski
Posty: 36
Domyślnie

Moim zdaniem najlepiej obecnie prezentuje się Alior.Nocna lokata jest OKI.Polecam zobacz http://www.aliorbank.pl/pl/
__________________
NIEWIELE WIE TEN , KTO DUŻO PRZEŻYŁ.
WIELE WIE TEN , KTO DUŻO PODRÓŻOWAŁ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 12:27
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Zdecydowana większość emerytów preferuje BB, czyli Bank Bieliźniany. Moja żona tam trzyma kase.Ja od dziecka oszczędzałem w PKO, olewane przez młodych,ale faktycznie to preferuję PKO Inteligo. Wszystkie banki teraz strasznie dołują,ale, na szczęcie, PKO BP nie "przoduje" w tym wyścigu.
Zawsze kierowałem sie zasadą "langsam,langsam,aber sicher". Bank musi być duży, solidny, no i sicher. Takim mi sie wydaje mój bank. Te wszystkie inne, oferujące wysokie oprocentowanie na krótki okres, wydają mi spekulacyjne i słabe. Fakt, że PKO nie jest rewelacyjne z oprocentowaniem lokat, ale długoterminowe obligacje dają znośne oprocentowanie, 6-7%. No i stały podgląd internetowy konta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 22:46
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

A mnie Alior bank jakoś sie nie podoba.Za dużo dobrego.
Moze bezpodstawnie jestem podejrzliwa,ale cóś mi się przypomina z przeszłości,Grobelny chyba.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 00:12
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

A Nordea daje 9% na 3 mies. Potem się przedłuża. Widocznie wolą w ten sposób i to rozumiem. No to co "opłaca się"? Więc śmieszy mnie ta reklama na którą inne banki wydają ogromne pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 06:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
A Nordea daje 9% na 3 mies. Potem się przedłuża. Widocznie wolą w ten sposób i to rozumiem. No to co "opłaca się"? Więc śmieszy mnie ta reklama na którą inne banki wydają ogromne pieniądze.
Kaziku 9% na trzy miesiące ale z pewnością w stosunku rocznym. Te niedomówienia powodują czasem bóle głowy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 08:54
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Oczywiście,że w stosunku rocznym,tylko to jest zawsze napisane drobniutkim maczkiem,allbo bardzo szybko wypowiedziane w reklamie i przygłuszone jakąś muzyczką.
Ale pamietam te czasy,kiedy bylo oprocentowanie miesięczne.I jak szybko wtedy rosły zera na banknotach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 11:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Mylicie sie jeśli chodzi o takie oprocentowanie jakie oferuje Nordea. To jest 9% na 3 miesiące,a po 3 miesiącach, w zależności o sytuacji, albo bank przedłuży ofertę, albo zmniejszy oprocentowanie. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale GetinBank w zeszłym roku oferował lokatę terminową 9% na 4 miesiące, a w tym roku proponuje 8% na 5 miesięcy. Chodzi przede wszystkim o zdobycie klienta i utrzymanie go. Przejście z banku do banku to ważka decyzja, no i spory kłopot.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 12:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu czytaj drobny druk. Nie wmawiaj nam gruszek na wierzbie.
http://www.deutsche-bank-pbc.pl/trio...FYQH3wod0Xu9zg
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 19-02-2009, 12:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu czytaj drobny druk. Nie wmawiaj nam gruszek na wierzbie.
http://www.deutsche-bank-pbc.pl/trio...FYQH3wod0Xu9zg
Tadziu ! Sorry ! Banki zawsze podają oprocentowanie w stosunku rocznym. To oczywiste. Ale, masz rację mój post był mylący. Pisząc jednak 9% na 4 miesiące, mialem na myśli 9% w stosunku rocznym. Sam takie konto w GB i experymentalnie sprawdzam, czy to się będzie opłacać zmienić PKO BP na GB.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 16-04-2009, 18:26
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Uwaga Uwaga!

PKO BANK POLSKI wprowadza od 1. 05.2009. zmiany do taryfy prowizji i opłat bankowych.Obecnie za prowadzenie rachunku walutowego nie pobierano opłat,od 1. 05.opłata za konto walutowe wyniesie 5.zł. miesięcznie, co daje 60 zł. rocznie. Jeżeli osoba ma małe lokaty np. 1000 USD i 300 EURO to przy obecnym oprocentowaniu może dopłacić do interesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 18:03
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Do dyskusji. Między nami seniorami



http://emerytury.wp.pl/kat,2752,titl... 0b0&_ticrsn=3
Osobiście wolę mieć kasę w domu, ale pewne względy spowodowały, że mam pieniążki na koncie od jakiegoś czasu. Jednak brakuje mi pogaduszek z miłym listonoszem Panem Zbyszkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 18:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jeszcze inne miejsca podobne na ten temat
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-n...tml#post345630

http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-b...tml#post345357

Konto mam od bardzo dawna, od kilku lat również internetowe i bardzo sobie chwalę takie możliwości. Płacę bez kolejek za grosze są też bezpłatne przelewy w innych bankach. Nie martwię się tym, że przelew nie dojdzie na czas i nie "zginie "po drodze.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 18:38
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Od 1991 roku korzystam z konta. Nie wyobrażam sobie innego funkcjonowania.
Od prawie roku korzystam z konta internetowego. Mój przedmówca mnie nauczył. Też się dziwię, że tak długo zwlekałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 18:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Konto mam od kiedy żona jako pracownica PKO została odgórnie zmuszona do założenia konta. Bodaj początek lat osiemdziesiątych. Wtedy jeszcze czeki. Po przejściu na rentę gdy pierwsze pieniążki przyniósł do domu listonosz i nie było mnie w domu, zostawił awizo. Pobyt na poczcie i odstanie dużej kolejki pogoniły mnie do czynu i przeniesieniu renty na konto.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 23:05
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Konta bankowe są dobre,ale dla ludzi o tyle sprawnych i zdrowych,że mogą pujść do bankomatu i mają duże sklepy w pobliżu.są jednak tysiące osób schorowanych i np. w wieku po 70-80 lat ,czy można takich ludzi na starość tak na siłę"uszczęśliwiać?.A całe rzesze ludzi na wsiach,gdzie nie ma bankomatow?,albo mających po kilka kilometrów do centrumm wsi.?,A co z tymi którzy już prawie nie chodzą?, a to czeka nas wszystkich .
Tadeusz,jak będzież miał te 80 i więcej lat też będziż chodził do bankomatów.Życzę ci tego i oby to życzenie sie spełniło,bo inaczej.......?,jak to sobie wyobrażasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 23:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina36
Konta bankowe są dobre,ale dla ludzi o tyle sprawnych i zdrowych,że mogą pujść do bankomatu i mają duże sklepy w pobliżu.są jednak tysiące osób schorowanych i np. w wieku po 70-80 lat ,czy można takich ludzi na starość tak na siłę"uszczęśliwiać?.A całe rzesze ludzi na wsiach,gdzie nie ma bankomatow?,albo mających po kilka kilometrów do centrumm wsi.?,A co z tymi którzy już prawie nie chodzą?, a to czeka nas wszystkich .
Tadeusz,jak będzież miał te 80 i więcej lat też będziż chodził do bankomatów.Życzę ci tego i oby to życzenie sie spełniło,bo inaczej.......?,jak to sobie wyobrażasz.
Na wsiach też jest coraz więcej bankomatów to raz. Dwa opłaty trzeba zrobić iść na pocztę-tam też można pobrać gotówkę z konta. Jak będę pobierał pieniądze i znów odpowiedz prosta. siadam tak jak w tej chwili chodzę na konto internetowe , robię przelew dla osoby zaufanej -dzieci, wnuki, sąsiad na jego konto i proszę o pobranie gotówki. Tak czy siak w takim wypadku musimy kożystać z pomocy osób bliskich lub obcych. Następna sprawa bezpieczeństwo, złodziej ukradnie gotówkę, pożar pieniążki spalą się. W jednym i drugim przypadku pieniążki leżą bezpieczne w banku.
Jeszcze inne wypadki losowe tez należy wziąść pod uwagę.
ps. za rok dwa w każdym sklepie będzie można płacić kartą bankomatową.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 17-05-2009, 23:31
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Tadziu ,ty tak naprawdę to widzisz.A pomyślałeś o tych co mają teraz no...TE OK. I PRZESZŁO 8o lat ,oni są w stanie nauczyć się obsługiiwać internet ?.
alistonosz nie tylko przyniesie pieniążki, ale i weżmie rachunek by wpłacić na poczcie.
A WYPADKI LOSOWE....r
RZECZYWIŚCIE, MOŻNA NP. ZGUBIĆ KARTĘ DO BANKOMATU.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 00:40
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Zgubienie karty to żaden problem. Na każdym dokumencie bankowym,na wyciągach jest numer infolinii danego banku. Wystarczy zadzwonić, zablokować starą kartę a do tygodnia otrzyma sie nową. Do chwili otrzymania nowej karty pieniądze wybiera sie w kasie banku. Numer konta się nie zmienia.Piszę o tym bo sama miałam taka sytuację.Jak się dożyje do lat 80-tych można z pomocą osoby drugiej iść do Banku i zrezygnować z konta powiadamiając o tym ZUS, który przesyłać emeryturę będzie pocztą.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 25-06-2009, 15:15
Danton Danton jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Domyślnie

Strona o kontach bankowych

na niej jest wszytsko wyjasnione proscie i przejrzyscie co i jak
polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 12-08-2009, 11:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Emerytura, renta na konto?
http://wyborcza.pl/1,75248,6919452,E..._na_konto.html
ZUS tylko proponuje taką formę, ale zmusić nie może. Powinien ZUS porozsyłać ulotki informacyjne zachęcające do tej formy wypłaty należności ZUS-owskich. Ja osobiście konto mam można powiedzieć od zawsze i bardzo sobie to chwalę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 12:25
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 18:24
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 15:51
Ku przestrodze, bank- nie bank? wuere'le Polityka - wątki archiwalne 12 09-04-2008 17:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.